22.5. 2018     Dnešní Mezinárodní den ochrany biodiverzity byl vyhlášen Valným shromážděním OSN s cílem nejen upozornit, ale také zpomalit tempo úbytku rostlinných a živočišných druhů na naší planetě.na počest podepsání Mezinárodní úmluvy o biologické rozmanitosti v Nairobi. Česká republika Úmluvu schválila 4. června 1993 a ta u nás vstoupila v platnost 3.března 1994.


Zpustošení Evropy ..... aneb piráti opět na tahu Do rukou se mi dostala kniha Petra Hampla „Prolomení hradeb“. Je to přesně ten typ knihy, kterou já přečtu na jeden zátah za pár hodin. Že jste ji ještě nečetli? Udělejte to. Ne kvůli Petru Hamplovi, ani kvůli mému hecování, udělejte to kvůli sobě. Nebudu vám prozrazovat o čem je, dokonce ji nebudu ani hanět ani vychvalovat.

Kniha „Prolomení hradeb“ mně evokovala jeden můj článek, který už zapadl do propadliště dějin, neboť je z roku 2015. A já toho využiji a updatuji ho. Možná jste čekali něco nového. To až příště. Některé věci je dobré si připomínat. Třeba vás to nakonec rozproudí tak (ať už v dobrém či ve zlém), že po knize Petra Hampla „Prolomení hradeb“, sáhnete. I kdyby jen ze zvědavosti nebo z čistého dychtění po informacích, těch není nikdy dost. Komplexnost současného dění bez kudrlinek, které se týká (ač to mnozí nechtějí přijmout) každého jednoho z nás, dá-li prozřetelnost, v knize Petra Hampla, najdete.

Nejvýznamnější hodnota naší civilizace je to, co nazývá Korzybski „vazbou času“. Je to schopnost učit se ze zkušenosti jiných, aniž bychom byli nuceni je prodělávat sami. Zpustošení Evropy a ohrožení moderní kultury o to se snažili už nacisté. Pokud chceme plně pochopit dnešní stav Evropy, musíme zalistovat v minulosti. Nacisté se řídili sloganem: „Pokud chceme vybudovat novou civilizaci a chrám Třetí říše, musí být budován na oceánu slz a na smrtelném chroptění bezpočtu mužů. Nová Evropa bude kontinentem, který bude navrácen barbarství. Základy nové Evropy nebudou klást kněží ani diplomaté, budou to piráti osudu.“

Posloupnost těchto výroků hledejme už v roce 1904, kdy císař Vilém II. V řeči v Tangeru prohlásil toto: „Jsme solí země. Bůh nás stvořil, abychom civilizovali svět.“ Profesor von Seyden v časopise Frankfurter Zeitung v roce 1914 napsal: „Němci jsou vyvoleným národem země. Naplní své osudové poslání a budou řídit svět a vládnout ostatním národům pro dobro lidstva.“ Doktor Goebbels v řeči ze dne 23. března 1936: „Vláda se rozhodla, že zavede německý pořádek po celém světě. Svět bude muset počítat s německým hospodářstvím…“ Že vám to něco připomíná?       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Budou se v Německu kvůli ramadánu odkládat maturity? ..... Letošní ramadán vyšel podle islámského kalendáře na období od poloviny května do poloviny června. A v německých školách to vyvolalo nečekané problémy, na které ještě před pár lety nejspíš nikdo nepomyslel.

Květen je měsíc, který je již dlouhou dobu na středních školách spojen s maturitními zkouškami. V České republice je posledních 8 let (tedy od doby, kdy byla uvedena do chodu společná část maturitní zkoušky neboli státní maturity) tohle období zpravidla doprovázeno diskusemi o tom, jak maturantům i středoškolským učitelům komplikuje život Cermat. A nutno říci, že co se týká (ne)zvládnutí logistiky, nevyznamenala se tato státem zřízená organizace ani letos. Při odesílání písemných prací z prací z českého jazyka kolaboval příslušný informační systém a i letos se výsledky testů ze společné části studenti dozvídali až na poslední chvíli. Například výsledky zmiňovaných písemných prací z češtiny, které se psaly již 11. dubna, dostali maturanti na naší škole až v tomto týdnu, někteří z nich pouhý den předtím, než šli k ústní zkoušce.

Sousední Německo dost možná také čekají v souvislosti s organizací maturit v budoucnu problémy, ovšem zcela jiného rázu než u nás. Jak jsem se dočetl zde na iDNES v článku redaktorky Jany Šafaříkové, německé školy začínají mít nečekané problémy s ramadánem, tedy s obdobím, které je pro muslimy ve znamení přísného půstu od úsvitu až do západu slunce. A přestože po dětech v předpubertálním věku žádné příkazy islámu zákaz pití a jídla během dne nevyžadují, dle německých učitelů je čím dál více muslimských dětí praktikuje. Chtějí totiž imponovat svým rodičům a být „cool.“

Je logické, že při dodržování takto striktního půstu jsou žáci nesoustředění na výuku, čas od času někteří z nich ve škole i kolabují. A jejich rodiče místo toho, aby svým dětem dodržování přísných pravidel ramadánu rozmluvili, požadují po školách, aby v tomto období zrušily veškeré exkurze či výlety, a aby němečtí učitelé přestali muslimské žáky zkoušet.        (Čtěte blog Josefa Nožičky)


Bloger při hledání duchů vnikl do opuštěné budovy a vyděsil se k smrti ..... John Turner hledá opuštěné budovy a vkrádá se do nich v noci s fotoaparátem v ruce. Najít něco mystického je jeho cílem. Tentokrát si ale opravdu skoro nadělal do kalhot…

John Turner má svůj vlastní kanál na YouTube, kam přidává videa z každé cesty do opuštěných míst ve Spojených státech. Dělá to výhradně v noci za doprovodu kamer a pomocníků, píše Daily Star.

Tentokrát se John opět vydal do opuštěného závodu, který přestali stavět, když se dozvěděli o tajemném příběhu z tohoto místa. Ukázalo se, že se dříve na tomto místě prováděly staré indiánské pohřby. Toto místo bylo považováno za prokleté kvůli velkému počtu úmrtí z neznámých důvodů.

John a jeho kolega Tim se však odvážili proniknout dovnitř a pořídit fotografie o tom, co se děje kolem. V určitém okamžiku uslyšeli shora hlasité klepání a rozhodli se tam jít.

Vystrašený John sdílí na kameru svůj strach. Najednou se podívá doprava a vidí, že tam stojí nějaká postava černé barvy.

Stačilo mu několik vteřin, aby s křikem vyběhl z budovy. Video skončilo tím, že si blogeři udělali závěr o svém hledaní a ujistili sledující, že jsou v bezpečí. Bylo to však děsivé.       (Čtěte na stránkách AC24)


„Světový hegemon" USA zbavil spojence práva volit! ..... Donald Trump není první americký prezident, který se snaží vnutit svoji vůli jiným státům, připomíná Le Figarove své analýze světového hegemona a světového četníka – Spojených států. Podle novináře Jeana-Pierre Robina, pořádek v celém světě od roku 1945, v němž byly USA považovány za „obhájce svobodného světa“, umožnil Americe získat „pohádková“ finanční a politická práva, stejně jako možnost diktovat své podmínky spojencům bez jakéhokoliv strachu. Jedinou mocí, která dnes ohrožuje globální hegemonii Washingtonu, je Čína, tvrdí autor. Jak Le Figaro poznamenal, se svým vojenským rozpočet ve výši 610 miliard dolarů, překonaly vojenské výdaje dalších sedmi zemí. Amerika se stala nejen „po zuby ozbrojeným“ šerifem planety, ale také „četníkem světové ekonomiky“, jak ji nazývá francouzský ministr financí Bruno Le Maire, „zděšený" při myšlence, že francouzské podniky budou muset opustit iránský trh. Jak Jean-Pierre Robin připomněl, Donald Trump požaduje po evropských podnicích v období tří až šesti měsíců stáhnout svá aktiva na íránském trhu, a „není to první americký prezident, který stanovuje hospodářskou a finanční politiku mimo území své země“. „Extrateritoriální princip amerického práva" je stálou praxí „obránce svobodného světa", založené od roku 1945. Například v roce 2015 francouzská banka BNP Paribas byl pokutována 8,9 miliardami dolarů za „transakce v dolarech s americkými nepřáteli“, tj. Súdánem, Íránem a Kubou. Americký prezident Barack Obama oznámil Françoisovi Hollande, že francouzská společnost spáchala trestný čin „urážky majestátu“ ve vztahu k americkému ministerstvu spravedlnosti a „zatlačil“ na něj - aby Paříž poslechla, poznamenal autor.       (Čtěte na stránkách Nová republika)


Bill Gates přiznal: Vakcíny mají snížit populaci ..... Závěrečná část - Likvidace Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety. Řekl to na únorovém setkání elitní organizace TED.

Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety. Řekl to na únorovém setkání elitní organizace TED.

V podivuhodné přednášce se Bill Gates zabýval dogmatem globálního oteplování, podle kterého emise CO2 způsobuje člověk, který je tak přímo zodpovědný za údajné oteplování zeměkoule. Gates nabízí způsob, jak snížit emise CO2 - snížit lidskou populaci. Na záběru, kde Gates popisuje neobvyklou rovnici, čistou angličtinou tvrdí, že očkovací látky mají sloužit k tomu, aby se snížil počet obyvatel, čímž se sníží i emise CO2. Stejný cíl má podle něj i současný systém zdravotní péče a reprodukčního zdravotnictví. Potvrdil tak informace a výzkumy, podle kterých vakcíny obsahují ;; látky, které sn ižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity.

Důvod, proč byl Gates ve svém projevu tak otevřený, je dán zřejmě výběrem publika. Přednáška se totiž konala v rámci konference TED (Technology, Entertainment, Design), což je elitní nezisková nadace, která se specializuje na přednášky veřejně známých osobností. Kromě Gatese na nich vystupují například Bill Clinton, Al Gore či Gordon Brown.

Běžný člověk nemá šanci se na ně dostat, účastnický poplatek za konferenci je totiž šest tisíc dolarů. Mezi sponzory organizace patří IBM a vojensko-průmyslový gigant General Electric.

Ve zcela jiném světle tak vyznívají altruisticky vypadající tvrzení manželů Gatesových, kteří například před měsícem v Davosu oznámili, že v příštích deseti letech poskytnou deset miliard dolarů (až 188 miliard korun) na vývoj nových očkovacích látek.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Holandští novináři odhalili rozsáhlé zneužívání mladých dívek migranty ..... Vyšetřování holandského listu Algemeen Dagblad odhalilo děsivou realitu života části mladých holandských dívek, které se dostaly do vyděračských spárů mladých mužů z často imigrantského prostředí. Každý rok je prý v Holandsku zneužito okolo několika stovek dívek.

Noviny kontaktovaly sociální pracovníky, policii a experty. Mladí vyděrači / pasáci jsou prý většinou Maročané, Turci, Cikáni nebo černoši z Antil. Jejich hlavní motivací je snadný výdělek peněz a moc.

Psycholožka Floor ‘t Sas, která s oběťmi pracuje, vysvětluje, že k vydírání dívek se používají sociální média. Dívky jsou natočeny při sexu se svým “přítelem” nebo milencem. To pak stačí, aby je videem mohli vydírat a nutit k prostituci.

Marijke van Overveld z holandské policie říká: “Mluvíme asi o 1400 obětech ročně.” Proces svedení a vydírání dívek se prý zkrátil z měsíců na dva týdny i méně.

Dosud byly podobné případy známy hlavně z Británie, ale jak je vidět, půjde o celoevropský problém.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Byla podána ústavní žaloba na Angelu Merkelovou kvůli migrační politice ..... Německá pravicová strana Alternativa pro Německo (AfD) podala ústavnímu soudu žalobu na kancléřku Angelu Merkelovou kvůli migrační politice její vlády. Píše o tom list Die Zeit s odvoláním na právníka této strany Stefana Brandnera. Podle jeho slov byla žaloba podána ústavnímu soudu města Karlsruhe už 14. dubna.

Uvádí se v ní, že při vypracování migrační politiky porušila vláda právo Spolkového sněmu na účast v řešení této otázky. Proto AfD žádá, aby bylo ověřeno rozhodnutí Merkelové otevřít pro uprchlíky hranici s Rakouskem, což bylo učiněno v září 2015.

„Tato žaloba může změnit svět. A určitě ho změní, dosáhne-li žádoucího výsledku," prohlásil Brandner. Dodal, že v tomto případě bude muset Merkelová odstoupit v co nejkratším termínu.

Podle odhadů MV v roce 2015 dorazilo do Německa asi 900 tisíc uprchlíků a migrantů a vyprovokovalo to růst pravicových nálad v zemi. V důsledku toho byl přítok migrantů omezen na 200 tisíc lidí ročně.

Migrační politika byla jedním ze sporných témat v jednáních o formování nové německé vlády. Přitom AfD v průběhu předvolební kampaně roku 2017 slíbila, že zahájí vyšetřování „politiky otevřených dveří" kancléřky Merkelové.       (Čtěte na stránkách České národní listy)


Papež o homosexuálním muži: „Bůh tě miluje, takového tě stvořil.“ Že by progresivní krok katolické církve vstříc přijetí LGBT komunity? ..... Nedávné prohlášení papeže Františka se vymyká dosavadnímu přístupu katolické církve k lidem s homosexuální orientací.

Papež František vyjádřil podporu homosexuálnímu muži, který byl jako dítě sexuálně zneužíván nejmenovaným knězem z Chille.

Podle zprávy publikované The Guardian, papež František v soukromém rozhovoru Juanu Carlosi Cruzovi řekl, že „nezáleží na tom, že jsi gay. Bůh tě takového stvořil a miluje tak. Papež tě takového miluje. Měl by jsi být spokojen s tím, jaký jsi.“

Mnozí lidé papežův výrok komentovali se slovy, že to vypadá na velice progresivní krok vstříc akceptování LGBT lidí, kteří jsou často obviňováni z toho, že si svoji sexuální orientaci vybrali sami nebo že je Bůh nenávidí.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Politický islám a šaría se už prosazují i v Evropě ..... Na začátek si schválně tipněte: Kde nyní hodlá kandidovat strana, která otevřeně říká, že chce v zemi, kde působí, vytvořit islámský stát či přesněji islamistickou demokracii a zavést islámské právo šaría?

Ještě napovím, že tato strana prosazuje oddělenou městskou dopravu pro muže a ženy, povinnost mít halal potraviny na každé škole, umožnění nošení šátků na všech místech a také zavedení trestu smrti. Myslíte si, že na takovou stranu můžete narazit buďto v tradičních muslimských zemích, případně ve Francii roku 2022, jak to v knize Podvolení předpovídá kontroverzní francouzský autor Michel Houllebecq?

Pokud ano, tak Vás zřejmě vyvedu z omylu. Nic totiž není vzdálenějšího pravdě. Strana, kterou mám nyní na mysli, působí od roku 2012 v Belgii a jmenuje se Islam. Kdyby někoho zajímalo, co má vyjadřovat její název, má se prý jednat o akronymum skládající se z francouzských slov Integrité, Solidarité, Liberté, Authenticité a Moralité.

Mimochodem, velmi zajímavou osobní historii má hlavní tvář této strany Redouane Ahrouch. Už na začátku svého politického působení tvrdil, že chce prosazovat etiku v politice. Pikantní na tom je, že on sám byl v roce 2003 odsouzený za domácí násilí, kterého se opakovaně dopouštěl. A ve straně Islam není s podobnou historií sám.

Belgie se s Islamismem potýká dlouhodobě. Levice a liberálové však mlčí

Belgie se s islamismem v mnoha podobách potýká už delší dobu. O tom, že se jedná o reálně existující problém, jsme se mohli přesvědčit nejpozději při teroristickém útoku na bruselské židovské muzeum v roce 2014. Po útocích, které se odehrály na podzim následujícího roku v Paříži, se také dostalo do všeobecného povědomí, že bruselská část Molenbeek bohužel sloužila jako líheň teroristů, jak jsem psal už dříve.

Vedle toho držela Belgie dle údajů z roku 2015 jedno smutné prvenství. Kolem 500 lidí odešlo bojovat do řad tzv. Islámského státu a Belgie se tak stalaevropskou zemí s největším počtem lidí v IS na počet obyvatel. Několik měsíců poté následovaly teroristické útoky na bruselském letišti a v metru. A vedle toho se islamismus začíná pomalu prosazovat i na místní politické scéně.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Lidé, je za minutu dvanáct ..... Tak jsme vystavěli tu naši vlast na hliněných nohách a je jen otázka času, kdy se jí podlomí nohy. Máme jen dvě možnosti. Chyby napravit, nebo zdrhnout, aby nás to nezavalilo. Jenže kam chcete utéct? Ono fakt není kam. Všechno patří mizernému 1% vládců a všude je stejný bordel. Nám tady nepatří ani hřebík do rakve. Rozprodali nás, rozkradli nás a my jen čumíme jak telata před porážkou.

Žijeme v zemi, kde nic není hanba a kde se naprosto vytratila každá kapka studu. Já ani nevím, jestli lidé ještě vědí co slovo stud znamená, protože všude se setkáváme s pravým opakem. Lidé jsou beze studu a ukazují a říkají věci, kdy se normální člověk červená za ně.

Rozmazlený fracek se nestydí zesměšnit a vztáhnout ruku na svého učitele. Pro mne byl učitel autorita. Dávali jsme jim přezdívky, měli je nebo neměli rádi, ale bít je? To bychom si nikdy nedovolili a pokud ano, tak by nás rodiče zřezali jak nezralé žito.

Muž se nestydí opustit ženu a děti kvůli milence, protože jeho mozek spadl do trenek a jde přes mrtvoly. Nebo se chce jen chlubit mladým masem a jeho vlastní stárnoucí žena, ničená porody a starostí o rodiny se mu už tak nějak nehodí.

Ženy vraždí svoje narozené děti a pohazují je do odpadků jako nepotřebnou věc. Když už si je ponechá, klidně je nechá doma a zmizí na 14 dní do víru života. Vrátí se k mrtvým dětem.

Potomci se nestydí zvednout ruku na své rodiče, není žádnou hanbou žít jako parazit na svých rodičích a vysávat je do morku kostí, zacházet s nimi hůř jak se zvířaty a dokonce je vraždit pro pár korun.

Jaké tedy máme mít politiky, co se žijí v této zemi. Jsou bez skrupulí, kradou, lžou, podvádí a ještě mají pocit, že na to mají právo. Z projevů různých politiků dostávám migrénu a u některých upadám do deprese a nejraději bych byla na chvíli, někdy i na pořád, v kómatu.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


21.5. 2018     Jednadvacátého května 1898 byl v automobilce Tatra sestrojilen Präsident - první automobil  ve střední Evropě. Automobil Präsident vyrazil na první dlouhou trasu z Kopřivnice do Vídně. Vzdálenost 328 km urazil za 14.5 hodiny.


Kardinál Duka zuřil před kamerou: To já nepřijmu! Muslimové dobyli Konstantinopol. A kdo tehdy koho znásilňoval ..... Kardinál Dominik Duka před volbami do Poslanecké sněmovny prohlásil, že lidé mají jít volit, mají vzít příležitost do svých rukou a nemají dovolit, aby za ně rozhodli hlasatelé radikálních názorů z různých menšin. V rozhovoru pro server Info.cz tuto svou tezi dále rozvedl. Nejvyššímu duchovnímu představiteli katolické církve v České republice se zdá, že Evropa upadá do chaosu, a to právě díky menšinám, které se zde údajně pokoušejí zavést totalitu.

Foto: Petr Blahuš Popisek: Kardinál Dominik Duka uctil památku padlých československých parašutistů.

Hned v úvodu rozhovoru Duka prohlásil, že Češi, Moravané a Slezané nejsou národem ateistů, jak se říká. Mnoho lidí věří v určité duchovní principy. Jen sedm až deset procent lidí duchovní principy světa zcela popírá. A pokud ateista popírá existenci Boha, je podle Duky vlastně také věřící, neboť věří, že Bůh neexistuje.

Poté se pustil do analýzy dnešní doby. „My musíme říci, že v současné době žijeme nejen v tom třetím největším stěhování národů a v úplně, bych řekl, zmatené migraci lidí, ale my žijeme také ve zmatené migraci idejí, názorů. A mainstream vždycky měl svoji sílu. Mohli bychom říci, kde bylo křesťanství, když Němci hlasovali pro nacismus? Kde byla naše křesťanská víra v roce 1948? Kdyby tady křesťané byli, tak by Evropa nemohla být okupovaná komunistickým ateismem,“ rozmluvil se Duka.

Dnes prý žijeme v podobné době. V době, kdy na prknech divadel, prknech, o kterých se říkalo, že znamenají svět, hrají herci hry, v nichž Ježíš znásilňuje muslimku. To se Dukovi ani trochu nelíbí. „Pan ředitel je nevzdělaný, a klidně to i řeknu, ať to slyší, i prolhaný člověk,“ obořil se kardinál na šéfa scény, která hru hrála. Myslíme si snad, že v této zemi nemusí umělecká scéna zachovávat žádné morální principy, nemusí zachovávat zákony, nemusí zachovávat Ústavu?“ rozčiloval se dál Duka a zamračený při tom notně gestikuloval rukama.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Nastal ramadán a muslimové v Evropě žádají, aby se mohli pohodlně postit, proto se mají ve školách odložit maturity, zkoušky či exkurze; muslimským studentům je prý nevolno z tohoto povinného půstu ..... Tak nám nastal opět ramadán a muslimové v Evropě vehementně požadují, aby se mohli pohodlně postit, když už jim Starý kontinent milostivě nabídl azyl, proto se mají ve školách odložit maturity, jiné zkoušky či exkurze; muslimským studentům je prý nevolno z tohoto povinného půstu a potřebuji odpočívat...

V Izraeli jsem mnohokrát zažil nejdůležitější židovský svátek šabat, tedy den, v němž se nesmí pracovat. Existuje celkem 39 druhů prací, které jsou zakázány. Mezi ně patří obdělávání půdy, orání, setí, zapalování ohně a zabíjení zvířat. Ty práce jsou definované podle toho, co lidé v biblických dobách považovali za práci.

V dnešní době to znamená, že během šabatu se nepoužívají peníze, nechodí se nakupovat, cestuje se, nevaří, nepoužívají elektrické přístroje, nedívá se na televizi apod. Nicméně platí v případě ohrožení života pravidlo Pikuach nefeš doche et ha-šabat, tj. „záchrana života odsouvá šabat“, podle kterého je povoleno a dokonce přikázáno porušit šabat v případě, že některá ze zakázaných činností je nutná k záchraně lidského života.

S judaismem v Evropě však nejsou zdaleka tak obří potíže jako s islámem. Největší problémy s ním má hlavně v období ramadánu Německo; jen Turecko zde ovládá 900 mešit a Erdoganovo heslo zní: "Minarety jsou naše bajonety, kopule jsou naše helmy a mešity jsou naše kasárna". Islámské režimy za to nabízí muslimskou infiltraci, resp. vyplnění prázdných míst na německé náboženské mapě. Saudská Arábie proto navrhla, že v Německu postaví 200 nových mešit, "jednu za každých 100 uprchlíků".

Giulio Meotti, kulturní redaktor Il Foglio, italský novinář a spisovatel, se proto ptá: „Dokážete si představit, jak Německo nabízí Iráku, Sýrii nebo Egyptu, že postaví "200 nových kostelů", aby tam obnovilo vyhnané a zdevastované křesťanské komunity? Ne, protože na Středním východě křesťané již vymizeli díky násilné konverzi.“ A dodává, že v Evropě křesťané procesem "sebe-sekularizace" také brzy vyhynou. Riskujeme nejen ztrátu kostelů, ale co je důležitější, také ztrátu síly naší kultury a dokonce ztrátu důvěry v hodnoty naší vlastní civilizace. Podle deníku Die Welt, se během 20 let křesťané stanou v Německu minoritou.

Turecko-islámská unie pro náboženské záležitosti (The Turkish-Islamic Union for Religious Affairs – DITIB) nedávno otevřela mega-mešitu v německém Kolíně nad Rýnem. Tato nová německá mega-mešita má nejvyšší minaret v Evropě. Podle Deutsche Welle, "se křesťanští představitelé naježili při představě, že známá katedrála Dom v Kolíně nad Rýnem bude sdílet panorama s minarety". Když byla v roce 2007 mešita plánována, byla spuštěna občanská iniciativa s heslem "chceme katedrálu, ne minarety". Muslimské autority poté ohlásily plán „zdvojnásobit“ počet mešit.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Americká policie během sekundy zjistí polohu jakéhokoli telefonu v zemi. Potřebují soudní příkaz? Senátor na stopě operátorům ..... Minulý čtvrtek New York Times vydaly šokující zprávu, která odhalila, že policejní orgány USA mají přístup k systému, který dokáže geo-lokalizovat téměř jakýkoli telefon v zemi. Nejvíce znepokojující je však to, že pro využívání tohoto systému důstojníci nepotřebují žádné speciální povolení či soudní příkaz.

Emigrujte, dokud můžete!

Webové stránky Motherboard publikovaly dopisy senátora Rona Wydena, adresované Federální komisi Spojených států amerických pro komunikaci (FCC) a telekomunikačním společnostem, ve kterých se domáhá vysvětlení tohoto kontroverzního dohlížitelského systému.

V dopisu, který Wyden 8. května odeslal prezidentu a generálnímu řediteli AT&T, stojí: „Požaduji, aby společnost AT&T podnikla proaktivní kroky k zabránění neomezeného přístupu k datům a potencionálnímu zneužívání soukromých údajů zákazníků, včetně informací o poloze v reálném čase, a jejich poskytování vládním složkám.“

Jak uvedly New York Times, bývalý šerif z Mississippi County používal obskurní službu zvanou Securus ke sledování mobilních telefonů svých cílů. Mezi nimi byli i soudci a další osoby činné v trestním řízení.

Tento systém obvykle používají marketéři k získávání údajů o poloze od mobilních operátorů.

Stejně tak jako AT&T, tento systém dokáže těžit data od Sprint, T-Mobile a Verizon, přičemž policejní orgány se mohou v zásadě ospravedlnit tím, že jsou k používání této služby legálně oprávněny.

Ve svém dopise pro AT&T, který má podobný obsah jako dopisy, které poslal i dalším operátorům, Wyden píše, že jejich metoda kontroly „není nic víc než pouhý legální ekvivalent planého slibu.“

„Fakt, že Securus vůbec poskytuje tento druh služby, naznačuje, že AT&T „nemá dostatečnou kontrolu nad přístupem k soukromým údajům zákazníků,“ dodává Wyden.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Sheffield má nového starostu – muslima. Existence královny je pro něj zastaralá ..... Anglické město Sheffield je na tamní poměry relativně bílé. Ačkoliv na začátku tisíciletí počet bílých ve městě byl 92 procent a dnes je asi 80 procent, stále je to poměrně dost oproti jiným velkým městům, jako je samozřejmě Londýn, nebo Birmingham. Proto je velice překvapující, že se do čela města dostal somálský muslimský imigrant ze strany Zelených.

Ačkoliv kdo zná realitu této “rudé pevnosti”, překvapen není. Městu v drtivé většině vládnou socialisté a městská rada, která každý rok volí nového člověka pro spíše ceremoniální funkci Lorda Mayora (starostu), si letos zvolila Magida Magida. Možná jako maskota, protože jeho Zelení mají z 84 zastupitelů jen 4.

“Doufám, že fakt, že jsem černý, muslimský imigrant – vše, co Daily Mail pravděpodobně nenávidí – lidé uvidí a řeknou ‘V Sheffieldu jsme hrdí na to dělat věci jinak a oslavovat naše rozdíly'”.

Ve svých 28 letech se Magid stal nejmladším starostou města vůbec. Do Sheffieldu se přestěhoval se svými rodiči ze Somálska, když mu bylo pět, když odešli “za lepším”. A už má plány. Rasově smíšeného rapera Otise Mensaha chce jmenovat prvním městským poetou. Město chce podle svých slov přivést do “21.století”, což pro něj znamená dát větší prostor etnickým menšinám. Jakoby chtěl říct, že bílá Anglie patří do minulosti.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Odstartoval nejstarší německý zvyk, jaký? No přece Ramadán! ..... Novinář Eren Güvercin tvrdí, že Ramadán je starý německý zvyk, který má delší historii v Německu než bavorský Oktoberfest. V roce 1910 Oktoberfest oslavil své 100. výročí, nevíme, zda již dříve Ramadán existoval v uvedeném roce nebo ještě dříve, Přiinejmenším se  v té době ani zdaleka nemluvilo o islámu tak jako nyní, kdy při otevření jakýchkoliv novin nebo rozhlasu a televize, narazíte na zprávu o islámu. Pro německého občana, který má velké pochopení pro  integritu a je tolerantní v náboženských záležitostech, je znepokojující, jaké jsou nároky ze strany islámu proti většinové společnosti. Ramadán je starý německý zvyk, který je zde delší dobu než Oktoberfest. Ano, jsou nyní v Bavorsku někteří škarohlídi, kteří tomu nevěří. Ramadán je větší německý zvyk než uváděná německá kultura, tvrdí Eren Güvercin. Ramadán se svou duchovností a zaměřením na základ je důležitou součástí Německa, ačkoli mnoho z obyvatel Německa si toho není vědomo, je přesvědčen Eren Güvercin. „Islámská náboženská praxe již dávno zdomácněla v Německu. A my němečtí muslimové se těšíme na Ramadán v našem Německu. Nikdo nám to nemůže upřít,“ pokračuje Eren Güvercin.       (Čtěte na stránkách První zprávy)


Toto prostě nemá vysvětlení. Tajemné protiletecké kryty starodávné Indie  ..... Asi 35 kilometrů severovýchodně od indického města Gaya uprostřed naprosté roviny vyrůstá nevysoký skalnatý val o délce asi 3 kilometrů. V jeho centrální části se nachází skupina tajemných skalnatých vyvýšenin, které se nazývají Barabar. Jedním z největších tajemství jeskyň Barabar jsou ideálně lazurované zdi, které mají správný půlkruhový tvar.

Jeskyně Barabar jsou jedinou stavbou, která je spojena se zmizelou náboženskou filozofickou tradicí sekty ádživiků.

Uvnitř starobylých staveb je unikátní akustika. Ani nepoznáte svůj hlas. Znalosti geometrie a zkušenosti lidí této doby, kteří tvořili tato mistrovská díla, zjevně předháněly svou dobu.

Dnešním architektům tyto jeskyně připomínají nějaké bunkry. Přičemž jsou na vysoce kvalitní úrovni. Ale k jaké tragédii došlo ve starodávné Indii? Pomohly úkryty těm, kdo je stavěl? Proč část z nich zůstala nedokončená.

Mnozí alternativní vědci jsou přesvědčeni, že „jeskyně" Barabar nejsou příliš podobné náboženským objektům a jsou nejspíše starobylými bunkry, které by lid bránily před pohromami.

Bohužel množství otázek převyšuje počet odpovědí. Legendy si v těchto místech v paměti uchovaly dost nejasné vzpomínky na boj bohů, do kterého byli zapojeni i lidé. Snad nikdy se nedozvíme, proč starobylá sekta potřebovala strašně pracné úkryty.       (Čtěte na stránkách Sputnik)


Němci možná budou muset pracovat až do 70 let, aby zaplatili stovkám tisíc uprchlíků sociální podporu ..... Jaké jsou náklady na masovou migrační vlnu v Evropě a zejména v Německu – v zemi, jejíž vůdkyně Angela Merkelová prohlásila „Uprchlíci vítejte“ v osudném létě roku 2015, což způsobilo prudký nárůst přílivu ekonomických migrantů a žadatelů o azyl? Stručná odpověď je – to přesně nevíme, ale jsou bolestivě vysoké a nadále stoupají.

V únoru roku 2016 profesor Matthias Lücke z Kielské univerzity vypočítal náklady ve výši 25,7 miliard eur pro německé daňové poplatníky. Náklady by v roce 2017 vzrostly na 37 miliard eur a do roku 2022 na 55 miliard eur.

O pouhých 5 měsíců později vypočítal jiný ekonom Dr. Bernd Raffelhüschen celkovou částku dluhu, který by měli zaplatit většinou Arabové – 70% nekvalifikovaných migrantů – na 1,5 biliónů eur za jejich pobyt v Německu.

V únoru 2017 vlastní ekonomický poradce Angely Merkelové Hans-Werner Sinn varoval, že celkové náklady by mohly dosáhnout 240 miliard eur, tedy téměř 10% celkového HDP Německa v tomto roce. A tentýž rok vyšla studie, která ukázala, že tito „uprchlíci“ nečekají na to, než v jejich zemi skončí válka, ale plánují trvalý pobyt v Evropě.  

To bude nepochybně znamenat značnou zátěž pro poměr závislosti – ti lidé, kteří pracují na ty, kteří nepracují a žijí ze státní podpory – což nutí německé důchodce pracovat déle a zvýšit daně pro všechny Němce.

Mějte na paměti, že ekonomika již zpomaluje a že 15% starších lidí a důchodců jsou nyní považováni za žijící na hranici chudoby       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


Neexistuje členství v EU bez přijímání migrantů, potvrzuje Marakešské prohlášení podepsané evropskými ministry v rámci tzv. Rabatského procesu. V prohlášení se mluví o “podpoře rozvojových výhod migrace” a když to viděl maďarský ministr, doslova se zděsil a odmítl dokument podepsat, na rozdíl od českého ministra vnitra. Kandidát za ČSSD na ministra zahraničí chce přijímat migranty! Takže je vymalováno? ..... Vrcholní představitelé EU už velmi dlouho zcela jasně deklarují, že to myslí s přerozdělováním uprchlíků v Evropě smrtelně vážně. Už minulý rok pronesla Angela Merkel zásadní výrok, který mi utkvěl v paměti, když pronesla lakonické konstatování, že neexistuje něco jako členství země v EU bez povinnosti solidarity s přerozdělováním migrantů. Solidarita tedy nebude dobrovolná, ale tvrdě povinná. Proto už dlouhou dobu upozorňuji v článcích a také na Svobodném vysílači CS, že migrace je základním pilířem neomarxistické agendy Evropské unie a každá země, která nevystoupí z EU, se bude muset podílet na přerozdělování a přijímání migrantů, a to jak z arabských zemí, tak hlavně i z Afriky. Země, které nebudou chtít migraci akceptovat, nastoupí cestu vedoucí k odchodu z Evropské unie. A právě z tohoto důvodu vyplývají procesy, které se budou snažit v České republice takovému Czexitu zabránit.

Řečnické pódium v marocké Marakeši, kde proběhla konference afrických a evropských zemí o řízení migrace.

Českými médii v posledních dnech otřásá skandál a informace o tzv. Marakešské smlouvě. Abych to uvedl na pravou míru, nejedná se o smlouvu, ale o závěrečné prohlášení ministrů zemí EU a Afriky k problematice neřízené migrace. Toto prohlášení je součástí tzv. Rabatského procesu, který navozuje spolupráci mezi evropskými a africkými zeměmi ve věci migrace a tzv. přeshraniční spolupráce celních a pasových úřadů.

Začátkem tohoto měsíce proběhla v marocké Marakeši už 5. Euro-africká ministerská konference o migraci a rozvoji na jejímž závěru bylo podepsáno právě zmíněné prohlášení ministrů. Dokument je bohužel utajovaný, na veřejnost se dostaly pouze rešerše a obrysy tohoto prohlášení, jediný validní dokument je na webových stránkách marockého ministerstva kultury a komunikací, ze kterého přinášíme o kus níže opis a překlad. Sami si domyslete rozsah a důsledky toho, co bylo vlastně v Marakeši podepsáno.       (Čtěte na stránkách AENews)


„Nadbytečné“ křesťanské svátky zrušíme, přenecháme je muslimům zní z Norska ..... Po stížnostech norských kněží na příliš velký počet křesťanských dnů pracovního volna, Křesťanský svaz studentů navrhl „darovat“ nadbytečné svátky muslimům.

Zatímco zástupci muslimské komunity považují tuto myšlenku za „dojemnou“, Křesťanská lidová strana (KrF) vystupuje proti změnám norského kalendáře.

Křesťanský svaz studentů navrhl zrušit „nadbytečné" svátky, jako jsou druhý svátek vánoční, velikonoční pondělí a druhý den letnic, jež jsou dnes dny pracovního volna, uvádí deník Klassekampen.

Podle šéfky svazu Ingvild Yrkeové muslimové, environmentální hnutí a feministky budou nejvíce těžit ze zrušení těchto svátků. Konec ramadánu může rovněž získat status státního svátku.

„Mezinárodní den žen, Mezinárodní den životního prostředí a svátek přerušení půstu nebo svátek oběti mohou být dobré alternativní státní svátky," řekla Yrkeová. Podle ní „sekundární" svátky jsou pozůstatky doby, kdy lidé potřebovali další dny volna, aby mohli jít do kostela. Bude to proto vlídné gesto, abychom dali muslimům vlastní volné dny.       (Čtěte na stránkách AC24)


Nebezpečný socialistický experiment, jehož čas teprve přijde ..... V květnu si připomínáme jeden zvláštní milník: uplynuto už padesát let od okamžiku, kdy byl zavedený pětidenní pracovní týden. Do té doby se pracovalo i v sobotu.

A jak už to tak bývá, výročí se stalo „výbornou“ příležitostí k tomu, aby se ukrojilo další kolečko salámu a začalo se volat po dalším zkrácení pracovního týdne na pouhé čtyři dny. Dokonce se vyrojila i série článků, podle nichž údajně psychologové tvrdí, jak je pro lidi „nezdravé“ pracovat pět dnů v týdnu…

Cožpak o to, mně by to osobně docela vyhovovalo. Mezi námi, úplně nejvíc by mě bavilo, kdybychom si to obrátili: Dva dny pracovat, pět dnů se flákat – no kdo by to nebral? Ale nechť k A je řečeno i B.

Osobně si skutečně myslím, že k dalšímu zkrácení pracovního týdne ještě časem dojde. Ale současně si taky myslím, že to minimálně v našich končinách rozhodně nebude otázka nejbližších deseti let. Dá se však čekat, že v rozvinutých zemích, kde si v současnosti nebezpečně pohrávají s myšlenkami socialismu, takové pokusy budou co nevidět. Prvními vlaštovkami jsou už pokusy o zavedení nepodmíněného příjmu. Těmi zeměmi, kde se začne s dalším zkrácením pracovního týdne experimentovat, nejspíš bude Skandinávie.

K čemu to povede? Závěr může na první pohled vypadat fantasmagoricky. Ale jen na první pohled.

Řekněme, že hypoteticky u nás zítra zavedeme volný pátek. V tu chvíli dojde k prudkému poklesu produktivity a zpomalování hospodářského růstu. Můžete namítnout, že nemusí být hned tak zle, protože klíčové profese, jako jsou lékaři, piloti či policisté, samozřejmě budou o volný pátek v práci zrovna tak, jako jsou dnes v práci v neděli. A za ty ostatní, jako jsou dělníci u pásu, udělají práci roboty. To je i není pravda – tahle úvaha má totiž háček. Jakmile se stanoví, že jedna profese dostane stejně peněz za méně hodin v práci, automaticky se také stanoví stejné pravidlo pro všechny profese. Takže ti, kdo budou muset být v práci o volném pátku, tak vlastně budou dostávat příplatky stejně, jako když dneska pracují v neděli či ve státní svátek. A to už je jiná: Najednou to znamená, že prakticky pro každého v ekonomice platí „stejně peněz za méně práce“.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


18.5. 2018     Dnešní Mezinárodní den muzeí vyhlásila v roce 1977 rezoluce generální konference Mezinárodního výboru muzeí (ICOM).


Evropská unie bude spolupracovat s neziskovkami financovanými Georgem Sorosem v boji proti alternativním zpravodajským serverům. Vznikne institut pro certifikaci “pravdivých” informací, dohlížet na něj budou novináři z mainstreamu, lidé z NGO sektoru a z Evropské komise! Bude to takové přerostlé CTHH na bruselský způsob! Facebook v rozporu s GDPR sleduje občany EU i po smazání účtu uživatele na Facebooku. Svoboda slova v troskách a velký bratr na koni? ..... George Soros a jeho Středoevropská univerzita byli pěkně zostra vypakováni z Maďarska jen před několika dny, ale už se otřepali a začali znovu škodit, a to rovnou na úrovni bruselského kolchozu, rozuměj Evropské komise. Právě tato komise dnes oznámila [1], že se pustí do boje s dezinformacemi na úrovni nově vybudované evropské sítě ověřovatelů informací, která bude do značné míry vycházet z projektu IFCN – International Fact-Checking Network.

Tuto organizaci přitom založil americký Poynter Institute [2], který je od roku 2015 financovaný takovými nebezpečnými organizacemi, jako je Open Society Fund George Sorose nebo neoconský National Endowment for Democracy (NED), ale sponzorem je i Google a také Bill & Melinda Gates Foundation, nadace rodiny zakladatele Microsoftu. Nejde tak v podstatě o nic jiného, než že tzv. boj proti dezinformacím, rozuměj boj proti nezávislým a svobodným médiím v Evropě, budou pro evropskou komisi zajišťovat organizace napojené na americký systém Pax Americana a na zájmy domu Rothschild, přičemž tyto zájmy sdílí společný cíl, udržení protiruského mediálního éthosu v Evropě a zabránění politického a ekonomického spojení Berlína a Moskvy. Další firmou má být německý Correctiv, který má také pro EU ověřovat informace, ale i on je sponzorován Sorosem, viz. zde. Informaci přinesl americký Breitbart News [3].

Procesy umlčování svobody slova jedou na plné obrátky, především na Facebooku, který je nástrojem globalistů. Právě dnes zablokoval Facebook největší diskusní politickou skupinu v ČR, která měla 20.000 členů. Facebook skupinu suspendoval [4], protože byla nahlášena administrátorům, že prý propaguje nenávist ke skupinám osob. V dnešní době je vlastnictví facebookového profilu doslova nebezpečné, protože Facebook začal od 1. května dropovat lidem do počítačů nový a podivný typ cookies, jak mne upozornil náš administrátor.       (Čtěte na stránkách AENews)


Evropská komise: Evropa nebude nikdy pevnost. Ať žije masová migrace ..... Fanatici v Evropské komisi zaujali ještě agresivnější postoj než dřív, a nyní je to kdo z koho. Současná napjatá situace nevylučuje ani rozsáhlé nepokoje. Evropská komise vyhlásila, že Evropa bude v dalších desetiletích přijímat “masivní migrační vlny” a Evropa se prý “nikdy nestane pevností”.

Silná slova zazněla ve středu v Bruselu z úst eurokomisaře Dimitrise Avramopoulose. Evropská komise prý zabrání jakýmkoliv plánům na postavení plotu na řecko-turecké hranici.

“Jsme proti stavění plotů, právě naopak, jsme pro stavění mostů se sousedními zeměmi,” řekl v reakci na to, že z Turecka do Řecka proudí velké množství nelegálních migrantů.

“EU se nikdy nestane pevností. Migrace zůstane nejen v Evropě, ale i celém světě po desetiletí, a my musíme být dobře připravení. Žádná země tuto situaci nezvládně sama.”

A také varovně dodal, že žádný kout na evropském kontinentu migraci ze zemí třetího světa neunikne. Solidarita prý musí být projevována všemi členskými státy.

Avramopoulos byl v úterý obviněn z nepřijatelného vměšování do italských záležitostí, když v rámci současných koaličních hovorů požadoval, aby italská hranice zůstala otevřená.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Aktivisté z Defend Europe by mohli být zatčeni za ochranu hranic v Evropě ..... Aktivisté z Defend Europe hlídali francouzsko-italské hranice už téměř měsíc. Podle nového administrativního oběžníku vydaného 4. května ministerstvem spravedlnosti, který odhalil Mediapart, budou nyní čelit zatčení, pokud budou pokračovat ve svých činnostech.

Aktivisté z Defend Europe zadrželi mnoho migrantů, kteří překročili francouzsko-italskou hranici. Byli oprávněni provést taková zatčení, protože ve Francii je občanské zatýkání zákonné, když jsou prováděna proti zločincům zachyceným při činu. A být na francouzské půdě bez právního zdůvodnění je zločinem.

Ale, Mediapart byl informován o nových nařízeních ministra spravedlnosti, který dne 4. května vydal správní oběžník.

V něm stojí:

„Kontrola respektování hranic…lidmi nepřátelskými vůči cirkulaci migrantů (zejména aktivistů Identitárního hnutí) pravděpodobně představuje záměrný zásah do funkčnosti vymáhání práva.

Deportace migrantů těmito osobami, včetně bez násilí, může také charakterizovat trestný čin stanovený v článku 433-2 trestního zákoníku.“

S jejich posledními akcemi, Defend Europe úspěšně ukázaly světu totální poréznost francouzsko-italských hranic.

Tímto způsobem rozhněvali francouzskou vládu, která proti nim zahájila vyšetřování a uzavřela ho poté, co u mladých aktivistů nenalezla žádné protiprávní kroky.

Mediapart  se dozvěděl, že prokurátor, který otevřel a nyní uzavřel vyšetřování, výslovně požádal ministerstvo o vydání tohoto správního oběžníku.       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)


Nikdy jsme nebyli cikáni a nikdy jsme nebyli nepřizpůsobiví ..... Luboš Xaver Veselý se pokusil o smysluplné rozhovor s romským předákem Josefem Stojkou. Pan Stojka si plete slova, dojmy i pojmy. Jednou větou řekne něco, co druhou větou vyvrátí. Takový zmatek se jen tak nevidí. Tak třeba:

Čuněk (rozuměj Čunek) je velmi zlý člověk, který postavil chudákům Romům buňky a dal jim je k užívání po té, co zničili všechny byty v kterých bydleli a s nájmem se ani neobtěžovali. Však ti debilní gadžové to zase za ně zaplatí. Pan Stojka nám prozradil, že člověk se má starat o majetek s péčí vzorného hospodáře, postavit se k problému čelem. Ovšem míní tím radnici a navíc nás poučí, že si za vybydlení můžeme sami, protože jsme Romy nedokázali ohlídat. Opravdu skvostný názor a já nestačím zírat na jeho drzost. Další ničitelé Romů jsou politici. Jejich vina je v tom, že nechali vyrůst gheta a tam vyrůstat romskou mládež jako dříví v lese. Třetí viníci jsou komunisté, protože jim postavili krásný, nový Chánov. Podle pana Stojky jsou to králíkárny a stát měl postavit Romům něco jako jejich vesnici s domky a oni by se pak společnými silami snažili seč by mohli, aby o nich majorita mohla mluvit také kladně. Na závěr této čísti nás poučil, že to byli kdysi a že teď už Romové nic neničí.

Svatá ty prostoto, nebo spíše velká huba s nekonečnou drzostí. Z něho totiž vypadlo, že ničení majetku Romy se hodí do krámů politikům i úředníkům. Víte proč? Já to také nevěděla, ale pan Stojka mi to vysvětlil. Romové to rozbijí a vybydlí, někdo z majority to vykoupí, uklidí a postaví vilky a domky , ale už to nedá Romům, ale majoritě. No to je ale drzost. Co si to ta majorita vůbec dovoluje. Měli to přece nechat Romům. Postavit a věnovat. Buď je ten pán slabý duchem, nebo si z nás dělá srandu a nebo je přesvědčen, že je naše povinnost trpět parazitování minority na celé společnosti. Pak do toho, nevím proč zamotal inkluzi aby nás ujistil že je to k ničemu, protože Romové bydlí v nevyhovujících prostorách a děti se nemají kde učit. Podotkl, že deset dětí v buňce nelze ničemu naučit. V zápětí nás ujistil, že Romové jsou velice inteligentní, protože i jejich děti, než jdou do školy, umí dva jazyky. Romsky a česky a frajersky dodal, že děti z majority tohle neumí. Ovšem já nevím k čemu by jim romština asi tak byla. A víte proč to jejich dětem nejde, protože sám Stojka uznává, že jejich rodiče jsou často negramotní. Tím chtěl asi říct že jako matka taká Katka?       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


Proč je počasí naprosto nevyzpytatelné? Protože je uměle řízeno ..... Počasí je dnes zcela nevyzpytatelné. Extrémní sucho či extrémní srážky jsou dnes stálým mediálním tématem. Možná za to částečně může matka příroda, ale z velké, zřejmě převážné míry za to nese odpovědnost denodenně prováděné geoinženýrství/klimaterorismus, čili neustálé umělé ovlivňování počasí. (V Česku jsme právě udržováni v režimu sucha (https://zpravy.idnes.cz/sucho-voda-hladina-rek-srazky-extremni-dyr-/domaci.aspx?c=A180513_230849_domaci_ane, )

Klimateroristé, jinak též geoinženýři či majitelé počasí (ovládáni světovými elitami), ovládají/řídí/ovlivňují/"vlastní" již celosvětový koloběh vody v přírodě (hydrologický cyklus) natolik, že mohou celému světu přidělovat či odpírat vodu dle svého rozhodnutí. Jsou schopni dlouhodobě zcela vysušit či bleskově zaplavit celé státy, umějí se "trefit" i pouze na konkrétní místa (jednotlivá města, domy, pozemky atd.). Na této své schopnosti pracují intenzívně, v tichu a tajnosti již 50 - 70 let i více... (viz štítek Dane Wigington).

Manipulace počasí viditelné na oficiálních obrazových zdrojích jsem na tomto blogu několik let popisoval a komentoval téměř denně, překládal články a videa, ale za tu dobu mě to začalo nudit; Lidé, kteří to chápali, to uměli pozorovat sami, a noví se těmto informacím zuby nehty bránili...  tak jsem s psaním skoro přestal. Ale když čtu teď diskuse pod zmatečnými články mediálních "meteorologů", vidím, že lidé si hodně všímají, že situace v počasí je celá divná, a možná tedy by někteří byli více naklonění k pochopení této "nepochopitelné a nemožné" věci, že někdo přímo před našimi zraky zcela řídí a ovládá "naše" počasí".

Na tomto  blogu jsou již stovky článků o umělém počasí, a všechny jsou stále platné a aktuální. Manipulace probíhají denodenně, úplně všude a stále stejnými technikami. (Občas upgradovanými.) Avšak staré články nikdo nečte, takže pokusím se do toho znovu zapracovat (což už jsem sliboval, ale nedodržel.) Rád bych každý den přidal nějaký střípek (doklad manipulace) do mozaiky.       (Čtěte na stránkách OrgoNet)


Je to konspirace? Je to náhoda? Není těch náhod až příliš? ..... Málokdo si uvědomuje, že to děsivé, co vidíme v Sýrii, Libyi a dalších arabských státech, zažívají obyvatelé Palestiny dlouhých 50 let. A při návštěvě ministra Zaorálka byla chmurná atmosféra rozvalin Palestiny po padesátiletém běsnění ortodoxních Židů přímo do očí bijící.

My jsme vyvolený národ a tím se automaticky musíme vymykat všem jurisdikcím, dokládal na konferenci myšlení současné vlády Izraele Gideon Levy, který jinak píše pro renomovaný izraelský deník Haaretz od roku 1982.

Nedávno izraelská představitelka řekla naplno, že po holocaustu si můžeme dovolit vše a nesmí nám (Židům) být bráněno. Pokud tedy nejsou lidé jako my (Židé), nemají lidská práva jako my! A podle toho se i vláda Izraele takto chová. Na okupovaná území už nastěhovala 800 000 Židů a nic ji nezastaví, dokud nezabere celou Palestinu, jsou slova Gideona Levy.

A v téže chvíli si můžeme položit otázku: Někdo ve velkém láká Židy do Izraele, někdo vyvolal obrovskou a šílenou válku na středním východě, někdo rozpoutal exodus běženců z válečné zóny a nasměroval Araby a muslimy do Evropy ze středního východu a někdo současně řídí obrovskou výstavbu na palestinských územích a rozšiřuje tím Izrael. Samozřejmě jeden člověk to nebude, ale skupina lidí určitě. A především to někdo nebo nějaká skupina platí. V témže období se bouří zdánlivě utiskované menšiny a opět jim odněkud tečou peníze. A v téže době se opět vytváří na křesťanském území zvláštní forma ženy, která je napůl žena, napůl muž, jakýsi hermafrodit, a opět do těchto spolků tečou obrovské sumy peněz na různé provokace, zatímco ateisté a skuteční křesťané jsou obviňováni z náckovství, rasismu a multikulturalismus je nuceně zaváděn do škol. Zrušila se matematika  a snížila se úroveň vzdělání, zatímco naopak v Izraeli se tvrdě tlačí na vzdělání.

Je to konspirace? Je to náhoda? Není těch náhod až příliš? Čí velvyslanec je Soros, že může vystupovat v OSN, řídí toky peněz do neziskových organizací, financuje levicovou vládu USA (Clintonovou a Obamu) a současně jsou signály, že řídí i nejvyšší členy amerického kongresu a prapodivné ratingy Wall Street? Samozřejmě to není a nemůže být jedna osoba, byť ta je dlouhodobě v čele.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


POZOR!!!!! Zločinci v EU povolili do Evropy dovážet silně kontaminované potraviny z okolí Fukushimy ..... …..je to absolutní nehoráznost, která byla schválena EU „POLITIKY“. Je vidět, že mají „zájem“ o Vaše zdraví a ochranu obyvatelstva. Od začátku roku se do Evropy dovážejí „DELIKATESY“silně kontaminované radioaktivitou…..

Napsal jsem mnoho článků (v minulosti) o potravinách, které byste neměli absolutně kupovat a požívat. Jsou to hlavně ryby. Nejen že jsou radioaktivní, ale jsou zamořeny také olejem blackgoo, který má neblahý vliv na organismus. Je to inteligentní organismus z jiné planety. Dnes se nachází ve všech mořích. Čili raději žádné ryby…..

Všechny znovu varuji přek koupí jakéhokoliv potravinového produktu z Japonska. Začala se zde do Evropy dovážet radioaktivní rýže z okolí Fukushimy. Ve Francii byla dokonce jako delikatesa nabízena malým dětem bez varování před silnou kontaminací.

Dále je to ovoce a zelenina a samozřejmě hovězí maso, které bude pravděpodobně na pultech zlevněno a lidé ho budou kupovat. No je přece ve slevě, že ano…..

Máme zprávy, že se dovezlo do EU mnoho tun kontaminovaného (radioaktivního) zeleného čaje. Varujte Vaše známé a pokud nevíte odkud je čaj , který Vám je na návštěvě nabízen, raději si ho nevyžadujte a ani nepijte.

Proto každému radím, choďte raději nakupovat k zemědělcům z českých zemí a vyvarujte se nebezpečným potravinám a následným nemocem.

Pokud někdo nevěří psanému, může si přečíst podobný text na následujících stránkách s překladačem: ZDROJ        (Čtěte na stránkách Tadesco)


"Umírnění" muslimští učenci ..... Léta jsem žil na Blízkém východě a viděl jsem na vlastní oči krutost a zneužívání, ke kterým dochází v rámci extremistického islámského práva. Slyšel jsem nářky rodin, jejichž milovaní byli mučeni a zabíjeni za naprosto nicotné prohřešky - za to, že zpívali nebo tančili, vyjádřili svůj názor, nebo prostě jen nebyli muslimové - toto všechno jsou tam zločiny.

Pokud budeme lidi zavádějícím způsobem informovat o islamismu, tím, že budeme vytvářet falešné analogie, abychom očistili násilí a terorismus páchané islámským fundamentalismem, budeme indoktrinovat doslova miliony nevinných dětí, které se stanou buď pachateli, nebo oběťmi příštích radikálních islamistických teroristických útoků.

Mezitím skuteční islámští učenci, takoví jako je Robert Spencer, kteří se snaží před těmito apologety varovat, jsou považováni za "islamofoby", jsou pronásledováni, často vyhazováni z práce, cenzurováni na sociálních médiích a je jim bráněno ve vstupu do demokratických zemí, jako je Velká Británie.

Když jsem poprvé přijel do Spojených států, tak si mě jeden takzvaný "umírněný" muslimský učenec vzal stranou a dal mi "přátelskou" radu:

"Na Západě se rozvíjí určitý trend. Pokud ho budete následovat, budete mít velký úspěch, větší, než si dokážete představit. Je to velmi snadné, vše, co musíte udělat, je dodržovat několik jednoduchých pravidel. Bez ohledu na to jaké jsou vaše osobní názory, musíte propagovat a ospravedlňovat islám – hlavně ospravedlňovat radikální islám - a prezentovat se jako 'umírněný' muslimský učenec. Pokud to dokážete, budete za vodou. Už vám nikdy nebude nic scházet. Budete snadno bohatnout a stanete se nejžádanějším 'umírněným' muslimským učencem na Západě!"

To znělo docela rozumně. "A protože máte tu výhodu, že pocházíte z islámské země," pokračoval, "budou vás považovat za autentického."

Věděl, o čem mluví. Rozmohl se zde čistě "průmysl", ve kterém je činných spousta takzvaných "umírněných" muslimských učenců, a ti jsou vlastně propagátory a apologety islámu. Začalo to po katastrofických teroristických útocích z 11. září 2001 a poté se to rozšířilo nevídanou mírou.

Zdá se, že existuje čistě symbiotický vztah mezi mainstreamovými médii a liberálními organizacemi na jedné straně a "umírněnými" muslimskými apologety na straně druhé.

Jsou to právě tito "umírnění" muslimští apologeti, komentátoři a jejich organizace, kdo vytváří - přímo nebo nepřímo - nárůst islámského extremismu a spolu s ním i terorismu. Poskytují potřebný prostor pro všechny druhy zločinů, které se zde odehrávají: od znásilňování žen a dětí až po výbuchy na veřejných místech, nebo najíždění dodávkami do lidí. Tito lidé brání uskutečnění jakýchkoli pozitivních změn, nebo reforem. Tím, že extremisty nekritizují, nejenže selhávají při pojmenování základního problému extremismu a islámského terorismu, ale také tím odvádějí pozornost od kořenů tohoto problému.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Velký velbloud pije vodu z Rýna a Dunaje ..... Každý člověk se dnes musí ptát, zda i v současné době, kdy řečeno slovy proroka Nostradáma, „velký velbloud pije vodu z Rýna a Dunaje“ má ještě smysl citát Václava Havla, že pravda a láska zvítězí na lží a nenávistí.

Samozřejmě, že nějaký smysl jistě má. Měl by mít místo v každodenním, životě. Například: každý, kdo by chtěl někoho nějak popíchnout, měl by i zapřemýšlet, zda ho skutečně jen popíchne a nebo zda mu náhodou rovnou nějak neublíží. Pokud by se měla udát zrovna ta druhá varianta, není to zrovna to nejlepší, co by dotyčný mohl vykonat. V tom snad se nad citátem bývalého prezidenta Václava Havla shodneme. Ale jak je to v politice? Tam by to také mělo v současné době stále platit? A nebo bychom se měli v době, kdy onen zmíněný velbloud pije vodu z Rýna, Dunaje i z jiných evropských řek (a přitom se nekaje), nechat raději naivně oblbovat?

Také jste se jistě setkali s hypotézou, že ti vyznavači kultur, s tou naší neslučitelných a které jsou pod tím velbloudem obrazně uschované, nás prý jdou ve skutečnosti kulturně obohatit. Ale když se s touto kulturou podrobněji seznámíte a dozvíte se o pochybných praktikách oné kultury, která se dokonce považuje vůči té naší za nadřazeneckou, zjistíte, že taková kultura je tím posledním, čím byste tu naší kulturu chtěli obohatit.

Tomu, že ta kultura by měla byt pro tu naší obohacením, dnes snad může věřit snad už jen někdo naprosto naivní. Někdo, kdo stále ještě věří lžím o mírumilovnosti oněch ideologií. Proto v politice by teď měl platit tento citát trošku obměněný. A to: „Pravda a rozum zvítězí nad lží a naivitou“.

P.S: zmíněné prorpctvé M Nostradama z 16. století zní: „V Dunaji a z Rýna se přijde napít velký Velbloud, který se nebude kát.“       (Čtěte na stránkách Bez politické korektnosti)


Městský soud v Praze podpořil džihád ..... Událostí  minulého týdne je nesporně rozhodnutí Městského soudu v Praze, který potvrdil, že čeští muslimové mohou vybízet k zabíjení nevěřících, protože příslušné paragrafy „z principu“ nemohou být aplikovány na islám a tudíž je zbytečné se celou záležitostí zabývat…

  „Dokazování je bezpředmětné,“ řekl doslova předseda soudního senátu. Pokud existovala nějaká naděje, že čeští muslimové budou umírnění nebo že bude možné je přimět k dodržování českých zákonů, teď ta naděje zmizela. Mainstreamová média a politici standardních stran předstírají, že nic nevidí. Jako obvykle.   Přátelé z SPD se pokouší doplnit zákony, ale obávám se, že je to zbytečná práce. Pokud soudci nebudou rozhodovat podle zákona, pak žádné nové paragrafy nepomohou. A dnešní situace je taková, že pro soudce by vynesení spravedlivého rozhodnutí znamenalo čelit kampani neziskovek a možná i násilí ze strany islámské komunity. Navíc ani státní zástupci neusilují trestání viníků, nýbrž o jejich osvobozování (jedná-li se o muslimy).   Potřebujeme naprosto radikální změnu celého justičního systému, včetně zavedení odvolatelnosti soudců ústavního soudu (jak to nedávno provedli v Polsku). Nic menšího nepomůže. Zachování současné ústavy a současné politické kultury je jistá cesta k rychlé islamizaci a vyhlazení Čechů jako etnika – po vzoru Švédska, Německa a dalších zemí bývalého Západu.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)

Pane Bože, ty to vidíš ....


17.5. 2018     Dnes se slaví Světový den telekomunikací - u příležitosti výročí založení Mezinárodní telekomunikační unie v roce 1865. Slaví se od roku 1965 z rozhodnutí Mezinárodní telekomunikační unie.


Militarizace Evropské unie: Schengenský prostor předán americkým silám NATO ..... Evropská komise předložila dne 28. března akční plán pro vojenskou mobilitu. „Ulehčením vojenské mobility v rámci EU – vysvětluje zahraniční zástupce Unie Federica Mogherini – můžeme reagovat efektivněji, když vzniknou problémy.“ I když nebyl vysloven, odkaz na „ruskou agresi“ je zřejmý.

Akční plán byl ve skutečnosti rozhodnut ne Evropskou unií, ale Pentagonem a NATO. V roce 2015 generál Ben Hodges, velitel amerických armádních sil v Evropě (US Army Europe), vyzval k vytvoření „vojenského schengenského prostoru“, aby americké jednotky mohly rychle čelit „ruské agresi“ volným pohybem z jedné evropské země do druhé, aniž by byly zpomalovány vnitrostátními předpisy a celními postupy.

Tato žádost byla přijata NATO: Severoatlantická rada, která se konala dne 8. listopadu 2017 na úrovni ministrů obrany, oficiálně požádala Evropskou unii, aby „zavedla vnitrostátní pravidla, která usnadní průchod vojenských sil přes hranice a současně zlepší civilní infrastrukturu tak, aby byla přizpůsobena vojenským požadavkům“.

15. února 2018 oznámila Severoatlantická rada na úrovni ministrů obrany založení nového logistického velitelství NATO, jehož cílem je „zlepšit pohyb vojsk v Evropě a základní vybavení pro obranu“.

O více než měsíc později představila Evropská unie Akční plán pro vojenskou mobilitu, který přesně splňuje požadavky stanovené Pentagonem a NATO. Předpokládá „zjednodušení celních formalit pro vojenské operace a přepravu nebezpečných věcí ve vojenských oblastech“.

Tímto způsobem je připraven „vojenský schengenský prostor“, s tím rozdílem, že nejde o volný pohyb lidí, ale tanků. Pohyb tanků a jiných vojenských vozů po silnici a železnici není totéž jako pohyb běžných vozidel a vlaků. „Stávající překážky pro vojenskou mobilitu“ proto musí být odstraněny úpravou „infrastruktury, která není vhodná pro hmotnost nebo velikost vojenských vozidel, zejména mostů a kolejnic s nedostatečnou nosností“. Například pokud most není schopen udržet hmotnost kolony tanků, bude muset být posílen nebo přestavěn.

Evropská komise „určí části transevropské dopravní sítě vhodné pro vojenskou dopravu včetně potřebné modernizace stávající infrastruktury“. Musí být provedena na desítkách tisíc kilometrů silniční a železniční sítě. To bude vyžadovat enormní náklady pro členské státy s „možným finančním příspěvkem EU na takové práce“.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


404 m a dno stále nikde ..... Hranický kras je nevelké území (přibližně 5,5 x 4 km) velkého významu. Tvoří ho devonské a spodno-karbonské vápence macošského a líšeňského sou-vrství uložené jižně a východně od města Hranice. Nejznámějšími krasovými jevy zde jsou na levém břehu Bečvy Zbrašovské aragonitové jeskyně a na pravém břehu v národní přírodní rezervaci Hůrka u Hranic Hranická propast, která je vskutku velkou „dírou do světa“. Celkem je v Hranickém krasu zatím evidováno 29 jeskyní.

Vápencová kra se nachází v místě kontaktu dvou významných geologických celků, a to Českého masivu a Západních Karpat, které se liší nejen geologickým stářím a vývojem, ale i skladbou hornin. Mocná vrstva vápenců zde vznikla ukládáním schránek mořských organismů v období prvohor. Krasovění následně probíhalo dvěma způsoby. Na jedné straně z povrchu působily srážkové vody, které pronikaly do puklin ve vápencích a dále je narušovaly. Ale ještě významnějším krasotvorným činitelem působícím na vápence v okolí Hranic se jeví hydrotermální síly. Kdy, zjednodušeně řečeno, podél tektonických puklin z velkých hloubek pronikají k zemskému povrchu teplé plyny, které sytí podzemní vody a mění je na mírně teplé minerálky neboli teplice.

Na některých místech pronikají plyny až k povrchu a jejich analýzami bylo prokázáno, že pocházejí z hloubek až 40 km. Ale vraťme se k teplicím využívaným již od 16. století k léčebným účelům. Jejich agresivní působení na vápencové podloží vedlo k vytváření menších i velkých podzemních dutin. Ukázkou rozsáhlé dutiny, která neunesla hmotnost svého stropu, je Hranická propast. Její jícen se otvírá k nebi v délce 104 m a šířce 34 m. Suchá část propasti je obvykle hluboká 69,5 m. Za neobvyklých situací, jako jsou dlouho trvající deště v území nebo povodňové stavy na nedaleké řece Bečvě, dochází ke zvýšení hladiny jezírka na dně suché části. Jezírka? Hranické jezírko, nebo chcete-li jezírko v Hranické propasti, je prozatím šestým nejhlubším jezerem v Evropě. Pomyslný primát prozatím drží norské jezero Hornindalsvatnet s hloubkou –514 m. Proč prozatím? Neboť prozatím změřená hloubka Hranického jezírka je –404 m a dno stále nikde.        (Čtěte na stránkách Ekolist)


Několik Trumpových lží, které mají ospravedlnit další válku ..... Americký prezident Donald Trump v souvislosti s ohlášením odstoupení USA od smlouvy s Íránem JCPOA (Společného komplexního akčního plánu a omezujících opatření) uvedl ve svém projevu řadu důvodů, které prý tento krok ospravedlňují.

1. lež: „Íránský režim je předním státním podporovatelem terorismu.“ ... Spojené státy dlouhodobě vědí, že to je jejich spojenec Saudská Arábie, a ne jejich nepřítel Írán, kdo je předním státním sponzorem terorismu. Zpráva amerického ministerstva zahraničí hovoří už v roce 2009 o financování teroristických skupin zejména Saudskou Arábií.

Všechny poslední pokusy o spojení Íránu s terorismem selhaly. Dokonce ani americké zprávy o terorismu nezmiňují Írán jako předního podporovatele terorismu. Nejnovější Globální index terorismu ministerstva vnitřní bezpečnosti jasně uvádí, že nikoliv Írán, ale „ISIS, Boko Haram, talibánci a Al-Káida“ představují největší teroristické nebezpečí. Žádná z těchto skupin není šíitskou organizací a žádná není nikterak napojena na Írán, ale dohromady „mají na svědomí 74 procent všech úmrtí z důvodu terorismu“.

2. lež: „Íránský režim podporuje talibánce a Al-Káidu.“ ... Po útocích 11. září 2001 se Írán okamžitě postavil na stranu USA proti talibáncům a Al-Káidě. Írán nabídl Američanům svoje letecké základny a dal svolení k provádění pátracích a záchranných misí v případě sestřelených amerických letadel.

Íránci také předali USA informace ohledně cílů spojených s talibánci a Al-Káidou. Íránští diplomaté se tajně setkávali s úředníky USA už v říjnu 2001, aby společně plánovali odsunutí talibánců od moci a vytvoření nové vlády v Afganistanu. Na konferenci v Bonnu v prosinci 2001 hrál Írán zcela klíčovou roli v utvoření nové afgánské vlády.

Írán také zajal stovky bojovníků Al-Káidy a talibánců, kteří sběhli na jeho území. Zjistil totožnost více než dvou set uprchlíků z Al-Káidy a talibánců a předal tyto údaje OSN.       (Čtěte na stránkách Free Globe)


Senzační objev na severním Kavkazu může změnit pojem světové historie ..... Nedaleko od Zajukova v Baksanské soutěsce byl po sesuvu půdy otevřen vstup do podivných průchodů uvnitř pohoří Chara Chora. Proč se tento objev stal senzačním? Protože to nebyl obyčejný vstup. Před geology se otevřel důl asi 100 metrů hluboký s téměř dokonale hladkými stěnami.

Když výzkumná expedice pronikla dovnitř hory Chara Chora, ukázalo se, že to jsou umělé cesty, které svým schématem připomínají tunely v egyptských pyramidách. Vstup do těchto jeskyní byl zapečetěn tisíce let.

Někteří vědci se rozhodli spojit mapu této lokality s hvězdnou oblohou. Když byla hora Elbrus přijata jako základ souřadnic, bylo navrženo, aby tajemné megality byly na místě souhvězdí. Tvrdí se, že na jednom z těchto míst je objevený vchod do Chara Chory.

Vědci se domnívají, že viditelné průchody jsou jen součástí grandiózní konstrukce, protože i tento otevřený systém labyrintů má výšku asi 100 metrů, což vědce velmi ohromilo. Kromě toho mají důl i odbočky dokonce rovné úhly a jsou obloženy obrovskými kamennými bloky o hmotnosti až 200 tun.

Věra Davidenková, zástupce geologicky-průzkumné expedice Kabardska-Balkarska, se však domnívá, že se jedná o přirozenou geologickou formu. Obrovské množství emisí z niter země během chlazení bylo rozděleno na bloky, takže je to masiv z pěnovce.

Ale přesto mnoho domácích i zahraničních geologů je nakloněno k verzi umělého původu tohoto komplexu. Na podporu této verze byly nalezeny stopy roztoku ve švech mezi bloky a také pro pěnovec nejsou charakteristické žádné šikmé praskliny.

Je na Kavkaze skutečně pyramida? Mimochodem, není pro nikoho tajemství, že tady existují starověké struktury dolmene. Jsou v různých částech Kavkazu a mohou se lišit tvarem, ale všichni mají podobný rys, jsou v místě prasklin a jejich díry jsou nasměrovány na určitou horu.

Je možné, že labyrinty Chara Chory a dolmene jsou stavby starověkých inženýrů jedné doby, jejichž cíl pro nás zůstane navždy tajemstvím.       (Čtěte na stránkách AC24)


Už víme, proč ČSSD požadovala křeslo ministra vnitra! Na vnitru bude sedět Bakalův člověk z amerického Aspen Institute a pomalu se začíná rýsovat, proč Babiš neposlechl Miloše Zemana a nevytvořil koalici s KSČM a SPD. Andreje někdo přitlačil ke zdi, když ho donutil změnit názor, pustit Hamáčkovi vnitro a ještě pozici ministra zahraničí. Kauzy Nikulin a Novičok ukázaly, že na Babiše má někdo obrovskou páku! ..... Když zhruba před měsícem skončily neúspěchem námluvy mezi Hnutím ANO a ČSSD, vypadalo to špatně, pomalu na předčasné volby. Andrej Babiš šel na Pražský hrad za prezidentem Milošem Zemanem, aby se poradili, co dělat dál. Prezident odmítl myšlenku předčasných voleb a doporučil Andreji Babišovi, aby vytvořil menšinovou vládu, klidně i jednobarevnou, s podporou KSČM a SPD. Programové průniky existovaly a dosud existují, neměl to být problém. Jenže se stalo něco neuvěřitelného. Neuběhlo ani 24 hodin po schůzce s prezidentem, když Andrej Babiš oznámil, že uvažuje znovu otevřít vyjednávání s ČSSD, které skončilo před několika dny předtím neúspěchem. Tehdy to zkrachovalo na požadavku předsedy ČSSD Jana Hamáčka na obsazení pozice ministra vnitra. Pouhých 24 hodin po schůzce s prezidentem, který Babiše nasměroval k SPD a KSČM, došlo k obrovskému obratu. Andrej Babiš změnil náhle názor a nabídl ČSSD pozici ministra vnitra.

Andrej Babiš čelí už od konce voleb velkému tlaku uvnitř Hnutí ANO, kde skupina lidí okolo Roberta Pelikána, Martina Stropnického a Dana Ťoka nechce za žádných okolností spolupracovat s SPD, doslova jim naskakuje kopřivka při představě, že by ANO mělo spolupracovat s lidmi Tomia Okamury. Zemanova rada proto Babiše nepotěšila a jeho návrat k jednání se tak dal interpretovat jako volba menšího zla, protože v případě jednání s SPD by se mohlo Babišovi rozpadnout Hnutí ANO zevnitř. Jenže ono to zdaleka není tak jednoduché. Pokud se totiž mluví o tom, co je volba menšího zla, potom s překvapením zjistíme, že Andrej Babiš si možná vybral daleko větší zlo, než by pro něho představovala SPD. A bylo by naivní si myslet, že o tom neví, nebo že se tím dosud nezabýval, ale pokud půjde Andrej Babiš do vlády s ČSSD, půjde ve skutečnosti do vlády se Zdeňkem Bakalou!       (Čtěte na sreánkách AENews)


Mají Evropané právo na obranu tradičních evropských kultur? ..... Ivo Šebestík se zamyslel nad otázkou evropské kulturní identity. Kdo je vlastně Evropanem a jak se chovat k těm, kteří nerespektují pravidla hostitele v domě?

Další teroristický útok v Paříži provedený islámským fanatikem [1]. Pařížská policie sice útočníka zneškodnila, čímž zabránila rozsáhlejšímu masakru, nicméně i tak zde byly oběti na životě a na zdraví mezi pokojnými občany.

Útoky islámských radikálů po celé Evropě – a nejvíce snad ve Francii, Německu, ve Švédsku a v Belgii – jsou už několik let v podstatě běžným jevem. Nejenom vražedné atentáty, ale násilnosti všeho druhu. Některé z nich se neodehrávají ani ve jménu Alláhově, ale produkuje je prosté pohrdání pachatelů vůči lidem odlišného náboženství, kultury, mentality a tradic. Je to o to více odsouzeníhodné, že se tak děje tam, kde jsou tito Evropané doma! Ne v zemích těch lidí, kteří jimi pohrdají.

Když v minulých staletích Evropan přijížděl do zemí odlišných kultur jako dobyvatel, misionář, cestovatel, výzkumník, obchodník a podobně, stávalo se, že byl pobodán nožem nebo jinak zabit, neboť byl „cizí“, tedy neznámý, nevyzpytatelný, potenciálně nebezpečný. Kruté, ale dalo se to pochopit. Nebývalo ale zvykem, aby lidé ze vzdálených a výrazně odlišných kultur cestovali do Evropy za účelem vraždit v převlečení za žadatele o azyl místní obyvatelstvo. Nota bene aby byli dokonce vítáni a zváni, ač se někteří jejich krajané takto v Evropě už zachovali. Jistě, presumpce neviny platí. Na druhé straně existuje i něco jako povinnost státu zajistit bezpečí DOKONCE(!) i vlastnímu, již domácímu obyvatelstvu. Tyto dva právní ohledy se jistě nemusejí vylučovat, ale jejich paralelní dodržení přesto žádá opatření, která lze velmi snadno legitimizovat a obhájit prostou logikou.

Bývávalo takto kdysi zvykem, že host či dokonce prosebník, jenž vstupoval do domu kdekoliv na světě, nejenom na evropské pevnině, cítil jako host respekt k hostiteli, jako prosebník byl vděčný za přístřeší a pomoc, kterých se mu v domě hostitelově dostalo. Host, příchozí, si v domě, jenž mu otevřel dobrovolně, ba dokonce velmi ochotně dveře, počíná jako host. Nemění rozestavení nábytku, neroluje koberce, nesundává ze stěn obrazy, aby na jejich místa pověsil jiné, nepálí knihy v knihovně, aby je nahradil svitky, nerozbíjí domácí bůžky rozestavené na krbové římse, a především neuráží ani neznásilňuje ženy a dcery, jež mu přinášejí pokrm na stůl. Zkrátka, respektuje kulturu domu, do kterého přišel. O to více, je-li sám v nouzi a dům se mu otevřel jako azyl. Ví, že má jinou kulturu a jiné náboženství, které mu nikdo nebere a tak je si vědom toho, že také ti, u nichž hledal a našel přístřeší, si přejí zachovat svoji kulturu, víru, zvyky, tradice a s nimi i charakter evropských měst i venkova. To by snad mělo být logické a pochopitelné.       (Čtěte na stránkách České národní listy)


Biologové přenesli paměť - injekcí  ..... Teorie praví, že si události vybavujeme díky vytvořeným neuronovým synapsím. Kalifornští vědci injekcí ribonukleové kyseliny nyní tuto obecně předpokládanou představu, značně nabourali. Aplysia californica (zej kalifornský) je zadožábrý mořský plž s nervovou soustavou tvořenou velkými a jasně identifikovatelnými neurony. Je oblíbeným modelovým organismem na studium fyziologických principů tvorby paměti. Zdroj: Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Článek amerických vědců, který v tomto týdnu vyšel v časopisu eNeuro, zaujme málo koho. Jednak proto, že je věnován chování mořského plže a v názvu má cosi o engramu a RNA. Termín engram vymyslel málo známý německý zoolog Richard Semon už někdy na začátku minulého století. Označil tím něco, co dodnes nevíme jak funguje, ani jak to vypadá. Má to být hypotetický neurologický mechanismus, jímž je uchována v paměti informace. Jeho představy o definici engramu se ani po sto letech moc nezměnily. Dnes si pod tím neurovědci představují paměťovou stopu, která nejspíš není lokalizována na jedno místo v mozku, ale má mít podobu synapsí. Z pohledu funkce engramy ovlivňují chování. Abychom se v našem článku vyhnuli opisování dlouhosáhlých definic a slovíčkaření, laicky jsme si engram zestručnili na vzpomínku. A jak z dalšího vyplyne, není to až takový prohřešek.

O ribonukleové kyselině (RNA) píšeme často, většinou v souvislosti s přepisem informací uchovaných v jádře buňky, neboť tamní geny je třeba přeložit do mluvy, které rozumí ribozomy. Ty se pak podle doručených instrukcí ujmou syntézy enzymů, hormonů, proteinů. To se ale týká dědičnosti a genetiky.  Nyní tento záběr působnosti RNA jsme nuceni rozšířit i na oblast neurověd. Vědcům se totiž podařilo to, co mělo být získaným poznatkem a paměťovou stopou, přenést z jednoho tvora na druhého pomocí chemie. Vzpomínku z jednoho organismu na druhý se jim podařilo předat kyselinou, což, jak jistě uznáte, by byla bomba!       (Čtěte na stránkách OSEL)


Hrobka času Samuela Warnera: Opravdu existovala? ..... Uprostřed londýnského hřbitova Brompton se tyčí podivná hrobka. Její masivní bronzové dveře jsou již přes 150 let nedobytně uzamčeny. Co se skrývá uvnitř?

Stavba je vysoká sedm metrů a od ostatních náhrobků se výrazně liší. Lichoběžníková věž vyhotovená z tmavě leštěné žuly zdobí záhadné reliéfy, připomínající egyptské hieroglyfy. Pod střechou se nachází osm malých otvorů, které obtáčí malé kulaté okno, vyplněné velmi silným sklem. To údajně sloužilo k přesnému nasměrování slunečních paprsků nebo zobrazovalo symbol osmi planet obíhajících okolo Slunce.

Ve viktoriánské éře se věřilo, že starověcí egypťané odhalili tajemství cestování v čase. V té době také žil podivínský génius Samuel Warner a egyptolog Joseph Bonomi, člen týmu egyptské expedice, která rozluštila hieroglyfické texty na papyrech v Údolí králů. Hrobka byla dokončena v roce 1853. Po její výstavbě ale záhadně zmizel i Samuel Warner. Záhadou zůstává, jak mohl vystavět mauzoleum bez povolení, když v té době bylo nutností. Důkazy o jeho cestování časem jsou dodnes nepotvrzené, ale když bylo v roce 1977 v Madrasu nalezeno havarované letadlo bez pilota, jménem Samuel Griffin, mnoho lidí se stále domnívá, že se jednalo o Samuela Warnera, který nezemřel a stále v čase cestuje.       (Zdroj: EnigmaPlus)


Nejnebezpečnější návykové látky nejsou ty, o nichž se to běžně uvádí ..... Pokud přijde řeč na vysoce škodlivé drogy, většině lidí okamžitě vytane na mysli heroin, pervitin či třeba crack. Jak ale ukázal nedávno provedený výzkum, který vycházel z dat shromážděných několika významnými organizacemi (WHO, UNODC, IHME atd.), mnohem nebezpečnější je… kouření a pití alkoholu.

Z toho samozřejmě neplyne, že jedno pivo našemu tělu ublíží víc, než „lajna“ kokainu. Avšak když se podíváme na lidstvo jako celek, zjistíme, že nejhorší důsledky má právě konzumace cigaret a alkoholických nápojů.

„Jejich zdravotní zátěž je doprovázena významnými ekonomickými náklady – výdaji na medicínskou péči i vymáhání práva, ztrátou produktivity a dalšími přímými i nepřímými náklady včetně poškození ostatních,“ uvedli autoři dotyčné studie.

Toto zjištění samo o sobě nepředstavuje žádnou velkou novinku. Ovšem výsledné statistiky jsou opravdu alarmující. Na každých 100 000 lidí v průměru připadá 110,7 úmrtí způsobených kouřením a 33 úmrtí způsobených pitím alkoholu. Oproti tomu nezákonné drogy jako kokain mají na svědomí pouhých 6,9 úmrtí.        (Čtěte na stránkách VTM)


Istanbulská úmluva: Příprava na výměnu lidu Evropy? Seznam zvěrstev, na které si budeme zvykat. Neziskovky ve startovních blocích. Budoucí generace Čechů: Zbabělá, cynická, bezmocná a odstrčená? .....Marie Johnová čte mezi řádky v Istanbulské úmluvě, které nám má být již brzy vnucena, vzpomíná na časy totality a obává se, že bude mnohem hůře, než kdykoli předtím

Diskutovaná Istanbulská úmluva má být ratifikována do 1 měsíce, což je pro občanskou diskusi šibeniční lhůta. Pokusím se neopakovat, co již bylo na toto téma napsáno, jen uvedu několik svých postřehů.

Istanbulská úmluva není obyčejná právní dohoda, ale je nesena ideologickými prvky. To vždycky padne v postkomunistických zemích kosa na kámen. My Češi jsme na ideologie citliví. Ať jsou ukryté seberafinovaněji, my je cítíme, slyšíme, vidíme. Místa, kudy ideologie prosakuje, vnímáme velmi zřetelně. Ta čtyřicetiletá zkušenost přece jen k něčemu byla dobrá.

Krok k pokroku ... Já se těch současných ideologických projevů, ať jsou seberafinovanější, štítím úplně stejně, jako jsem se štítila hesel „proletáři všech zemí – spojte se“, „nerozborná jednota“, „perestrojka“, „glasnosť“ apod. Úplně stejně tak se štítím ideologických signálů, které nacházím v textu úmluvy a ve slovníku jejích obhájců. Čili Istanbulská dohoda je donucovací ideologický materiál, který celou problematiku domácího a sexuálního násilí staví na zvláštní rovinu, kterou odhalíme z tohoto úhlu pohledu: Přestože se tato smlouva tváří, že prosazuje správnou věc, je nutné být zásadně proti ní!

I když mediální i politická situace je nastavena takto: Kdo je proti „Istanbulské úmluvě, jako by tím zároveň schvaloval násilí v rodinách, na ženách, na dětech! Ano, tak je to postaveno! – Takovými prostředky se prosazuje důležitý právní dokument.

Zcela legitimní pochybnosti jsou ve společnosti – a to i u poslanců, o samotném účelu Istanbulské úmluvy: Některé pasáže se opravdu zdají pro nás v současné situaci naprosto bezpředmětné – zvláště ty o brutálním násilí páchaném na ženách a dívkách. To, že je náš stát všemi možnými způsoby nucen, tlačen, manipulován do přijetí a akceptace této úmluvy v její nezměněné podobě, je běžnému občanu, ale i některým poslancům divné: Proč si máme zařadit do našeho trestního zákona jakési nové trestné činy, o kterých mnozí donedávna neměli ani ponětí. Dětské sňatky – to jsme snad ve středověku? Ženská obřízka – co to je – u nás? Únosy, vylákání za účelem nuceného sňatku? K čemu jsou u nás nutné takové zákony? – Vždyť je to nesmysl. Jenže ouha – pro nás nesmysl, pro sociální inženýry budoucí Evropy je to zcela relevantní krok k jejich cíli.

Právní oblast ... Některé trestné činy jsou opravdu s naší kulturou naprosto neslučitelné. Je zcela na místě otázka, proč je tedy máme mít zahrnuty do trestního práva (navíc je zde třeba morbidně podrobně vyjmenováno, co všechno má být považováno za ženskou obřízku – uřezání kterých částí genitálií…). Jak to, že to není divné těm, kdo tento dokument vytvořili?

Odpověď zní: Nikoliv, tento dokument nebyl vytvořen, aby reagoval na současnou právní úroveň, na míru takových projevů ve společnosti. Tento dokument je sofistikovanou přípravou na novou situaci, která nastane, až se zde přes všechny naše nesouhlasy nakonec prosadí migrace v takovém množství, že drasticky ovlivní strukturu společnosti. Právě pro toto budoucí složení „evropského lidu“ je dokument vytvořen. Ne pro nás, ale pro nedalekou budoucnoist, která bude tak multikulturní, jak to mají v plánu sociální inženýři.

Veškerý náš odpor je v EU k smíchu. Evropští lídři jsou sebejistí, půjdou opravdu totalitně – přes nesouhlas většiny - ke svému cíli: vytvořit homogenní beznárodní společnost, kde bude tolik imigrantů, že původní etnika ztratí svůj význam. Současní vládci Evropy skutečně ani na okamžik nezapochybovali o správnosti a oprávněnosti plánovaného projektu euro-asijsko-afrického mixu. A neuhnou ani o milimetr.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


16.5. 2018     Šestnáctého května 1465 odjelo z Prahy poselstvo, které poslal do Francie král Jiří z Poděbrad. Odnášelo návrh na vytvoření spolku křesťanských králů, jehož úkolem mělo být omezení vlivu papeže v mezinárodní politice, odvrácení tureckého nebezpečí a zajištění míru v Evropě.


Chobotnice jsou v podstatě mimozemšťané, zjišťují vědci  ..... Výzkumníci z University of Chicago se sdružili se svými japonskými vědeckými protějšky z Okinawa institutu odhodlanými zmapovat genom této chobotnice.

Struktura DNA je u chobotnice extrémně složitá, kdy se skládá z více než půl miliardy párů bází a více než 30 000 genů. Projekt genomu chobotnice byl vytvořen proto, aby vrhl trochu světla na podivné schopnosti hlavonožců. K přezkoumání byla vybrána kalifornská chobotnice dvoj-skvrnná, která se tak jmenuje kvůli dvěma skvrnám na obou stranách své hlavy, které vypadají jako další oči, což je pro ni obrana před predátory. Tento projekt se zaměřuje na řešení záhad obklopujících tato stvoření s „nezemskými“ genetickými sekvencemi a s bizarními soustavami talentů.

Jakoby mimozemské chobotnice v hlubokém moři ... Chobotnice dovedou svými chapadly zvládat dost důmyslné úkoly včetně otvírání schránek a používání nástrojů. O přísavkách chobotnic panuje přesvědčení, že dovedou kořist, kterou chytají, zároveň i ochutnávat. Rovněž dovedou rychle měnit barvu své kůže, kdy tento talent lidé zkoumají, protože se jim zdá užitečný, jelikož by jednoho dne také chtěli umět dělat oděvy se zrovna takovými chameleonskými funkcemi.

Ze vší té spousty zajímavých nadání, kvůli kterým stojí za to chobotnici studovat, je nejvíce fascinuje objev, že jak se zdá, mají jednu schopnost, která u bezobratlých není obvyklá, tj. dovednost přepisovat svůj genetický kód. I lidé a jiní tvorové tuto schopnost mají, avšak na daleko nižší úrovni než chobotnice. Lidé mají také daleko menší počet genů, o třetinu méně než chobotnice. Stejně fascinuje i skutečnosti, že si vědci nejdříve mysleli, že celý ten rozsah genomu chobotnice byl tak veliký kvůli tomu, že se během evoluce několikrát přepsal. Tak to hledali, ale zatím vůbec žádnou duplikaci genomu nenašli.

Chobotnice si dělá procházku po suché zemi ... Studie složité genetické struktury tohoto inteligentního obyvatele moří byly dlouhou dobu ve vědecké komunitě nedostatečné a přehlížené. Objevy těchto dvou výzkumných týmů vyšly v nedávném vydání žurnálu Nature a badatelé v oboru chobotnic jsou plni nadějí, že proběhne spousta dalších studií, které budou mít dopad na mnoho dalších oblastí vědy, jako neurobiologie a evoluční teorie.      (Čtěte na stránkách AC24)


6 měsíců vězení za komentář, který urazí menšinu, bylo doporučeno soudcům v Británii ..... Menšiny rasové, náboženské a dokonce i sexuální. Jen těch se týká ochranné doporučení soudcům ve Velké Británii. Pouhý komentář, který by mohl jednu z těchto skupin urazit, by měl být trestán odnětím svobody až na půl roku. V doporučení není specifikována jasná hranice, do vězení se tak může dostat i slušný kritik. Mezi příspěvky, které se týkají možného odsouzení do vězení, se nachází cokoliv, co by “mohlo být bráno jako bezohledné, vyvolat nenávist proti rasovým, náboženským a sexuálním menšinám, či by je mohlo jakkoliv urazit,” píše Daily Mail. Stačí jeden komentář na Facebooku.

Nenávistné projevy, které by se týkaly skutečného volání po násilí, by pak mohly odsouzenému přinést až tři roky odnětí svobody. V tomto případě je však specifikace přesnější. Jednalo by se skutečně jen o výzvy, které jejich cíl mohou ohrozit na životě.

Je však diskutabilní, zda náhodou tři roky vězení nebude moci dostat člověk, který zveřejní něčí fotografii a například k tomu přidá důkazy, že dotyčný se chová nějak špatně. Ukázal to například případ odsouzení dvou hlavních postav hnutí Britain First. Ti pronásledovali islámské extremisty a násilníky. Kritici říkají, že odsouzeni budou moci být i lidé, kteří budou pouze vyvolávat nepříjemné diskuse a nikterak nenávistně se neprojeví. Jenže diskuse někoho urazí a její autor půjde na 6 měsíců za mříže. “Máme vůbec dost míst ve věznicích pro všechny takto diskutující?” ptají se.        (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Opět musím napsat o tom, že nepochopím co se děje v zemi, která se nesklonila před Hitlerem, ale teď se sama dobrovolně žene do záhuby.


Apollo 17 na Měsíci: Podle nejnovějšího videa to byl podvod! ..... Téměř 50 let poté, co člověk úspěšně přistál na Měsíci, vznikají nové spekulace o tomto úspěchu. Byl nalezen další důkaz, že přistání bylo zinscenované a ve skutečnosti k němu nedošlo.

Ačkoliv NASA uveřejnila několik tisíc fotek potvrzujících úspěšné přistání člověka na Měsíci, stále se najdou lidé, kteří tomu tak úplně nevěří a snaží se přesvědčit ostatní o tom, že přistání na Měsíci bylo falešné.

Apollo 17 – opravdu důkaz falšování? ... Mise NASA Apollo 17 se uskutečnila 7.12.1972, kdy byla odpálena raketa Saturn V. Misi řídili astronauti Eugene Cernan, Ronald Evans a Harrison Schmitt. Video bloger zveřejnil fotografii mise a podle jeho skromného názoru je fotografie uměle vykonstruovaná, protože na fotce je vidět pochybný odraz na helmě jednoho z astronautů… Přesně tak, celá konspirační teorie byla vytvořena jen na základě jednoho odrazu! Muž ve videu hovoří:

„ Můžete vidět pravděpodobně muže ze 70. let, s dlouhými vlasy, který má na sobě něco jako vestu…a je vidět také stín jeho postavy – bez kosmického skafandru.“

Americká televize Fox News na sociální siť Twitter přidala příspěvek, kterým podpořila tuto kontroverzní myšlenku. Ve videu zveřejněném na Youtube se objevily nové argumenty, které potvrzují teorii o „falešném přistání na Měsíci“. Tato teorie vznikla po první misi Apollo v roce 1969. Přívrženci této teorie nachází usvědčující důkazy téměř ve všem.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Německo utrácí miliardy za imigranty, zatímco staří Němci žijí v chudobě ..... Němečtí daňoví poplatníci musí sponzorovat více než 1,5 milionu žadatelů o azyl, kteří se v zemi nacházejí. Jen za rok 2016 bylo touto cestou doslova vyhozeno z okna 93 miliard eur. Chcete li, asi 2,3 bilionů korun v přepočtu.

Nicméně v tu samou chvíli dře víc a víc německých penzistů bídu s nouzí. Prý až 15 procent z nich žije v chudobě a toto číslo stále narůstá.

Následující video, které je v němčině s anglickými titulky, ukazuje německou důchodkyni, která celý život pracovala, aby měla slušnou penzi, ale nyní se musí každý den potýkat s chudobou. Dovolit si elektrický vozík, který by jí umožnil se lépe hýbat, je zcela nad její možnosti.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Vědci našli v hračkách pro děti časové krystaly, o které se v tajnosti zajímá i armáda ..... Časové krystaly by mohly najít využití od kvantových počítačů po atomové hodiny. Jde o exotický stav hmoty, kdy atomy krystalu nejsou jen pravidelně uspořádané, ale navíc kmitají. Poprvé byly časové krystaly připraveny v roce 2016, nyní se je podařilo objevit i v hračkářství.

Obyčejný set pro děti na pěstování barevných krystalů připravil vědcům překvapení. Zcela náhodou zjistili, že se v něm nachází časové krystaly, což je exotický stav hmoty, který byl poprvé připraven teprve v roce 2016. I přesto se pro tyto krystaly nabízí široká škála uplatnění od atomových hodin po kvantové počítače. Jejich výzkumem se proto zabývá už i americká armáda.

Časový krystal ve fosforečnanu monoamonném našli vědci z Yaleovy univerzity jen náhodou. Odborník Sean Barrett spíše jen z rozmaru vložil krystal z této látky do nukleární magnetické rezonance a byl překvapen. Zjistil, že se dívá na časový krystal. Zmíněný fosforečnan se navíc běžně nachází v soupravách na pěstování krystalů pro děti.

Krystaly jsou úchvatné tím, jak pravidelné struktury jejich atomy tvoří. Toto uspořádání atomů má velký vliv na vlastnosti nerostu. Nejlepším příkladem jsou tuha a diamant. V obou případech se jedná o uhlík. Díky rozdílné krystalové struktuře mají ale zcela jiné vlastnosti.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


UNICEF se poodkryl: Největší ochránce práv dětí je násilnickým pedofilem! Kampaně pro ochranu nejmenších jsou strategií deviantů. Jsou normy OSN vytvářeny lidskými zrůdami? Trpělivost se jim vyplácí ..... Ivan Kurennoj odkrývá pozadí hnutí za ochranu práv dětí a liberálních norem podporujících šíření deviací v západní společnosti. Mezi zászupci juvenilní justice a lobbisty za kriminalizaci „rodičovských výprasků“ a podobných výchovných prostředků vypukl skandál: Ukázalo se, že světově nejslavnější „ochránce práv dětí“, autor výkladu pro uplatňování Úmluvy OSN o právech dítěte a expert z UNICEF, 77letý Peter Newell, je pedofil.

Na povrch vyšlo, že v šedesátých letech opakovaně znásilňoval dvanáctiletého chlapce. Newell se přiznal k pěti obviněním ze spáchání sexuálního násilí a nemravného jednání, v důsledku čehož ho britský soud 16. února 2018 odsoudil na 6 let a 8 měsíců vězení.

Newell nebyl pouze řadovým poradcem OSN, ale klíčovou a vedoucí autoritou při vytváření mezinárodních standardů v oblasti „ochrany dětí“. Svojí činností položil základy k iniciativě mezinárodních struktur požadujících zákaz rodičovských trestů. Jak je uvedeno ve zprávě analytického centra „Rodinná politika Ruské federace“, tento požadavek, podobně jako mnoho jiných podobných „norem“, nemá žádnou oporu v mezinárodním právu a fakticky „visí ve vzduchu“. Jelikož je čistě ideologický, nevychází ani z vědeckých podkladů ani z právních principů.

Jak zlegalizovat pedofilii? ... Začátek hnutí za zákaz tělesných trestů v rodině vychází z činnosti pedofilní organizace „Výměna informací o pedofilii“ (Paedophile Information Exchange, „PIE“), která působila ve Velké Británii od roku 1974 do roku 1982. Ta považovala pedofilii za jeden z aspektů práv homosexuálů. Téměř všichni členové „PIE“ pocházeli z „Kampaně za rovnost homosexuálů“ (Campaign for Homosexual Equality) a ze „Skotské skupiny práv homosexuálů“ (Scottish Homosexual Rights Group). Prvním předsedou „PIE“ byl homosexuální aktivista Michael Hanson.

Pedofilové si uvědomili, že otevřeně požadovat poskytnutí dospělým právo na sexuální styk s dětmi nikam nepovede, proto skryli svoje aktivity za údajný „boj za práva dítěte“, v němž se na první místo dostalo právo dětí na sexuální svobodu a jejich osvobození od rodičovského dohledu. Hnutí za zrušení tělesných trestů začalo ve Velké Británii v polovině 70. let zejména v souvislosti s vydáváním časopisu „Právo na dětství“, jehož vydavatelem byla „PIE“. První vydání tohoto pedofilního časopisu bylo zcela věnováno nutnosti zrušit tělesné tresty ve škole. Boj za práva dítěte se ukázal být pro pedofily skvělou strategií, a tudíž ji začali rozvíjet. Záhy na stránkách svých novin zveřejnila „Rada pro občanské svobody“ zprávu vyzývající ke zrušení věkové hranice pro legální sexuální vztahy, a to jak pro chlapce, tak pro dívky.

Až do poloviny 80. let pedofilové, kteří byli součástí homosexuálního hnutí, otevřeně obhajovali „svá práva“. „Aby první sexuální zážitek dítěte nebyl šokující, je nutné zavést rozsáhlejší sexuální osvětu již v raném věku,“ tvrdili tehdy pedofilové z „PIE“. Teprve od roku 1984, na radu politiků, se hnutí homosexuálů začalo od pedofilů distancovat, protože se snažilo homosexuály zobrazit jako oběti, kdežto prznitelé dětí nikdy jako oběti vnímáni nebudou. Bohužel, za 20 let dosáhli svého cíle.       (Čtěte na stránkách Protiproud)


Elon Musk: „SpaceX letos vypustí víc raket, než jakákoliv země“ ..... SpaceX v pátek dopravila do vesmíru první geostacionární komunikační družici Bangladéše zvanou Bangabandhu-1. Skutečnou hvězdou této mise však byla nově navržená raketa Falcon 9 Block 5, která podle Elona Muska představuje momentálně nejsilnější a cenově nejdostupnější verzi orbitální rakety z dílny jeho společnosti.

A jaké plány má SpaceX pro nadcházející měsíce? Opravdu ambiciózní. „Věřím, že Falcon 9 byl v roce 2017 nejčastěji vypouštěnou raketou na světě,“ uvedl Musk. „Pokud věci půjdou dobře – velká výhrada – SpaceX v roce vypustí víc raket, než jakákoliv země.“

Falcon 9 od svého debutu v červnu 2010 úspěšně uskutečnil celkem 56 misí. Letos zatím letěl celkem osmkrát (včetně výše zmíněného pátečního startu).

Musk rovněž prozradil, že chce, aby se nejpozději v příštím roce jedna a ta samá raketa vydala na orbit Země dvakrát během pouhých 24 hodin. To by v praxi obnášelo bleskově ji přepravit z místa přistání zpět na místo startu, připevnit novou družici, doplnit palivo atd.

„Udělat to všechno v průběhu 24 hodin při zachování velmi vysoké úrovně zajištění mise… to je mimořádně obtížné. To by byl velmi vzrušující výsledek,“ konstatoval známý vizionář.

Falcon 9 Block 5 by měl každopádně být posledním zástupcem svého druhu, protože 6000 zaměstnanců SpaceX se nyní hodlá plně soustředit na vývoj Big Falcon Rocket. Než ale definitivně „odejde do důchodu“, mohl by mít na kontě 300 letů – možná i víc.        (Čtěte na stránkách VTM)


Do voleb v Belgii jde Islámská strana. Chce segregovat ženy a zavést šaríu ..... Zavést právo šaría a segregovat muže a ženy ve veřejné dopravě. Takové jsou plány představitelů Islámské strany, která bude letos v říjnu kandidovat v belgických komunálních volbách. Ačkoliv představitelé strany tvrdí, že nechtějí měnit ústavu země, současně se netají tím, že by chtěli v zemi ustavit islámský stát. Jejich názory vzbuzují obavy u belgické veřejnosti i tamních politiků.

Islámská strana vznikla před komunálními volbami před pěti lety. Tehdy za ni kandidovali čtyři zástupci, přičemž zvoleni byli nakonec dva z nich – v Molenbeeku a Anderlechtu, tedy obcích s vysokým podílem muslimů. V Bruselu jim to tehdy nevyšlo, ale podle slov zakladatele strany Redouana Ahroucha letos doufají v lepší výsledek. Strana plánuje vyslat své zástupce do osmadvaceti obvodů.

V rozhovoru pro belgickou veřejnoprávní televizi RTFB Ahrouch již před pěti lety otevřeně řekl, že chce zemi přetvořit na islámský stát. Na potvrzovací otázku překvapené reportérky tehdy odpověděl: „No samozřejmě, že v Belgii. Já jsem pro šaríu. Islámské právo, jsem pro něj. Je to dlouhodobé úsilí, které potrvá ještě desítky let nebo i století, ale to směřování již započalo.“

Nejaktuálnější prohlášení, kterým na sebe Islámská strana strhla pozornost veřejnosti, se týká snahy po zavedení oddělené veřejné dopravy pro muže a ženy. Strana tak prý reaguje na stížnosti řady žen, které v prostředcích veřejné dopravy osahávají neznámí muži. Proti návrhu však již vystoupila řada politiků. „Politická strana zvaná ISLÁM v Belgii roste. Otevřeně volají po zavedení práva šaría. Šaría porušuje lidská práva. Šaría strany jsou tudíž nedemokratické. Tohle jsou vlci v rouše beránčím,“ napsal na twitteru belgický konzervativní politik Theo Francken.

Podobně hovořila i belgická liberální politička Gwendolyn Ruttenová. „Muži a ženy tu společně pracují, hrají, oslavují, žijí a ano, také spolu jezdí autobusem,“ napsala na svém twitteru.

Americká nezisková organizace Project Clarion zabývající se lidskými právy připomíná, že ačkoliv Ahrouch velmi často mluví o etice a „úctě k druhým“, v roce 2003 byl odsouzen k šestiměsíčnímu vězení za to, že zbil svou invalidní manželku.       (Čtěte na stránkách Echo24)


Jan Keller: Mě zvolili lidé z Česka, ne migranti. Až se masy Afričanů hnou, co ministr Metnar? Až nám vezmou kontrolu nad migrací, demokracii si můžeme strčit za klobouk .....  Jen o ochraně práv uprchlíků a migrantů pojednává nedávné usnesení Evropského parlamentu. Nikde ani slovo o ochraně práv místního obyvatelstva, pro které usnadňování migrace, či dokonce vybízení k ní představuje dlouhou řadu problémů. Tak vysvětluje profesor Jan Keller, proč na rozdíl od Stanislava Polčáka, Jaromíra Štětiny nebo Miroslava Pocheho hlasoval proti jeho schválení. Cítí se povinován hájit zájmy Čechů, Moravanů a Slezanů, kteří mu dali svůj hlas, nikoli zájmy uprchlíků nebo migrantů.

Foto: Hans Štembera Popisek: Profesor Jan Keller

Jako jeden z pouhých sedmi českých europoslanců jste při schvalování Usnesení Evropského parlamentu k pokroku v iniciativě globálních paktů OSN o bezpečné, řízené a legální migraci a o uprchlících hlasoval proti. Proč jste se tak rozhodl?

Všechny podobné dokumenty hovoří jen o ochraně práv uprchlíků a migrantů. Nikde není ani slovo o nějaké ochraně práv místního obyvatelstva, pro které usnadňování migrace, či dokonce vybízení k ní představuje dlouhou řadu problémů. Od laciné konkurence na trhu práce přes nutnost skládat se na sociální dávky pro ty, kteří nepracují, až po problémy s kriminalitou migrantů, které jsou většinou politiků i médií programově přehlíženy. Já jsem byl zvolen do Evropského parlamentu za Čechy, Moraváky a Slezany, kteří mi dali svůj hlas. Nebyl jsem do něj zvolen ani za uprchlíky, ani za migranty. Hájím zájmy těch, kdo mne zvolili. Není v tom žádný politický kalkul, za necelých čtrnáct měsíců v Bruselu definitivně končím.

I když to usnesení podle vás chrání jen migranty a na místní obyvatelstvo zapomíná, devět českých europoslanců v čele se Stanislavem Polčákem či budoucím ministrem zahraničí Miroslavem Pochem hlasovali pro. Co mělo být záměrem tohoto dokumentu a v čem je tak důležitý, že se o něm v této podobě muselo na půdě Evropského parlamentu hlasovat?       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Potíže zmírní slanina ..... V hornatém Valašsku nebylo nikdy jídla nazbyt. Ale šrůtky slaniny visely snad i v té nejchudší domácnosti. Věřilo se totiž na její uzdravující účinky. V knize Gabra a Málinka od Amálie Kutinové je popsán důkaz, že tomu tak bylo. Hlavní hrdinky na jednom výletu pořádně nastydly a matka jim na noc uvázala šátek na krk, do kterého vložila plátky slaniny. Ta jim měla horkost z těla, podle lidového receptu, vytáhnout.

Slanina není zrovna potravinou, kterou bychom měli zařadit do každodenního jídelníčku ve větším množství. Ovšem denní dávka 20 gramů neublíží, naopak je prospěšná svým obsahem nenasycených mastných kyselin, které normalizují metabolismus. Cholesterol se neusadí na stěnách cév a z těla se vyloučí přirozenou cestou. Toto malé množství zároveň chrání i mozek, srdce a další orgány. Pokud máte potíže s klouby, pak vězte, že i zde by vám mohla slanina pomoci. Nakrájejte slaninu na dlouhé plátky. Oviňte plátkem postižený kloub a následně ovažte obvazem. Nechte působit celou noc. Léčbu opakujte sedm nocí. Ale pokud jsou bolesti revmatického původu, namočte slaninu do francovky nebo do octa po dobu alespoň 6 hodin a pak použijte.

Slanina je i lidovým lékem na tvrdé a popraskané paty. Připravte si citron a slaninu. Citron překrojte po délce a vydlabejte dužinu. Zbylou kůru vystelte tenkými plátky slaniny, přitlačte na paty, navlékněte na noc staré tlusté ponožky a budete mít paty jako miminko.       (Čtěte na stránkách Doplněk)


15.5. 2018     Dnešní Mezinárodní den rodiny je velice význmaným dnem pro společnost. Rodina je důležitým faktorem základu celé společnosti a je velice důležitým prvkem pro výchovu budoucích generací. Měli bychom si z ní odnést příjemným, naplňující a nenahraditelný pocit, který by nám v tento den měl být připomenut a vryt do paměti protože jak někteří mohou zapomenou není samozřejmostí.
A že se elity dnes snaží rodinu a její význam zlikvidovat? To je bohužel také pravda.


Papež František: Evropa je jako Sára, neplodná žena Abraháma, kterou oplodní uprchlíci ..... Papež František spustil vlnu kritiky na svoji osobu, když pro jeden italský deník prohlásil, že je Evropa jako Sára, neplodná žena Abraháma, kterou uprchlíci oplodní. Toto vyjádření Papeže Františka spustilo vlnu kritiky od občanů Evropy, kteří ve většině případů zásadně nesouhlasí s příjímáním uprchlíků a jsou tímto výrokem pohoršeni. V rozhovoru pro italský deník Corriera della Sera papež František definoval uprchlíky mířící z blízkého východu do Evropy jako ty, kteří vrátí Evropu do původní demografie a časů plodnosti.

Během kontroverzního vyjádření pro italský deník přirovnal papež František Evropu k biblické ženě Sáře, jenž byla manželkou Abraháma a zázračně porodila ve starším věku. Evropa se nejdříve zděsí z této situace, ale ve skrytu duše bude ráda že je těhotná, přirovnává papež dnešní situaci k bibli.

Papež František během svého rozhovoru šokuje! Uprchlíci podle jeho názoru „oplodní“ Evropu

Evropa se může a musí změnit, podle názoru papeže. Evropa se také může a musí reformovat. Pokud nejsme připraveni ekonomicky pomoci zemím, ze kterých každým dnem přicházejí do Evropy uprchlíci, musíme tento problém vyřešit jako velkou výzvu, jenž je v první řadě humanitární. Takto okomentoval uprchlickou krizi ve svém rozhovoru pro italský deník papež František.       (Čtěte na stránkách Česko aktuálně)

Šílenec na papežském stolci ...


Zahrady a louky jsou plné bylin, sbírejme! ..... Byliny jsou kouzelné, svým hlubokým terapeutickým účinkem mohou napravit to, co běžná lékařská věda ne. Mnohdy ji dokonce skvěle doplní, předčí. Vždyť v dřívějších dobách nebylo moderní medicíny a lidé za pomocí bylin dovedli léčit i těžké neduhy. Bylinky platily za přirozené léky Boží apatyky, mnohé z nich byly užívány preventivně, denně, k posílení imunity, očistě, povzbuzení, zklidnění.

Bylinné řemeslo se předávalo z generace na generaci, kdy na vesnici bylo zcela běžné, že pokud bylinkami vládla babička, své znalosti a um učila svého vyvoleného, většinou nejstarší děvče. Dnes již, bohužel, bylinářů ubývá, chybí obecné povědomí o zcela běžných léčivkách, které si bez obav můžeme nasbírat, jen tak, na dobrý čaj a také třeba pro strýčka Příhodu, to když nás během dlouhé zimy přepadne nějaké to stuzení.

Osobně chodím na bylinky ráda, kdy tyto procházky vnímám jako hlubokou formu relaxace. Vždyť kolik klidu vám dodá jen obyčejná lípa, stojíte-li pod bzučící korunou, v absolutní harmonii dne. Se sluncem v zádech a lipovou vůní ve vlasech. Jak božsky pak chutná lipový květ, když jím v zimě rozvoníte dům. Samozřejmě, všechny tyto bylinky si můžete zakoupit, ani nepředpokládám, že bychom všichni v červnu hledali lípy. Jednou to však zkuste, jen tak, na chvíli. Na pár jedinečných minut, které posílí duši. Tak jako včerejší ráno, kdy jsem u malého jezera sbírala kopřivy, jen žáby, můj spící syn, muž a probouzející se den. Nic víc. A přeci to stačí :-).

Letos hodlám na zahradě, hned vedle měsíčku lékařského, vysázet chrpu. Že je to běžný plevel? Možná, nicméně, za plevel mnohdy označujeme byliny, které nám tak trochu hyzdí zahradu. Kterých se nedá zbavit. A které vlastně neumíme pojmenovat. Přitom se mnohdy jedná o léčivky, jež by nám zrovna byly tuze potřeba. Popenec, sedmikráska, kopřiva, smetánka, jitrocel, hluchavka, divizna, černý bez, šípek.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Plakala a pohoršovala ji necitelnost k imigrantům. Slavná zpěvačka se kasala, že je přijme do své luxusní vily. Teď vysvětluje, proč to nedodrží ..... Známá popová zpěvačka Lily Allen byla výjimečně aktivní v proimigrantské kampani. Před dvěma roky se slzami v očích prohlašovala, že přijme děti imigrantů. Teď vysvětluje, proč to nedodrží.

Lily Allen se dříve „jménem mé země“ omlouvala, že Britové nechtějí přijímat více imigrantů. Tvrdila, že by se měli stydět.

Tehdy v BBC v táboře pro imigranty na otázku, jestli přijme do svého domu děti imigrantů, se slzami v očích odpověděla: „Na sto procent! Kdo by nechtěl?“

Teď se po dvou letech ukazuje, že do své luxusní vily nepřijala ani jedno dítě imigrantů.

Na dotaz, kolik jich přijala, řekla: „Žádné. Upřímně, nemyslím si, že by mi sociální služby s mojí pověstí dovolily přijmout uprchlíka. Kdybych měla opravdu velký dům, tak bych chtěla, ale všechny mé ložnice jsou obsazené dětmi [tj. jejími].“       (Zdroj: FreeGlobe)


Izraelští vědci vyvíjí kapky, které nám “opraví” zrak ..... Stačilo by pár kapek a mohli bychom odložit brýle. Krásná představa, že? Udělat ze snu realitu se v současné době pokouší vědci z izraelské Bar-Ilanovy univerzity. Vyvíjí kapky, které vyléčí rohovku a zlepší zrak. 

Nové kapky pomohou s krátkozrakostí, dalekozrakostí a celou řadou očních vad díky syntetickým nanočásticím. Prvotní úspěchy byly zaznamenány při testování na prasatech, kterým kapky mimo jiné dokázaly opravit poškozenou rohovku.

Zatím však o novince mnoho nevíme. Dosud není známo, jak často a jak dlouho bude kapky nutné užívat, aby pacient zaznamenal očekávané výsledky ani kolik bude daný výrobek stát.       (Zdroj: 21@století)


Merkelová zapomněla na německou minulost: Nenávidím ji, tvrdí módní návrhář Lagerfeld ..... Světoznámý německý módní tvůrce Karl Lagerfeld v souvislosti s vstřícnou politikou vůči migrantům nenávidí podle vlastních slov pro francouzský časopis Le Point spolkovou kancléřku Angelu Merkelovou.

Módní návrhář je se šéfkou spolkové vlády více než nespokojený a pohrozil i rezignací na německé občanství. Podle Lagerfelda si třeba připomínat minulost, kterou má Německo. Merkelová na to zapomněla, a proto ji nenávidí.

Její rozhodnutí přijmout milion uprchlíků v Německu otevřelo loni cestu (euroskeptické, protimigrační a populistické) Alternativa pro Německo (AFD) do Spolkového sněmu (Bundestagu), prohlásil módní návrhář a dodal, že v parlamentu nyní sedí 100 neonacistů, protože Merkelová zapomněla na historii.

Lagerfeld už loni v listopadu v rozhovoru pro francouzskou televizi C8 deklaroval svůj odmítavý postoj vůči přistěhování muslimů do spolkové republiky.

Podle jeho názoru spolková vláda nemůže po vyvraždění milionů Židů během vlády nacistů v Německu umožnit vstup do země milionům největších nepřátel židovské komunity. Jeho tehdejší vyjádření vyvolalo kritické ohlasy.       (Zdroj: AC24)


Pomohou nám vzkříšení mamuti zarazit emise uhlíku v Arktidě?  ..... Mamuti už jsou na spadnutí. Nebo alespoň mamofanti. Držte si klobouky, tohle bude pořádná genetická jízda do budoucnosti. Vymření už není navždy, přinejmenším pro chobotnatce z pleistocénu. Kde jsou mamuti, tam dlouho stromy nebudou. Kredit: CC0 Creative Commons.

Z tajuplné komunity klonovačů už nějaký čas unikají zprávy o tom, že vzkříšení mamuta po tisících letech je na spadnutí. Vždy je v tom píár, ale nejspíš bychom je měli brát vážně. Je asi jenom otázkou času, kdy spatříme živé mamutí mimino. Snad při pohledu na něj roztají i ti nejzarytější genetičtí koniášové, kteří by se raději nechali koleno vrtat, než aby dopustili svatokrádežné zásahy do DNA. Často dnes slýcháváme, že svět mamutů je už pryč, že by tu byli jako kůl v plotě, jen k vzteku. Co kdyby nám ale naopak pomohli, kupříkladu s globálním oteplováním?

V dobách ledových vypadá Evropa jako nepovedená, zpustlá savana. Porůstá ji „mamutí step“, což jsou rozlehlé travnaté pláně, obydlené například bizony, soby, tygry a také mamuty. Dneska jsou mamuti a s nimi i podstatné části mamutí stepi pryč. Jenomže klonovači se s tím odmítli smířit. Už před časem jsme přečetli mamutí DNA a máme k dispozici velmi blízké příbuzné mamutů, tedy slony, kteří mohou poskytnout vajíčka a dělohy. V zásadě nám tedy nic nebrání v tom, abych si udělali nové mamuty.

A není tajemstvím, že na tom už genetici nějakou dobu pracují. Podle všeho několik týmů nezávisle na sobě. Dělá na tom i slavný genetik a vizionář z Harvardu George Church. Postupují tak, že klonují sloní buňky, editované skvělým editorem CRISPR, aby obsahovaly mamutí DNA, známou podle přečtených sekvencí z fosilních nálezů. Výsledkem jejich snah bude hybridní embryo se znaky mamuta i slona, kterému někdy láskyplně přezdívají „mammophant“. Česky by to šlo přeložit třeba jako „slonomut“, ale i „mamofant“ ujde. Znalce příběhů Středozemě jistě napadne i „olifant“, možností se nabízí celá řada.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Budoucnost Evropské unie je v jejím zániku ..... Zastánci Evropské unie jsou schopni obhajovat vše, co navrhne Evropská komise, vše, co vyjde z erounijní dílny šílených nápadů až to připomíná servilnost komunistů vůči všemu, co přišlo ze SSSR. Osobně si nemyslím, že myšlenka určité nadnárodní formy Evropy je špatná. Ale také si nemyslím, že za vše dobré, co máme v současné době jsme vděční Evropské unii.

Naopak, zatímco si myslím, že pro evropské státy není špatné se sdružit v určitém ekonomickém spolku, tak Evropskou unii v její současné podobě považuji za překážku nejen rozvoji ekonomiky, ale také jako hrobaře Evropy a nejen Evropy. Evropská unie je svým pomýleným humanitním postojem také hrobařem Afriky.

Nechci nikoho trápit vypisováním historie EU od jejich počátků. To si ostatně každý může najít na internetu a vlastně to není ani podstatné. Protože pokud EU na svém počátku byla volným hospodářským svazkem, tak dnes je to spíše úřednická říše, která zasahuje nejen do ekonomiky jednotlivých států, ale také do jejich vnější a vnitřní politiky. Úřednická proto, že Evropská komise není volená, nemusí se nikomu zodpovídat, stejně jako různé poradní orgány. Samotný evropský parlament je jen fraška, která stojí daňové poplatníky jen 200 mil. EURO, při pravidelném stěhování z Bruselu do Štrasburku. Dost drahý cirkus na to, že je celoevropský a má jen dvě šapito. A druhá strana věci je, k čemu parlament, který skoro nikoho nezajímá?       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Zjistila se neočekávaná zdravotní výhoda každodenní skleničky červeného vína ..... Nedávno byla provedena rozsáhlá studie, která dokázala, že jedna sklenka červeného vína večer může snížit riziko rakoviny. Snižuje zejména pravděpodobnost vývoje rakoviny prostaty o 12%. Bílé víno ale naopak není tak užitečné a působí zcela opačným směrem.

Průzkumu se zúčastnilo 600 tisíc mužů. Ačkoli se zdá, že 12 procent není moc, stále ale někomu tento zvyk může zachránit život, tvrdí Daily Mail.

Ukázalo se, že červené víno má vysokou úroveň antioxidantů, které jsou známé jako polyfenoly, ty poskytují určitou tělu ochranu. Ve výzkumu se také uvádí, že 1 sklenice vína večer pro ženy a 2 pro muže mohou být prospěšné pro tělo, jelikož snižují riziko srdečních onemocnění, srdečního záchvatu a diabetu.       (Čtěte na stránkách ZprávyExtra)


Novináři z České televize a Respektu se osypali z toho, že najednou dostávají výhrůžné emaily od občanů za svoji práci a padlo i trestní oznámení. Policie ovšem konstatovala, že jde o kritiku novinářské práce. Novináři z Respektu mají strach o život a přitom se diví, že redakce Aeronetu chce zůstat v anonymitě. Takových výhrůžek dostává naše redakce tisíce a nikdo nezjistí, která z nich je míněna vážně, dokud se něco nestane! ..... Jak sdělují Parlamentní listy.cz, podle obsahu článku ,,Fridrichová, ty svině…”, se zdá, že novinářům začíná dělat prdelka puti, puti. Novináři v Česku, kterým je prý údajně vyhrožováno, jsou podle policie podrobováni veřejné kritice, a proto prý nejde o trestný čin. Novináři soudí, že např. podle vyjádření se na sociální síti slovy „Zmetek  od pohledu. Zastřelit zmrda,“ se jedná o trestný čin.  Policie však odpověděla, že jde o veřejnou kritiku a případem se zabývat nebude. „Někdo si plete pojmy,“ zareagoval na to šéfredaktor publicistiky České televize Marek Wollner. „Kritika je jedna věc, výhrůžka je druhá věc,“ dodal Wollner. Mohlo by se zdát, že pan Wollner má pravdu, kdyby v tom ovšem nebyl háček.

Ve skutečnosti totiž jde o virtuální vyjádření názoru, skutková podstata trestného činu by musela obsahovat přímý, dokazatelný úmysl rozhodnutí toho, kdo by měl v úmyslu řečené realizovat. Vyřčené, jak výše uvedeno, je spíše o tom, že dotyčný má na osobu, které jsou slova určena, přirozený vztek a jen se zcela běžně, tedy typicky lidsky vyjádřil jako člověk, který má hodně vymezený názory na dotyčného. Je to stejné, jako když se člověk v jisté situaci neubrání vyřčení věty: „Já ho snad zabiju“! nebo : „Zabít málo“! Kolikrát v životě tato slova a věty vyřkneme, aniž si to vůbec uvědomujeme  natož abychom vůbec uvažovali o naplnění svých slov.

Výhrůžka není trestným činem, pokud jde o kritiku novináře, šokovala česká policie redaktory Respektu. Který email s výhrůžkami je myšlen vážně, a který je pouze vzteklou a neškodnou reakcí čtenáře nebo diváka?

Vrátíme-li se k výše uvedenému případu, že někdo řekl něco o zastřelení, pak je třeba přemýšlet o jiném způsobu páchání trestného činu, který nebo které nejsou stíhány. Jestliže se novináři pohoršují nad expresionisticky znějícími slovy vysloveného  názoru, které jaksi z principu či ješitnosti považují za nebezpečné a dokonce za trestný čin, je to spíše záležitost politická, kdy odpůrce slovy reaguje na jinou osobu, se kterou se názorově politicky totálně neztotožňuje. Novináři  však takového člověka považují za nebezpečného ani ne tak z fyzického pohledu, jako spíše z pohledu ideologického, nicméně se vyslovují, že je ohrožuje fyzicky (usiluje o život). Tím se dostáváme k jádru pudla, neboť tím, že by autor „nebezpečného vyhrožování“ ve smyslu trestného činu byl eventuálně perzekuován, resp. souzen a odsouzen, pro novináře by to znamenalo zbavení se ne nebezpečného člověka ve smyslu fyzického ohrožení, ale nebezpečného ve smyslu politického oportunisty.       (Čtěte na stránkách AENews)


Cestování časem věda odmítá, ale fakta jej potvrzují! ..... Stroj času je pojem, který se stal známým a populárním poté, co v roce 1895 vyšel stejnojmenný román Herberta Wellse. Ale je takové cestování časem ve skutečnosti možné? Oficiální věda se k tomu zatím vyjadřuje značně odmítavě, nicméně fakta hovoří jinak. A s nimi se veřejnost seznámila teprve nedávno.

Jedná se o spontánní prostupy náhodných pozorovatelů do minulosti, kde viděli všechno, co se dělo jako by ze strany, a to bez toho, aby měli jakoukoliv možnost zasahovat do tehdejších událostí. Svědčí o tom dříve skrývaná svědectví z vládních archivů USA i SSSR za více než dvacet let pozorování.

Cestování časem vojenských letců ... Například v roce 1976 vojenský letec Viktor Orlov přelétal na svém MIGu nad územím SSSR a ke své hrůze a údivu pozoroval dole probíhající bitvu, kterou nebylo možné žádným způsobem spojit se současností. Své zážitky podrobně popsal ve zprávě. Specialisté na historii dospěli k závěru, že se nějakým nepochopitelným způsobem přemístil do Ameriky 19. století a stal se nedobrovolným svědkem jedné z důležitých bitev v tehdejší občanské válce Severu proti Jihu.

Přesně dvacet let poté jiný sovětský pilot Alexandr Ustimov při letu nad územím SSSR nečekaně zjistil, že se nachází na starým Egyptem. Dole rozeznal jednu nově postavenou pyramidu a základy dalších, vedle kterých si všiml množství polonahých lidí, kteří na stavbě pracovali.

V roce 1994 se americký vojenský letec R. Whitman, který prolétal nad Floridou, nenadále ocitl nad oblastí středověké Evropy. Viděl obrovské hranice, na kterých byla spalována mrtvá těla. Jak se zdá, nepřemístil se jenom v prostoru, ale i v čase a dostal se do doby, kdy v Evropě řádila epidemie moru…

Takových případů je na několik desítek. Ale většina, tedy alespoň z těch, které se odehrály v SSSR, byla pečlivě utajena. Letci oprávněně usoudili, že po ohlášení tohoto druhu informací svým nadřízeným jim bude zabráněno v dalších letech a budou vyjádřeny pochybnosti o jejich psychické způsobilosti. Ale ty, které se dostaly až k vedení, byly okamžitě utajeny, protože generálové nevěděli, co s nimi dělat, ale současně se je báli zveřejnit…       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


14.5. 2018     Čtrnáctého května 1973 byla na oběžnou dráhu kolem Země vypuštěna americká orbitální kosmická stanice Skylab (nebeská laboratoř). Ta pak kroužila 6 let kolem Země a v letech 1973 - 1974 na ní pracovaly tři trojčlenné posádky, vesměs občané USA. Délkou pobytu (28, 59 a 84 dní) vytvořili kosmonautické světové rekordy, překonané po čtyřech letech (1978) posádkou sovětského Sojuzu 26.


Maďarsko zapálilo 500 hektarů geneticky modifikované kukuřice ..... Pokud jde o ochranu veřejnosti před GMO, tak Maďarsko ví, jak na to: zapálili GM kukuřici! I když se můžou ekologové na první pohled hádat kvůli spálení tolika organických látek, tak při hlubším prozkoumání zjistí, že je genetické znečištění mnohem vážnější hrozbou pro náš svět, než je spalování geneticky modifikované kukuřice – je to jediný způsob, jak zničit jedovatý genetický kód obsažený v rostlinných tkáních. Ve skutečnosti doufám, že toto spálení nařídí také americký soud. Lidé sami dříve či později zjistí, jak to sami udělat. Představte si film „Dvanáct opic“ ale s GMO. Lajos Bognar, maďarský ministr pro rozvoj venkova, uvedl, že si vláda objednala spálení zhruba 500 hektarů geneticky modifikované kukuřice. Maďarsko kriminalizovalo výsadbu geneticky modifikovaných plodin všeho druhu a v minulých letech opakovaně spálilo tisíce hektarů nelegálních geneticky modifikovaných plodin.        (Čtěte na stránkách Úspěšná léčba)

Proč to v Maďarsku jde a u nás se ti šašci jen nekonečně handrkují a dohadují o malichernosti, když jsou tu v sázce problémy fatálního rázu.


Kapitulace Babišovy vlády: Český ministr vnitra podporuje řízený přesun afrických migrantů do Evropy ..... Protest Akce D.O.S.T. proti podpisu Marakéšské politické deklarace a Akčního plánu euro-afrického dialogu o migraci a rozvoji Babišova vláda v demisi poskytla v minulých dnech důkaz, že naděje, vkládané do ní některými vlastenecky smýšlejícími voliči, byly zcela liché. Její ministr vnitra Lubomír Metnar podepsal v marocké Marakéši akční plán pro roky 2018-2020, podporující řízenou migraci Afričanů do Evropy.

V dokumentu se mj. praví, že migrace je jedním ze zdrojů ekonomického rozvoje a růstu. Podepsat se pod takové tvrzení, po všech dosavadních zkušenostech s masovou imigrací „obohacující“ evropské země růstem kriminality a neochotou k integraci, to skutečně vyžaduje notnou dávku cynismu. Ba co víc – je to projevem naprosté rezignace na základní povinnost státníka, kterou je péče o vlastní zemi a respekt k její kultuře i po generace předávaným obyčejům a tradicím. Ministr Metnar si již brzy bude hledat jinou práci, do novodobých českých dějin se však zapíše - již navždy - černým písmem. O jeho premiérovi v demisi, který na rozdíl od Metnara ze svého úřadu nejspíš jen tak brzy neodejde, to bohužel platí jakbysmet. Navržená „migrační tříletka“ je podle našeho názoru skutečným zločinem, a to nejen ve vztahu k evropským národům, ale i ke státům černého kontinentu. V době, kdy africké společnosti potřebují pro svůj rozvoj aktivní zapojení vlastních elit, přichází europolitici s pobídkou na jejich emigraci. Odhalují tím další rys svého patrně bezedného pokrytectví, když pod falešnou rouškou humanismu a boje proti rasismu působí africkým zemím stěží napravitelnou újmu. Také proto se Akce D.O.S.T. obrátí na členy Poslanecké sněmovny a Senátu, aby podnikli všechny potřebné kroky, vedoucí k odvolání Metnarova podpisu pod tímto zlověstným dokumentem.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Google a Amazon pomáhají autoritativním režimům blokovat zašifrované zprávy ..... V uplynulém období se společnost Google a další technologičtí giganti plně zapojili do kampaně zaměřené na cenzuru internetu a na dohled ze strany amerických zpravodajských agentur.

Google a Amazon pomáhají autoritářským vládám na Blízkém východě s Washingtonem cenzurovat internet a zabraňovat používání šifrované komunikace jejich obyvatelstvem. Dne 1. května odhalili vývojáři aplikace zašifrovaných zpráv Signal, že Google a Amazon v průběhu předchozího měsíce podnikli kroky k tomu, aby společnost Signal už nemohla obcházet cenzuru v Egyptě, Ománu, Kataru a ve Spojených arabských emirátech.

Aktivisté, mládež, novináři, právníci a obhájci lidských práv už nebudou moci používat žádost o posílání zašifrovaných zpráv a tak se vyhnout státnímu dohledu. Všechny tyto postižené země jsou ovládány krvežíznivými a represivními režimy. Egypt je řízen vojenskou diktaturou generála Abdala Fatteh el-Sisiho, který se dostal k moci v roce 2004 podporou vojenského puče podporovaného USA. Vojenští pučisté tehdy svrhli demokraticky zvoleného předsedu muslimského bratrstva Mohameda Morsima a zabili více než 1600 jeho příznivců na ulicích z Káhiry. Během pěti let vláda el-Sisi zaokrouhlila a uvěznila asi 60 000 oponentů a v politických procesech odsoudila asi tisíc aktivistů k smrti. Spojené arabské emiráty, Katar a Omán jsou řízeny despotickými monarchiemi.

Asi v prosinci 2016 tyto vlády pověřily poskytovatele internetových služeb, aby začaly blokovat veškerý provoz serverů společnosti Signal. V reakci na to Signal implementoval změnu svého softwarového kódu, známého jako přesměrování domény (domain fronting).Tím se webový provoz Signálu objevil u poskytovatelů služeb a cenzorů, jako kdyby byl směrován do webové domény Google (google.com). To umožnilo uživatelům i nadále používat službu zasílání zpráv tím, že pouze aktualizovali aplikaci na svých telefonech.

Někdy v polovině března roku 2018 však společnost Signal obdržela od společnosti Google 30 dní předem oznámení, že zavádí interní změny k zastavení přesměrování domény. Změny vstoupily v platnost 16. dubna. Vývojáři společnosti Signal oznámili, že se chystají přejít od Googlu k webové doméně prodejce Amazon na Blízkém východě (Souq.com), Amazon rychle poslal dopis koncem dubna a varoval, že bude okamžitě pozastaven signál, pokud se používají domény třetích stran bez jejich svolení. Dne 27. dubna Amazon změnil systémovou architekturu tak, aby zabránil přesměrování na svou doménu.        (Čtěte na stránkách E-republika)


Británie navrhuje tresty šestiletého vězení za on-line příspěvky proti náboženství a transsexuálům ..... Lidé prosazující on-line „nepřátelství“ vůči náboženství nebo transsexualitě, by mohli dostat mnohem tvrdší tresty až do šesti let vězení, zejména pokud mají podle nových návrhů velké publikum na internetu.       

Sentencing Council pro Anglii a Wales navrhl změny v trestných činech veřejného pořádku, včetně těch, když se jednotlivec zaměřuje on-line na „chráněné charakteristiky“, včetně „rasy, pohlaví, zdravotního postižení, stáří, sexuální orientace, náboženství nebo víry, těhotenství a mateřství a změny pohlaví.“

Nejzávažnější tresty budou ukládány těm, kteří jsou v „pozici důvěry, autority nebo vlivu a zneužívají své postavení k vyvolávání nenávisti,“ jako jsou političtí vůdci nebo osobnosti a někdo, jehož trestné činy jsou „přetrvávající“.

Pokud by byl „pachatel členem skupiny nebo podporoval skupinu podporující nepřátelství založené na rase nebo náboženství,“ bude jeho trest také tvrdší.

Sentencing Council se domnívá, že využívání sociálních sítí, Youtube a dalších „webových stránek“, které podněcují nenávist, je stále rostoucím problémem – přestože počet stíhání zůstává relativně nízký.

„Objem těchto trestných činů je extremně nízký a pro některé trestné činy nebyl odsouzen žádný pachatel,“ uvedl Sentencing Council.

„Nicméně, vzhledem k nedávnému sociálnímu klimatu a většímu zaměření na tento typ trestných činů, se však Sentencing Council domnívá, že by bylo užitečné, kdyby byli odsouzenci opatřeni pokyny k odsouzení těchto trestných činů.“

„Mezi analyzovanými případy došlo k řadě trestných činů typu „nenávistných projevů“, kde se objevily štvavé projevy vlivných osobností s úmyslem podnítit rasovou nenávist.“       (Čtěte na stránkách Svobodné noviny)

Ano, ale ty represe se samozřejmě nebudou týkat muslimů útočících na křesťany a členy genderových menšin útočící na ty "normální" lidi. Občané Británie, před Hitlerem jste hlavu nesklonili a tohle na sobě dopustit necháte?


Civilizační vyčerpání Evropy ..... Islám vyplňuje kulturní vakuum společnosti bez dětí, která věří - bláhově - že nemá žádné nepřátele. Ve Švédsku bude v roce 2050 téměř každý třetí obyvatel muslim.

Zdá se, že hlavní proud evropského myšlení věří, že "zlo" pochází pouze z našich vlastních hříchů: rasismu, sexismu, elitářství, xenofobie, homofobie a viny heterosexuálního bílého muže - a nikdy z neevropských kultur. Evropa si nyní nekonečně idealizuje všechny "ostatní", především migranty.

Muslimští extremisté tuto výhodu chápou: pokud se vyvarují dalšího obrovského masakru, jakým bylo 11. září, tak budou moci pokračovat v ničení lidských životů a podkopávání Západu, aniž by jej probudili z jeho letargie.

Francouzská policie vyvádí některé z 80 migrantů a aktivistů podporujících ilegální migraci, kteří okupovali baziliku Saint Denis 18. března 2018. (Zdroj obrázku: Snímek obrazovky z videa, YouTube / Kenyan News & Politics)

Na prorocké konferenci, která se konala 7. května 1935 ve Vídni, filozof Edmund Husserl řekl: "Největším nebezpečím pro Evropu je únava." O osmdesát let později ovládá západoevropské společnosti stejná únava a pasivita.

Je to druh vyčerpání, který vidíme v klesající porodnosti Evropanů, bujení veřejného dluhu, chaosu v ulicích a odmítnutí Evropy investovat prostředky do své bezpečnosti a vojenské síly. Minulý měsíc byla na pařížském předměstí okupována 80 migranty a aktivisty podporujícími ilegální migraci bazilika Saint Denis, ve které jsou pohřbeni francouzští křesťanští králové. Policie musela zasáhnout, aby místo uvolnila.

Stephen Bullivant, profesor teologie a sociologie náboženství na St Mary's University v Londýně, nedávno zveřejnil zprávu "Evropští mladí dospělí a náboženství":

"Křesťanství jako standard, jako norma, je pryč, a pravděpodobně navždy pryč - nebo přinejmenším pro příštích 100 let," řekl Bullivant.       (Čtěte na stránkách Gatestone Institute)


Finsko: Pohlavní styk azylanta s 10letou dívkou není znásilnění ..... Nejvyšší finský soud odmítl odvolání proti rozsudku, že pohlavní styk s desetiletou dívkou je úmyslné sexuální vykořisťování, ale ne znásilnění.

Okresní soud v Pirkanmaa a soud v Turku neuznali obvinění proti žalovanému podle článku "Znásilnění za přitěžujících okolností".

Soud neuznal žádný důkaz o tom, že došlo k pohlavnímu styku s použitím síly a že dítě bylo v šoku nebo jiném bezmocném stavu. Tříletý trest odnětí svobody za  "škodlivé sexuální vykořisťování" tedy zůstává v platnosti.

V důsledku tohoto případu mnoho finských poslanců požadovalo, aby byl trestní zákoník pozměněn tak, že v budoucnosti by takové trestné činy mohly být potrestány přísněji.

K sexuálnímu zneužití došlo v malé obci v Pirkanmaa, pachatelem byl žadatel o azyl. Rozhodnutí soudů prvního a druhého stupně vyvolala bouřku emocí minulý rok. Dětská psycholožka profesorka Tuula Tamminenová v novinách Aamulehti uvedla, že dítě v žádném případě nemůže vědět, co se s ním v takových situacích děje.

Profesorka trestního a procesního práva Kari Tolvanenová podle k tomu řekla, že desetileté dítě není schopné přiměřeně vyjádřit svou vůli.

Ve Švédsku byl 17letý tzv. syrský uprchlík odsouzen minulý týden za dvojnásobné znásilnění dvanáctileté dívky. Bránil se tím, že nevěděl, že sex s 12letými je ve Švédsku nezákonný.

40letá Švédka byla znásilněna dvěma 18letými migranty z Afghánistánu. K incidentu došlo v loňském roce, ale soud je odsoudil až letos v dubnu. Ironií je, že oběť je členem skupiny na Facebooku, jejíž aktivisté se postavili proti deportaci migrantů ze Švédska.

Znásilnění je druh sexuálního násilí spočívající ve vynucení si pohlavního styku či jiné podobné sexuální aktivity proti vůli zneužité osoby. Termín je obvykle definován ve skutkové podstatě příslušného trestného činu. Za znásilnění je obvykle považován také jakýkoliv, tedy i dobrovolný sexuální styk s nezletilou osobou.

Světová zdravotnická organizace definuje znásilnění jako „fyzickým násilím nebo jinak vynucenou penetraci vulvy nebo řitního otvoru pyjem, jinou částí těla nebo věcí“ a řadí ho do širší kategorie sexuálního násilí.       (Čtěte na stránkách AC24)


Genderový teror na západních univerzitách: cenzura, masturbační workshopy a návody pro muže, jak se v ženských šatech osvobodit od své tradiční role ..... Genderová lobby na západfních univerzitách chce rozložit tradiční pohlavní role, ale zároveň se obává mužské (pohlavní) touhy. Právě proto chce například berlínská AstA (Všeobecný studentský výbor) cenzurovat jednu báseň, na univerzitě v Bielefeldu zase existují semináře masturbace pouze pro ženy a na univerzitě v americkém Austinu radí studentům, jak se „osvobodit“ od svých tradičních rolí.

Noví levicoví studenti se snaží infikovat všechny oblasti univerzity genderovou problematikou. U většiny docentů již genderový jazyk prosadili a v mnoha vzdělávacích budovách už mají také genderový unisex záchod. Ale i přes veškerou „dekonstrukci“ údajných genderových klišé přetrvává odmítání všeho mužského…

Šifra se již v minulosti palčivému a závažnému problému se záchody několikrát věnovala. V sousedním Německu budují multikulturní toalety, jinde zase chtějí odstranit pisoár a nahradit ho urinálem nebo vás při močení rovnou sleduje kamera. Dokonce i v České republice chtějí aktivisté společné záchody pro muže a ženy.

Na univerzitě Alice Salomon v Berlíně Hellersdorfu také řeší závažný „problém“. Všeobecný studentský výbor AStA chce odstranit báseň z univerzitní budovy. Možná ji k tomu inspirovalo pálení nevhodných knih v roce 1933. Báseň pochází od Eugena Gomringera, zakladatele konkrétní poezie. V posledním verši básně se totiž píše: „Aleje, květiny, ženy a jeden obdivovatel.“ Studentský výbor v tom vidí potencionální sexismus. Nadržený muž prý postavil ženu na úroveň objektu spolu s alejí a květinami. Závěr? Nekonečné diskuse, zda se má báseň, kterou už nyní všichni znají nazpaměť, odstranit, nebo ne. Čirá demence.

Nicméně problém s básničkou nemá pouze Německo. Stačí vzpomenout báseň Jiřího Žáčka, kde si dovolil veršovat o tom, že jednou ze základních ženských rolí je ta mateřská a z holčiček jednou budou maminky. Genderové aktivistky klasika české poezie málem ukřižovaly.

Pokrok ale nejde zastavit. Nyní na univerzitě v Bielefeldu všeobecný studentský výbor AStA nabízí semináře masturbace pouze pro ženy. Muži totiž zřejmě nemasturbují. Mluvčí z Kruhu křesťansko-demokratických studentů se obává, že nyní univerzitu kvůli takovým seminářům nebude brát nikdo vážně. Výbor AStA však takové námitky nechávají v klidu.       (Čtěte na stránkách Šifra)


Katie Hopkins zveřejnila video z Bruselu. Nevěřili byste, že jste v Evropě ..... Britská novinářka a aktivistka Katie Hopkins je na návštěvě Bruselu, hlavního města Belgie. Zveřejnila video z trhů, kde budete mít problém spočítat bílé Belgičany na prstech jedné ruky.

Vlastně ta videa zveřejnila dvě a obě zcela zřetelně ukazují, že Brusel je sice město ležící v Evropě, ale jeho obyvatelé toho s Evropou mají společného stále méně.

Je cílem globalizace likvidace evropských národů? Zcela logicky to jiný vývoj mít nemůže. Je to nevyhnutelný vývoj, nebo se proti tomu můžeme bránit? Globalismus versus nacionalismus?       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Piráti představují největší nebezpečí pro celou naši společnost, její tradice, hodnoty a celkové uspořádání, které trvá stovky let ..... Chtěli bychom apelovat na všechny voliče Pirátů, aby se více zamysleli nad svoji volbou. Piráti nejsou žádná fajn cool strana, která vymete pavučinky a přinese čerstvý vítr do zatuchlé politické současnosti. Stranu volí i spousta středových či dokonce pravicově zaměřených voličů, byť ta strana je nyní hlavním reprezentantem tzv. "nové levice". A co je to vlastně ta "nová levice"?

Jsou to aktivisté, neziskovky a s nimi propojené strany, které na rozdíl od staré levice nejeví zájem o dělnickou třídu, ale právě o aktivisty a samozřejmě také o uprchlíky. Jejich mantrou už není jen socialismus či komunismus, ale multikulturalismus. To ale neznamená, že by to nebyli socialisté.

Konkrétně Piráti se postavili za ilegální zábor Kliniky, plně podporují sociální inženýrství v podobě uprchlických kvót, jsou na stejné vlně s Antifou a anarchisty a chtějí, aby byly svazky mezi osobami stejného pohlaví postaveny na roveň svazkům mezi mužem a ženou. Samozřejmostí je pro ně adopce dětí homosexuály.

Pirátům jde o to bořit vše staré, vše, co tady stovky let existuje. Je to vpravdě neomarxistická strana, která plně podporuje Evropskou unii a jej zdánlivá rebelie proti systému se projevuje pouze dredy Ivana Bartoše. Jinak to jsou naprostí konformisté a současný zdotovaný multikulti EUsystém beze zbytku vyhovuje jejich naturelu.

Neváháme napsat, že Piráti jsou nejvíce nebezpečnou partají současnosti. Nehrají totiž s otevřenými kartami a jsou proto schopni na sebe navázat i voliče, kteří vůbec nesdílí jejich světonázor. Je to samozřejmě také hloupostí politicky negramotných voličů, kteří nejsou schopni jít hlouběji pod povrch.

Vsadíme boty, že kdyby tak učinili, Piráti by se nyní pohybovali na hranici volitelnosti. Svůj díl viny nesou samozřejmě také mainstreamoví politici, kteří naprosto selhali a nechali nám tady vyrůst nečitelné strany typu Pirátů. Nová levice je jako mor. Rozežírá vše tradiční a stávající. Jejím jediným cílem je bořit a měnit.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Česká televize odmítla pustit do vysílání amerického 4-hvězdičkového generála, protože mluvil tak, jak píše zpravodajská alternativa. Přednáška generála o tom, jak USA plánovaly rozvrat Blízkého východu, je třeskutým svědectvím dezertéra z řad amerických neoconů, ze kterého doslova mrazí! Ředitel ČT odmítl svědectví gen. Wesleyho Clarka odvysílat! ..... Redakce AE News přináší článek naší čtenářky a aktivistky ing. Jany Karáskové o tom, jak se snažila přimět Českou televize k poctivému zpravodajství a objektivnímu informování, a jak se jí to nepovedlo, protože v České televizi pracuje mohutná autocenzura, která nedovolí publikovat a odvysílat jakýkoliv materiál, který by poškozoval obraz americké státní moci v očích českých občanů a diváků ČT. Česká televize reagovala na podněty Jany Karáskové svým typickým způsobem a právě o tom výživně informuje tento článek.

Měla jsem nedávno připravený jeden dotaz pro prezidentské kandidáty: „Cenzuruje Česká televize pravdu o válkách  NATO? Znáte svědectví bývalého šéfa NATO z roku 2007 (o memorandu, zaslaném  do Pentagonu na podzim r. 2001 s příkazem rozvrátit 7 zemí do 5 let?“. Dnes jde o útok na Írán. Bývalý šéf NATO, americký generál Wesley Clark prozradil, kdo naplánoval již před 20 lety rozvrat Blízkého východu. Rozvrat, který přinesl miliony mrtvých, uřezané hlavy, zničená města, desetimiliony uprchlíků.

Gen. Wesley Clark.

V roce 2007 generál Clark veřejnosti sdělil,  jaký dostal Pentagon příkaz v září 2001. Byl to příkaz napadnout Irák a rozvrátit „7 zemí do 5 let“. Mají zpoždění, k útoku na Írán zatím nedošlo. Ale možná k němu dojde brzy, jak se domnívají někteří vojenští analytici.

O jeho svědectví dnes ví, díky alternativním médiím, miliony lidí na celém světě. Ví o něm od roku 2012 i generální ředitel České televize Petr Dvořák a radní, kteří v tom roce zastávali funkci v Radě ČT. Každému z nich jsem totiž předala během schůze na Kavčích horách text nejdůležitějších částí jeho projevu, který byl součástí mé stížnosti na cenzuru.       (Čtěte na stránkách AENews)


11.5. 2018     Jedenáctého května 1889 vytvořil  Klub českých turistů první českou značenou turistickou cestu. Tehdy „označovací družstvo“ spojilo červenou značkou Štěchovice a Svatojánské proudy. Ještě v tomto roce byly vyznačeny další trasy na Karlštejn, Skalku a Rač a délka tras tak dosáhla 55,5 km. V roce 1912 bylo dokončeno značení první dálkové trasy z Prahy přes Brdy na Šumavu.

Na konci roku 2008 bylo v České republice vyznačeno celkem 40782 km pěších tras.


Duka bude nadále pražským arcibiskupem, papež jeho rezignaci nepřijal ..... Při dovršení 75 let posílají arcibiskupové papeži rezignační dopis. Papež poté rozhodne, zda ten určitý arcibiskup zůstane ve své funkci. Papež František vyzval českého arcibiskupa Dominika Duku, aby svou funkci i nadále vykonával. Jak dlouho zůstane Duka ve své funkci, není nijak stanoveno. Pražským arcibiskupem je od dubna 2010. Dva roky nato byl jmenován kardinálem. „Z pověření Kongregace pro biskupy je mi ctí Vám oznámit, že Svatý otec přijal Vaši rezignaci na úřad pražského arcibiskupa a vyzývá Vás, abyste pokračoval ve svém úřadu, dokud nebude stanoveno jinak,“ stojí v dopise z Vatikánu.

Dominik Duka má v české náboženské obci i své odpůrce, kteří mu především vyčítají jeho blízkost k bývalému prezidentovi Václavu Klusovi či současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Jeho postoje často vnímají jako nacionalistické a ultrakonzervativní. Také se jim nelíbí odmítnutí solidarity s uprchlíky na Svatováclavské pouti v září 2017.

Přitom Zeman s Dukou měli ke konci dubna neshody. Arcibiskup kritizoval prezidenta za to, že dal přednost sjezdu KSČM před repatriací (proces vrácení osoby zpět do místa jejího původu) ostatků kardinála Berana vězněného právě komunisty.        (Zdroj: České domácí noviny)


Nemecké ministerstvo podporuje “chuť” utečencov na sex s Európankami. Dalo návod na web ako “ísť na vec”  ..... Občania v Nemecku sú pobúrení, a to právom. Spolková centrála pre zdravotnícku osvetu (patrí pod Ministerstvo zdravotníctva) má na internete webovú stránku, ktorá doslova vyučuje migrantov sexuálnym praktikám v Európe a poúča ich o tom ako majú optimálne pristupovať k sexu s európskymi ženami. Centrála zdôvodňuje túto stránku tým, že utečenci nemali na školách v štátoch, odkiaľ prišli, žiadnu výučbu sexuality a že im preto treba ukázať a odborne, názorne a podrobne ich poučiť o tom, ako sa to u nás “správne robí” a ako sa má realizovať pohlavný akt s Európankami.

Stránka ale vyvoláva aj veľa nesúhlasu medzi Nemcami a spôsobila už rozhorčenú vlnu protestov. Množstvo nemeckých občanov to vníma ako oficiálnu výzvu pre utečencov, iniciovanú politikmi, aby ešte viac sexuálne obťažovali európske ženy, lebo tie zrejme trpia na akútny nedostatok sexu s málo potentnými mužmi v Európe.

To si už ale dávno myslia takmer všetci muži z Orientu a z Afriky. Táto stránka na webe im to len dokonale potvrdzuje. Pre ich myslenie je to totiž ultimatívnou výzvou k tomu, aby sa dožadovali sexu od európskych žien pri každej vhodnej a či nevhodnej príležitosti.

Návody na “utečenecký sex” boli na webe uverejnené až v trinástich jazykoch.

Najmä mladé ženy, ako aj otcovia, ktorí majú mladé dcéry, prejavili svoje rozhorčenie nad takou akciou a vyjadrili absolútne nepochopenie a odsudzovali to. Viacerí z nich už dokonca poslali na príslušné miesta písomný protest a žiadali okamžité vymazanie stránky.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)

Když se tak člověk na to dívá trochu s odstupem - tak z evropských mužů je snaha udělat gaye a transexuály ... a při tom pak argumentují jejich ztrátou mužnosti jen pro to, aby se na našich dcerách a ženách ukájeli hordy muslimských nájezdníků?


Sójové mléko nebo steak z tofu? Francie dává sbohem matoucím názvům potravin ..... Je libo vegetariánský burger anebo veganské sójové párečky? Ve Francii si už na těchto výrobcích nepochutnáte. Alespoň ne pod uvedeným názvem. Tamní parlament totiž schválil dodatek k zemědělskému zákonu, který brojí proti nejasnému vymezení složení potravin. Zákazníci by se prý jinak mohli cítit zmateni z potravin, které se v názvu honosí živočišným původem, ale jsou přitom ryze rostlinné. Píše o tom Independent.co.uk.

Francouzské výrobce vegetariánských a veganských pochoutek by propříště mohl špás s nepřesným a zavádějícím názvem přijít draho. Slova jako burger, steak či filet mají být vyhrazeny čistě masitým potravinám a porušení může být potrestáno pokutou až do výše 300.000 eur. A stejné je to i s vegetariánskou šunkou či slaninou, která by maso neobsahovala. Zákaz se má týkat i dalších odvozených produktů zemědělského hospodářství, másla, sýrů a mléka. Obdobné výrobky z tofu nebo sóji se teď budou muset jmenovat jinak.       (Čtěte na stránkách Ekolist)
No tak já nevím jak vám, ale mně to přijde jako naprostá pitomost ...Zase někdo neměl co dělat a potřeboval se zviditelnit? Budeme si hrát se slovíčky a důležité věci jaksi tiše jdou bokem bez povšimnutí?


Pokud se plány EU uskuteční, během několika desítek let Češi jako etnikum zmizí ..... Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) provedl v dubnu průzkum na téma evropské integrace. Ukázalo se, že většina Čechů (63 %) se domnívá, že rozhodnutí Evropské unie nejsou v zájmu České republiky. O výsledcích průzkumu Sputnik diskutoval se známým sociologem Petrem Hamplem.

Sputnik: Čím se to dá podle vás vysvětlit? Selský rozum vítězí nad bruselskou propagandou?

Hampl: Když uvážíme, jak děsivě nevýhodné až zničující jsou kroky EU pro většinu obyvatel ČR, je spíš zajímavé, že pořád ještě existují lidé, kteří působení EU označují za pozitivní.

Je zřejmé, že účinnost europropagandy klesá, ale je vidět, že pořád ještě neklesá k nule.

Aktuální výsledek je v případě podílu pozitivních a negativních odpovědí srovnatelný se situací například v roce 2009, 2010 či 2015. V letech 2009-2010 EU trápila ekonomická krize, v roce 2015 vypukla krize migrační. Dají se podle vás tyto dvě krize srovnávat? Především podle dopadu na integraci EU.

Nedají. Ekonomická krize způsobená projektem společné evropské měny se Čechů prakticky nedotkla, zatímco dnes už jde o přežití. Pokud se plány EU uskuteční, během několika desítek let Češi jako etnikum zmizí a budou nahrazeny arabskými muslimy, možná v kombinaci s černými Afričany.

Zastavit integraci EU je pro nás otázkou života nebo smrti.

Podle průzkumu o souladu rozhodnutí EU se zájmy Česka a jejich osobními zájmy jsou o něco častěji přesvědčeni mladí lidé ve věku 15 až 29 let, teda především lidé, kteří se narodili už po listopadu. Nehovoří to o generačním konfliktu v české společnosti?

Do určité míry ano. Starší lidé si totiž pamatují časy před Evropskou unií a vědí, že Česká republika na tom byla po všech stránkách lépe než dnes.       (Čtěte na stránkách Vlastenecké noviny)


Středočeský železniční den v Mladé Boleslavi nabídne zvláštní jízdy moderními i historickými vlaky ČD ..... Na tuto sobotu 12. května připravily České dráhy atraktivní akci pro všechny příznivce světa na kolejích. Centrem Středočeského železničního dne se stane hlavní nádraží v Mladé Boleslavi, kde se sjedou jak historická tak nejmodernější vozidla Českých drah a během dne budou vyrážet do blízkého okolí. Cestující se tak svezou parním vlakem, historickým motorovým vozem „Hurvínek“ nebo moderní jednotkou RegioShark. Připravené budou také jízdy historickými autobusy. Program je připraven od 9 do 17 hodin a národní dopravce na něm spolupracuje se Středočeským krajem a statutárním městem Mladá Boleslav.

Parní vlak v čele s lokomotivou „Ušatá“ vyrazí v 8:52 z Nymburka hl.n. a do Mladé Boleslavi přijede v 9:33. Souprava s historickými vozy se pak během dne vydá do několika směrů: v 10:11 do Dolního Bousova, ve 13:31 do Kropáčovy Vrutice a ve 14:54 do Mnichova Hradiště. V 16:38 se pak vydá zpět do Nymburka.

Moderní stroje budou reprezentované dvěma jednotkami RegioShark. Ty ráno svezou cestující do Mladé Boleslavi z Prahy hl.n. (odj. v 8:25) a z Nymburka hl.n. (odj. v 9:00). První jednotka pak během dne pětkrát zajede do areálu automobilky Škoda Auto, druhá souprava se celkem třikrát vydá do Mšena a zpět. Při této jízdě překrásnou krajinou bude možné vystoupit v Sudoměři, kde je přímo ve stanici Malé železniční muzeum s expozicí drezín. Zájemci si tu budou moci vyzkoušet i svoji zdatnost při jízdě na šlapací drezíně. V podvečer se obě jednotky RegioShark vydají zpět do Prahy a Nymburka.

Historický motoráček „Hurvínek“ nabídne zájemcům čtyři jízdy na jinak veřejnosti nepřístupnou vlečku cukrovaru Dobrovice. Odtud je to už jen kousek do Dobrovických muzeí, kde bude platit v tento den pro všechny návštěvníky snížené vstupné do celého areálu.       (Čtěte na stránkách CZeCOT)


Německé školy zachvacuje imigrantský chaos. Bití bílých německých žáků jako norma. Učitelky jsou pro imigranty „kurvy“ a „šlapky“ ..... Německé veřejné školy (základní i střední) se propadají do chaosu a situace se začíná vymykat kontrole. Ačkoliv se německé úřady a média snaží eskalující problémy ututlat, tak se to již přestává dařit.

Například nedávno interpeloval poslanec německé opoziční AfD P. Bystroň německého ministra školství za případ chlapce z Berlína. Ten navštěvuje školu s vysokým podílem imigrantů a je běžně fysicky terorizován svými muslimskými a černošskými spolužáky. Ti mu nejenom každý den nadávají do „německých sviní“, ale běžně ho i bijí. Rodiče se snažili situaci řešit stížností ve škole, ale ředitel je de facto odbyl. (je to člen tamější sociální demokracie). Tak se rodiče snaží chlapce přehlásit na jinou školu. Mimochodem poslanci levicových stran jako Zelení, Die Linke, Německé soc. dem se poslanci Bystroňovi za jeho kritiku veřejně vysmáli…. Jejich programem je (stejně jako těchto stran u nás) islamizace jejich země.

Další případ je ze Saarbrueckenu (Sársko) na francouzské hranici. Zde si učitelé stěžují veřejným dopisem, že je žáci (imigranti) běžně nazývají „kurvy“, „šlapky“ a vyhrožují jim sexuálním násilím…. Místní školské úřady (obsazené neomarxistickými extremisty – což vidíme i u nás) ale sárské učitele nepodpořily…

Duisburg – na tamějších základních školách v imigranstkých čtvrtích běžně dochází k teroru německých žáků a k  vyhrožování pedagogům jak  ze strany imigrantských žáků, tak jejich rodičů.

Vše jen dokresluje obrázek naprostého chaosu, do kterého se sousední Německo zjevně díky teroru imigrantů a jejich 5. kolony, rychle propadá. Je tady pravděpodobné, že situace se bude nadále prudce zhoršovat.       (Čtěte na stránkách Pravý prostor)


Super! Na tohle čekalo s napětím celé lidstvo: první antirasistické náplasti jsou na světě! ..... Zapálení vyhledávači rasismu slaví úspěch. Nizozemská Nadace Alberta Schweizera (Nederlands Albert Schweitzer Fonds, NASF) přišla s náplastmi, které zabrání odpornému rasistickému jednání, jež bylo dosud cynicky přehlíženo.

Náplasti jsou vyrobeny v šesti barvách dle kůže uživatele. Nizozemské drogerie je nabízejí v ceně 3,99 euro za krabičku, která obsahuje 24 kusů. Výrobce zákazníkům tvrdí, že 1 euro z každé krabičky náplastí jakékoliv barvy bude prý posláno do Afriky.

„Všichni jsou si rovni, ale ne všichni jsou stejní, proto je opravdu divné, že dodnes byly náplasti prodávány jednom v jedné barvě,“ uvedl předseda NASF Frans Hiddema.

Autoři představují svůj nápad jako „antirasistický“, byť dosud nikoho pravděpodobně nenapadlo hledat rasismus v náplastech. Teď už jim to ale „moudřejší“ řekli...

Na černé náplasti sice nebude dobře vidět, jestli se rána neotevřela a nezačala zase krvácet, ale to už je detail v „překrásném novém světě“.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)

Hmmmm .... a co obinadla - nebudou se dělat také černá? A co sádra na zlomeniny? Ono by se toho našlo ... a jakou že barvou kvete blbost?


Afroamerická aktivistka řekla bělochům, jak se mají chovat k černochům ..... Malé město ve Virginii Charlottesville se v roce 2017 stalo bitevním polem afroamerického obyvatelstva a bílých suprematistů. Občané s tmavou barvou pleti se často stávají obětmi policie. V důsledku jednoho z takových incidentů začala nár odní akce Black Lives Matter (Život černochů je důležitý).

Aktivistka Chanelle Helm je jedna ze známých osobností hnutí Black Live Matter, ve městě Louisville publikovala manifest Afroameričanů k bílému obyvatelstvu USA.

Přinášíme některé výňatky:

Běloši, když nemáte dědice, odkažte svůj majetek afroamerické rodině. Zvláště té, která po celé generace žila v chudobě.

Jestli jste developer, nebo vlastníte obytné nemovitosti, postavte kvalitní obydlí v afroamerické neudržované čtvrti a nechte tam Afroameričany žít.

Běloši, jestli můžete bydlet prostěji, dejte svůj dům afroamerické rodině. Zvláště té, která po celé generace žila v chudobě.

Běloši, naplánujte své měsíční výdaje tak, abyste mohli darovat peníze Afroameričanům na nákup půdy.

Běloši, zvláště ženy (protože se vám to dobře daří) nuťte propouštět rasisty. Dobře víte, co budou říkat. Dosáhněte propuštění vašeho šéfa, také je rasista.       (Zdroj: Tadesco)

Někdo by tu černou nálast potřeboval nalepit někam jinam než na bebíčko ...


Putin na Rudém náměstí: Zachránili jsme svět před Hitlerem. Dochází k pokusům tuto pravdu překroutit, ale my to nedovolíme ..... Rusko si připomíná konec druhé světové války. 73. výročí ukončení bojů bylo tradičně oslaveno na Rudém náměstí velkou vojenskou přehlídkou, které přihlížel i ruský prezident Vladimir Putin. Ten mimo jiné prohlásil, že Sovětský svaz zachránil Evropu a svět před hrůzami fašismu, ale dnes bohužel dochází k pokusům překroutit tuto pravdu. Putin však něco takového nechce dovolit.

Vždy 9. května si Sovětský svaz a nástupnická Ruská federace připomínají konec druhé světové války, které se v Rusku říká Velká vlastenecká válka. Probíhala od poloviny roku 1941 do roku 1945. Do roku 1941 byly Stalinův Sovětský svaz a Hitlerova třetí říše spojenci. Společně rozdrtily Polsko.

Ale když Adolf Hitler obrátil zbraně proti svým někdejším spojencům, miliony Rusů nastoupily do boje, který byl pro ně nakonec vítězný. Miliony Rusů v něm hrdinně položily své životy za osvobození své vlasti a nemalé části světa od nacismu. Rusové celá desetiletí používají spíše termín „fašismus“.

Když ruský prezident Vladimir Putin předstoupil před vojáky, všem připomněl, že sovětský lid podstoupil velikou oběť a nakonec i díky ní porazil fašismus.

„Dnes dochází k pokusům popřít výkon lidu, který zachránil Evropu a svět před otrokářem, vyhlazením a hrůzami holokaustu. Dochází k pokusům o pohřbení vzpomínek na skutečné hrdiny, k pokusům falšovat, deformovat a přepisovat celou historii,“ řekl vojákům na Rudém náměstí Putin. Jeho slova přinesla ruská agentura TASS. „Nikdy to nedovolíme,“ ujistil ještě vojáky.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Žebračenka s názvem důchod ..... P.S. Vypadá to, že na slova naše politické špičky neslyší, tak si vezmu vozík, zapřáhnu do něj své dva psy a budu hulákat: "Na Prahu spolčenou s EU a politiky na vidle."

Důchod není od toho abychom si žili jako když jsme pracovali, ale abychom nespadli do bídy – oznámil nám Rusnok. Ještě by mi mohl vysvětlit, kolik to je, abychom neměli bídu, protože znám důchodce co mají na bídu 100 000,-.

Jsem hodně emotivní člověk a čím víc jsem naštvaná na tyhle zku.vené politiky, stává se ze mne hulvát, co píše tak, jak bych kdysi ani nepomyslela, natož promluvila nebo psala.

Ač nerada musím přiznat, že dnešní mladí budou mít na stáří holou prdelku. Na důchody nebude a budou rádi jestli spadnou jen do té bídy, budou mít na polévku s chlebem a a kde složit hlavu. Já fakt nevím jestli je dnešní mladá generace tak hloupá, nebo je jim to prostě jedno a nebo, což je nejpitomější věří, že je zachrání pracující imigranti se spoustou potomků.

Naši důchodci mají velké štěstí, že pracovali v době, kdy se rodily děti a dokonce se jich rodilo tolik, že dostaly jméno „Husákovi děti“. Tak tyhle děti nás teď živí. Kdo bude živit je? Nikdo. Náš důchodový systém je průběžný, založený na solidaritě dětí s rodiči. Tohle je hrubě narušeno a není cesty zpátky. Jestli má někdo pocit, že to není tak horké jak píši, tak odpovídám, je to přímo vařící.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


10.5. 2018     Nanebevstoupení Páně a Svatodušní svátky jsou dva křesťanské svátky, následující po velikonocích - první za čtyřicet a druhý za padesát dní. Jsou to svátky na památku událostí, které prožili první křesťané. Nanebevstoupení je posledním zjevením vzkříšeného Krista - potom, co se zpřítomnil svým učedníkům, jim sdělil, že napříště již nebude viditelný a vzdálil se, stoupaje k nebi (odtud název "Nanebevstoupení").


Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny a strach Pentagonu ze ztráty strategických pozic v Jihovýchodní Asii. Hrobové mlčení Pentagonu na právě probíhající mírový proces bez asistence USA. Trumpovi zůstane nevděčná role, buď posvětí Kimův triumf cesty míru, nebo Pentagon proces zmaří a USA se spolu s Trumpem stanou vyvrhelem, jako po blamáži v Sýrii! ..... V demilitarizované zóně na severo-jihokorejské hranici ve vesnici Pchanmudžon dnes došlo k historickému summitu mezi prezidenty Severní a Jižní Koreje, Kim Čong un-em Mun Če-inem. Obě dvě strany se po celodenním jednání dohodly na oficiálním ukončení Korejské války po 65 letech. Strany se rovněž zavázaly, že podepíšou mírovou smlouvu a stejně tak k 1. květnu ukončí propagandistické vysílání z tlampačů na hranicích. Nejdůležitější dohodou je ovšem denuklearizace celého Korejského poloostrova, což je hlavním milníkem v cestě k dosažení trvalého míru, ale je to současně i hlavní krok k budoucímu sjednocení celého Korejského poloostrova

Ačkoliv se to v západních médiích raději neuvádí, ale Severní Korea právě porazila USA na poli, kde to nikdo nečekal. Na poli diplomacie. Bez asistence amerických poradců, bez asistence amerických diplomatů a generálů, bez účasti amerického ministerstva zahraničí, byl dnes mezi oběma korejskými zeměmi zahájen nejen mírový proces, ale první krok ke sjednocení obou Koreí a je už jasné, že na konci tohoto procesu bude odchod amerických vojsk z Jižní Koreje.

Celé to přitom začalo něčím, co zdánlivě nemá s diplomacií nic společného. Začalo to zimní olympiádou v jihokorejském Pchjongčangu. Do té doby se zdálo, že je válka na spadnutí a dokonce byly obavy, že údajně šílený Kim začne během olympiády bombardovat a ostřelovat Jižní Koreu. CNN vysílala sugestivní počítačovou grafiku zdrojovanou z Pentagonu, kde byl zobrazováno, kam až mají dostřel severokorejská děla, a jakým způsobem jsou schopna rozstřílet olympijský areál v Pchjongčangu na maděru. Jenže zatímco americká média pomalu vykreslovala katastrofické scénáře, v jihokorejském Soulu se něco stalo, něco se zlomilo, co nikdo nečekal. Jihokorejská vláda, k šoku americké vlády, nabídla Severní Korei společný olympijský tým. Zděšení a chaos, jaký to vyvolalo mezi americkými neocony, se nedal ani popsat. Globalisté totiž podle všeho toto plánovali dlouhá léta dopředu.       (Čtěte na stránkách AENews)


Jsi mužný muž? Pak něco není v pořádku. V Americe se to už léčí!  ..... Texaská univerzita v Austinu v rámci svého programu pomáhá studentům mužského pohlaví „převzít kontrolu nad genderovou identitou“. Program „MasculinUT“ vede Středisko psychických poruch na zmíněné univerzitě. Podle jejich tvůrců je dosavadní „model mužnosti“ nezdravý a nebezpečný.

„Muži trpí, když se jím říká, aby jednali jako muži nebo přijímali tradiční role, dosahovali úspěchů nebo živili rodinu,“ uvádějí autoři programu.

V brožurkách, které jsou na podporu programu šířeny na univerzitě, se mj. uvádí:

„I když ti může působit potěšení dosahování úspěchů, aktivita a péče o jiné, tak tě to přesto omezuje na tradiční chápání mužnosti.“

A to je podle „léčitelů“ nebezpečné, jelikož to mužům brání v „dosažení citové dospělosti“.

Muži se na Texaské univerzitě budou moci vtělovat do ženských rolí, aby se plně rozvinuli a vypracovali v sobě „zdravý model mužnosti“.       (Zdroj: FreeGlobe)


Svět pod kopulí ..... Jednoho dne se cosi přihodilo, a to něco na planetu Zemi přineslo tajuplný život, o jehož původu nemáme sebemenšího ponětí. Ale to je asi tak vše, co můžeme o naší domovině hýřící životem říct. Proto  žijeme pořád v nejistotě, kterou můžeme připodobnit k amnézii zastírající vše o našem záhadném původu.

Máme zpřetrhané nitky s prvotními kořeny lidstva, a díky tomu se točíme v nekonečném kruhu zapomnění, aniž bychom měli představu o tom, co stojí za tímto kosmickým mystériem, do jehož sféry neodmyslitelně patříme. Aby jste vůbec pochopili, proč je zapotřebí znát svou minulost, pak je nutné, abyste si představili tu nepopsatelnou hrůzu, kdybyste ve svém životě nepoznali vlastních rodičů, ba co víc, dokonce celé své příbuzenstvo, což je základ rodinného svazku, jenž určuje přesně to, kým doopravdy jste.

Jakmile budete postrádat citové vazby s vaší biologickou rodinou, tak čas od času se u vás  projeví zoufalství či emocionální tíseň, protože bez krevního pouta jste společenským vyvrhelem, ať už jste si toho vědomi nebo ne. Veškerá lidská společnost je na tom podobně, jako ve výše popisovaném příkladu, poněvadž Člověk moudrý - Homo sapiens, je vnitřně oslaben tím, že mu chybí zásadní informace o svých biologických prapředcích. Jsme snad štvanci ve vesmíru?

Vyprázdněnost takového druhu se nepochybně promítá do kolektivního vědomí, v němž  je zaset strach a beznaděj, s čímž souvisí nepřiměřené násilí projevující se uvnitř lidské psychiky, potažmo v populačním rozměru globalizované civilizace. Moderní psychologie hovoří o strachu, jako o spouštěči agrese, kterážto z láskyplného stvoření - ČLOVĚKA, generuje egoistickou bytost, a to mentálně orientovanou na krutost a nenávist, rezonující s militantním intelektem.       (Čtěte na stránkách Matrix-2001)


Kim Čong-un nazval podmínku, za které se vzdá jaderných zbraní ..... Vůdce KLDR Kim Čong-un v úterý prohlásil, že jeho země nebude potřebovat jaderné zbraně, pokud mezinárodní aktéři nebudou provádět nepřátelskou politiku vůči Severní Koreji.

Dříve v úterý zpravodajská agentura Sin-chua oznámila, že se čínský prezident Si Ťin-pching setkal se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem.

Během setkání s čínským prezidentem severokorejská hlava státu řekla, že KLDR nebude potřebovat jaderné zbraně, pokud k ní mezinárodní aktéři nebudou provádět nepřátelskou politiku.

Dále Kim podotkl, že chce s USA vybudovat důvěryhodné vztahy prostřednictvím dialogu. Očekává rovněž pokrok na řešení korejské otázky.

„Zbavit Korejský poloostrov jaderných zbraní je jasné stanovisko Severní Koreje, kterého se země vždy přidržovala. Pokud zainteresované strany odmítnou nepřátelskou politiku a hrozby vůči Severní Koreji, jaderné zbraně nebudou zapotřebí. Jaderné odzbrojení je nevyhnutelné. Doufám, že Severní Korea a Spojené státy dokážou vybudovat vzájemnou důvěru prostřednictvím dialogu. Všechny strany musí přijat postupná a sladěná opatření, aby pokročily na mírovém řešení problému Korejského poloostrova, uskutečnily jaderné odzbrojení a zajistily dlouhotrvající mír na poloostrově," řekl Kim, kterého cituje agentura Sin-chua.       (Zdroj: AC24)


Moderní auta předávají data o chování řidiče svému výrobci ..... Nová generace chytrých aut sbírá o řidičích více údajů, než je skutečně třeba. Jak s nimi výrobci zacházejí, není veřejně známo. Před problémem varuje článek rakouského Sdružení pro informovanost spotřebitelů VKI.

Auta již dávno nejsou jen dopravním prostředkem. Dávají nám i pocit svobody. Můžeme v nich poslouchat vlastní hudbu, zesílit si ji podle přání, aniž by to rušilo ostatní. Získáváme iluzi útěku před starostmi a dojem zdravé samoty. A neuvědomujeme si, že je to kvůli jejich neustávajícímu vývoji jeden velký omyl. Ve voze vybaveném všemi druhy senzorů sledujících tlak v pneumatikách, rychlost, obsah palivové nádrže nebo činnost brzd zdaleka nemůžeme být sami.

Vyšší třídy již mají vestavěné dokonce karty SIM a jejich palubní systém může být propojen přes bluetooth s chytrým telefonem a příslušnou aplikací. To vše zjednodušuje život a dodává pocit jednoduchosti a luxusu – od přehrávání hudby přes hledání parkovacího místa po zapnutí topení na dálku. Auta s vlastní SIM mohou být také snáze vyhledána, což je bezesporu velká výhoda v případě krádeže. Všechny tyto aktivity jsou však jako chování řidiče dlouhodobě sledovány a hromaděny. K některým elektronicky uloženým údajům mají přístup i technici v autoservisech.

Proto tedy stejně jako u chytrých telefonů, počítačů, chytrých domácích spotřebičů, zkrátka u všech elektronických zařízení bychom měli počítat s jistým monitorováním svého chování také chytrými auty a jejich výrobci.       (Zdroj: dTest)


Proč nám nad hlavami nelétá Hladolet a Krasopaní? ..... Zatímco západní svět či Rusko používá pro názvy kalendářních měsíců názvy vycházející z latiny, Češi a také Poláci si pro jednotlivé měsíce vymysleli specifická jména. A nechybělo mnoho, aby tomu tak bylo i u planet.

Zatímco Angličané a mnozí další mají ve svém kalendáři napsáno june, Češi si užívají červen a Poláci czerwiec. Poslední měsíc v roce je pro většinu světa december, pro Čechy je prosincem a naši severní sousedé v tomto případě užívají název grudzień. Nechybělo mnoho a k podobné situaci mohlo dojít i v názvosloví planet. V době počínajícího národního obrození koncem 18. století se mnozí buditelé snažili vymyslet zcela nové názvy pro cokoliv a planety nebyly výjimkou. Velmi se angažoval Karel Václav Hynek Thám (1763 – 1816), starší bratr Václava Tháma (1765 – asi 1816) známého též z Jiráskova F. L. Věka. Merkur pojmenoval Dobropán, pro Venuši vymyslel poetické jméno Krasopaní. Mars měl být v Thámově podání Smrtonoš, Jupiter Kralomoc a Saturn Hladolet. Nakonec se však tyto názvy neujaly, takže astronomové používají původní latinské pojmy, jen termín Měsíc pravděpodobné pochází z germánských jazyků.       (Zdroj: 21@století)


Samořídicí vůz Uberu před smrtelnou nehodou chodce zaznamenal, ale „odmítl“ zareagovat ..... Magazín The Information exkluzivně přinesl velice zajímavé poznatky o tragické události, při níž samořídicí vůz Uberu v Arizoně srazil a usmrtil devětačtyřicetiletou Elaine Herzberg.

chodkyni „viděl“, ale „odmítl“ hned zareagovat.

Pokud jsou tyto informace správné, pro daný průmysl to představuje opravdu špatnou zprávu: palubní software sice zaregistroval, že žena vstupuje do vozovky, ale nepodnikl žádné okamžité kroky. Proč? Protože byl nastaven tak, aby si nevšímal překážek nepředstavujících skutečnou hrozbu (například kousku lepenky) – jenže jeho „práh citlivosti“ byl natolik nízký, že ho nevzrušil dokonce ani dospělý člověk s jízdním kolem.

Ale co tzv. bezpečnostní řidič? Podle New York Times projekt robotického vozu Uberu „neplnil očekávání už měsíce před havárií“. Kolem října loňského roku navíc jmenovaná společnost snížila počet těchto řidičů ze dvou na jednoho.

A aby toho nebylo málo, Uber před nehodou rovněž zredukoval počet bezpečnostních snímačů ze sedmi na jeden (LIDAR umístěný na střeše).

Zdá se tedy, že na provozování plně autonomních automobilů ještě nedozrála doba. Uber by měl pokračovat v testování v kontrolovaných prostředích až dokud nebude schopen nezpochybnitelně doložit, že jeho vozy lze bez obav pustit i na skutečné silnice.       (Zdroj: VTM)


Chystané dohody o kterých média důsledně mlčí ..... Všechno je to jedna odporná neomarxistická hniloba, co prožírá Evropu, která měla být prostorem svobody. Tak reaguje Petr Žantovský na článek Daniela Kaisera, v němž autor trefně popisuje, jak se z Visegrádské čtyřky stalo jakési názorové ohnisko opozice k představě Evropy s částečně islámskou budoucností. Mediální analytik varuje před tím, aby se z České republiky nestala evropská rohožka, pokud bychom ratifikovali Istanbulskou úmluvu. Bez povšimnutí nemohl nechat účast předsedy Evropské komise Junckera na oslavách dvoustého výročí narození Karla Marxe a má vzkaz pro neohrožené novináře.

Jak červená nit se dnešním přehledem mediálních zajímavostí vine téma Evropské unie, kterého se týkají všechny příspěvky. Ten úvodní se věnuje článku Daniela Kaisera, který pod titulkem „Komisař Oettinger odstraňuje ‚hodnotový nádor‘ ze střední Evropy“ vyšel v úterý 1. května na serveru Echo24. „To je nejlepší článek, co jsem tento týden četl. Věnuje se tomu, že komisař pro rozpočet Günther Oettinger navrhl, aby část unijních dotací byla podmíněna věrností takzvaným demokratickým hodnotám. To je úžasná formulace, trochu mi připomíná formát Evropské hodnoty. Asi to nebude podstatou daleko. Smyslem toho je boj proti neposlušným zemím, zejména Visegrádu, v první řadě Maďarsku a Polsku, které se staví nejvíce opozičně vůči mnoha bruselským výmyslům a nesmyslům,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

Podstatou Oettingerem navrženého mechanismu je, že před poskytnutím peněz určených na dotace do příslušných zemí se má zkoumat, zda se příslušná země chová dostatečně konformně a dostatečně ctí tzv. evropské neboli demokratické hodnoty. „Pakliže by je nějaká země dostatečně nectila – je otázka, kdo to posoudí, jestli pan Oettinger, nebo nějaká jím jmenovaná komise, nebo Evropská komise či kdo vlastně – tak se jí dotace pozastaví, zmrazí, případně odeberou a podobně. To je naprosto neuvěřitelná arogance, sprostota a hnus, lepší slovo pro to nemám, něco takového si nedovolili ani komunisti. Ti měli rozmanité způsoby nátlaku, myslím tím komunisty třeba z RVHP, kde se plánovalo také společné hospodářství členských zemí sovětských satelitů, nikde se však neoperovalo nějakými demokratickými hodnotami,“ podotýká mediální analytik.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Mars: Život na něm existuje – vědci potvrzeno už před lety! ..... Život na Marsu byl vědci potvrzen už v 70. letech, ale NIKDO jim v tu dobu nevěřil.  Průlomová studie ukazuje, že první potvrzení existence života na Marsu pochází už z roku 1976! Mars tedy není pouze zemí prachu, život na něm existuje!

Přezkoumání studie dvou sond na Marsu nazvané Viking Labeled Release přinesla vzrušující tvrzení, že shromážděná půda z Marsu vykazuje mikrobiální život.

Sondy na Marsu přistály v 70. letech 4 000 metrů od sebe, ale obě po analýze tamní půdy získaly shodné šokující výsledky. Jakmile byly vzorky půdy dopravena na Zemi, byla na nich udělána řada testů, včetně jejich zahřívání, vstřikování živin a uchovávání v temnotě po dobu dvou měsíců. Vědci zaznamenali, že vzorky vykazovaly známky mikrobiálního života – a byly záhadně podobné stejným testům na půdě z Kalifornie, Aljašky a Antarktidy.

Mars a prohlášení vědců ... Jiní vědci tehdy teorii odmítli s tvrzením, že vzorky nebyly biologické. Doslova prohlásili:„Výsledky byly s největší pravděpodobností způsobeny nebiologickým oxidačním činidlem půdy!“

Dr. Gilbert V. Levin z Arizonské univerzity a Dr. Patricia Ann Straat z Národního zdravotního ústavu však nyní tvrdí, že tato studie byla ve skutečnosti důkazem života na Marsu.       (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


Viktor Orbán jedná, naši zástupci leští bruselské kliky ..... Strana FIDESZ Viktora Orbána navrhuje ústavní dodatek zakazující přesidlování migrantů organizované Evropskou unií. A naši politici? Přikyvují na návrh Komise EU podmínit přístup k unijním penězům dodržováním zásad právního státu.

V návrhu na příští rozpočet EU pro roky 2021-2027 bruselské byro (Komise) EU navrhuje snížení dotací (tzv. kohezní fondy) až o 7% a zároveň podmínit tyto dotace dodržováním zásad tzv. právního státu.

Pomineme-li známou skutečnost, že na rozdíl od měřitelných kritérií jako je HDP na obyvatele nebo objem zadlužení ve vztahu k HDP, je dodržování zásad těžko měřitelnou subjektivní politickou veličinou závislou na barvě politické reprezentace, je zřejmé, proti komu je tento krok navržen: Proti Polsku a Maďarsku.

Polsko je dlouhodobě obviňováno bruselskými kruhy za jeho reformu soudního systému. EU se nelíbí, že soudci nejvyššího soudu v Polsku mají být podle této reformy jmenováni až po schválení parlamentem i způsob odvolávání soudců Nejvyššího soudu. To je ale nedemokratický krok. Kdo to kdy viděl, aby zástupci lidu v parlamentu vzešlí z demokratických voleb rozhodovali v zájmu občanů?

Mimochodem, když jednou v televizi rozbírali polský návrh na soudní reformu experti na ústavní právo, upozornili na existenci podobného způsobu jmenování soudců Nejvyššího soudu v některých jihoevropských zemích (bohužel nemám odkaz na tuto zajímavou diskuzi). Takže v jižní Evropě jde o demokratickou volbu, v případě Polska o porušení zásad právního státu?

A Maďaři jsou další na tapetě, i když podle „volebních expertů“ na volby měl Orbán volby prohrát a zachovat si jen zuby nehty prostou většinu v parlamentu, Viktor Orbán volby vyhrává a dokonce ústavní většinou!

A to se v Bruselu nelíbí. Viktor Orbán je obviňován z diktátorských praktik, poněvadž si dovolil omezit zákonem neziskovky ze zahraničí, aby si v Maďarsku nemohly dělat, co chtějí. Přistřihává křidélka i samotné Open Society Fund financované miliardářským „lidumilem“ Sorosem.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


9.5. 2018     Den Evropy je jedním ze symbolů Evropy. Je připomínkou 9. května 1950, kdy francouzský ministr zahraničních věcí Robert Schuman představil myšlenku mírové spolupráce v Evropě. Proto bývá někdy také nazýván Schumanův den.


Kardinál Duka formálně nabídl rezignaci ..... Kardinál Dominik Duka slaví 75. narozeniny. Dosažení tohoto věku znamená pro každého arcibiskupa, že musí poslat papeži rezignační dopis a nejvyšší duchovní autorita katolické církve rozhodne o tom, zda bude arcibiskup v úřadu pokračovat, navzdory tomu, že dosáhl věku, ve kterém by měl z hlediska církevního práva odejít do penze.

Foto: Hans Štembera Popisek: Památka Umučení Páně, kterou sloužil kardinál Dominik Duka v chrámu sv. Víta na Pražském hradě

Server iDNES.cz. připomíná, že Kardinál Dominik Duka slaví 75. narozeniny. V tomto požehnaném věku se mu jistě dostane mnoho gratulací a třeba i dort, ale jako arcibiskup si bude muset také splnit jednu povinnost. Po dosažení tohoto věku musí každý arcibiskup poslat papeži dopis, v němž nabídne svou rezignaci. Papež ji může přijmout nebo může požádat duchovního pastýře, aby pokračoval ve své práci, pokud se na to zdravotně cítí.

Duka prý už má dopis napsaný. „Dopis je napsán a připraven a ve správný čas bude doručen na nunciaturu kurýrem,“ uvedl vedoucí arcibiskupova sekretariátu Vojtěch Mátl.

Duka je podle svých vlastních slov připraven na to, že by mohl v úřadu skončit. Považuje to za přirozenou součást. Jedna jeho životní kapitola se uzavře a začne jiná. V té by chtěl napsat paměti. „Jako kardinál budu mít povinnosti vůči kardinálskému sboru až do 80 let, budu-li živ. Chtěl bych uspořádat svůj osobní archiv a napsat memoáry,“ dodal Duka.

Před dvěma měsíci napsalo několik aktivistů dopis papeži, ve kterém otce Františka žádali, aby Dukovi neprodlužoval službu, protože se přiklání k prezidentu Zemanovi a je v kontaktu i s předsedou SPD Tomiem Okamurou, jenž bývá považován za extremistu. Před pražským arcibiskupstvím se konal happening, na kterém aktivisté dopis předčítali.

Na dopis aktivistů zareagoval prezident Miloš Zeman, který se Duky zastal.       (Čtěte na stránkách Parlamentní listy)


Ghettoizace Británie. Útoky na pracovníky záchranné služby raketově narůstají ..... Počet násilných útoků na pracovníky záchranek v Británii za posledních 5 let vzrostl o 34 procent, zatímco počet sexuálních útoků se dokonce zdvojnásobil.

Za posledních 5 let došlo k neuvěřitelným 14 441 fyzickým útokům, které měly formu pobodání, pokousání nebo poplivání ze strany drogově závislých.

Důkladná zpráva popisuje reporty plné kopanců, úderů, facek, pobodání, poplivání a dokonce napadení samurajským mečem, nebo snahy o shození z mostu.

Neskutečných 94 procent pracovníků záchranek vidělo útok na svého kolegu, či o takovém útoku vědí, a 72 procent bylo napadeno přímo.

21 procent napadených skončilo na nemocenské a 37 procent zvažovalo kvůli útokům změnu zaměstnání.

Problém se nyní dostal až do parlamentu, který bude řešit, zda útoky na pracovníky záchranek postihovat tvrději. Zákon by se týkal i sexuálních útoků, kterých bylo v kalendářním roce 2016/17 zaznamenáno 165.

Pracovníci ministerstva zdravotnictví problém berou vážně. “Nikomu by se nemělo říkat, že násilí je součástí jejich práce. Počet útoků, kterým pracovníci záchranné služby čelí, je nepřijatelný,” říká šéf záchranné služby Kevin Brandstatter.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


NIC SE NEDĚJE, ALE ZVYKEJTE SI! K sobotnímu útoku cizinců v centru Prahy ..... Tuto sobotu večer na zahrádce restaurace v samém centru Prahy, pár kroků od Národní třídy, napadlo sedm cizinců personál restaurace. Nejhůře dopadl číšník, který skončil na jednotce intenzivní péče. V pondělí večer policie pachatele dopadla na pražském letišti. Podle dostupných záběrů jsou muži jednoznačně neevropského etnického původu. Lidé se rozhořčují na sociálních sítích, což je navýsost logické. Je ale bohužel téměř jisté, že ačkoli tohle zdaleka nebyl ojedinělý případ, v bezpečnostním nastavení, které má údajně za cíl ochranu občanů, se nic zásadního nezmění.

Je potřeba si uvědomit, že tohle je teprve začátek. Lidé u nás obecně ještě naštěstí nemají tolik zkušeností s cizími civilizačními elementy, a tak mohou někdy reagovat naivně. Stejně tak reagovali zaměstnanci restaurace v centru Prahy, u nichž by se čekala větší zkušenost.

Ale dost možná právě dlouhodobá frustrace z chování některých typů lidí je vyprovokovala až k neopatrné reakci, která vyústila v konfrontaci, v níž proti dobře vycvičeným, všehoschopným cizincům neměli šanci. Samozřejmě se přitom projevila i česká holubičí povaha převážné většiny kol dokola „očumujících“ lidiček.

Skutečně mají pravdu sluníčkáři, že mnozí Češi málo znají cizince z jiných kultur, a proto jsou xenofobní. Kdyby je znali lépe, byli by xenofobní mnohem více. Nedovedou si zatím totiž představit bezohlednost, agresivitu a brutalitu v genech a chování těchto lidí. Na Západě už pochopili, že vyhnout se konfrontaci s nimi lze jedině neustálým ustupováním jejich požadavkům a přáním. Funguje to tak nejen na úrovni celých států, ale i v případě běžného mezilidského kontaktu ve veřejném prostoru. Už mnoho let jezdím do Paříže a pozoruji, jak rapidně a rychle se situace zhoršuje.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Zelená lež! Nový dokumentární film odhaluje praktiky korporací, které své výrobky označují jako ekologické a udržitelné, i když nejsou ..... Životní prostředí se dá zachránit celkem snadno, stačí si kupovat jen ty správné produkty. Alespoň tak nám to sugerují některé koncerny. Vyzdvihují své výrobky jako „udržitelné“, „férové“, „přírodní“ nebo „šetrné k životnímu prostředí“, a tím mají tu správnou „zelenou“ image. Režisér Werner Boote a autorka Kathrina Hartmannová takové environmentální lži odhalují ve filmovém dokumentu The Green Lie a zároveň ve stejnojmenné knize.

Reklama společnosti Unilever tvrdí: „Pro nás všechny můžeme vytvořit spravedlivější a udržitelný svět.“ IKEA zase hlásá: „Udržitelnost je součást naší strategie.“ Udržitelnost je hezké slovo. Stačí se podívat třeba na plantáž palmového oleje. Bohatý, cenný prales se zničí a po něm přichází monokultury. Ekologická katastrofa, která se odehrává ve stále větších oblastech. Jak se ale takto vypěstované plody prodávají? Přesně: jako udržitelné.

„V současné době používá tento termín každý, protože samozřejmě není nijak chráněn,“ vysvětluje Kathrin Hartmannová. „Existuje mnoho důvodů, proč mluvíme o udržitelném palmovém oleji a nikoliv o ekologicky a sociálně spravedlivém palmovém oleji, protože takový prostě neexistuje.“

Reklamní videoklip největšího světového spotřebitele palmového oleje Unilever doprovází logo WWF s pandou. ŠIFRA o této mezinárodní organizaci na ochranu zvířat opředenou řadou skandálů již psala. Jedná se přiznání viny? Ne, protože posoudit to má zákazník. Videoklip tvrdí, že „ty jsi jediný, který může pomoct“. Kathrin Hartmannová si myslí, že „v tom je problém těchto zelených lží, protože vše přesune individuální rozhodnutí na spotřebitele; reklama nás zobrazuje jako jediné, kteří za to nesou vinu“.       (Čtěte na stránkách Šifra)


Co takhle cikáni do práce ..... Tak nejsou lidi, nabíráme z Filipín, Ukrajiny, Mongolska a možná začneme hledat obětavé pracovníky na Marsu a Venuši. Částečné řešení máme doma přímo pod nosem, ale stačí jen napsat cikáni do práce a rozbouří se mela, jako bych je chtěla popravovat nebo mučit.

V Česku je 242 tisíc cikánů. Teda těch, co se hlásí k cikánské menšině, protože část se jich hlásí k národnosti české či moravské. Dále se uvádí, že se třetina až polovina z nich potýká s dopady sociálního vyloučení. Počet chudinských domů či čtvrtí, v nichž žijí, se za posledních deset let zdvojnásobil. Těchto ghett, kde jsou dospělí obvykle bez práce a děti často končívají ve zvláštních školách, je kolem šesti stovek. Na hranici chudoby bylo 15% lidí v ČR, mezi Romy 68%. Průměrný výdělek činí kolem 26 000 korun, u Romů je zhruba o 10 000 nižší. Zkušenost s nerovným přístupem uvádí 64% Romů. Příslušníci menšiny mnohem méně dosáhnou na vlastní bydlení. Každý padesátý cikán nemá doma pitnou vodu, každý pětadvacátý elektřinu.

Jenže cesta z toho ven je v rukou samotných cikánů. Buď se začnou vzdělávat a naučí se pracovat, nebo budou pořád na okraji společnosti, budou si nadále stěžovat na rasismus a nechuť gadžů je zaměstnat. Učit se, učit se a učit se. Já nevím, co je na tom tak těžkého to pochopit, když dávky si umí spočítat raz dva. Vždy vědí na co mají nárok a dovedou dřít státní pokladnu tak, jak to majorita nikdy nedokáže.       (Čtěte na stránkách Na Šeptandě)


Buduje se celosvětový systém sledování. Podporuje ho Bill Gates ..... Americká společnost EarthNow získala významné partnery, kteří jí pomohou s kontroverzním projektem. Jedná se o vybudování celosvětového systému sledování, s jehož pomocí bude možné monitorovat veškerou činnost na Zemi a pohyb každého člověka.

Projekt EarthNow předpokládá postavení a rozmístění na oběžné dráze Země sítě pokročilých snímajících satelitů, které budou v reálném čase neustále monitorovat Zemi. Některá média uvádějí, že si tento systém globálního monitoringu vyžádá pět set satelitů. Systém má umožnit upřesnění předpovědí počasí, zlepšit systém varování před různými nebezpečími a sledovat průběh vojenských operací. Může rovněž odhalovat činnost, která bude označena za nezákonnou, a sledovat aktivity každého člověka na Zemi.

EarthNow získal podporu technologických gigantů, jako jsou např. Microsoft, SoftBank nebo Airbus. Bill Gates vložil do projektu miliardu dolarů a Airbus se má věnovat výrobě satelitů. Iniciátoři projektu neukrývají, že data získaná v rámci systému budou předávána korporacím a vládám, které o ně projeví zájem.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)


Tyranie Washingtonu ..... Kdyby se Rusko a Čína spojily v navzájem spolupracující ekonomický celek, od Evropy a USA oddělený, zaznamenalo by Rusko na Východě nesmírný růst moci, zatímco pro moc západní by to představovalo totální kolaps. Bylo by to cosi jako světová revoluce a byla by to též poslední věc, po které by toužily západní banky, jejichž hlavní funkcí je expandovat západní finanční hegemonii do celého světa.

Washington dnes dává vůdcům států kupy peněz. Nikde v Evropě neexistují nezávislé vlády, Washington je všechny vlastní. Když Tony Blair opouštěl úřad, činila jeho finanční hodnota 50 milionů liber. Odkud myslíte, že je získal?

Což vysvětluje, proč západní vůdci podřizují zájmy svých zemí zájmům Washingtonu. Oni všichni umožnili Washingtonu vést jeho války a oni všichni jsou též odpovědni za vlnu uprchlíků, zaplavující dnes Evropu. Je to důsledek chybného kroku Merkelové a francouzského prezidenta, chyba Španělů, Italů a fakticky všech Evropanů, kteří Americe vést tyto války umožnili. Poskytli firmu – jinak by to byla „americká agrese“, ale takto je to „koalice ochotných“.

Jestliže vypukne válka, Evropa zmizí. Rusové už řekli, že už nikdy nepovedou válku na svém území. Nicméně zde dnes máme země, jako Norsko a Švédsko, které bývaly neutrální – a nyní se účastní manévrů NATO na ruských hranicích.

Máme zde Polsko a Rumunsko, které umožnily USA instalovat rakety na svých hranicích, což je totéž, jako kdyby podepsaly závazek smrti pro všechny Poláky a Rumuny. Všechny tyto vlády podpořily americký převrat na Ukrajině, jehož cílem bylo zmocnit se ruské námořní základny na Krymu a tak odříznout Rusko od Středozemního moře.

Ke všemu tomu daly evropské vlády svůj souhlas, i když celá tato jejich služba washingtonské agendě nedává absolutně žádný smysl.      (Čtěte na stránkách České národní listy)


Google Chrome skenuje všechny soubory ve vašem počítači. I vy máte v Googlu složku, co vše o vás vědí? Amazon a jeho odposlouchávací patent. Jak ochránit své soukromí v dobách Velkého bratra? ..... Google se dostal do potíží kvůli jeho nedávným pochybným opatřením – a odhalení, že jeho běžně používaný prohlížeč Google Chrome skenuje osobní data v počítačích z celého světa je jeho uživatelům jedině k zlosti. Velký bratr je tu – a nespočetné množství lidí si jej denně díky nevědomosti zve přímo do svého osobního života. Jedny z největších světových společností (jako je Google a Amazon) se vskutku neustále snaží nacházet nové způsoby narušování soukromí svých uživatelů.

Kromě špionážního webového prohlížeče se zařízení, jako je Google Home a Amazon Echo (a Alexa), stávají prostředky, kam se slídící oči korporátních zájmů  vydávají čím dál častěji. Co je horší je fakt, že nás přesvědčili, abychom si ochotně tato zařízení zakoupili a nainstalovali do svých domovů. Lidé ve skutečnosti platí za „výsadu“, že má nad nimi Velký bratr nonstop dohled – zatímco zavírají oči před totální invazí do soukromí kvůli „pohodlí“ a udržení kroku s momentálními trendy.

Google Chrome se stal nejpopulárnějším prohlížečem na světě, avšak za tento trend jeho uživatelé platí vysokou cenu. Šokující zpráva nedávno odhalila sérii „aktualizací“, která Chromu umožňuje skenovat všechny dokumenty v počítačích s operačním systémem Windows (pozn. raja: pokud chcete svá data spolehlivě ochránit, doporučuji pořídit si Linux). Možná to někdo považuje za tzv. aplikace pro zabezpečení prohlížeče, ale jak se ukázalo, pod líbivou rouškou bezpečnosti Chrome ve skutečnosti schovává efektivní způsob, jak od vás krást data.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Když začali muslimové vyvražďovat přes milion křesťanů v Osmanské říši. Výročí o němž česká media mlčí ..... 24. dubna 1915 zahájili muslimové vyvražďování křesťanů v Osmanské říši. Tzv. Arménský holocaust - Hlavním cílem brožurky je seznámení veřejnosti v České republice a v střední Evropě se skutečnostmi arménské genocidy. Islámské Turecko předem vypracovaným státním programem metodicky provedlo první velkou genocidu 20. století, během které mělo za cíl vyhlazování křesťanských národů, v tomto případě hlavně Arménů, na svém území. Brožurka obsahuje dokumentární svědectví světových politiků, historiků, právníků, odborníků v oblasti genocidy, spisovatelů a umožňuje na základě historiografických faktů provést paralely mezi genocidou křesťanů v islámských zemích před více než 100 lety a událostmi v současnosti, které se dějí se stejným rukopisem a nijak se od sebe neliší.

  Egyptská historička a novinářka Bat Yeor říká: „Genocida Arménů byla džihád. Žádný dhimmi (nemuslim) se na ní nepodílel. Jakkoliv sice mnozí muslimští Turci a Arabové se zločiny nesouhlasili a odmítli se na nich podílet, byly masakry prováděny pouze muslimy a pouze muslimové z nich profitovali – majetek, domy a půda obětí připadla muhájirům (muslimským vystěhovalcům z Balkánu), nemluvě o přidělování ženských a dětských otroků. ... Čtyři stupně likvidace porobeného lidu – deportace, zotročení, násilné konverze a masakry – odpovídají průběhu džihádu, který je veden v dar-alharb od 7. století.       (Čtěte na stránkách EUrabia)


České pyramidy ..... Mnozí lidé stále žijí s myšlenkou, že pyramidy existují v Egyptě a nanejvýše ve Střední Americe. Připustit, že by pyramidy mohly být i jinde, jako například v Číně, Bosně, Novém Zélandu anebo jiných částech světa, je pro mnohé z říše Sci-Fi.

Se zdokonalujícími se technickými možnostmi se objevuje čím dál více informací a fotografií, které naznačují, že pyramidy jsou naprosto všude. Jsou jich desítky tisíc a jsou různě zachovalé. Od plnohodnotných jehlanů přes naprosté ruiny… Od zřetelných staveb po zarostlé umělé hory/kopce…

Nekontrolované množení pyramid u archeologů vyvolává vrásky na čele: Kdo? Kdy? Jak? A hlavně proč? Doproručujeme se vypravit do našich krajů a lesů a objevit kouzlo českých pyramid.        (Čtěte na stránkách Sueneé Universe)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček