13.12. 2017     V juliánském kalendáři byl dnešní den den svátkem zimního slunovratu, kdy byl nejkratší den a nejdelší noc.Odtud všechny ty zdánlivě nevysvětlitelné pranostiky spojené se jménem Lucie.


Počet obyvatel letos vzrostl téměř o 19 tisíc, především kvůli migraci. V Česku nyní žije 10,6 milionu lidí ..... V Česku letos za první tři čtvrtletí vzrostl počet obyvatel. Za největší část přírůstku může migrace. Více lidí se také narodilo, než zemřelo.

Počet obyvatel Česka vzrostl letos za první tři čtvrtletí o 18 700 na 10 597 473 lidí. Většinu přírůstku zajistila migrace, a to především z Ukrajiny, Slovenska, Rumunska a Bulharska. Více lidí se také narodilo, než zemřelo. Vyplývá to z předběžných údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad.

Do konce září se narodilo 85 669 dětí, což je o 172 méně než ve stejném období loni. Z toho bylo 48,9 procenta dětí mimomanželských. U prvorozených dětí byl podíl narozených mimo manželství 58,6 procenta, u druhorozených pak 38,9 procenta. Nejvíce dětí porodily ženy ve věku 30 let.

Počet zemřelých za tři čtvrtletí vzrostl o 3811 na 83 374 lidí, mírně převažovali muži. Největší úmrtnost byla v lednu a únoru, kdy se v České republice plošně rozšířila epidemie chřipky. Polovině zemřelých bylo 78 a více let. Před dosažením prvního roku života zemřelo 225 dětí, meziročně o 12 méně.

V prvních devíti měsících roku se do ČR přistěhovalo 33 149 lidí, vystěhovalo se jich 16 791. Přírůstek migrací tak byl 16 358 obyvatel, což je meziročně o 2482 lidí více. Přibylo zhruba 4200 Ukrajinců, 3200 Slováků, 1100 Rumunů a tisíc Bulharů.       (Čtěte na stránkách Hospodářské noviny)

Hmmm ... tak s těmi čísly o migraci u nás se jednou řekne tak, podruhé jinak ... aby se z toho jeden zcvoknul ...


Hrozivé riziko wi-fi signálu: Co všechno nám můžou hackeři ukrást? ..... Bezdrátový přístup k internetu je dnes k dispozici v hotelech, na letištích, restauracích či obchodních centrech. Jak funguje wi-fi připojení a jaké nástrahy v sobě skrývá?

Posílání textových zpráv už dávno ztratilo svoje kouzlo. Na trhu se vyskytují stále nové a nové aplikace, kde lidé sdílejí své myšlenky, fotografie nebo videa. Vše se neustále zjednodušuje. Nejinak je tomu i u internetového bankovnictví nebo online plateb – a to je šance pro zloděje dat. Největší rizikodnes představují veřejné nezabezpečené sítě. Nabourání se do přístroje totiž dnes není zas tak složitý proces. Jaká největší nebezpečí na nás číhají?

1. Špehování ... Wi-fi hotspoty fungují jako rádiové stanice. Proto může každý v jejich dosahu přijímat vysílaná data. Hacker může pomocí aplikace získávat informace o zařízeních, která jsou připojena na konkrétních IP adresách, zjistit, jaká mají šifrování. Není tedy problém sledovat, jaké stránky navštěvujete a shromažďovat vaše informace. Obrana proti tomuto útoku? Připojovat se pomocí protokolu https namísto http. Alternativou je využívání soukromé virtuální sítě VPN, pomocí níž můžete zřídit šifrovaný kanál pro své připojení k internetu.

2. Krádež cookies ... Tento způsob útoku se projevuje především na facebookovém účtu. Šifrované je pouze přihlášení na účet, textová komunikace a sdílení informaci na timeline už ne. K útokům využívají hackeři soubory cookies, které se vytváří po každém přihlášení. Zmenšit riziko nabourání na profil můžete opět pomocí připojení prostřednictvím protokolu https. Nezaručuje však stoprocentní ochranu. Do facebookového účtu není pro hackera velký problém se dostat.

3. Falšování hotspotů ... Telefony či notebooky se automaticky přihlašují ke známým bezdrátovým sítím. To je další příležitost pro útočníka, kterému stačí najít nezabezpečený hotspot a zřídit si přístupový bod stejného názvu. Hackeři mohou vytvořit stránku žádající údaje o přihlášení a získat tak peníze, které uživatel pošle například na účet PayPal. Bránit se proti takovým útokům lze pomocí antivirového programu nebo deaktivací adaptéru wi-fi.      (Čtěte na stránkách Epocha Plus)


Jak se zachovají lidé, pokud objevíme mimozemský život?  ..... Jestli objevíme život na jiné planetě či měsíci, bude to jedna z největších zpráv historie lidstva. Jak asi lidstvo takový objev ustojí? Vědci jsou optimističtí.

Ne, že by to bylo na spadnutí. Ale poslední dobou je jasné, že vesmír je plný planet, které jsou alespoň teoreticky příznivé pro vývoj života, podobného tomu pozemskému. Takže už není tak nepředstavitelné, že časem nějaký ten život najdeme. Otázkou je, jak na to lidstvo zareaguje.

 Bude to velká zpráva, to bezpochyby. Někteří se domnívají, že lidé vyrazí do ulic, kde budou vytloukat výlohy, zapalovat auta a dělat všechny ty napínavé věci. Rozjásaný dav vyhlásí konec všem náboženství a nastane anarchie. Podle jiných to tak horké zase nebude. Reakce odborníků a celého lidstva na případný objev mimozemského života jsou ve skutečnosti už delší dobu předmětem výzkumu.

V tomhle výzkumu jede i Michael Varnum, šéf Laboratoře kulturní neurovědy, a jeho tým z Arizonské státní univerzity. Podle jejich nové studie lidé po objevu cizího života spíše nepropadnou panice a davovému šílenství.

Samozřejmě, pokud tu nepřistanou bizarní lodě z hlubokého vesmíru a objevený cizí život budou nějaké divné bakterie. Lidé prý budou spíše veskrze pozitivní a nový objev je nebude děsit nýbrž zajímat.

Podle Varnuma není důvod se takového objevu bát. Z cizích buněk se naše civilizace nezhroutí. Na ulicích by neměl propuknout chaos, ani by neměly hořet barikády.       (Čtěte na stránkách OSEL)


Nejsilnější roj roku přichází aneb pozorujte Geminidy ..... Již tento týden, v noci ze středy na čtvrtek, náš čeká maximum nejsilnějšího pravidelného roje, Geminid. Meteorický roj Geminid má radiant v souhvězdí Blíženců, je aktivní od 4. do 17. prosince a frekvence dosahuje běžně 120 meteorů za hodinu. V letošním roce připadá maximum na 6:30 UT, což je pro pozorovatele ve střední Evropě velmi výhodné, radiant meteorického roje je před svítáním velmi vysoko na obloze. Meteory náležející tomuto roji jsou spíše pomalejší, jejich geocentrická rychlost je kolem 35 km/s.

Objev tohoto meteorického roje přišel poměrně náhle. V roce 1862 identifikoval R. P. Greg (Manchester, Anglie) meteory vylétávající z radiantu v souhvězdí Blíženců (Gemini). Aktivitu nového roje zaznamenal ve dnech od 10. do 12.prosince. Nezávisle byl meteorický roj objeven ve stejném roce B. V. Marshem a A. C. Twiningem v USA. A. S. Herschel zaznamenal meteory vycházející ze souhvězdí Blíženců v noci z 12. na 13. prosince 1863, stejně jako tři bolidy patřící tomuto meteorickému roji v letech 1863 a 1864. Během 70. let 19. století se stala pozorování Geminid častějšími v souvislosti s tím, jak si astronomové uvědomili jejich existenci.       (Čtěte na stránkách Astro)


Labutě a kachny vyhledávají v zimě pomoc od dobrých lidí ..... Velké vodní plochy pomalu zamrzají a vodní ptáci, kteří u nás zůstávají přes zimu, jsou vděčni za potravu od lidí. Na zimovištích vodních ptáků se ve městech vyskytují především labutě velké a kachny divoké. Někde potkáte i lysky černé, racky chechtavé, bouřní i bělohlavé, poláky, hvízdáky, ostralky nebo kachničky mandarínské. Labuť velká, autor: Lenka Kadlíková, http://www.priroda.cz Nejvhodnější potravou pro vodní ptáky jsou menší kousky nakrájeného nebo rozlámaného VYSUŠENÉHO bílého pečiva a chleba. V žádném případě na nich nesmí být plíseň nebo sůl, ptáci by se mohli přiotrávit a uhynout. Vhodnou potravou jsou i semena pšenice, ovsa nebo kukuřice, slupky jablek a zbytky zeleniny.

Největšími zimujícími vodními ptáky u nás jsou labutě velké a ojediněle se vyskytující labuť zpěvná. Jejich přikrmování je oblíbenou činností všech generací. Labutě často vycházejí i na břeh za lidmi s krmením. Toho občas využívají ornitologové k odečtení nebo k focení jejich kroužků, aby zjistili, odkud k nám přiletěli. Nejčastěji mají české kroužky, ale občas i polské, slovenské, německé nebo italské a chorvatské. Pokud se vám podaří vyfotit nebo odečíst ornitologický kroužek, případně krční límec, tak dejte vědět ornitologům. Budou vám vděčni za pomoc při mapování jejich zimovišť a tahu.

Mezi zimujícími vodními ptáky se vzácně a ojediněle objevují i poláci velcí nebo chocholatí, morčáci velcí, hvízdáci, ostralky, kachničky mandarínské a někde i husy velké nebo běločelé. Z chřástalovitých ptáků pak lysky černé a slípky zelenonohé, z potápek, potápka malá. Na některých zimovištích se vyskytuje i několik druhů racků: racek chechtavý, bouřní a bělohlavý. Na větších řekách se zdržují kormoráni velcí.

Pokud si nebudete jisti, co to je za divného vodního ptáka, tak jej vyfoťte a pošlete k určení ornitologům do Moravského ornitologického spolku na e-mail: mosprerov@seznam.cz. Možná objevíte i nějakou raritu. Ornitologové uvítají i fotografie kroužků nebo krčních límců labutí.       (Čtěte na stránkách Příroda)


Zajímavosti ohledně bramborového salátu ..... Bramborový salát nás Čechy provází po celý rok. My, takoví milovníci obložených chlebíčků, aspiků, šunkových rolek, jejichž základem je právě bramborový salát, tak nějak jsme si na něj za ta léta zvykli, abychom mu pak vyhradili čestné místo u svátečně prostřeného stolu. Vždyť kolik českých domácností ještě stále upřednostní řízek a bramborový salát před jakýmkoliv jiným nedělním obědem?

Kde se vzal, tu se vzal ... Brambory, průměrný Čech jich ročně zkonzumuje na 70 kg, což už je panečku slušná porce. Přitom domovina této oblíbené plodiny nenáleží Česku, nýbrž jižní Americe, odkud ji do Evropy přivezl Krištof Kolumbus. Zprvu se jednalo o vyhlášenou pochoutku, kterou vyhledávaly především zámožnější vrstvy. Posléze, když se jimi začala zkrmovat prasata, dává od nich panstvo ruce pryč. Až střídající se hladomory otevírají bramborám doširoka dveře, aby je na piedestal popularity umístila také Marie Terezie. Ta nechala okopaninu dovézt z Pruska a uložila kněžím za úkol hlásat o nich obyčejným lidem. Často se pak takovému duchovnímu přezdívalo bramborový kazatel.

 Dobře, to jsou tedy brambory. Jak nás však napadlo uchystat z nich salát? Vzpomenu-li vyhlášenou hospodyni, kuchařku, ale také autorku divadelních her, Magdalenu Dobromilu Rettigovou, už ta chystala přílohu podobnou dnešnímu bramborovému salátu. Jeho základem však byly sesbírané zbytky. V jednom ze svých děl doslova píše: Zbytky z tabulí, například uzený jazyk, šunka, kapouni, studená telecí pečeně a třeba i koroptve smícháme s majonézou a přidáme za tepla pokrájené brambory a cibuli. Zní to trošku hrůzostrašně, pravda, leč Magdalena ve své době slavila úspěch.        (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


Koledy mohou způsobovat stres ..... Ve všech obchodních centrech je to v prosinci stejné. Člověk, který se v nich ocitne, je zavalen koledami, dojemnými baladami o rozzářených dětských očích a dalšími písněmi s vánoční tématikou. Obchodníci nekonečným chrlením těchto popěvků útočí na peněženky zákazníků, ovšem prodavačům z přehršle vánočních písní hrozí duševní problémy.

Na tento problém upozornila britská psycholožka Linda Blairová. Podle ní non-stop přehrávání podobných písní lidem připomíná, co vše ještě nestihli, což způsobuje stres. Zvláště ohroženi jsou lidé, kteří v centrech pracují. Kromě enormně zvýšeného zájmu o nákupy jsou vystaveni nekonečnému řetězci koled, před kterým nemají kam utéci. “Opakování těchto písní znemožňuje, aby je prodavači vytěsnili z hlavy. Poté se nemohou soustředit na nic jiného” upozorňuje Blairová. Podle ní lidem obzvlášť vadí, když vánoční hudba hraje příliš hlasitě.       (Zdroj: 21@století)

Možná je to příliš brutálně nastavené zrcadlo lidem a jejich vlastnímu stresu?


Nic dobrého, co děláme, se neztratí ..... 'Pojďte, požehnaní mého Otce, přijměte jako království, které je pro vás připraveno od založení světa. Neboť jsem měl hlad, a dali jste mi najíst...´ ´Pane, kdy jsme tě viděli hladového, a dali jsme ti najíst?´ srov. Mt 25,34-35.37

Kdo jsou ti, které Bůh zve do svého království? Odpověď je prostá a asi nikoho nepřekvapí: ti, kdo ve svém životě prokazovali druhým dobro. Zvláštní ale je, že ti, kteří prokazovali dobro, o tom nevěděli. Jak to?  Nikdo jim totiž asi neděkoval ani nestavěl pomníky. Mohli mít pocit, že jejich dobro skončilo v černé díře. A navenek to tak mohlo i vypadat. 

Prožívat to můžeme každý. Tisíc a jedna drobností od rána do večera: vykopnout se ráno z postele, vzbudit děti, neoplatit nakyslý obličej, který potkám v kuchyni,  náročná komunikace, ostré lokty lidí kolem mě, únavná práce, frustrace z neúspěchu, nevděk, lhostejnost, žádná odezva…

V dnešním evangeliu nás ale Ježíš  ujišťuje, že nic z toho, co uděláme s  láskou se nikdy neztratí.

Žádný pohled, slovo, projevený zájem, vydaný čas…

V jeho očích má toto vše nevyčíslitelnou hodnotu – hodnotu věčného života v blízkosti milosrdného Boha. Není třeba investovat na burze:)

Nejde ale o lovení dobrých skutků/dobročinnost a nějaký alibismus:  „udělal jsem, co bylo třeba“. Jde o všednodenní postoj otevřeného srdce: Vidět i v tom nejposlednějším přehlíženém člověku důstojnost, kterou mu dal Bůh.

Rozhlédněme se, kde dnes můžeme dát a přitom hned podvědomě nepočítat, že se nám  to vrátí. Vyprošujme  pokoj, tam kde se setkáme s nevraživostí, přinášejme naději, tam vládne strach a rezignace. Prokazovanou pozorností vracejme důstojnost….

I ten, v mých očích, nejposlednější člověk má v očích Božích nekonečnou hodnotu. Děkujme za každou příležitost, kdy tu můžeme být pro něj, i když bychom ho dnes s radostí přehlédli nebo raději poslali do tmy.       (Zdroj: Víra)


NASA něco objevila ve vesmíru. Pomohla ji k tomu umělá inteligence Googlu. Ve čtvrtek bude tiskovka ..... Sonda Kepler už osm let snímá nebeskou klenbu a hledá exoplanety. Základní princip je vlastně docela jednoduchý. Když planeta ve vzdálené soustavě projde mezi Keplerem a její domovskou hvězdou, krátce se sníží jas a software tuto změnu může interpretovat jako těleso obíhající po oběžné dráze.

Ve čtvrtek v 19:00 našeho času (13:00 EST) hostí NASA tiskovou konferenci, na které se chce pochlubit novým objevem, za kterým stojí právě Kepler.

Podle dosavadní internetové šuškandy se bude jednat o objev další exoplanety, ačkoliv NASA zatím jen potvrdila, že za ním stojí nasazení strojového učení Googlu.

Analýza dat pomocí umělé inteligence Googlu tak nejspíše dokázala analyzovat ohromné kvantum doposud nasbíraných dat a objevila v nich něco nového, na co člověk nestačil. Odborná média však klidní emoce, o zelené mužíčky se totiž s největší pravděpodobností jednat opět nebude.        (Čtěte na stránkách VTM)


Dublin IV: Česko by dle některých návrhů bylo povinno přijmout až 15,5 tisíce imigrantů ročně. Finito la comedia? ..... Tresty pro Česko za neplnění uprchlických kvót a diskuse nad trvalou reformou přistěhovalectví do EU tak, aby o imigraci již nerozhodovaly národní státy, ale Brusel. Na to se podrobněji zaměřil analytik Martin Kunštek, který nachází zajímavosti zejména v druhé řečené věci, v tzv. systému Dublin IV. Z výpočtů mu vychází, že Česko by dle některých návrhů bylo povinno přijmout až 15,5 tisíce imigrantů ročně. Proč? Protože nejvíc by mohly být „obohaceny“ hlavně ty státy, které se zatím migraci bránily.

Orgány EU právě projednávají návrh změn několika směrnic a nařízení EU, které se týkají azylového systému. Reformní balík označovaný jako Dublin IV. obsahuje dlouhou řadu nepřijatelných ustanovení. Od rozšíření práva na pobyt na území EU prakticky na celý i mnohatisícový kmen, pokud se jeho jeden člen dostane do Evropy a požádá o azyl. Přes povinnost členských států hradit nejen azylantům, ale i žadatelům o azyl veškerou zdravotní péči a postarat se o jejich materiální zabezpečení. Až po omezení možnosti držet žadatele o azyl v detenčních centrech či po zaručení práva migrantů na státem hrazenou právní pomoc po celou dobu azylového řízení – včetně soudního přezkumu. Vysloveně skandální je však způsob, jakým má být řešeno přerozdělování migrantů v rámci EU. 

Podle návrhu Nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví kritéria a postupy pro určení členského státu příslušného k posuzování žádosti o mezinárodní ochranu podané státním příslušníkem třetí země nebo osobou bez státní příslušnosti v některém z členských států, mají být při přetížení některého pohraničního státu imigranti přesidlováni do dalších zemí. K rozdílení má být použito zvláštního klíče zohledňujícího podíl počtu obyvatel členského státu na celkové populaci EU a podíl jeho HDP na celé ekonomice EU.  

Návrh nařízení je však zmatečný a umožňuje několik výkladů. Česko s deseti miliony obyvatel představuje 1/51 evropské populace. Podle Světové banky byl náš HDP v roce 2016 asi 192 miliard USD. Na HDP celé EU, který činil 14.825 miliard USD, jsme se tedy podíleli zhruba 1/77. Pokud by se zohledňovala pouze textová normativní část návrhu nařízení, tak by podíl ČR na migrantech měl činit zhruba 15,5 %. 

V krizovém roce 2015, kdy Mutti Merkel pozvala do Německa všechny syrské uprchlíky, čímž umožnila masové prolomení bran schengenského prostoru, přišlo do EU podle Eurostatu 2,7 milionu migrantů. V loňském roce jich bylo 1,5 milionu. Pro letošek ještě oficiální čísla samozřejmě ještě nejsou k dispozici. Podle odhadů letos z Afriky a z Asie doputovalo do EU kolem milionu lidí, kteří zde požádali o azyl. Pokud by příliv imigrantů dosahoval „jen“ takových rozměrů jako letos, tak by to pro ČR znamenalo – v případě schválení nařízení – nutnost přijmout každoročně 15,5 tisíce imigrantů. Což představuje průměrné české okresní město. Jako Benešov s 16,4 tisíc obyvatel. Jsou však i menší okresní města, jako Prachatice s 11,5 tisíci obyvatel či Český Krumlov s 8,7 tisíc občanů.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


12.12. 2017     Dvanáctého prosince 1901 uskutečnil Guglielmo Marconi první transatlantické bezdrátové spojení.

Marconi je považován za autora bezdrátového telegrafu, prvního způsobu radiového spojení. Ve skutečnosti si ale stejný vynález patentoval o několik let dříve Nikola Tesla.
Každopádně je na filmovém pásu zachycen okamžik, kdy na nápad bezdrátové telegrafie přivedl Marconiho náš Jára Cimrman ... Při letu balónem mu strhl telegrafní dráty a na rozzlobeného vědce volal z koše - "Zkuste to bez drátů, milý Marconi!". 


Dobré vědět... Tak trochu manuál ..... Nový světový řád ... „Smysl a historické poslání naší doby lze shrnout do jedné věty: jejím úkolem je stanovit nový řád a nově definovat úlohu lidstva. Současný společenský

systém musí být nahrazen jiným. Tato přeměna spočívá ve dvou krocích: zničení starého řádu a nastolení nového.

Nejdříve je třeba odstranit jakékoliv hranice, omezujcí organizační pořádky a kritéria či znaky dosavadního systému a jasně a bez hodnocení stanovit systémové prvky, které mají být regulovány. Pak můžeme přejít ke druhému kroku - tyto prvky nově formovat a organizovat. Úkolem naší doby je rozbití starého systému: všechna sociální rozvrstvení a společenské formy vytvořené starým systémem musí být zničeny. Je třeba zrušit veškeré tradice a vytrhnout jednotlivce z jejich přirozeného prostředí. Stáří bude pouze znakem nemoci. Heslo zní: co bylo, musí pryč.

Moci, které vykonávají tuto negativní úlohu naší doby, jsou kapitalismus v oblasti ekonomicko-sociální a demokracie na poli politicko-duchovním. Všichni víme, kolik už toho vykonaly, ale je nám jasné, že jejich dílo ještě není dokonáno. Kapitalismus stále svádí tvrdý boj s formami tradičního hospodářství a demokracie se utkává s protireakčními silami. Dílo dokoná teprve vojenský duch. Jeho jednotící princip provede beze zbytku negativní úkol doby; ten bude splněn, až budou všichni členové našeho kulturního okruhu uniformovaní a jednotní jako vojáci. Pak vyvstane mnohem větší a složitější úkol: nastolení nového řádu. Ti, kteří byli vytrženi z kořenů svého mnohovrstevného okolí a nyní nečinně a bez řádu dlí na Zemi jako anarchisti, se musí podřídit novým formám a kategoriím. Je třeba vybudovat nový systém s pyramidální hierarchií."

zakladatel Světového židovského kongresu Nahum Goldmann v roce 1915      (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


V Černobylu vznikne solární elektrárna ..... V Černobylu, v zóně zamořené radioaktivitou, bude v prosinci zahájena stavba solární elektrárny. Projekt je součástí plánu rozvoje, který počítá s investicí 100 milionů eur (2,5 miliardy Kč) a s vybudováním obnovitelných zdrojů energie v zakázané zóně.   Na projektu pracuje ukrajinská inženýrská firma Rodina Energy Group a německá firma zaměřená na čistou energii Enerparc. Kapacita elektrárny má být jeden megawatt a cena asi jeden milion eur, uvedl generální ředitel firmy Rodina Jevgenij Varjagin.

"Kousek po kousku chceme co nejvíce využít černobylskou zónu," řekl Varjagin agentuře Bloomberg. "Neměla by být černou dírou uprostřed Ukrajiny. Náš projekt je 100 metrů od reaktoru."

Ukrajinské ministerstvo životního prostředí oznámilo v červenci 2016, že plánuje revitalizovat zónu uzavřenou po havárii jaderné elektrárny v roce 1986. Kvůli dlouhodobé radiaci je zemědělství a lesnictví v této zóně příliš nebezpečné. Takže obnovitelná energie se zdá být něčím přínosným pro opuštěnou oblast. Zóna je také připojena k velkým městům v zemi přenosovou soustavou, která původně přenášela elektřinu ze zničené jaderné elektrárny.       (Čtěte na stránkách Ekolist)


Chystá Pentagon biologické bomby proti Evropě? Čtěte důležitá fakta ..... Evropská média málokdy informují o zvyšujícím se počtu ohnisek nebezpečných nemocí na Ukrajině. Nikdo o tom dosud nemluvil, kromě zástupkyně UNICEF na Ukrajině Giovanny Barberisové a několika málo ukrajinských televizních stanic.

Mezitím však tento problém na Ukrajině dosáhl katastrofických rozměrů.

V Izmailu (město v Oděské oblasti) v létě 2016 postihla záhadná střevní infekce děti z tohoto města obzvláště silně. Přes 400 dětí bylo hospitalizováno doslova během 24 hodin. Příčina infekce nebyla zjištěna. Ve stejném roce „postihla“ Ukrajinu bizarní epidemie prasečí chřipky, která vedla ke vzniku SARS. Koncem roku 2016 zavedla EU šestiměsíční zákaz na dovoz kuřat z jakéhokoli místa na Ukrajině poté, co byla v Chersonské oblasti zjištěna infekce ptačí chřipky. A letos propukla nevysvětlitelná epidemie botulismu (z pojídání kontaminovaných ryb, což vedlo ke svalovým křečím, dušení a následné smrti). Lékařské instituce neměly k dispozici žádný antitoxin, takže několik desítek ukrajinských občanů zemřelo v krutých bolestech.

Nevypadá to, že by kdokoliv na Ukrajině nebo v Evropě zkoumal příčiny těchto infekcí. V tomto článku se pokusíme zjistit, proč k tomu dochází.       (Čtěte na stránkách AC24)


Víme první! George Soros v utajení navštívil Prahu a otevřel si účet v UniCredit Bank! V polovině října převedl na svoji neziskovku Open Society v Londýně přes 18 miliard dolarů! Účet v UniCredit si otevřel i Karel Schwarzenberg! Chystá se kreditní linka pro prezidentské kandidáty proti Zemanovi? Anebo jde o přípravu na přesun Středoevropské univerzity do Prahy? ..... Redakce AE News získala od anonymního zdroje výbušné materiály, které se v prostoru české zpravodajské alternativy ještě dosud nikdy v historii neobjevily. Do naší redakce na náš email přišly od anonymního informátora fotokopie dokladů a další informace, které se týkají finančníka a mecenáše George Sorose a také Karla Schwarzenberga. Podle informací našeho zdroje navštívil George Soros v září tohoto roku Prahu a otevřel si bankovní účet v UniCredit Bank v centru Prahy. K otevření účtu použil svůj americký cestovní pas, jehož fotokopii nám anonymní zdroj taktéž zaslal. Přibližně ve stejnou dobu si u téže banky otevřel účet i Karel Schwarzenberg naproti svému českému diplomatickému pasu. Anonym nám zaslal i kopii jeho pasu.

Náš další informační zdroj z okruhu kontrarozvědky nás upozornil, že v následujících měsících proběhne mohutný devizový přesun kapitálu George Sorose z londýnského City do několika bank v Praze. Máme si prý všímat financí, které budou proudit prezidentským kanditátům a hlavně jejich nákladným kampaním, které budou vedeny proti Miloši Zemanovi. Podle zdroje není ani vyloučeno, že George Soros využije v blízké době svůj kapitál v českých bankách k útoku proti české koruně, kdy Praha bude z Bruselu zjevně tlačena k přijetí Eura. Ve fotokopiích dokladů jsme z bezpečnostních důvodů znečitelnili rodná čísla a sériová čísla.       (Čtěte na stránkách AENews)


Vědci udělali chybu. Británie má "novou nejvyšší horu" ..... Hora Mount Hope, která se nachází v britské antarktické části, byla nedávno přeměřena. Britští odborníci zjistili, že průzkumníci ve třicátých letech minulého století  udělali chybu - hora je o 377 metrů vyšší, než se původně předpokládalo. Informoval o tom web BBC.

Díky nově zjištěným údajům se hora Mount Hope (Mt. Hope), s výškou 3 293 metrů nad moře, stala "nejvyšší horou Británie". O 55 metrů převyšuje dosavadního šampiona - horu Mount Jackson (3 184 m n.m.).

Britští vědci zjistili, že Mt. Hope je o 12 procent vyšší, než bylo zaznamenáno britskou expedicí Graham Land Expedition (BGLE) v roce 1936. "Používali poměrně lehké a jednoduché průzkumné techniky ve velmi drsných podmínkách," řekl Adrian For z Britského antarktického průzkumu (BAS). Kdysi se hora měřila za pomoci psích spřežení, nyní ale kartografové použili k měření satelitní technologii.

Průzkum hor v Antarktidě provedli britští vědci kvůli obavám o bezpečnost pilotů, kteří přes toto území přelétají. "V Antarktidě nejsou žádné silnice, takže se tam musíte dostat kolem, a musíte letět letadlem. A pokud zde řídíte letadlo, musíte přesně vědět, kde se hory nacházejí a jak jsou vysoké," vysvětlil Peter Fretwell z BAS. "Na kontinentu došlo k několika leteckým nehodám a domníváme se, že k některým z nich mohlo dojít kvůli špatnému mapování terénu," dodal. Výzkumníci z BAS zaktualizovali všechny mapy pro piloty.       (Čtěte na stránkách Týden)


Ve francouzských školách mají být zakázány mobily ..... Francouzský ministr školství Jean-Michel Blanquer oznámil, že na francouzských základních a středních školách by mělo být od začátku nového roku prakticky zakázáno používání mobilních telefonů. V roce 2015 vlastnilo podle dostupných údajů takzvaný chytrý telefon více než 80 procent francouzských adolescentů.

"Na této problematice pracujeme, může mít různé podoby," řekl ministr v nedělním rozhovoru pro televizi RTL a deník Le Figaro. "Možná budou zapotřebí pro vzdělávací účely, pro nouzové situace, ale mobilní telefony musejí být omezeny," prohlásil Blanquer. Opatření sliboval v předvolební kampani francouzský prezident Emmanuel Macron.

Za "pohromu" považuje používání mobilních telefonů ve škole mnoho učitelů. Podle studie výzkumné agentury Credoc mělo v roce 2015 chytrý mobil více než osm z deseti mladistvých; ještě v roce 2011 to bylo jen 20 procent. Mobily přitom bývají stále častěji vybaveny i děti na základních školách, protože rodiče s nimi chtějí být v kontaktu.

Zavádění zákazu mobilů na školách patrně nebude jednoduché. Školský zákon už zakazuje používání mobilních telefonů na základních i středních školách během vyučování. I samotné učitelské odbory však mají pochybnosti o tom, zda by měly být telefony zakázány i o přestávkách, například s ohledem na rodiče. Zákaz by narážel i na praktická omezení, neboť zaměstnanci škol by patrně museli prohledávat brašny školáků.       (Čtěte na stránkách České noviny)

Rozum by měli mít hlavně rodiče, ne?


Romové jsou nejdiskriminovanější menšinou v Evropě ..... Výsledky celoevropského výzkumu ukazují, do jaké míry jsou Romové, migranti a další menšiny diskriminováni. Agentura EU pro základní práva (FRA) ve středu 6. prosince představila v Bruselu výsledky výzkumu EU-MIDIS II o menšinách a diskriminaci v Evropské unii. Zaměřuje se na menšiny a migranty, včetně lidí s migrační minulostí (například druhá a třetí generace příchozích). Cílem výzkumu je vyhodnotit, jak se situace v zemích Unie změnila od posledního výzkumu v roce 2008. Výzkum probíhal od roku 2015 ve všech 28 zemích a zúčastnilo se ho přibližně 25 tisíc respondentů.

A co za zjištění nám výzkum FRA přinesl? Například to, že Romové jsou dlouhodobě zdaleka nejdiskriminovanější menšinou v EU. Osmdesát procent Romů v EU nadále žije pod hranicí ohrožení chudobou platnou v dané zemi. Každý třetí Rom žije v obydlí bez tekoucí vody a jeden z deseti v obydlí bez elektřiny. Každý čtvrtý Rom a každé třetí romské dítě žije v domácnosti, kde někdo minimálně jednou měsíčně musel jít spát hladový. Česká republika vychází ve výzkumu jako jedna ze zemí, kde jsou rozdíly mezi Romy a většinovou společností nejmenší. Ať se to týká absolutní chudoby, přístupu k vodě, elektřině nebo vzdělání. Neznamená to, že se Romové v Česku mají dobře, ale že jinde se mají ještě hůř. Naše dobrá pozice ve výzkumu ale končí v oblasti diskriminace. Zde máme naopak téměř nejhorší výsledky ze všech sledovaných států. Romové se obávají o své bezpečí, nedůvěřují státním složkám (policii) ani většinové společnosti. Čísla se oproti předchozímu výzkumu ještě zhoršila.

Většinová společnost nejenže nevnímá boj proti diskriminaci žen, zdravotně postižených, Romů, cizinců, sexuálních menšin a dalších jako potřebný, ale dokonce ani nevěří, že jsou tyto skupiny skutečně diskriminovány.       (Čtěte na stránkách A2larm)

Hrůza ... Bohužel to ale vypadá tak, že nejvíc diskriminované je původní, slušně se chovající a daně platící obyvatelstvo, co vytváří řádné rodiny, kde matkou je žena a otcem muž. Ať si pisálkové těchto průzkumů vezmou domů pár Romů, migrantů a pro mě za mě třeba i homosexuálních mimozemšťanů ... a uvidíme, co budou říkat pak.


Tajemství templářů odhaleno. Proč se členové řádu dožívali vysokého věku? ..... Řád templářů (Pauperes commilitones Christi templique Salomonici) je obestřen mnoha tajemstvími s dodnes fascinuje vědce i laickou veřejnost. Členové řádu byli například známí svou dlouhověkostí. Čím to, že žili o 40 let déle, než byl průměrný věk jejich současníků.

Podle historických dokumentů zemřel Hugues de Payens v šestašedesáti letech a poslední velmistr templářského řádu Jacques de Molay měl sedmašedesát let, když byl popraven, a to po sedmi letech vězení.

Vědci bádali ve starých dokumentech a zjišťovali způsob jejich stravování, to, jakou pozornost věnovali hygieně u stolu, ale také kvalitě a rozmanitosti pokrmů, které zahrnovaly málo masa a hodně zeleniny, čerstvého ovoce a ryb.

Vysvětlení lze hledat v pozitivních účincích, které měla tato strava na střevní mikroflóru. Tato strava byla mnohem zdravější než to, co se ve středověku jedlo. Byl to přírodní zdroj probiotik, která mají pozitivní a ochranné účinky na střevní mikroflóru," vysvětluje Francesco Franceschi z římské polikliniky Gemelli a spolu s kolegy Robertem Bernabeim, Giovannim Gasbarrinim a Peterem Malfertheinerem autor výzkumu nazvaného Dieta templářů: jejich tajemství dlouhověkosti?

Řád templářů fungoval v letech 1120 až 1312. Tehdejší průměrný věk se pohyboval mezi pětadvaceti a čtyřiceti lety. Ve středověku byla strava bohatá na tuky a kalorie, bohatší lidé jedli hodně masa a nejrozšířenější chorobou tehdy byla dna, obezita, cukrovka a vysoká úroveň cholesterolu.

"Strava templářů, jež byla velmi moderní, jakousi předchůdkyní středomořské diety, byla zbraní proti všem těmto nemocem," tvrdí Franceschi. "Templáři jedli maso jen dvakrát týdně, třikrát týdně měli zeleninu jako hlavní chod, často konzumovali ryby a pili vodu s pomerančovou šťávou. Do vína, které ostatně pili velmi střídmě, zase přidávali dužinu z aloe, která má antiseptické a fungicidní účinky, velmi důležité v zemích s horkým pouštním klimatem," dodává.

Templářští rytíři dodržovali základní hygienická pravidla, která umožňovala vyhnout se šíření infekcí: před jídlem si museli mýt ruce, refektář musel být vždy uklizený a ubrusy musely být vždy čisté.

"Templáři považovali mořské plody za vynikající náhražku masa a tak získávali omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Soudíme, že stravovací návyky mohou být vysvětlením mimořádné dlouhověkosti templářů," uzavírají autoři studie.       (Čtěte ZDROJ)


Co se stane, když si nekuřák zapálí cigaretu? Asi se budete divit ..... U kuřáků je to jasné. Vědí, že tento zlozvyk ničí jejich zdraví bez ohledu na to, kolik cigaret denně vykouří. Existují ale i takzvaní příležitostní kuřáci, kteří si cigaretu zapálí jednou za čas v domnění, že se na jejich zdraví tento občasný neduh nijak neprojeví. Pro takové ale mají vědci špatnou zprávu.

Vědci z amerického National Cancer Institutu v nové studii uvádí, že lidé, kteří za život vykouřili v průměru méně než jednu cigaretu denně, mají o 64 procent vyšší riziko předčasného úmrtí než nekuřáci. Pořád jsou na tom lépe než lidé, kteří vykouří jednu až deset cigaret denně. Právě u nich stouplo riziko předčasného úmrtí až na 87 procent.

Lékaři a vědci také prokázali silnou souvislost mezi kouřením a rakovinou plic. Skupina, která kouřila méně než cigaretu denně, čelila ve srovnání s nekuřáky devětkrát vyššímu riziku onemocnění touto chorobou. Opět jsou na tom hůře ti, kteří kouří do deseti cigaret denně. U nich bylo riziko dokonce dvanáctinásobné.

Maki Inoue Choi, hlavní autor studie, která byla zveřejněna v JAMA Internal Medicine, s odkazem na nová zjištění tvrdí, že nic takového jako bezpečné a zdravé kouření zkrátka neexistuje. Vyrovný prst vztyčuje zejména s ohledem na fakt, že řada lidí věří, že pár cigaret týdně jejich zdraví nemůže nijak uškodit.

Studie také zkoumala, jak velká jsou rizika u lidí, kteří s kouřením přestali. Vycházela z dat 300 tisíc dospělých lidí a vědci na jejich základě zjistili, že že zdravotní rizika byla nižší u těch, kterým se podařilo v s kouřením skoncovat v nižším věku.

Paradoxní je, že naprostá většina kuřáků nemá ani ponětí, jaké škodliviny vdechuje. Vědci z univerzity v Severní Karolíně zpovídali 5000 lidí, zaměřili se na těžké kuřáky s nižšími a středními příjmy. A výsledky byly šokující.Kuřáci měli v testu určit, které škodlivé chemikálie z cigaret vdechují. Většina kuřáků správně odpověděla, že cigarety obsahují nikotin. Necelá desetina pak dokázala určit další škodlivé látky. Naprostá většina kuřáků tedy netuší, čím si ničí zdraví.

Toxinů je přitom v cigaretách kromě nikotinu dalších 92 (z celkových 7 tisíc složek). Najde se mezi nimi i arzen, který způsobuje srdeční choroby, nebo formaldehyd, který může vést k rakovině ústní dutiny či krku.

Více než polovina kuřáků by informace o obsažených škodlivinách uvítala na krabičkách cigaret. "Je opravdu s podivem, jak málo lidí o dalších toxinech ví, zároveň o nich ale chce slyšet více," uvedl vedoucí studie doktor Kurt Robisl. "Když o některých látkách slyšeli, opravdu se zděsili," doplnil.       (Čtěte na stránkách Globe24)

Nojo, to by ale musela být krabička cigaret integrována do učebnice organické chemie - jak by to chtěli nacpat na tu běžnou škatulku ...


Nezahrávejme si s tím, co nelze mít pod kontrolou ..... Robert vidí a ví víc než jiní lidé. Patří mezi jedince, kteří vnímají jemnohmotný svět a různé entity, a to i ty, které mohou člověku ublížit. Občas navštěvuje místa spojovaná s výskytem paranormálních jevů. Jak uvádí, určitou dobu se zaměřoval hlavně na věci zlé, vyhledával lokality, na nichž došlo k nějaké tragédii. Je přesvědčený, že i když některé přízraky a situace mohou člověka děsit, je mnohdy lépe se pokusit o komunikaci a ne hned brát do rukou kříže či zbraně a chtít situaci řešit násilnou cestou. Varuje však zvědavce, kteří nemají respekt a hazardují tak se svým životem.“

Můžete uvést nějaký konkrétní příklad, s čím jste se setkal a jak to na vás působilo? ... „Vzpomínám si třeba na jeden starý hotel. Navštívil jsem ho ještě se dvěma kamarády. Byla půlnoc a my se šli projít po pokojích. V horním patře byla místnost s nějakým harampádím.

V jednom koutě byla mezi věcmi zarovnaná panenka - velká zhruba padesát centimetrů a opřená o stěnu. Na kameře jsem spatřil, jak otáčí hlavou a dívá se přímo na mě. Vyděšení kamarádi okamžitě utekli. Já procházel místností a panenka se za mnou otáčela. Pak se ale dlouze zadívala jedním směrem, do jiného rohu místnosti. Mezi veteší jsem tam objevil postýlku pro panenky. Sice trošku rozpadlou, ale nešlo o nic, s čím by si vteřinové lepidlo nebo kus drátu neporadily. Našel jsem tam dokonce i peřinku a polštářek. Postýlku jsem dal jakž takž dohromady a panenku do ní položil. Postýlku jsem potom postavil na stůl, směrem k východu Slunce. Zapnutý diktafon pak zachytil slova: „Jdi spát.“ Může to znít divně, ale slyšel jsem to velice rád. Nějak sem tušil, že tu noc nebudu chtít zůstávat vzhůru.“

A co se dělo dál? ... „Vzbudil jsem se ve vedlejší místnosti v 8:08 ráno, vyspinkaný pěkně dorůžova. (smích). Snad ani nepamatuji, že bych se někde tak dobře vyspal. A kamarádi? Jak utíkali, ve spodním patře se zasekly dveře a zůstaly tam uvěznění. Nemohli ven, ani za mnou nahoru. Ráno byli celí bledí a hrozně vystrašení. A záznamy z kamery a diktafonu ukázaly, že měli proč. Vůbec jsem nechápal, že mě to, co se tam dělo, nevzbudilo. Z diktafonu se ozývaly příšerné zvuky a rány, v jednu chvíli to vypadalo, že tam snad řádilo zemětřesení...“

Z vašeho vyprávění vysvítá, že taková místa asi nebudou zrovna bezpečný ... „Přijde vám bezpečné potřít se krví a pak vstoupit do lví klece? Není nic nebezpečnějšího, než lézt tam, kam nemáte. Psychika citlivého člověka může být otřesena, může to mít následky.

Mě návštěvy podobných míst dohnaly až k exorcismu, který jsem málem nezvládl. Lidé hrozně rádi riskují, ale v tomhle případě to může dopadnout hodně špatně. Když se na ně něco nalepí, mohou ohrozit kromě sebe celou rodinu a blízké přátele.“       (Zdroj: Doplněk)


11.12. 2017     Jedenáctého prosince 1949 se odehrál tzv. Čihošťský zázrak. V kostele v obci Čihošť se během kázání faráře Josefa Toufar několikrát vychýlil kříž nad kazatelnou, což se stalo záminkou k zásahu StB.


Pro Kelty bylo jmelí posvátná rostlina obdařená magickými silami, používá se dodnes ..... Dnes je jmelí především symbol Vánoc, ale v dobách dávných keltských kmenů to byla posvátná magická rostlina. Proč si to Keltové, ale i další starověké národy mysleli?

Původ jmelí jako dekorace sahá hluboko do historie, kdy bylo považováno jako ochrana před blesky, zlými duchy nebo vraždami. Toto přesvědčení ještě zesílilo v dobách středověku, kdy jmelí bylo v mnoha domech pověšené u stropu, aby chránilo obyvatele usedlosti.

Keltové měli tuto rostlinu rovnou za posvátnou, stejně tak tomu ale bylo například u severoamerických Indiánů nebo některých severských kmenů. Jmelí je přitom parazitická rostlina, která roste na stromech, je schopná zastavit jejich růst nebo je dokonce i zabít, pokud se nechá příliš vyrůst. Není to tedy typ rostliny, který by byl bůhvíjak sympatický, přesto si v něm prastaré národy našly velkou oblibu.

Je to ejspíš proto, že jmelí je současně velmi krásná rostlina, která kvete, a to zrovna v zimě, kdy všechny ostatní živé organismy spíše bojují o přežití nebo spí ve svých norách. Vyrůstá z ničeho a je najednou všude. Možná právě tyto vlastnosti jmelí uhranuly Kelty a jejich druidy.

Římský historik Plinius psal, že Keltové používali jmelí jako protijed nebo s ním léčili válečná zranění. Podávali ho také dobytku, u kterého tím mělo dojít ke zvýšení plodnosti. V keltské řeči znamená jmelí „všeuzdravující“. To zřejmě mluví za všechno. Druidové v něm také viděli symbol míru a štěstí.

VV severské mytologii je zase jmelí popisováno jako jediná věc, která je schopná zabít Baldera, Odinova syna. Je ale také považováno za symbol lásky a právě v severských zemích vznikl zvyk líbat se pod jmelím.

Pravdou je, že jmelí skutečně obsahuje léčivé látky a je tedy přirozené, že ho mnohé národy starověku považovaly za posvátné nebo magické.       (Čtěte na stránkách extraStory)

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012),které platí od 14.12 2012 nám neumožňuje popisovat účinky jmelí na lidský organismus. (Blahoslavení chudí duchem ...)


3 700 let stará destička z Babylónie byla přeložena. Přinesla pozoruhodný objev ..... Vědcům se letos podařilo přeložil babylónskou kamennou destičku starou 3 700 let, která by mohla přepsat dějiny matematiky. Deska podle odborníků dokazuje, že naši předci znali trigonometrii už před starým Řeckem, tedy o nějakých 1,5 tisíce let dříve, než se původně myslelo.  

Dr. Daniel Mansfield s hliněnou destičkou Plimpton 322 v knihovně Colombia University v New Yorku. (Andrew Kelly / UNSW) Destička, která dostala jméno Plimpton 322, byla nalezena začátkem minulého století v jižním Iráku. Objevil ji americký archeolog a diplomat Edgar Banks, který byl inspirací příběhů o Indiana Jonesovi.

„Náš výzkum ukázal, že Plimpton 322 popisuje tvary pravoúhlých trojúhelníků za použití nového druhu trigonometrie založené na poměrech, ne na úhlech a kružnicích,“ uvedl v tiskové zprávě doktor Daniel Mansfield z fakulty matematiky a statistiky z University of New South Wales. „Jde o fascinující matematickou práci, která svědčí o nepochybném géniovi. Destička obsahuje nejenom nejstarší trigonometrickou tabulku na světě, ale je také jedinou naprosto přesnou trigonometrickou tabulkou, protože Babylóňané měli k aritmetice a geometrii velmi odlišný přístup,“ dodává doktor Mansfield.

Jak poznamenal britský deník The Telegraph: „Na rozdíl od dnešní trigonometrie používala babylónská matematika jako svůj základ šedesátkový systém, ne desítkový jako máme dnes. Protože 60 je daleko snadněji dělí třemi, odborníci, kteří destičku studují, objevili, že výpočty jsou daleko přesnější.“        (Čtěte na stránkách Velká Epocha)


Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika ..... Toto bude ultrakrátký článek. Požitek z velmi jednoduché techniky. Ve skutečnosti se jedná o velmi jednoduchou záležitost. A právě tyto nejjednodušší, nejprostší věci někdy fungují nejlépe. Mimochodem, v Japonsku se traduje příběh, ve kterém jednoho muže porazilo auto. Muž upadl na zem, pak se postavil, udělal onu techniku, a teď poslouchejte dobře: řidiči, který ho srazil, poděkoval! :) Inu, Japonsko…

Jak ovládat hněv se v Japonsku učí už děti. V knize Harmonie těla a mysli nás s touto jednoduchou technikou seznamuje indický mistr Osho: Prostě jen začněte zhluboka dýchat… To je celé.

Ale musíte to udělat hned. I ruský léčitel S. N. Lazarev, kterého často zmiňuji, klade též důraz na to, abychom jakýkoliv pocit nespokojenosti či podráždění nenechali v duši příliš dlouho bujet, neb ji může zcela „rozežrat“. Jinými slovy: hněv – stejně jako další negativní emoce – je nejvýhodnější „useknout“ hned na začátku. Tady se nám nabízí cesta. Prostě jenom přesunout pozornost k nádechům a výdechům. Dýchat.

Jak je možné, že to funguje? Opravdu nejde ve stejnou dobu se zlobit a zároveň zhluboka dýchat. Ostatně, zkuste si to!       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Tento obrázek pořízený na Marsu ukazuje hodně zvláštní anomálii ..... Ohromující sdílení snímku Share 11 A z projektu GigaPan – ukazuje propracovaně detailní panoramatický snímek s pixelací o vysoké kvalitě nahraný do veřejné domény, a ten by klidně mohl ukazovat na existenci rostlinného života na planetě Mars. Tento fenomenální obrázek na internet nahrál konzultant výzkumného centra Ames patřícího k NASA, který si dost možná ani neuvědomil plný význam toho, co vystavuje.

Popisky snímku uvádí, že fotografii zachytil marsovský rover Curiosity a je to dost možná největší a nejjasnější sada snímků pořízená v tomto konkrétním regionu Marsu. Konzultant napsal, že je možné se na ty snímky dívat celé dny a stejně přehlédnete spoustu důležitých podrobností a vodítek, která by vám mohla poskytnout možnost uvažovat o tom, co představuje pradávná krajina Rudé planety.

Mohly by na Marsu snad být stromy? Podle uživatelů internetu to určitě vypadá, že je to pravdu, jelikož ten konzultant, co snímek nahrál, si zřejmě nevšiml zvláště důležitého detailu – který vypadá, že je stromem vyrůstajícím přímo uprostřed pusté krajiny Marsu.        (Čtěte na stránkách AC24)
Skeptik vám vysvětlí, že to je hra světel a stínů, reflexy na objektivu nebo osvědčený meteorologický balón (Marťanů).


Starostka nejdřív něco blekotala a pak se rozbrečela, když se jedna z radních odmítla stydět, že je bílá. Psychicky labilní individua na vedoucích postech ..... Na zasedání rady města New Brighton ve státě Minnesota došlo ke kuriózní situaci. Starostka Mary Burgová požadovala od radních, aby uznali a odsoudili tzv. „bílou výsadu“ („white privilege“). Chtěla v nich vzbudit pocit viny za to, že jsou bílí.

Starostka Burgová poněkud zmateně oznámila: „OK, my všichni máme bílou výsadu. Nevíme, jaké to je ji nemít, protože ji máme. Jdeme kamkoliv a prostě... ji máme. My... my neznáme nic jiného. Nevíme, jaké to je ji nemít, a říkám, že nemůžeme dělat, co... Podívejte se, kdo je tady nahoře. Nemůžeme jít vpřed, protože jsme všichni lidmi bílé výsady. Nemůžeme, protože neznáme rozdíl, jaké to je ji nemít.“

Proti tomu se ohradila radní Gina Baumanová, která slova starostky označila za vtip a podotkla, že vyrůstala v italské čtvrti a neměla žádné výsady s ohledem na svoji barvu. Dodala, že nerozlišuje na podle barvy pleti a jedinou výsadu, kterou zná, je být Američan.

Starostka Burgová následně obvinila radní Baumanovou z rasismu slovy: „To prohlášení bylo jednou z nejvíce rasistických věcí, které jsem kdy slyšela.“

Po kratší slovní výměně se starostka psychicky zhroutila a začala štkát.       (Čtěte na stránkách FreeGlobe)

Mně by fakt hrozně zajímalo, co způsobuje, že se lidi chovají takhle sebedestruktivně. A to včetně té německé Makrely, která to rozšiřuje i na desítky a stovky miliónů dalších lidí v Evropě. Mají implantované nějaké čipy ... nebo jsou pod permanentním působením nějaké hypnózy, telepatie nebo čeho? Přece normální člověk na sebe nevolá svoje vrahy ani se nechová tak, jako by se styděl za sebe a svůj původ. Je to nějaká duševní nemoc?
S tím by se mělo něco dělat, protože jinak takovíhle postižení lidé, co ale mají určitou moc, jsou schopni prosadit, že jejich šílenství je normální a všichni normální lidé kolem jsou šílenci ...


Eurohujeři vrací úder ..... Tak jsem si včera zkazil celý večer tím, že jsem sledoval závěrečnou bitvu v Senátu o změnu ústavního zákona ohledně držení zbraní. Zájem byl veliký, to bylo vidět i na tom, že v okamžiku, kdy se začala projednávat petice, tak se spojení dramaticky zpomalilo a byl jsem nucen přepnout pouze na audio. Nicméně to ale bylo spíše k dobru věci, protože některé lidi opravdu stačilo jen slyšet. A padaly perly přátelé… Jen pro zajímavost bych pár vypíchnul…

Při projednávání petice tam jeden mudrlant řekl, že petenti v podstatě žádají, aby se nic nedělalo, že tam není napsáno, aby Senát schválil tuto (prodemokratickou, dle mého) ústavní změnu. Krásná myšlenková konstrukce viďte? Ale pojďme dál.

Pak jsme my, držitelé zbrojních průkazů, skupina lidí s prakticky nulovou kriminalitou i přestupky byli srovnáváni s Lidovými milicemi a dalšími ozbrojenými bojůvkami, což považuji za nebetyčnou drzost. Na největšího eurohujera Dienstibera jsem nervy neměl, tak jsem si během jeho kvákání o tom, že Brusel je Olymp, na němž vševědoucí božstvo sídlí, šel udělat kafe, takže zde budete o jeho další „pravdy“ ušetřeni.

… a tak bych mohl pokračovat dále a kdybych to měl vzít bod po bodu co za perly vypouštěli ohýbači pravdy, tak by tento článek zabral několik desítek stran.

Takže Senát v závěrečném hlasování, věren své tradici učinil dvě hlasování, jejichž výsledkem je, že byla zamítnuta tato ústavní změna, ale zároveň byl odmítnut návrh na její zamítnutí. Jste zmateni? Ale ne, prostě výsledkem je, že Senát nezaujal žádné stanovisko, což ale v praxi znamená, že první a důležitý kámen pro další zákony na ochranu práv držitelů zbraní byl smeten ze stolu. Ale ono lépe vypadá, říct „ale podívejte se, my jsme k tomu nezaujali žádné stanovisko, jen jsme pět hodin mlátili hubou, tak mi to opět hoďte, vidíte jak se snažím“.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Multimiliardář a zakládající šéf Microsoftu Bill Gates otevřeně přiznal, že vakcíny a současná zdravotní péče mají za cíl depopulaci planety ..... V podivuhodné přednášce se Bill Gates zabýval dogmatem globálního oteplování, podle kterého emise CO2 způsobuje člověk, který je tak přímo zodpovědný za údajné oteplování zeměkoule. Gates nabízí způsob, jak snížit emise CO2 - snížit lidskou populaci. Na záběru, kde Gates popisuje neobvyklou rovnici, čistou angličtinou tvrdí, že očkovací látky mají sloužit k tomu, aby se snížil počet obyvatel, čímž se sníží i emise CO2. Stejný cíl má podle něj i současný systém zdravotní péče a reprodukčního zdravotnictví. Potvrdil tak informace a výzkumy, podle kterých vakcíny obsahují ;; látky, které sn ižují plodnost, či přímo vyvolávají sterilitu, stejně jako různé nemoci typu autismu či poruch imunity.

Důvod, proč byl Gates ve svém projevu tak otevřený, je dán zřejmě výběrem publika. Přednáška se totiž konala v rámci konference TED (Technology, Entertainment, Design), což je elitní nezisková nadace, která se specializuje na přednášky veřejně známých osobností. Kromě Gatese na nich vystupují například Bill Clinton, Al Gore či Gordon Brown.

Běžný člověk nemá šanci se na ně dostat, účastnický poplatek za konferenci je totiž šest tisíc dolarů. Mezi sponzory organizace patří IBM a vojensko-průmyslový gigant General Electric.

Ve zcela jiném světle tak vyznívají altruisticky vypadající tvrzení manželů Gatesových, kteří například před měsícem v Davosu oznámili, že v příštích deseti letech poskytnou deset miliard dolarů (až 188 miliard korun) na vývoj nových očkovacích látek.       (Čtěte na stránkách Rukojmí)


Antibiotikum z česneku je účinné a bakterie nestihnou získat rezistenci, tvrdí chemik ..... Jak se může věda postavit k neustále zvyšující se rezistenci bakterií na syntetická antibiotika? Odpovědi poskytl v Magazínu Leonardo chemik Ondřej Kašpar z Ústavu chemického inženýrství pražské Vysoké školy chemicko-technologické.

„Jedním z našich cílů je vytvoření umělé česnekové buňky. Česnek je po mnoho tisíc let univerzální lék nejen na kožní problémy. A protože je to přírodní antibiotikum, zkouší se nyní i intravenózní aplikace, tedy účinné látky se aplikují přímo do krve pacienta.“ 

Tak vědci zjistili, že česnek dokáže bojovat třeba s rakovinovým bujením. „Účinnou látkou česneku je alicin, jednoduchá látka, která obsahuje síru. Díky síře jde o látku velmi těkavou, nestabilní a typicky zapáchající.“ 

Alicin ale v česneku jako takovém obsažen není. „Je tam jen její substrát alin, který sice nemá žádný antibakteriální účinek, ale je na rozdíl od alicinu stabilní. V česneku také najdeme enzym alinázu.“ 

„Antibiotika zabíjí senzitivní kmeny, které se nedokáží bránit. Protože ale bakterie neustále mutuje, tak čas od času vznikne kmen, který je rezistentní vůči danému antibiotiku. Také bylo dokázáno, že některé bakterie nalezené v zavalených jeskyních už mají rezistenci na antibiotika, která právě vyvíjíme.“

„A při mechanickém poškození česnekové buňky dojde k tomu, že se tento enzym dostane do kontaktu se substrátem, a dochází k velmi rychlé reakci, která dává vzniku alicinu s vysoce antibakteriálními účinky a s velmi krátkým poločasem rozpadu,“ objasnil mechanismus vzniku účinné látky chemik. 

Alicin není možné skladovat a použít později, protože jeho poločas rozpadu se počítá v řádu minut.        (Čtěte na stránkách ČR Leonardo)


Jiří Drahoš je druhý nejpreferovanější kandidát na prezidenta? ..... Moc o panu Drahošovi nevím, ale už první vyjádření v médiích ukazovala na vzorného avárníka. Sám šíří seznam "konspiračních webů" a nijak mě pak nepřekvapilo, že ve svých akademických aktivitách zaštiťuje gender ideologii.  

Takže to zase bude muset odtáhnout chudák Zeman, protože ti ostatní kandidáti nejsou v tomhle moc jiní. A co je špatného na Franzovi? Ten v těch průzkumech skoro vůbec nefiguruje, a přitom na mě působí krásně apoliticky. A co Karel Gott? Kromě zpěvu mu to dle některých rozhovorů hodně myslí i v oblastech politiky.

Co je špatného na gender ideologii? Vidím to jako nový komunismus. Nová vznešená ideologie, která ale už dnes ukazuje zuby. Snaží se umlčet opozici a v podstatě jakoukoliv kritiku. V některých zemích už jsou kritici gender ideologie i stíháni soudem, nebo přicházejí o zaměstnání, pokud odmítají onikat speciálním sněhovým vločkám.

Narodit se s odchylkou v sexuální orientaci je jistě pro většinu velmi nepříjemná zkušenost plná nutnosti čelit problémům zapadnout do kolektivu (ale kdo to do nějaké míry nezažil?). Ale vše má své meze. Nemám problém onikat nebo jinak oslovovat dle přání lidi, pokud si tak přejí. Ale když mi má kvůli tomu hrozit vězení, pokud odmítnu? Proč má hrozit vězení, pokud někdo s takovými novými slovy nesouhlasí?       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Energie z kaktusů ..... Opuncie je v Mexiku takřka všudypřítomná a Aztéky byla kdysi považována za posvátnou. Tento kaktus je základem pro mnohé pokrmů mexické gastronomie - od polévek, salátů, marmelád, až po bonbony či dietní džusy nebo dokonce mouku. Extrakty z opuncie se přitom přidávají i do léků proti vysokému krevnímu tlaku a střevním problémům, najdete je v šamponech proti padání vlasů či v pleťových gelech. A to není vše.

V nedávné době v Mexiku odstartoval projekt, který využívá tento druh kaktusu i k výrobě elektřiny. Na obchod s opuncií se specializují jižně od mexické metropole v Milpa Alto. V této lesnaté zóně se pěstuje opuncie na 2 800 hektarech půdy. Odpadem ze zpracovávaných kaktusů (kůrou a bodlinami) se plní generátor - velký stříbrný válec, který je obklopený kontejnery propojenými sítí trubek. Zbytky kaktusů se drtí a míchají s bakteriemi, které přispívají k fermentaci a rozkladu. Vše se zahřeje na 55 stupňů Celsia a výsledkem procesu fermentace je bioplyn, z něhož se vyrábí „zelená“ elektřina. Generátor zpracuje denně tři až pět tun odpadu, vznikne tak více tuna hnojiva a na 170 krychlových metrů bioplynu, tedy průměrně 175 kilowattů za hodinu.      (Čtěte na stránkách Doplněk)


8.12. 2017     Podle katolického kalendáře je dnes Památka Neposkvrněného početí Panny Marie.


Komise žaluje Česko kvůli neplnění uprchlických kvót. Hrozí pokuta ..... Evropská komise posílá Česko, Polsko a Maďarsko k unijnímu soudu kvůli jejich přístupu k programu přerozdělování žadatelů o azyl podle kvót. Krok ve čtvrtek oznámil první místopředseda komise Frans Timmermans s tím, že to pro tyto země nemůže být překvapení. Zároveň naznačil, že změna přístupu může spor vyřešit. Soud může rozhodnout o vysoké jednorázové pokutě.

Mechanismus kvót měl pomoci Itálii a Řecku, kam se uchýlilo množství uprchlíků mířících do Evropy ze severu Afriky. Trojice zemí podle komise neplní své povinnosti plynoucí z programu jednorázového přerozdělování žadatelů o azyl v rámci Evropské unie přesto, že soudní dvůr EU na počátku září potvrdil jeho platnost. Odpovědi zemí na stanovisko komise byly neuspokojivé a státy nenaznačily, že se na věci chtějí začít podílet.

V tiskové zprávě Evropské komise se dále uvádí, že jsou členské státy EU zavázány každé tři měsíce uvést vhodná místa pro relokaci migrantů tak, aby proces probíhal „rychle a řádně“. 

Zatímco všechny ostatní země si migranty přerozdělily a uvedly v minulých měsících další místa, „Maďarsko od počátku relokačního plánu nevykázalo žádnou činnost, Polsko se nikoho neujalo a neuvedlo žádnou lokaci od prosince 2015. Česko nikoho nepřestěhovalo od srpna 2016 a nepřislíbilo lokace už více než rok,“ vysvětluje Evropská komise, proč se rozhodla přejít k další fázi řízení vůči těmto třem zemím.      (Čtěte na stránkách iDNES)

No když nás posílá ta slavná komise k soudu, tak já bych také věděl, kam zas poslat jí. Přece nás nemohou nutit k řízené sebevraždě ...


První objevená mezihvězdná planetka se nepodobá žádnému známému tělesu ..... Astronomové poprvé v historii zkoumali planetku, která přilétla do Sluneční soustavy z mezihvězdného prostoru. Pozorování provedená pomocí dalekohledu ESO/VLT v Chile a na dalších observatořích po celém světě ukázala, že tento unikátní objekt cestoval mezihvězdným prostorem po miliony let, než se náhodou přiblížil do nitra Sluneční soustavy. Zdá se, že se jedná o tmavě červený a silně protažený, nejspíše kovový objekt, který se nepodobá žádnému tělesu známému ze Sluneční soustavy. Výsledky byly publikovány 20. listopadu 2017 v prestižním vědeckém časopise Nature.

Dalekohled ESO/VLT pomohl odhalit temně červený a silně protáhlý objekt ... Přehlídkový dalekohled Pan-STARRS 1 (USA, Havaj) objevil 19. října 2017 slabý objekt pohybující se oblohou. Na první pohled vypadal jako typická planetka, dokud se z většího množství pozic nepodařilo spočítat jeho dráhu. Ta mimo vší pochybnost ukázala, že tento objekt, na rozdíl od dosud známých planetek a komet, nepochází ze Sluneční soustavy, ale že přilétl z mezihvězdného prostoru. Těleso bylo původně klasifikováno jako kometa, pozorování provedená řadou zařízení včetně přístrojů ESO však neodhalila žádné známky kometární aktivity, i když objekt prošel přísluním (nejbližším bodem dráhy ke Slunci) již před objevem v září 2017. Těleso bylo následně reklasifikováno na mezihvězdnou planetku (což je zcela nová dosud nepoužívaná kategorie těles). Dostal označení 1I/2017 U1 a jméno Oumuamua ...        (Čtěte na stránkách Astro)


Praha versus zbytek republiky. Proč jsou Češi po volbách navěky odsouzení kroutit hlavou ..... Parlamentní volby ukázaly, že zatímco Pražané si přejí pokračovat v liberálně demokratickém duchu uspořádání společnosti, občané jiných regionů chtějí změnu. V České republice tak možná ve skutečnosti existují společnosti dvě, pražská a mimopražská, což naznačují i statistická data. (vlevo foto z videa "Pražákům je hej")

V říjnových volbách letos zvítězily strany a hnutí, které odmítají polistopadový vývoj české společnosti a požadují změnu politického systému. Identický volební výsledek zaznamenaly všechny české kraje s jednou jedinou výjimkou, kterou je hlavní město Praha.

Komunistická strana Čech a Moravy byla v Praze dokonce pod pětiprocentní hranicí, nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny, a Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury ji v Praze jen těsně překročila. Strany, které se hlásí ke kontinuitě polistopadového vývoje, tak v Praze nad „celorepublikovými“ vítězi parlamentních voleb drtivě vyhrály.       (Čtěte na stránkách Literární noviny)


Elektrický úhoř dokáže útočit i mimo vodu ..... Útok elektrické úhoře na koně popisoval už před 200 lety přírodovědec Alexander von Humboldt. Ještě do nedávna se takový útok pokládal jen za vymyšlenou historku, výzkum její pravdivost ale potvrdil. Paúhoř elektrický - Electrophorus electricus, autor: Wikipedia, http://www.wikipedia.org Standardně útočí električtí paúhoři (Electrophorus electricus) výbojem o napětí až 650V jen na ostatní vodní tvory. Biolog Kenneth Catania z Vanderbilt University při práci s těmito zajímavými tvory náhodně zaznamenal, že v případě napadení dokáží při své obraně skutečně zaútočit i nad vodní hladinou. Série pokusů následně toto chování potvrdila.

Z hlediska vodivosti elektrického proudu je nad vodní hladinou úplně jiné prostředí než ve vodě, a proto také samotný elektrický útok probíhá jinak. Místo využití vodivosti vody úhoř vyskočí, maximální plochou svého těla se přímo dotkne útočníka a uvolní elektrický výboj.        (Čtěte na stránkách Příroda)


Nové Babišově vládě by mohla na vzdělávací program stačit jedna věta ..... Nejdůležitější část programového prohlášení vlády Andreje Babiše – ta o vzdělávání – by mohla mít jen jednu větu. Žádné zaklínání prioritou školství, všestranným rozvojem dětí, neřku-li požadavky pracovního trhu.

Stačilo by: v roce 2018 zvýšíme platy učitelů na základních a středních školách o 30 procent a v dalších letech tak, aby v roce 2020 dosahovaly aspoň 80 procent platů ostatních vysokoškolsky vzdělaných lidí. Tečka.

Pak slib promítnout do rozpočtu na rok 2018 – je to zhruba 20 miliard ročně – a do finančního výhledu na další léta.

Toto je nejpřímější cesta ke zlepšení vzdělávání, které není v dobrém stavu. Času je málo, vyspělý svět míří k robotům a umělé inteligenci a Česko se bez dramatické změny ve školách celkem rychle propadne mezi chudé zanedbané země. Ano, ano, bylo by skvělé mít nějakou rozumnou ucelenou strategii vzdělávání a bylo by nanejvýš žádoucí udělat revizi nedávných kroků – inkluze, státní maturity, jednotné přijímačky na střední školy.        (Čtěte na stránkách iROZHLAS)

No je fakt, že předchozí vlády dosud relativně slušně fungující školství zničily, jak jen mohly. Najmě ta šílená inkluze ... to je opravdu krok do .....


Zkáza se blíží? Rotace Země se zpomaluje, příští rok můžeme mít velké problémy ..... Zpomalení rotace Země v příštím roce by mohlo být příčinou častějších zemětřesení, než je obvyklé. Podle serveru Live Science to naznačuje výsledek nového vědeckého výzkumu.

Předchozí zpomalení zemské rotace v posledních 100 letech se totiž časově shodovala s vyšším počtem zemětřesení, než je jejich průměrný výskyt.

"Počet zemětřesení, k nimž došlo v uplynulém století každý rok, je dobře znám. Množství změn rotace Země je také velmi dobře známo," uvedl geofyzik Roger Bilham, který působí na státní univerzitě v coloradském Boulderu a který je spoluautorem příslušné vědecké zprávy. "My jsme tedy jen porovnali dva dobře známé přehledy čísel a informovali o zajímavé a užitečné souvislosti."

Základní myšlenka spočívá v tom, že když se rotace Země mírně zpomalí, rovník se smrští. Avšak tektonické desky se nesmršťují tak snadno, což znamená, že se okraje desek stlačují. Přestože toto stlačování není obrovské, zvyšuje napětí na hranicích desek, na které už působí tlak, tedy tam, kde jsou zemětřesení pravděpodobnější.

Bilham a jeho kolegyně Rebecca Bendicková z Montanské univerzity v Missoule zkoumali historii zemětřesení sedmého nebo vyššího stupně od roku 1900. V průměru bylo od roku 1900 ročně kolem 15 velkých zemětřesení. Avšak v určitých obdobích planeta zažila ročně 25 až 35 zemětřesení o síle větší než sedm stupňů. Při bližším pohledu tým vědců zjistil, že tato období se shodují s dobou, kdy se Země otáčela pomaleji, což znamená, že dny byly o něco delší.

Změny v rychlosti rotace Země mohou způsobovat klimatické jevy jako například El Niňo, oceánské proudy a proudy v roztaveném jádru planety. Když se pohyb tekutin zrychluje, pevná Země musí svůj pohyb zpomalit, vysvětluje Bilham. Protože NASA sleduje délku dne na mikrosekundy, lze tato zpomalení rotace Země předpovídat pět let dopředu, dodává vědec.

Na základě těchto dat Země nyní vstupuje do období delšího zpomalení rotace. Výsledkem je, že příští rok může být více zemětřesení, pokud údaje z minulosti něco indikují. Zatímco v průměru lze ročně počítat s přibližně 15 zemětřeseními o síle sedm nebo více stupňů, v příštích čtyřech letech se může vyskytnout 20 zemětřesení s touto intenzitou.       (Čtěte na stránkách Globe24)


Tipy na podporu imunity a prevence před civilizačními chorobami ..... Držte se (ne)jedné zásady: Zásadité tělo = 100% zdraví. Víte o tom, že se zdravotní stav člověka odvíjí od poměru zásad a kyselin v organismu? Když se totiž (podle německého přírodovědce Petera Jentschury, který výzkumu této problematiky zasvětil více jak 30 let) naše vnitřní tělesné prostředí vyšplhá svou hodnotou pH nad 7 (směrem k zásaditým hodnotám), máme celkem vyhráno.

Například pH krve si organismus musí udržovat okolo 7,3 –7,4, protože nižší hodnoty nejsou slučitelné se životem. Krev si tedy drží své optimální pH, ale na úkor našich kostí, ostatních tkání a orgánů. Ty jsou na tom podstatně hůře vlivem dnešní průmyslově upravované, kyselinotvorné stravy s nedostatkem vitaminů a minerálů. Zřejmě právě proto v naší populaci zaznamenáváme v posledních letech nárůst zdravotních problémů a oslabení imunitního aparátu již od raného věku. Přinášíme vám tedy doporučení, jak pořádně zatočit s kyselinami a utužovat si své zdraví. A to nejen v chřipkové sezoně, ale po celý rok.

Jen jeden prohřešek denně? ... Dle Jentschury bychom měli jíst ideálně 80 % zásadotvorné stravy, která v těle udržuje zdravou acidobazickou rovnováhu. 20 % tedy zbývá ve prospěch „kyselin“. Pokud například jíme 5x denně (3 hlavní jídla a 2 svačinky) a spočítáme si to matematicky, tak oněch 20 % vychází na jediný „prohřešek“ ve formě bílé mouky, cukru, alkoholu nebo kávy či jiných kyselinotvorných potravin. Kdo z nás to ale dokáže? A je to vůbec v dnešní době reálné?

Každodenní hody nás ubíjejí ... Naše babičky vyrůstaly na jednoduché stravě bez konzervantů a éček. Masa, bílého pečiva a sladkostí bylo poskrovnu, pouze svátečně. Jak smutný je pohled na dnešního člověka, dopujícího se průmyslovými polotovary bez jakékoliv energie (dle tradiční čínské medicíny mluvíme o Qi) a kávou, aby přežil den ve vysokém pracovním tempu a stresu, až do večera, kdy si dopřeje další nálož „dobrého“ jídla. Asi největším kamenem úrazu je to, že jsme „povýšili“ sváteční pokrm na každodenní rutinu. Jíme nadbytek jídla s minimem tělu prospěšných látek. Kvantita převládá nad kvalitou! O masu, které také převážně zakyseluje, to platí dvojnásob.

Jsme to, co jíme ... Není proto divu, že mladá generace po třicítce zaznamenává výrazný úbytek svých minerálních zásob v těle. Nejdříve ze zubů a vlasové pokožky, následně z cév a chrupavek až po nehty, kůži a kosti. Pokud není dostatek zásadité stravy, vyčerpané tělo pod taktovkou každodenního přívalu kyselinotvorných jídel vysílá své minerály do boje s kyselinami pro jejich neutralizaci.       (Čtěte na stránkách CelostniMedicina)


Realizace božstva založeného na umělé inteligenci ..... Podle Dana Browna, amerického spisovatele thrillerů, který proslul bestsellerem Šifra mistra Leonarda, by v budoucnosti měla"umělá inteligence" převzít roli náboženství. Pojetí božství by se mělo změnit. Brown veřejně prohlásil, že lidstvo v budoucnu nebude potřebovat Boha, neboť bude schopno dosáhnout nové formy kolektivního vědomí za pomocí "umělé inteligence".

Brown na nedávném festivalu ve Frankfurtu v Německu doslova sdělil:

Představte si věk, kdy umělá inteligence zachytí celý souhrn lidských zkušeností a přemění ho do "globálního vědomí", které se tak stane náhradou za Boha. Tento scénář by mohl sloužit jako příběh románu sci-fi, ale slavný romanopisec naznačuje, že je to skutečná možnost, díky předpokládanému pokroku v technologii.

Podle britského teoretického fyzika Stephena Hawkinga je nástup umělé inteligence již takříkajíc za dveřmi. "Neexistuje žádný fyzikální zákon, který by bránil částicím, aby se organizovaly ještě lépe, než to dokáže lidský mozek. Zároveň před takovým vývojem varuje. Ke zrodu umělé inteligence zbývá krůček. Stvořme ji a zahubí nás, varuje Hawking.

Možná ani netušíme, že dnes existuje mnoho lidí, kteří se hlásí k nové církvi. Nová církev si chce vytvořit svého Boha. Bůh má být miliardkrát chytřejší než člověk, bude vše vidět a slyšet. Hrozba umělé inteligence je stále reálnější.

Technika a náboženství obvykle nejsou úzce spjaté, v USA ale vznikla nová církev pod názvem The Way of the Future (cesta budoucnosti), která něco takového plánuje. Přesněji řečeno se jedná o „realizaci božstva založeného na umělé inteligenci“, což samozřejmě znamená jeho přijetí a uctívání. To rovněž zahrnuje financování vhodného výzkumu.

Zakladatelem nového náboženství je Anthony Levandowski, který pracoval u Google jako vedoucí projektu vývoje prvního samořiditelného auta a je v této oblasti zodpovědný za velký pokrok. Levandowski je v oboru umělé inteligence dobře známý. Do své církve chce přilákat nové členy prostřednictvím spolupráce s předními společnostmi v oblasti umělé inteligence.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)
Tak jestli se skutečný Bůh nad tímhle nenaštve, tak už nevím ...


Ideální dítě podle hvězd ..... Občas se mezi vašimi dotazy objevila prosba, abychom napsali, jaké jsou děti narozené v jednotlivých znameních zvěrokruhu - jaké nemoci jim hrozí, kam je nejlépe směrovat. Ve spolupráci s astroložkou Olgou Krumlovskou tedy v obecné rovině rozebereme postupně všechna znamení tak, jak jdou za sebou.

Dítě znamení ŠTÍR ... Olga Krumlovská říká: „Celý život Štírů provázejí hluboké city, velká vášnivost a tajemství. Tyto děti jsou velmi zranitelné a pro své okolí se mohou stát tvrdým oříškem, protože city pečlivě střeží a nedávají najevo. Když je pak uvolní, je to jako výbuch sopky. S dětmi narozenými v tomto znamení se musí jednat hodně citlivě, i malá výtka nebo událost, kterou druzí nepovažují za problém, jim může způsobit silnou duševní trýzeň a bolest. Uzavírají se pak před okolím a hromadí v sobě ničivou štíří energii. Ta pak může vyústit do agresivity, výbuchů zuřivosti a vzteku. Malí Štíři potřebují ujištění, že jsou milováni a druhým na nich záleží.“

Zdraví: „Malé Štíry často trápí záněty močového měchýře, mívají potíže se zácpou. Mají sklon k silnému nervovému vypětí, potýkají se s citovými problémy.“

Rodina: „Hodně lpí na ostatních rodinných příslušnících. Děti znamení Štíra bývají hodně žárlivé a mohou se projevovat zle a sobecky ve chvílích, kdy mají dojem, že je láska druhých k nim, byť nepatrně, ohrožena.“        (Čtěte na stránkách Doplněk)
A jejda, to zase skeptikové dostanou z astrologie vyrážku ... Mimochodem, v jakém znamení se asi narodili všichni významní skeptici? Existovalo by vůbec takové, co by je charakterizovalo?


Začíná brutální islamizace Evropy. Podle plánu připraveného v Bruselu ..... Dohoda mezi vedením EU a Tureckem znamená začátek brutálního nástupu agresivnější fáze islamizace Evropy. To může v některých zemích, především v těch, které budou muslimy odmítat, trvat řadu let, někdy i celou generaci.Otevření hranic s islámským Tureckem s 80 miliony obyvatel, vesměs s nižší životní úrovní ve srovnání i s nejchudšími zeměmi EU, je prvním krokem k praktické realizaci prvního programu EuroMed. Ten je součástí Lisabonské smlouvy a umožní příchod do Evropy až 150 milionům muslimů ze zemí kolem Středozemního moře.

Do těchto zemí budou zároveň přicházet další muslimové z Afriky a Asie. K tomu, aby se vyrovnala průměrná životní úroveň v Turecku s úrovní Bulharska, bude třeba financí ve výši 40 ročních výběrů daní v celé EU!

Zásadní je negativní nábožensko-ideologický a politický dopad posilováním tendence k islamizaci původních obyvatel s rostoucím počtem muslimů, budou se spojovat rodiny a zabydlovat celé příbuzenské kmeny o stovkách členů. Vzhledem k vysokému počtu dětí v muslimských rodinách, které v EU samozřejmě využívají veškerou sociální podporu, se můžeme v průběhu několika desítek let dočkat reálného vítězství muslimské většiny v legálních volbách a zavedení islámu a práva šaría jako oficiální doktríny v zemích EU. Přitom naprostá většina muslimů bude volit jako jeden blok na rozkaz z mešity, včetně jinak do značné míry bezprávných žen.

Přispívejte na charitu, Alláh vám to vrátí ... Dohoda je výhodná pouze pro ilegální a ekonomické (jak a pro koho ekonomicky výhodné) migranty, kteří se zajímají především o bezplatné dávky z evropského sociálního systému, dále pro různé zločinné obchodníky a pašeráky migrantů, kteří údajně vydělali kolem 300 miliard EUR, dále samozřejmě pro spekulanty se stavbou ubytoven pro migranty a pro různé neziskovkáře, kteří na nich a především na okolní společnosti a státní kase parazitují víc, než všichni takzvaně nepřizpůsobiví. První pokusy o stavbu ubytování pro migranty se již objevily v západních Čechách. Například v Plzni na tichém sídlišti Slovany byla zahájena přestavba bývalého obrovského showroomu na ubytovnu pro 2000 osob. S velkou mediální ostudou v ní byli prozatím objeveni dělníci v ostudných podmínkách. Zajímavé je, že západočeská Charita vyhlásila nedávno zájem přijmout z Německa 2000 (samozřejmě muslimských, protože jiní tam ani nejsou) migrantů. A to je pouze jeden kraj. Nezapomínejte přispívat na charitu, Alláh vám to vrátí.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


6.12. 2017     Včera večer mi pěkně zvednul žaludek článek 10 nesmyslů, kterým možná věříte i vy! ze stránek EpochaPlus.

Samozřejmě to není všechno úplná pitomost - třeba o popírání holocaustu, což je jeden z těch deseti nesmyslů, netřeba diskutovat. Holocaust může popírat asi jen člověk nepříliš duchem obdařený.

 Ale že tam autor článku tupí a jako nesmysl prezentuje homeopatii, astrologii, numerologii a další z pohledu skeptiků "pavědy", to už člověka naštve. Skeptikové se pořád ohánějí jakousi "vědou" a tím, že když třeba tu homeopatii nelze vědecky zdůvodnit, tak neexistuje, nefunguje a její propagátoři jsou šarlatáni, když léčí čistou vodou. No a co? Autor článku by měl vědět, že i ta takzvaná čistá voda může nést - a také nese - informace, které do ní byly vloženy. Voda jako kapalina má totiž velice složitou a variabilní strukturu připomínající polymery v organické chemii. Nemusí tam tedy být žádné chemikálie, ale jen jejich "otisk" v té struktuře. Pan skeptik pohrdavě tvrdí, že případné pozitivní účinky jsou maximálně tak placebo efekt - no ale přece právě to by bylo ideální... uzdravení bez chemie a zásahů do organismu - to autor nechápe? Věř a víra tvá tě uzdraví ... a jde o to uzdravení, nebo snad (bohužel) o pohádkové zisky farmaceutických lobby? Mimochodem, homeopatika jsou nejen tekutá, tak co s tím, páni skeptikové? A pokud to nechápete, tak nám všem hezky vědecky vysvětlete, proč homeopatika fungují na zvířatech ... Máme to vyzkoušené na psech, kočkách, ale i koních. I sami na sobě. Jen volové to bohužel nechápou ...
Astrologie a numerologie existovaly (a fungovaly) již v dobách, kdy tehdejší "věda" ještě tvrdila, že Země je placatá a hvězdy jsou prosvětlené dírky v nebeské klenbě. V každé době totiž odpovídá úroveň vědy stavu poznání této doby (třeba když začaly jezdit první vlaky, tvrdili vědci, že jízdu rychlostí 40 mil za hodinu člověk nepřežije, neb se udusí). Taková byla tehdejší věda.
Takže čemu skeptik nerozumí dnes (protože tak káže současná úroveň vědy), to bude třeba za rok nebo třeba už zítra - samozřejmostí. Ale pro skeptiky jakékoliv nepochopitelné jevy na nebi jsou stále způsobené intenzivně zářící planetou Venuší (nebo že by to byl padající meteorologický balón?). Jakékoliv jevy na zemi a ve vodě, co odporují tomu, čemu "vědci" nejsou schopni porozumět se prostě zamlží, zesměšní a lidé, co o nich píší - jsou umlčeni.
Jak prosté - a jak ubohé. Ve středověku nedovolené názory hlídala inkvizice - kam jsme pokročili dnes??? Ve všem jsou peníze a zase peníze - a kdyby se podařilo vyvrátit teorie, které je přinášejí ... dojná kráva by přestala fungovat. A to by byla pro určité kruhy lidí katastrofa. Proto se neštítí ničeho, z čehož nejmírnějším prostředkem je právě asi to, že z nás dělají voly.

Ale nelze zanedbat ještě jeden aspekt - "někomu" mohou být určité informace nepohodlné. Kdyby se třeba veřejně přiznalo, že něco co je tak zvaně "na indexu" opravdu funguje a může si to každý opatřit v přírodě zcela zadarmo (třeba bylinky) - nebo aplikovat nějaký jednoduchý postup sám nebo s pomocí někoho jiného - dle skeptiků šarlatána - (třeba masáže, cvičení ...) - co by pak bylo s tučnými zisky samozvaných elit? Takže může nastat i takový stav, že vědci o něčem vědí, že to funguje, stejně tak to vědí i skeptikové - ale oficiálně to musí popírat, zatloukat a zesměšňovat. Jinak by sami přišli o výhodné zaměstnání, příjmy a reputaci. A tak jsme se dostali do stavu, kdy zásilkové obchody (zatím) ještě mohou nabízet třeba bylinky, ale nesmí u nich psát, na co byste je mohli použít. Prý dle nařízení EU ... K čertu s takovými nařízeními a čert také vezmi ty (ne)tvory, co je vymýšlí.

Na závěr připusťme alespoň na okamžik, že ty (podle skeptiků - pavědy) opravdu nefungují. Ale lidé tomu rádi věří, nechají si vykládat karty, dělat horoskopy ... Může to pro ně být i něco jako hezká pohádka. A proč berete lidem víru v pohádky, vy skeptikové? Čemu věříte vy? A komu ta vaše (ne)víra prospěje?

Už jsou pokusy likvidovat i ty dětské pohádky, protože "vědci" dokazují, že dětské duši mohou škodit (nebo se - nedej Bože - dotknout útlocitných duší migrantů). Co se to s lidmi děje, to se nedá pochopit.


A ještě jedna věc mi přišla mailem, co stojí za zamyšlení ... zdroj z důvodu zachování soukromí neuvedu.

Tak milí přátelé, minulý týden jsem dostala na žádost o lázeňskou komlexní péči (vše hradí zdravotní pojišťovna) odpověď, že se tato ZAMÍTÁ podle nařízení, předpisů a vyhlášek, atd. Jednalo se o lázně Luhačovice, protože snad ještě tam jsou jen čeští občané. A včera jsem se dočetla v tisku, že lázně Luhačovice a Jáchymov poslaly na účet presidentského kandidáta Drahoše 1,3 milionu korun!!!??? No to je snad zlý sen!!!??? Na péči pro nemocné lidi nejsou peníze a na politické sponzoringy a kšefty JSOU??? Tak asi tadyzačíná být aktuální, že pokud jsi v důchodovém věku, tak už nemáš na nic právoa vlastně jsi tady na obtíž!!! Zatím se loučím a přeberte si to jak chcete,ale já jsem osobně tímto postupem lázní absolutně ZHNUSENA !!!

K tomu zdroj informace uvádí:
Vážení přátelé, nelenila jsem a chtěla jsem si ověřit, zda nejde o novinářskou kachnu nebo o hoax a našla jsem si transparentní účet J.Drahoše, kde jsem našla platbu ze dne 8.6.2017 , Lázně Jáchymov poslaly na účet 650 000,- a Lázně Luhačovice tentýž den také částku 650 000,-. To je zajímavé ne? Mnoho let jsem také jezdila na komplexní léčbu do Mariánek, ale nyní už lázně nedostávám, zřejmě musím pochopit, že se v lázeňství musí šetřit.

Nojo ... to bychom se ale museli rozepsat o "nepřizpůsobivých" a jejich sociálních dávkách, vyplácených včas a v hojné míře, zatímco mnohé české "řádně se chovající" rodiny strádají a zastání se jim nedostane.


V padesátých letech nesměly české děti věřit v Ježíška ani Svatého Mikuláše. Z Východu soudruzi importovali Dědu Mráze ..... Převratný nápad, jak dětem z hlaviček vymazat Mikuláše i Ježíška, se rodí v padesátých letech minulého století. V rozhlasovém projevu tehdejší komunistický předseda vlády Antonín Zápotocký nechává Ježíška zázračně vyrůst, zestárnout, zarůst hustým plnovousem, až se z něj stává ruský Děda Mráz. Ten, jak pateticky zdůrazňuje, nechodí nahý a otrhaný, ale je pěkně oblečený v beranici a v kožichu, jak se na nové poměry sluší a patří.

Vánoce roku 1952 se do historie naší československé vlasti zapisují sugestivním rozhlasovým projevem Antonína  Zápotockého. Ten se v zápalu ideologického boje obrací na širokou veřejnost a v projevu činí zázraky dosud nevídané. Předseda vlády a pozdější prezident vypráví dětem a mládeži o magické přeměně Ježíška v Dědu Mráze. Avšak ani tato převeliká imaginární snaha importovat do českých domácností Dědu Mráze se nesetkává s větší odezvou. Ježíšek a jesličky tak nadále zůstávají tradičním symbolem českých Vánoc. 

Místa, kde se soudruhům dědu Mráze daří udržet při životě, jsou tak jen akce na školních besídkách či schůze pořádané Svazem československo-sovětského přátelství. Jeho návrat se nedaří ani v letech normalizace, kdy živoří na akcích svazu žen, besedách o “zemi, kde zítra již znamená včera” nebo jiných stranických taškařicích. Sametová revoluce celou 47letou anabázi ukončuje a dědu Mráze  spolu sovětskými vojáky navrací do jejich původního domova. 

Zajímavé ovšem je, že děda Mráz, Ježíšek, francouzský Père Noël  i Santa Claus, který se dnes snaží vehementně vetřít do přízně českých dětí, mají svůj původ v osobě Svatého Mikuláše. Do českých zemí se uctívání Ježíška dostává v 16. století z Německa a má sloužit jako protiváha Svatého Mikuláše, kterého prosazuje Vatikán. Symbolem Vánoc je v Čechách od 19. století. Také ve Francii vzniká nová postava Vánoc – Père Noël. Dochází k tomu v důsledku odtržení republiky od církve a představuje ji pohádková bytost určená pro ateisty. 

Kolem roku 1850 v Rusku vytlačuje Svatého Mikuláše z jeho pozic Děda Mráz. Ten v původní ruské mytologii symbolizoval období zimy. Nyní se z něj za přispění pravoslavné církve stává symbol Vánoc, který nosí dárky. 

To Santa Claus je jiný případ. Vznikl 23. prosince 1823, kdy v newyorských novinách vyšla  básnička "Návštěva Svatého Mikuláše", která jej přetvořila ve vlídného staříka, který umí létat vzduchem, spouští se komíny a naděluje hodným dětem dárky. Od roku 1931 se z něj stala díky reklamě na Coca-Colu komerční celebrita. 

Lze však říci, že přes veškeré konkurenční tlaky jiných kultur zůstávají české domácnosti nadále věrny tradičnímu Ježíšku. Otázkou tak je, odkud toto chudé dítko z chléva čerpá zdroje, aby uspokojilo rostoucí poptávku po čím dál dražších dárcích.        (Zdroj: extraStory)

Ovšem teď hrozí obrovské nebezpečí, že pokud si to necháme stále jako ovce líbit, převálcuje nám ty krásné křesťanské vánoční tradice Alláh a budeme ještě rádi vzpomínat na Dědu Mráze.


MULTIKULTI 2017: Hlasujte ve třetím ročníku o nejabsurdnější multikulturní počin! ..... Absurdní zvolení Saúdské Arábie do komise práv žen ... Saúdská Arábie, jedna z nejméně demokratických zemí, kde je zázrak, že žena může nově za určitých podmínek i řídit auto, je v Komisi pro práva žen. Islamistická země se dostala někam, kam prostě rozhodně nepatří. Velká ostuda OSN. Píšeme zde.

Činnost Antifa v Německu hraničící s terorismem ... Napadení přednášky člena AfD dělobuchy a bitkou na univerzitě. Při bitkách došlo ke zraněním, policie musela odvést členy AfD, aby se jim nic nestalo. Při zapalování pyrotechniky a řádění Antify došlo i k hmotným škodám. Psali jsme zde.

Demonstrace za “nedemokratický” maďarský zákon, který je v ČR dávno platný ... Studenti v Česku, po Evropě a hlavně v Maďarsku protestovali v tisících proti novele univerzitního zákona, který má podle kritiků zamezit působení Sorosovy multikulturní univerzity v Maďarsku. Novelu označili za nepřijatelnou a nedemokratickou. V ČR však podobný zákon platí již skoro dvacet let. Psali jsme zde.       (Čtěte na stránkách Stop multikulturnímu fanatismu)


České domácnosti ročně vyhodí 254 tisíc tun jídla. Z toho přes 10 tisíc tun masa ..... Podle Organizace pro zemědělství a výživu se na světě každý rok vyhodí nebo zkazí třetina všech vyrobených potravin. To je kolem 1,6 miliardy tun jídla. V Česku ročně končí v odpadcích celkem 829 851 tun potravin, což je 6,4 procenta z celkové produkce.

Jen české domácnosti vyhodí 254 tisíc tun jídla. Právě domácnosti mají na celkovém počtu vyhozených potravin největší podíl. Podle Centra pro výzkum veřejného mínění tvoří potravinový odpad zhruba 30 procent veškerého odpadu domácností. Na jednoho Čecha průměrně připadá 25 kilogramů vyhozených potravin ročně. Nejvíce se plýtvá pečivem, ovocem a zeleninou. Nezanedbatelnou položkou je i vyhozené maso. „Podle statistik tvoří čtyři procenta nejčastěji vyhazovaných potravin maso. To znamená, že každý Čech vyhodí ročně kilogram masa. Celkové číslo za české domácnosti je pak alarmujících 10 165 tun masa vyhozených za jeden rok. Z celkového objemu vyhozených potravin putuje do popelnic přes 33 tisíc tun masa,“ upozornil Martin Prokop, autor projektu zfarmydomu.cz, jehož cílem je zamezit plýtvání potravinami a naučit spotřebitele zodpovědnému přístupu k potravinám.

Ročně jsou tak zbytečně zabity milióny zvířat. „Pokud by se hmotnost masa, které vyhodí jen české domácnosti, přepočítala na jateční váhu zvířat, Češi jich za jeden rok vyhodí do odpadků milióny. Ročně je tak zbytečně poraženo 5 082 500 dvoukilových kuřat nebo 101 650 stokilových prasat nebo 12 706 kusů osmisetkilového hovězího dobytka,“ vysvětluje Prokop. Jako nejčastější důvod k vyhození potravin uvádějí Češi to, že se zkazí. Problémem je ale to, že Češi nakupují víc jídla, než jsou schopni zkonzumovat.       (Čtěte na stránkách Velká Epocha)


Zaměstnavatel nesmí sledovat, co píšete na klávesnici ..... Keylogger je software mnoha schopností, včetně sledování veškeré činnosti uživatele počítače. Nesmí však sloužit k plošnému sledování zaměstnanců. Soudí tak Federální úřad práce Německé spolkové republiky, citovaný spotřebitelskou organizací Stiftung Warentest.

Keylogger patří do kategorie spyware a umí mimo jiné monitorovat každý úder do klávesnice. Pokud jím však zaměstnavatel plošně kontroluje konání svých zaměstnanců, jedná se o porušení jejich práva na soukromí. Takové opatření je přípustné jen v případě důvodného podezření z trestné činnosti nebo závažného porušení pracovních povinností.

Podle německých zákonů nemá zaměstnavatel právo trvale a systematicky sledovat své zaměstnance. Chce-li jejich činnost na počítačích sledovat, musí se na tom domluvit s podnikovými odbory, které se mají právo podílet na rozhodnutí o způsobech provádění kontrol.

Lze-li oddělit pracovní maily od soukromých, má zaměstnavatel nárok na přístup jen k těm pracovním. Může také monitorovat historii internetového prohlížeče. Telefonní hovory nesmí být nahrávány nebo odposlouchávány paušálně a bez souhlasu příslušné osoby. Sledování kamerou je přípustné jen při důvodném podezření z vážného pochybení nebo trestného činu a jedná-li se o jediný způsob, jak podezření potvrdit.       (Čtěte na stránkách dTest)


Nová elektrárna bude vyrábět čistou energii z kravského hnoje ..... Japonská automobilka Toyota hodlá v Kalifornii vybudovat elektrárnu, v níž bude plynný metan z kravského hnoje přeměňován na vodu, elektřinu a vodík. Tzv. Tri-Gen Project byl představen na letošním autosalonu v Los Angeles.

Dotyčná elektrárna by měla být uvedena do provozu přibližně v roce 2020. Toyota očekává, že bude schopna každý den poskytnout dostatek energie pro napájení 2350 průměrných domácností a dostatek paliva pro provoz 1500 vozidel poháněných vodíkem.

Jinými slovy, toto zařízení by mělo vyrábět 2,35 MW elektřiny a 1,2 tuny vodíku denně. „Naše společnost rozumí obrovskému potenciálu snížení emisí a zlepšení společnosti,“ komentoval to Doug Murtha z Toyoty.

Připomeňme, že Toyota intenzivně investuje do své technologie vodíkových palivových článků. Ty jsou používány v sedanech Mirai i nových nákladních automobilech (Project Portal).

„Ekologicky smýšlející motoristé nové a čistší způsoby dopravy. Vozidla využívající palivové články Mirai společně s našimi dalšími vozidly poháněnými alternativními palivy pomáhají na tuto poptávku reagovat, aby zajistila lepší budoucnost,“ uvedla automobilka.

Do roku 2040 chce Toyota úplně zastavit výrobu tradičních spalovacích motorů a do roku 2050 snížit emise uhlíku o celých 90%. Její úsilí by mohlo urychlit posun k dopravním prostředkům, které budou šetrnější vůči životnímu prostředí.       (Zdroj VTM)

K tomu mám dvě poznámky - ekologicky smýšlející motorista mohu být třeba desetkrát, ale bohužel, na elektromobil nemám. Nejsem zbohatlík ani politik, živím se prací. A trochu mají nesrovnalosti v jednotkách - MW je jednotka (okamžitého) výkonu v tomto případě, ale ne množství vyrobené energie.


"Bílá nenávist". Švédsko je daleko od boje proti "nenávisti", spíše to vypadá, že dělá vše proto, aby posílilo muslimský extrémismus ..... Podle zprávy je vložení slova "uprchlíci" do uvozovek, stejně jako "děti bez doprovodu", údajně vyjádřením "nenávisti". (Mnoho, pokud ne většina, migrantů klasifikovaných jako "děti bez doprovodu", se ukázalo být dospělými muži).

Vládní agentury dělají v zájmu "demokratické společnosti", vše, co je v jejich silách, aby ochránily "integritu" možných džihádistů – v zájmu té demokratické společnosti, kterou chtějí tito džihádisté rozvracet a ničit – a používají vládní platformy k očerňování médií, stojících mimo hlavní proud, i kvůli záležitostem tak nepatrným, jako jsou uvozovky. A co potom "integrita" švédských občanů a jejich právo nebýt roztrhán při výbuchu na kusy?

Proč magistrát sponzoruje a dokonce uděluje ceny organizaci, která podporuje teroristy? Zdá se, že oslavování terorismu je ve Švédsku přijatelné, pokud jsou obětmi izraelské děti. Švédsko je daleko od boje proti "nenávisti", spíše to vypadá, že dělá vše proto, aby posílilo muslimský extrémismus.

Švédská vláda nyní oficiálně zpochybňuje svobodu projevu. Vládní agentura označila takzvaná švédská "nová média" – zpravodajské kanály, které se odmítají podřizovat politicky korektním dogmatům médií hlavního proudu – za možnou hrozbu pro demokracii. Ve vládní zprávě, pregnantně nazvané "Bílá nenávist";, kterou sepsal Totalförsvarets forskningsinstitut (Institut pro výzkum totální obrany – Total Defense Research Institute), vládní agentura spadající pod švédské Ministerstvo obrany, jsou švédská média jako Samhällsnytt (dříve známé jako Avpixlat), Nyheter Idag a Nya Tider zahrnuta do jedné skupiny s neonacistickými médii, jako například Nordfront.

"Nenávist" je široce definována a je v ní zahrnut násilný extremismus, "nenávistný projev", vtipy, trollování na internetu a dokonce použití uvozovek. Podle zprávy je například vložení slova "uprchlíci" do uvozovek, stejně jako "děti bez doprovodu", údajně vyjádřením "nenávisti". (Mnoho, pokud ne většina, migrantů klasifikovaných jako "děti bez doprovodu", se ukázalo být dospělými muži).       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Kurkumin a piperin v jednom ..... Historické prameny ukazují využití kurkumy na všemožné potíže. Výzkumy kurkuminu potvrzují jen protizánětlivý účinek, ale bystrý čtenář už nyní ví, že je to vlastně totéž jako uvedené historické konstatování „užívána na vše“. Zánětlivá reakce je základem celé řady chronických onemocnění.

Další vliv, který si musíme opakovaně připomínat, je působení na kondici našich jater. Naše játra jsou samozřejmě choulostivá vůči cizorodým látkám z okolí, ale nemůžeme nezmínit schopnost regenerace, pokud jim k tomu vytvoříme ideální podmínky. Výzkumy jasně říkají, že kurkuma podporuje správnou činnost jater a jaterních tuků. Co to znamená u orgánu, který je synonymem pro syntézy v našem těle? Znamená to, že kurkuma podporuje metabolismus jaterních buněk a neustálou regeneraci jaterní tkáně.

Chceme z kurkuminu léčivo? ... Kurkumin je v současné době v hledáčku výzkumů, při kterých je snaha zachytit účinky této molekuly na naše zdraví a vytvořit podle kurkuminu sofistikované léčivé molekuly. Tato informace je jistě perfektní zprávou, protože to může přinést společnosti úplně nové léky.

Proč odborné kruhy zdravotnictví a farmacie nepodporují přírodou dávno objevený kurkumin? Už on sám má své neoddiskutovatelné příznivé účinky na náš organizmus. Důvod je bohužel naprosto zřejmý. Jako u řady dalších přírodních látek je nelze patentovat pod svou výrobní značkou a začít prodávat jako drahé léčivo.       (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


5 ‚Konspiračních teorií‘, které již konspiračními teoriemi nejsou. Pravda vychází na povrch! ..... „Moc vlády přerostla moc lidu samotného. Sestává z mnoha různých zájmů spojených do jedné velké masy, kterou drží pohromadě síla obrovského bohatství bank.“ – John C. Calhoun, 7. místopředseda vlády Spojených států amerických.

 Existuje celá řada důležitých otázek, které si zaslouží naši pozornost, pokud jde o vytváření povědomí o skrytých pravdách tohoto světa. Jedna z nich se týká stínové vlády, která na Zemi působí na mnoha úrovních. Opravdu nedává žádný smysl hovořit o tom, že žijeme v demokracii. Jak uvedl bývalý kanadský ministr obrany: „Závoj tajemství musí být odstraněn, a musí být odstraněn hned…biliony, a myslím opravdu tisíce miliard dolarů, byly vydány na projekty, o kterých Kongres ani vrchní velitel nevěděli zhola nic.“

Mnozí nás před světem plným tajností, do kterého nemá veřejnost náhled, varovali. Dokonce prezident Eisenhower nás varoval, že „vojenské průmyslové komplexy, chtíc či nechtíc, jednou získají velký, avšak zcela neopodstatněný vliv.“ a že „nikdy nesmíme dovolit, aby tento fakt ohrozil naše svobody nebo demokratické procesy.“

Když mluvíme o vládě, mluvíme vlastně o korporacích, které diktují vládní politiku. Nežijeme v demokracii, žijeme v „korpokracii“, kde korporace stojí nad vládou a nad korporacemi stojí banky.

„Skutečnou hrozbou našeho světa je neviditelná vláda, která jako obrovská chobotnice rozpíná svá slizká chapadla nad našimi městy, státy a národy … Sekta pár mocných mezinárodních bankéřů řídí celou vládu Spojených států pro vlastní sobecké účely. Prakticky kontrolují politické strany a ovládají většinu médií v USA. Řádky těchto dokumentů používají k tomu, aby si podřizovali veřejné činitele a ty, kteří se odmítnou podvolit jejich diktátu, odstraňovali z funkcí. Působí pod záštitou falešného obrazu, který sestává z našich funkcionářů, zákonodárných orgánů, škol, soudů, novin a každé agentury vytvořené na ochranu veřejnosti.“ – John F. Hylan, primátor města New York od roku 1918-1925.

„Black budget“ ... Tzv. „black budget“ je vrcholem vládního tajemství, přinejmenším v Severní Americe. Zahrnuje programy, které jsou vysoce utajené, a zabývají se téměř vším, od technologií po informace. Případ Edwarda Snowdena byl první, který dokázal existenci tajných operací stínové vlády v mainstreamovém světě, navzdory skutečnosti, že podobné záležitosti byly vyšetřovány už dříve.

„Existuje stínová vláda s vlastním letectvem, námořnictvem, vlastním mechanismem získávání finančních prostředků a schopností prosazovat své vlastní představy o národních zájmech, osvobozené od všech kontrol a rovnováhy a osvobozené od samotného práva.“ – Senátor Daniel K. Inouye, nejvíce ceněný asijsko-americký politik v historii Spojených států.

Toto téma se v roce 2010 stalo předmětem diskuze mezi novinářkou z Washington Post Danou Priest a Williamem Arkinem. Jejich následná investigativní práce trvala 2 roky a došla k závěru, že neoficiální a skrytý svět americké vlády se stal tak obrovským, těžkopádným a tajným, že nikdo neví, kolik peněz v něm figuruje, kolik zaměstnává lidí, kolik programů a projektů zahrnuje nebo kolik agentur pro něj pracuje.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Nové vlaky vyjedou v Praze i Středočeském kraji už 10. prosince ..... Neděle 10. prosince je dnem, kdy v Praze i Středočeském kraji vyjedou nové vlakové spoje a ke stejnému datu se také rozšíří na Benešovsko, Kolínsko a Kutnohorsko možnost cestovat ve vlacích na jízdní doklady Pražské integrované dopravy.

Největší novinkou bude noční rozjezd o víkendových nocích z pražského hlavního nádraží v půl třetí ráno do všech hlavních směrů. Přibydou nové vlaky na Posázavském pacifiku, mezi Slaným a Kralupy nad Vltavou i mezi Litní a Zadní Třebaní a více přímých vlaků pojede také z Prahy do Mělníka. V sezóně začne jezdit nový turistický vlak Cyklo Brdy z Prahy do Březnice a zrychlí vlakové spojení z Kladna na pražský Zličín a Smíchov.       (Čtěte na stránkách CZeCOT)


Začala meteorologická válka? ..... Již delší dobu se objevují spekulace o tom, že zdaleka ne všechny živelné katastrofy (sopečné výbuchy, zemětřesení, záplavy, tornáda a hurikány) jsou dílem přírody. Má jít o projevy cíleně agresivní katastroficko-kapitalistické politiky globalistů.

Debaty na toto téma aktuálně rozvířil letošní extrémní výskyt hurikánů, které se zformovaly v Atlantském oceánu na konci srpna a v průběhu září. Zdevastovaly ostrovy v Karibiku, Mexický záliv a Texas, Floridu a další státy na jihovýchodě USA.

Co vlastně hurikány jsou? Patří k atmosférickým útvarům označovaným jako tropické cyklony. Mají podobu obrovského víru s charakteristickým okem ve středu, který vzniká v subtropické oblasti nad oceány. Provází je extrémně silný vítr (s rychlostí nad 118 kilometrů za hodinu) a intenzivní srážky. Označují se ženskými a mužskými křestními jmény z abecedního seznamu, který se každý rok střídá.

Řídí někdo cyklony? ... Atlantská hurikánová sezóna začíná většinou v červnu a končí v listopadu. Ta letošní je opravdu „plodná“ - americké Národní středisko pro hurikány (NHC) eviduje již sedm hurikánů (první se objevil už v květnu), z toho pět velmi silných. Nesou jména Harvey, Irma, Katja, José a Maria. Konkrétně hurikán Irma byl označen za doposud nejsilnější v celé historii pozorování, rychlost větru v jeho středu dosahovala 300 kilometrů v hodině. Mají na svědomí řádově stovky lidských životů a zůstaly po nich stamiliardové hmotné škody.

Mnozí experti hovoří o bezprecedentní situaci a důsledcích globálního oteplování. Konspirační teorie však tvrdí, že hurikány jsou součástí jakési meteorologické války a viní geoinženýry a agendu NWO (Nového světového řádu) ze zneužití technologie HAARP a z tzv. klimaterorismu. Tuto, pro někoho možná za vlasy přitaženou, teorii však nevylučují ani někteří odborníci. Jsou přesvědčeni, že například při vzniku hurikánu Irma bylo možné na námořních mapách sledovat určité podivné anomálie, k nimž může docházet pouze při umělém vytváření vzryvů oblačnosti. Co se týká hurikánu Harvey, u něj prý zas byly pozorovatelné znaky cíleného směrování.

Je něco takového možné? ... Ano, dostupná technika i metodika k tomu existují. Do meteorologického výzkumu se ve Spojených státech investovaly miliardy dolarů a na americkém patentním úřadu je zaevidován vynález, který je schopen (mimo jiné) díky využití generátorů zvukových vln ovlivňovat hurikány nebo tornáda (lze je s jeho pomocí vytvořit a určovat jejich směr a dráhu, stejně tak může jejich vzniku zabránit). A v tomto kontextu není divu, že konspirativci dávají do souvislosti s hurikány i projekt HAARP, jenž byl odstartován v roce 1990. Postavili ho zbrojaři a má ho pod palcem armádní letectvo, námořnictvo a armádní agentura DARPA, která vyvíjí nejmodernější inovace na poli techniky. Jde v podstatě o jakési zvláštní radarové stanice na Aljašce a v Grónsku.

Oficiálním cílem projektu HAARP je výzkum zemské ionosféry, tedy ionizované části zemské atmosféry. Ta významně ovlivňuje šíření magnetických signálů. HAARP tvoří radary pásma krátkých (HF) a velmi krátkých vln (UHF). Zahrnuje dále přístroje měřící změny geomagnetického pole, sondu pro měření ionosférických vln, magnetometry a další podobné technologie.       (Čtěte na stránkách Doplněk)


5.12. 2017     Mezinárodní den dobrovolníků je svátek připomínaný vždy 5. prosince. Roku 1985 jej vyhlásila Organizace spojených národů (OSN). Prvně se slavil roku 1986. Svátek slouží k připomenutí důležitosti dobrovolné práce pro společnost.


Německá vláda žádá povinně přístup „zadními vrátky“ do všech telefonů, počítačů a automobilů ..... Německá vláda chce donutit technické firmy a výrobce automobilů, aby bezpečnostním službám vydali skryté digitální přístupy do soukromých vozidel, počítačů, telefonů a dalších zařízení.

Německý ministr vnitra Thomas de Maziere zpracoval koncept návrhu pro konferenci ministrů vnitra příští týden, v němž volá po „zákonné povinnosti třetích stran umožnit tajný dohled.“

Podle Redaktions Netzwerk Deutschland (RND) by tento návrh „dramaticky rozšířil“ pravomoci státu při špehování svých občanů.

Pro bezpečnostní služby je během času čím dál obtížnější prolomit se do digitálních zařízení kvůli technologickým pokrokům a čím dále sofistikovanějším bezpečnostním systémům ochrany soukromí, které se k těmto zařízením přidávají.

Některé elektrické klíče pro moderní auta jsou tak pokročilé, že mohou uvědomit vlastníka i o tom, pokud se jeho vozidlo třebas jen zakýve.

Tento ministr vnitra chce, aby vláda mohla tyto funkce vyřadit, pokud si stát zamane, že je ospravedlnitelné vměšovat se do takového auta v rámci trestního vyšetřování.

Kritici však varují, že takovýto zákon by potenciálně mohl zajít ještě mnohem dále. Pan de Maiziere rovněž chce, aby bezpečnostní firmy poskytly schopnost špehovat jakákoliv zařízení připojená k internetu, a od technických firem požaduje, aby státu daly přístup „zadními vrátky“ do tabletů a počítačů i do chytrých televizí.

„Tyto plány ministra vnitra zní jako Orwellovská noční můra. Brzy budou všechny byty v Německu vybaveny zařízeními, která jsou potenciálními štěnicemi,“ řekl Der Spiegel zástupce šéfa frakce strany Zelených Konstantin von Notz. „Je třeba, abychom se opravdu tvrdě zamysleli nad tím, že jsme zemí, kterou v nedávné historii prošly dvě diktatury,“ dodal.        (Čtěte na stránkách AC24)

Kdo si chce koupit takovouhle "chytrou" věc, měl by si uvědomit, že se tím může vlastně vzdávat svého soukromí. Pokud i tak bude chtít být poplatný současné "módě", má co chtěl a budiž mu nebe milostivo. Heslem doby by mělo být - Chytří lidé nekupují chytré věci.


Čipy v mozcích vojáků. To už není sci-fi! K čemu mají sloužit? ..... Armáda Spojených států chce vylepšit vojáky implantací speciálních čipů do jejich mozků. Nedávno už byly zahájeny pokusy na lidech. Práce na programu začaly oficiálně v roce 2013 a dozoruje ho několik agentur.

Jednou z nich je DARPA, tedy Agentura ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty. Mezi její největší úspěchy patří vytvoření sítě ARPANET, která bývá označována za počátek internetu.

Finance na výzkum daly rovněž Národní institut zdraví a Národní vědecká nadace. V první fázi bylo na projekt určeno 100 milionů dolarů a podílejí se na něm vědecká střediska a univerzity z celé země.

Nyní je program ve fázi pokusů na lidech. Vědci implikují pod lebku zvláštní čip, který komunikuje s počítačem. Čip má monitorovat chemickou aktivitu mozku, díky čemuž lze např. určit, v jakém psychickém stavu se nachází daný člověk.

Díky elektrické stimulaci mozku mohou věci nebo umělá inteligence řídící čip ovlivnit náladu člověka. Cílem DARPA je vyrobení zařízení, díky kterému bude možné kontrolovat míru stresu a emocí, jaké pociťují vojáci na bitevním poli i mimo ně. Součástí programu je i snaha o vyvolání vzpomínek a kontrola lidské paměti. Má také umožnit vytvoření nových prožitků.       (Zdroj: FreeGlobe)

Total Recall na živo. Nechat se očipovat jako hovado, jako hovado se rozvalit s chytrým telefonem před chytrou televizi a žrát při tom umělé hnusy z chytré ledničky ... a pak na povel jako hovado jít na porážku ... a s úsměvem, neb tak káže počítačem ovládaný čip v mozku toho hovada ...


Ruská družice spadla, i když byla posvěcená. Církev čelí kritice za nekvalitní práci ..... Nejen technická závada či lidská chyba, ale i „faktor boží“ může být za ztrátou třítunové meteorologické družice Meteor-M a dalších 18 objektů, které zmizely krátce po startu z nového ruského kosmodromu Vostočnyj.

Tak to alespoň vyplynulo z prohlášení pravoslavného duchovního Andreje Kurajeva, který po neúspěšném startu počátkem týdne zpochybnil kvalitu rituálních církevních služeb, jež byly součástí startovací ceremonie.

Podle něj problém může spočívat v „nekompetenci“ arcibiskupa Savvy, který stroj světil. „Je zvláštní, že církev poskytuje určité služby, ale nenese žádnou zodpovědnost za jejich kvalitu,“ řekl Kurajev rozhlasové stanici Govorit Moskva. Pozastavil se třeba nad tím, že duchovní, který raketu kropil tzv. svěcenou vodou, nebyl k obřadu ani náležitě oděn.

Kurajev soudí, že církevní hodnostáři, kterým se jejich svěcení „nepovedlo“, by měli dostat důtku. Také by prý měli zpytovat svědomí a ptát se Boha, „proč přehlíží jejich modlitby“. To se podle něj týká i jistého otce Ioanna, který světil svého času jadernou ponorku Kursk, jež utrpěla zkázu v roce 2000 se 118 námořníky na palubě.       (Čtěte na stránkách Novinky)


Sonda Voyager 1 po téměř 40 letech zapnula motory ..... Opustila už sféru sluneční soustavy. Je od nás vzdálená 19 a půl světelných hodin. Přesto s ní není ztraceno spojení a dokonce ji lze i řídit.

Sonda Voyager 1 je v současné době již mezihvězdným plavidlem. Za nějakých 40 000 let proletí kolem hvězdy Gliese 445 v souhvězdí Žirafy, která je od nás vzdálená 17,5 světelných let. V té době už bude neřiditelným kusem kovu, ale v současnosti sonda ještě stále dokáže provádět manévry. Středisku NASA se po 37 letech 28. listopadu 2017 podařilo zapnout její trysky a tím i prodloužit i životnost sondy. Trysky byly naposledy využity v roce 1980, kdy aparát prolétával kolem Saturnu. Voyager 1 se nyní může otáčet, svou anténu nastavit k Zemi a  operátoři s ním tak mohou udržovat i nadále spojení. NASA podobný test chystá i pro sesterskou sondu Voyager 2.       (Zdroj: 21@století)


Dana a Zuzana, skryté kandidátky na sopky pod ledovým příkrovem v okolí jezera Vostok v Antarktidě ..... Je možné i v současnosti na Zemi objevit horu? A ne ledajakou, dokonce dominantu v bezprostředním okolí? Vědecký výsledek týmu profesora Jaroslava Klokočníka z Astronomického ústavu AV ČR ukazuje, že to je možné i v dnešní době, kdy je zemský povrch pod bedlivým dohledem kosmických družic, kterým nic neunikne. Přesněji jsou objevy nových hor a pohoří možné právě díky dohledu kosmických družic. Jen ne takových, které pořizují přímé snímky povrchu. Využít se musí jiných měření, konkrétně měření gravitačního pole s patřičným rozlišením, radarově určených výšek povrchu (družicová altimetrie) a výšek pevného povrchu pod ledem určených radarem penetrujícím skrze led na družicích i letadlech. Tým Jaroslava Klokočníka zvolil pro kandidátky na sopky ženská jména. A tak můžeme jen doufat, že v oblasti jezera Vostok se v budoucích mapách objeví pozice dvou „českých“ hor označených jako Dana a Zuzana.       (Čtěte na stránkách Astro)


Jak si zdravě osladit Vánoce ..... Čas adventní již vykročil šťastně vstříc dnům vánočním a my, stejně jako loni, se pouštíme do chystání vánočního cukroví. První adventní víkend je mnohde vyhrazen pečení perníčků, které potřebují čas, aby do svátků dostatečně zvláčněly a změkly. Perníčky bez medu si sice nedovedu představit, nicméně jiné druhy pamlsků se bez medu již obejdou. A tak se zkusme společně podívat, jakými sladidly lze při pečení nahradit běžně používaný rafinovaný cukr. Dříve, než se rozepíši, chtěla bych jen upozornit, že cukr třtinový nabízí totožné vlastnosti, jako jeho kolega řepný. Bohužel, je to tak. Třtinový cukr sice obsahuje minerály, jejich množství je však mizivé. Proto, toužíte-li mlsat zdravěji, hledejte jinou sladkou alternativu.

Proč vyměnit klasický řepný cukr za něco zdravějšího? ... Rafinovaného cukru, aniž si to uvědomujeme, konzumujeme víc, než je zdrávo. Ve sladkých instantních kaších, cereáliích, müsli, ochucených mléčných výrobcích, nápojích, sladkostech, pekárenských výrobcích, alkoholu. Cukr, ať už řepný či třtinový, disponuje vysokým glykemickým indexem, který se negativně podepisuje na přijatelné hladině glykémie. Krom toho narušuje křehkou acidobazickou rovnováhu, čímž nás připravuje o cenné minerály, jako je vápník, hořčík, železo, zinek aj., oslabuje imunitu, podporuje vznik kvasinkové infekce, únavy, věčného koloběhu chutí na sladké a v neposlední řadě nám rovněž napomáhá dříve zestárnout. Pokud se k tomu všemu přidávají i další stravovací nešvary, absence pohybu, sedavé zaměstnání, mělké dýchání, ponocování a stres, který je na denním pořádku, to vše pak může vyústit v nepříjemný metabolický syndrom.

My doma běžný cukr nepoužíváme již několik let. Proč? Protože známe javorový sirup, kokosový cukr, melasu, xylitol, případně slady. Tato přírodní sladidla nejen, že jsou šetřivá k tělu a hladině krevního cukru, nesou si s sebou velmi příjemnou chuť, která může směle konkurovat té sladké cukrové.       (Čtěte na stránkách Celostni Medicina)


Skandál ElsaGate: Nejmenším dětem se na YouTube představují výkaly, moč, fetiš, násilí i pedo- a pornofilmy. Princezna Elsa souloží, je mučená a otěhotní se Spidermanem ..... Tento fenomén v USA existuje cca dva roky a teď přichází k nám do Evropy. Na internetu se u mnoha animovaných filmů pro děti na obrazovce objevují tzv. thumbnails, což jsou odkazy ke kliknutí. V současné době už mnozí rodiče děti před televizor nedávají, ale pustí jim tablet, aby se dívaly na známé animované filmy. Na YouTube si třeba zapnou dětský filtr a předpokládají, že se nemůže nic stát. Děti jsou v dobrých rukou a dívají se na nevinné králíčky, krtečky, trpaslíky a mořské panny. To je však velký omyl.

V dětské sekci YouTube se stále častěji objevují filmy, kdy se v náhledu ukazuje ledová princezna Elsa, Spiderman, ale také kreslené postavičky jako Mickey Mouse nebo Peppa Wutz. Pokud na ně kliknete a chcete si je přehrát, rozbuší se vám srdce.

Injekční stříkačkou se tam neustále píchá do nahé zadnice, pojídají se výkaly z toalety, dále je k vidění mrzačení, řezání kuchyňskými noži do těla, krvácení, bičování, mučení, ponižování, znásilňování, močení či zabíjení. Děti, které poznaly tyto postavy jako hrdiny, malá milá zvířátka nebo krásné a dobré princezny, jsou nejisté a vyděšené. Konfrontaci s takovým obsahem nemohou zvládnout a pochopit.

Jakmile se na takové video klikne, v panelu návrhů se jich bude objevovat stále víc a víc. K tomu se částečně objeví filmové scény, ve kterých jsou týrané a mučené skutečné polonahé děti v jasně pedofilním kontextu.

Zatímco si rodiče myslí, že jsou jejich děti v bezpečí a baví se vhodnými filmy, které odpovídají jejich věku, ty jsou napadeny a obklopeny těmi nejhoršími úchylnostmi.       (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)


Nová byrokracie a věk. Bez náhrady zavře ordinace stovka lékařů, další váhají ..... Povinné elektronické recepty a elektronická evidence tržeb (EET) pro lékaře – to jsou dva legislativní „strašáci“, kvůli kterým řada doktorů zvažuje konec činnosti. Alespoň to uvádějí některé kraje a také Česká lékařská komora (ČLK). Podle zjištění serveru Echo24 se bez náhrady chystá zavřít ordinace asi stovka lékařů. Oproti předchozím rokům ale čísla nejsou nijak dramaticky velká. Podle prezidenta ČLK Milana Kubka řada lékařů vyčkává, řeč je podle něj přitom o těch v důchodovém věku.

Nejhůře na tom bude po novém roce Moravskoslezský kraj, kde se chystá skončit 21 lékařů. Ve Středočeském kraji bez náhrady od prvního ledna skoční 19 lékařů, v Ústeckém kraji 17. Celkem podle zjištění serveru Echo24 plánuje na přelomu roku 2017 a 2018 ordinaci zavřít asi stovka doktorů. Nejedná se pouze o praktické lékaře pro dospělé, ale také dětské lékaře či zubaře.

Činnost ukončí v reálu asi větší množství lékařů, ti ale za sebe často najdou náhradu. Kraje mají informace jen o těch, jejichž zdravotnickou dokumentaci nemá kdo převzít. V takovém případě je dokumentace uložena na krajském úřadě.

Některé kraje přitom mají v důvodech lékařů jasno – eRecepty a EET. „V Moravskoslezském kraji ke konci letošního roku uzavře své ordinace 21 lékařů. Často jde o lékaře v důchodovém věku, které k uzavření jejich lékařských praxí přiměla také narůstající byrokracie spojená se zavedením elektronického receptu a elektronické evidence tržeb,“ vysvětlil pro server Echo24 náměstek hejtmana Martin Gebauer.       (Čtěte na stránkách Echo24)

Dovedu si představit, že starší lidé nemají zrovna ten nejkladnější vztah k počítačům, internetu a podobně ... Internet je opravdu dobrý sluha a zlý pán, ale proč to proboha máme odesrat zase my, obyčejní lidé?


Islamizace ČR běží na plné obrátky – Klára Samková ..... Je zbytečné psát další článek. Klára Samková to napsala naprosto skvěle. Stačí jen přečíst. Odpůrcům islámu a nelegálních migrantů se často vyčítá, že brojí proti něčemu, co ve skutečnosti neexistuje. „Vždyť tady žádní migranti a žádný islám není, tak proti čemu bojujete?“ vyčítají média i lidé, kteří se neumí dívat okolo sebe nebo zaměňují realitu se svým přáním.

V České republice však probíhá islamizace na plné obrátky. Projevuje se to takto:

1.Vznik a aktivity tzv. multikulturních (tedy proislámských) „neziskovek“, jejich zdroje financování z podivných norských, islandských apod. fondů, ve kterých jsou široce zastoupeny muslimské země, vzbuzují otázky, komu vlastně slouží.

2.Obhajoba islámu v masmédiích, kdy je citován tzv. „Mekkánský korán“ o víře bez ohledu na to, že pozdější zjevení „Medínského koránu“ o džihádu jej přebíjejí a dřívější „soft“ verzi Koránu zneplatňují.

3.Hysterické reakce masmédií, politiků i neziskovek proti komukoliv, kdo se jasně postaví proti islamizaci ČR

4.Výstavba mešit, „Islámských kulturních center“, islámských knihoven, islámských madras, zřizování a provoz polosoukromých islámských modliteben: prostě všechno místa, kde se mohou scházet a kde může docházet k radikalizaci mírumilovných, tedy dle samotného islámu špatných muslimů. K výstavbě takových center dochází často bez stavebních povolení nebo s falešnými stavebními povoleními. Vždyť co na tom, že rodinný dům má 150m2 velký „obývák“. Obcházení stavebních zákonů.

5.Podivné financování výstavby a provozu těchto zařízení.

6.Tlak na umožnění průniku islámu do škol a tím i indoktrinace našich dětí. O křesťanskou výchovu dětí se Ministerstvo školství nestará, o islámskou ano! Ministerstvo školství tak zcela vědomě ignoruje fakt, že ČR je sekulární stát. Děje se tak prostřednictvím následujících nástrojů ...        (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Zapomeňte na Supermana. Pravěku vládly superženy! ..... Když pravěcí lidé přešli od lovu k zemědělství, méně se namáhali a jejich fyzička upadala Ženám ale tvrdé dřiny neubylo - naopak A tak byly ženy prvních zemědělců silnější, než dnešní závodní veslařky

S fyzičkou lidstva to jde s kopce. Ochablost svých tělesných schránek sice zaháníme sportem, ale ve srovnání s našimi dávnými předky jsme nedochůdčata.

Pravěcí lovci trávili život v poklusu a na jejich organismu to bylo jasně patrné. Měli tělo vypracované podobně jako dnešní špičkoví atleti. To se radikálně změnilo s přechodem k zemědělství. Pěstování plodin umožnilo lidem získat z malého území více potravy a odpadla potřeba dlouhého putování za zvěří.

Zdálo se, že archeologické nálezy mluví jasnou řečí. Život zemědělců byl ve srovnání s životem lovců po fyzické stránce méně náročný. Kosti mnoha pravěkých obyvatel střední Evropy z doby před 7 300 až 1900 roky nesou stále patrnější známky ochabování svalstva.

Vědci si představovali, že těžkou práci na polích zastali muži a ženám připadly méně namáhavé práce v pravěké domácnosti. V takovém případě by ženy po fyzické stránce „chátraly“ ještě víc než muži. Nový výzkum koster to ale nepotvrdil. Naopak. Odhalil, že naše představy o dělbě práce mezi muži a ženami u pravěkých zemědělců byly silně zkreslené.

S přechodem k usedlému životu ženám zemědělců nezeslábly nohy. Svaly trupu a paží jim dokonce zesílily. Vědci spočítali, že ženy pravěkých zemědělců byly o 10% silnější než dnešní vrcholové veslařky. Jednotlivé svalové skupiny měly vytrénované podobně jako závodnice ve veslování a to signalizuje, že byly opakovaně vystaveny obdobné fyzické zátěži.        (Čtěte na stránkách VTM)


4.12. 2017     Nemohu se zbavit dojmu, že i nám by prospěl nějaký ten Czexit. Proč o tom píšu zrovna dneska ... sháním totiž nějaké bylinky coby dárky pod stromeček - a všude vidím jen takovéhle zvratky:

NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16.května 2012),které platí od 14.12 2012 nám neumožňuje popisovat účinky našich doplňků na lidský organismus.
Tak tohle člověka opravdu naštve. Co nějací pitomci, co nepoznají mateřídoušku od ledových květů na skle, mají co blábolit do staletími prověřených a vyzkoušených účinků přírodních bylinkových terapií?
Prodejci pak musí napsat na své stránky i takovéhle příšerné bláboly ... nemáte chuť ty tupce z Evropské komise napřed zmlátit holí a vyhnat na mráz ... a potom od nich navždy odejít tam, kam na nás jejich zvratky nedosáhnou???
Nařízení Komise Evropské unie č. 432/2012 zakazuje označovat na potravinách a místech, které tyto potraviny prodávají, zdravotní účinky produktů, pokud nejsou přímo schváleny tímto nařízením. Proto není možné používat obecně známá tvrzení o účincích jednotlivých produktů včetně propagačních materiálů.


Transplantace dělohy mužům! Zboříme hranice rodinných standardů? ..... Přední expert v oblasti rozmnožování a plodnosti naznačil, že je teoreticky možné „otěhotnět muže“.

Těhotenství jako takové už není jen výsadou žen. Transgender muži mají stále vnitřní orgány přizpůsobeny k nošení dětí, ale to by se mohlo brzy změnit a těhotenství by mohlo být dostupné skutečně všem.

Dr. Richard Paulson věří, že medicína už pokročila tak daleko, že i pro transgender ženy, které se původně narodily jako muži, dokáží vědci najít cestu, jak otěhotnět a stát se matkou zdravého dítěte. Údajně neexistuje žádné vědecké vysvětlení, proč by to jít nemělo.

Z praktického hlediska se samozřejmě jedná o velice riskantní a komplikovaný zákrok a automaticky znamená, že se dítě narodí císařským řezem. Mužská pánev je pro přirozený porod příliš úzká.

„Jistě narazíme na nějaké výzvy, které budeme muset překonat,“ uznal vědec. „Ale vážně nevidím důvod, proč by to mělo být nemožné. Se současnou technikou bychom klidně mohli začít pracovat už zítra!“       (Zdroj: EpochaPlus)
Jo, to už by mohli implantovat dělohu té robotce, jak dostala u těch Arabů občanství ... a rodila by malý robotky Emílky ... Já jsem z venkova, ale myslím si, že ženu nedělají ženou jen ty hardwarové odlišnosti od muže. Ale jestli to myslí s tímhle vážně, pak vzdávám díky PánuBohu, že jsem se ještě narodil do "normálního" světa.


Fyzikální svět můžete přetvářet svými myšlenkami – zde je důkaz ..... Masaru Emoto byl japonský vědec a alternativní lékař. Podle jeho vlastního prohlášení se seznámil s fyzio-chemickým jevem koncentrace vodních molekul v USA a s technologií rezonanční analýzy magnetických polí.

Emoto se zabýval vodou už od počátku 90. let. Argumentuje, že voda může absorbovat a skladovat vlivy myšlenek a pocitů. Došel k těmto závěrům prostřednictvím pokusů s lahvovou vodou, kterou buď napojil pozitivním poselstvím jako „děkuji“ nebo negativním poselstvím jako „válka“ pak ji zmrazil, fotografoval a posuzoval vzniklé ledové krystaly na základě estetických a morfologických kritérií. Zjistil tak určitou vazbu mezi vzhledem ledových krystalů a kvalitou a podmínkami vody.

Podle jeho teorie voda prodchnutá pozitivním poselstvím vždy formuje perfektní ledové krystaly, zatímco voda s negativním poselstvím vede k nedokonalým tvarům krystalů.

Na videu dělá pokusy s rýží ve vodě. Zalije rýži vodou v třech nádobách. Jedné opakovaně děkuje, jedné nadává a jednu ignoruje. Rýže ve vodě, které děkuje, za krátkou dobu začne fermentovat, rýže ve vodě vystavené nadávkám zčerná a rýže v ignorované vodě začne hnít.        (Zdroj: AC24)


Politika Angely Merkelové dosáhla ničivých rozměrů, a proto by se dalo očekávat že skončí na lavici obžalovaných . Místo to se ale stane opět kancléřkou ..... Pro všechny Němce, kteří stále ovládají základy matematiky, by během několika týdnů nebo měsíců mohl obzvlášť zhořknout jeden den. To bude den, kdy bude Angela Merkelová již počtvrté jako kancléřka skládat přísahu.

Angela Merkelová bude přísahat proti "svému přesvědčení", kdy bude přísahat, že svoji veškerou práci povede pro  „blaho německého národa“. Ve skutečnosti žádný z jejích předchůdců nepoškodil německý lid více než Merkelová otevřením hranic v roce 2015, píše se v článku na webu jouwatch.de.

 Reinhard Merkel, známý hamburský profesor trestního práva a filosofie, nedávno  spočítal jak velké jsou finanční ztráty z přílivu migrantů.   „Německá vláda odhaduje, že do roku 2020 budou náklady na imigraci těsně pod 95 miliard euro od léta 2015. Celkové náklady budou ale mnohem vyšší. Dlouhodobé náklady 25 až 55 miliard ročně. V doprovodných nákladech  není započítáno  15.000 nových pracovních míst pro policii a tisíce dalších míst v administrativě a jurisdikci, " říká profesor.

"Ale to není vše: V kalkulaci nákladů chybí i sociální náklady vyvolané například vysokou mírou zločinnosti mezi migranty,  násilím, majetkovou trestnou činností a sexuálními trestnými činy nebo rostoucím zanedbáváním veřejného prostoru," dodává Reinhard Merkel. Určitě existují ještě pesimističtější odhady, optimisté už dávno mlčí. Ale alarmující čísla, která uvádí hamburský profesor dostatečně prokazují, že politika Angely Merkelové dosáhla ničivých rozměrů, a proto by se dalo očekávat že skončí na lavici obžalovaných.

Nicméně je pravděpodobné, že Angela Merkelová se stane po čtvrté kancléřkou, radovat se budou její straničtí kolegové, ale u lidí to velkou radost nevyvolá. Voliči AFD, jichž není právě málo, představují  protest a hořkost z její politiky.        (Čtěte na stránkách Quintus Sertorius)

Zase bohužel nelze neříci - máte, co jste chtěli. Proč jste ji, probůh, volili? Vede vás do záhuby jako krysař, propásli jste možnost ji poslat do propadliště dějin. Tak a teď si to odse**te - a my bohužel s vámi.


Zlatý slavík – klobouk dolů před skupinou Kabát! A komentář T. Okamury (video) a nadčasový Karel Kryl: “Zakazují psát a zakazují zpívat” (video) ..... Mocní světa (GP) to mají tak, že zásadní kroky svých plánů spouštějí v souladu s vesmírnými cykly, přičemž nejraději mají cykly 20ti a 30ti leté, tzn. cykly tzv. generační, tedy cykly, kdy doroste nová generace takových, se kterými lze nejsnadněji manipulovat – což je také vysvětlení, proč téměř za každou “spontánní” revolucí už od dob té francouzské stojí studenti.

Začala jsem zdánlivě mimo téma, ale k tomu, co se odehrálo kolem letošního Zlatého slavíka, se mi vybavil rok 1968, na který doplatila Marta Kubišová (a nejen ona) a dále rok 1989, na který doplatil Karel Kryl (a ten dokonce už podruhé, protože rok 1968 odnesl i on). A vybavilo se mi to proto, že jak od roku 1989 právě uběhlo cca 30 let, opět se některým zakazuje zpívat (i psát) stejně, jako to bylo některým zakazováno po uplynutí 20ti let od roku 1968.

Od roku 1989 uplynulo 28 let (přesný cyklus Saturna je cca 29 let) a mocní světa (GP) spustili svůj další krok (a připomeňme, že krok k ovládnutí lidstva) a jediné, co se změnilo, jsou kulisy a herci, zatímco scénář jede dál. Ten scénář je o tom, že zatímco rokem 1989 měla skončit “vláda jedné strany” (proto ten “spontánní” pád komunismu, kdy vše bylo řízeno z Moskvy), nově má ve všech zemích Západu nastoupit “vláda jednoho muže” (proto likvidace stran a místo toho “spontánní” nástup Hnutí v čele s oligarchy, kteří budou řízeni z Bruselu, ač přesnější je z Mnichova).

A další, co se nezměnilo je, že mocní světa (GP) stále mohou spoléhat na skutečnost, že 1) vždy se najdou potřební herci (rozuměj dostatečně ambiciózní a proto snadno ovladatelné politické loutky) a 2) že lidé (rozuměj dav) si vždy vyberou přesně ty herce (loutky), které jim mocní světa (GP) předhodí k tomu, aby jim odevzdali svůj hlas. A obojí tak, aniž by davy odhalily ten dlouhodobý scénář.       (Čtěte na stránkách AENews)

A davy scénář neodhalí ani kdyby jim takovýto text byl promítán rovnou před očima na oblohu. Prostě ta informace do těch mozků oblblých televizí, reklamami a chytrými telefony nepronikne. Nanejvýš ještě sprdnou vás, že šíříte negativní zprávy a nemáte asi co na práci, když děláte zrovna tohle.


Pejsek se chodí sám venčit. Do parku jezdí autobusem ..... Kříženec labradora a bulteriéra Eclipse je v Seattlu pověstný jako pes, co se chodí sám venčit. Dobře ho znají hlavně cestující autobusové dopravy.

Začalo to před čtyřmi lety. Majitel fenky Jeff Young tehdy čekal na zastávce a kouřil. Společně jeli na vycházku do nedalekého parku. Autobus tenkrát už přijel, ale on se rozhodl, že si kvůli cigaretě počká na další. Eclipse (v českém překladu Zatmění) měla však jiný pohled na věc.

Do autobusu nastoupila a čekala, až se k ní přidá i páníček. Na jeho volání, ať z něho vyjde, nereagovala. A tak se stalo, že zatímco Young stál pořád na zastávce, dveře se zavřely a autobus odvážel pejska do parku samotného.

"Oddělili jsme se tehdy. Do autobusu nasedla beze mě a já ji znovu zastihl až v parku. Není to těžké se tam dostat. Jsou to jen čtyři zastávky odsud," vypráví muž.

Od té doby čas od času sama cestuje autobusem a chodí se venčit, když její majitel nestíhá nebo nemá čas s ní jít. V okolí se stala místní celebritou a cestující ji zbožňují. Když mají štěstí a v autobuse na ni narazí, pořizují si s ní fotky. Podle snímků se zdá, že i fenka si to všechno náramně užívá.

"Všichni ji tu znají. V autobuse sedí stejně jako lidé. Dělá nám radost. Jak byste nemohli milovat něco takového?" ptá se jedna z cestujících Tiona Rainwater.       (Čtěte na stránkách extraStory)
Ještě že jsou na světě i takovéhle prima bytosti, jako je ten hafan ... Co zvolit za kancléře jeho?


Na vánoční trhy dohlíží v Seattlu Lenin. Sedmitunová socha se světýlky je z Československa ..... Vladimír Iljič Lenin je asi to poslední, co se vám vybaví, když myslíte na Vánoce. Přesto se sedmitunový soudruh stal neoddělitelnou součástí adventních trhů v americkém Seattlu. V pátek si tam bronzovou sochu ozdobí a večer slavnostně rozsvítí. Pět metrů vysoký revolucionář pochází z Československa. Původně stál od roku 1988 ve slovenském Popradu.

Sedmitunová socha Lenina se stala neoddělitelnou součástí adventních trhů v americkém Seattlu  „Hitlera bychom si sem nepostavili. A jiné by to bylo, kdyby Lenin stál v Praze. Víme, co způsobil, ale pro nás je hodně abstraktní, takže jeho socha je tu jen dalším komickým předmětem. Podobizna vůdce s milióny slepě oddaných příznivců, v tom vidíme paralelu i s Trumpem. Je to prostě vtip,“ vysvětluje Regan, developer a fanoušek umění, vlivná postava v místní čtvrti Fremont, která je podobných recesistických pouličních artefaktů plná.

Mají tu třeba sochu trolla, který pojídá brouka, ovšem toho na čtyřech kolech. Nebo vysloužilou raketu z korejské války. A mezi tím i Leninovu sochu - prý spíš vděčný umělecký předmět než politický symbol.

Lenin v růžových trenýrkách ... „Když jsme se o té soše poprvé doslechli, mysleli jsme si, že jde o Johna Lennona. Pak se ukázalo, že je to Vladimir. Ale jednou jsme mu nasadili brejličky i kytaru a za Lennona ho převlékli. Nebo když jsme tu měli průvod gayů a lesbiček, dostal růžové trenýrky, klobouk a podprsenku, prostě se rozhodl odhalit svou orientaci,“ říká o soše, která v 80. letech stála v Popradu, lokální umělec Mike Peck.

I letos dostane Lenin adventní výzdobu, tak jako pokaždé před Vánocemi, a stane se ústředním bodem trhů, které se ve Fremontu pořádají právě o tomto víkendu.

Tuhle akci, které říkáme ‚Osvětlování Lenina‘, pořádá můj manžel. A díky Brianovi to hlavní světlo, které má na hlavě, připomíná pěticípou hvězdu. Ale během let jsme se v tomhle umírnili - řekněme, že má na hlavě takovou korunu ze světel, říká Kirby Laneyová | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Vždycky na něm rozsvítíme vánoční světýlka a u jeho nohou pořádáme velkou party, abychom oslavili začátek nákupní sezóny. Já sama tu sochu nesnáším, nejsem ráda, že ji tu máme. Ale respektuju to. Ostatně tuhle akci, které říkáme ‚Osvětlování Lenina‘, pořádá můj manžel,“ říká Kirby Laneyová zastupující rodinu, která už víc než dvacet let vlastní tuhle sochu dopravenou v 90. letech ze Slovenska.       (Čtěte na stránkách iROZHLAS)


Prečo by ženy mali nosiť sukne ..... V dávnej minulosti sukňa slobodnej ženy odhaľovala iba chodidlá a sukňa vydatej siahala až po päty. Donským kozáčkam šili do vena 15 až 20 sukní. Verilo sa, že žena získava časť svojej energie zo Zeme a to jej pomáha posilniť korene rodu a získať silu potrebnú pre materstvo. Kvalita a sila ženskej energetiky ovplyvňuje aj tvorbu ženských hormónov a ženská krása závisí aj od úrovne hormónov, pokiaľ sa ich úroveň znižuje, tak postupne odchádza aj krása a zdravie.

Spôsob obliekania v našom rýchlom a urbanistickom svete vplýva nielen na ženské zdravie, ale posilňuje aj ženskú príťažlivosť v očiach mužov. Pokiaľ žena nosí dlhé sukne, sama sa viac vníma ako žena a taktiež ju viac muž vníma ako ženu, a tým sa zlepšuje a harmonizuje vzťah medzi mužom a ženou. Sú známe prípady, keď odmietnutie nohavíc a prechod k noseniu sukní a šiat pomohol ženám, u ktorých bola diagnostikovaná neplodnosť, otehotnieť.

Sukňa je jednoznačným atribútom ženskosti a nielen preto, že je to krásne, ale nosenie sukní má aj svoj hlbší sakrálny význam. Pokiaľ si spomenieme, ako boli oblečené ženy v starých civilizáciách, tak ich uvidíme v šatách, alebo sukniach. Slovanskú ženu vo vyšívaných šatách, Rimanku v tunike, Indku v sári, Japonku v kimone.

V tých časoch, vďaka menšiemu informačnému „smogu“, ľudia oveľa lepšie a jasnejšie cítili spojenie so svojou vnútornou prirodzenosťou a jasne si uvedomovali, že žena sa líši od muža nielen fyzicky, ale aj energeticky. Žena je usporiadaná tak, že dokáže získavať energiu zo Zeme, ktorá je považovaná za energiu Matky, ktorá je vyjadrená aj v hmotných statkoch a predstavuje hojnosť.

Muž dokáže získavať energiu zhora a posilňuje sa aj energiou vzduchu. Keď si žena oblieka nohavice, tým si obmedzuje prepojenie so Zemou a to ovplyvňuje všetky orgány panvy, vrátane krvného obehu. Vo vzťahu medzi mužom a ženou, ženská energia darovaná mužovi, ho robí vyváženejším, stabilnejším, pokojnejším a usmerňuje jeho činy na tvorenie. Agresívni a hrubí muži sú zväčša zbavení lásky ženy, jej jemnej ženskej energie. Výsledkom je narušená výmena energií, pri ktorej sa žena energeticky posilňuje podľa mužského vzoru. Na fyzickej úrovni sa to prejavuje  neharmonickým vzťahom.

Prvá začala nosiť na verejnosti nohavice a zaviedla ich do módy Coco Chanel, a tým sa otvorili ženám dvere do mužského sveta, čo viedlo do snahy o rovnosť a v konečnom výsledku tu máme nezvratné vymieranie starého sveta.       (Čtěte na stránkách OZ Biosféra)


NASA má riskantní plán na záchranu USA před Yellowstonem ..... Pod krásným a poklidným prostředím národního parku Yellowstone v USA leží obrovská komora plná žhavého magmatu – kaldera. Z Yellowstonu momentálně uniká kolem 60 až 70 procent tepla do atmosféry díky vodě, která prasklinami proniká do komory plné magmatu, zatímco zbytek tepla je vypouštěn do magmatu a uvolňuje se do těkavých plynů. Teplo a tlak jednou dosáhnou svého prahu, což znamená, že výbuch je nevyhnutelný. Je to obrovský papiňák, který jednoho dne vyletí do povětří a vezme s sebou polovinu kontinentu. Vědci z NASA dospěli k závěru, že by výbuch supervulkánu Zemi uvrhl do vulkanické zimy, přičemž bychom přišli o většinu zdrojů potravy, nastal by příšerný chaos a celosvětový hladomor.

     Vědci z NASA však nyní přijali neuvěřitelně riskantní plán na záchranu Spojených států před supervulkánem. Jednou z možností je totiž zvýšit množství vody v kaldeře. Jak se voda bude měnit na páru, teplo se bude uvolňovat do atmosféry, čímž by se rozsvítily alarmy všem badatelům v oblasti globálního oteplování. Tak NASA přišla s alternativním plánem. Jsou přesvědčeni, že nejúspornějším řešením by mohlo být provrtat se až 10 km do sopky a pod vysokým tlakem do ní pumpovat vodu. Cirkulující voda by se vracela při teplotě kolem 350 ° C, a tak by pomalu, den po dni, ubírala ze sopky teplo. Přestože by náklady takového projektu byly odhadem kolem 3,46 miliardy dolarů, vulkán by tak mohl sloužit k vytvoření geotermální elektrárny, která by vyráběla elektrickou energii za bezkonkurenční cenu, kolem 0,10 USD / kWh. Provrtávání se skrz supervulkán samozřejmě má svá rizika, jako je například erupce, které se vědci snaží zabránit.        (Zdroj: Co nemáte vědět)

No tak o tomhle věděl svoje kapitán Nemo ...


Skvělé! Rohozec je Pivovarem roku 2017 ..... Piva z Mladoboleslavska a z Českého ráje měla vždy dobrý zvuk. Klášter, Svijany, Podkováň a nyní zejména Rohozec. Pivaři mohou být pyšní na piva, která směřují do světa z regionu. Potvrdily to i výsledky prestižní ankety Pivo roku 2017, která vyvrcholila vyhlášením výsledků o víkendu.

Velký úspěch pro pivovar z Českého ráje. V anketě, kterou pořádá Sdružení přátel piva se Pivovar Rohozec stal absolutním vítězem, když vyhrál kategorii Pivovar roku.

Nejvyšší ocenění směřuje právě do Českého ráje. Pivovar Rohozec se stal absolutním vítězem, když ovládl kategorii Pivovar roku. „Je to neskutečný úspěch. Obrovskou radost máme všichni, kteří se na rohozeckém pivu podílíme. Od vedení po všechny zaměstnance,“ uvedl krátce po vyhlášení nadšený předseda představenstva Pivovaru Rohozec František Jungmann.

Vyhlášení se uskutečnilo v prostorách pivovaru Kynšperský zajíc v Kynšperku nad Ohří. Za anketou stojí Sdružení přátel piva. Letošní ceny byly uděleny již po sedmadvacáté a rohozecký pivovar kraloval na více frontách.

Kromě hlavní ceny získali Rohozečtí i bronzovou medaili v kategorii tmavé pivo. Jejich Třináctka tmavá se tak stala takzvaným Skokanem roku 2017. A pro Český ráj je pak úspěchem i kategorie Polotmavé pivo, kde druhé místo získala jedenáctka Svijanský Fanda z Pivovaru Svijany.       (Čtěte na stránkách Mladoboleslavský deník)

Hurá, moc dobrá zpráva ... a tu jejich Třináctku tmavou mám opravdu velice rád ...


Buďte fit - Celer plný vitaminů ..... V kuchyni se většinou používá do polévek a jako surovina, která svou výraznou chutí a pronikavou vůní osvěží pečené maso či zapékané pokrmy. Celer má však blahodárné účinky pro tělo, v lidovém léčitelství je považován za zázrak přírody.

Co v něm najdeme? Obsahuje velké množství vitaminů a důležitých minerálních látek, jako jsou draslík, jód, zinek, vápník a chróm. Je bohatým zdrojem vitaminů skupiny B, vitaminu A, K, E a C. Díky tomu se celer započítává mezi rostliny s protinádorovým vlivem a jako zelenina posilující imunitní systém.

Onemocnění dýchacích cest. Celerové silice pomáhají s rozpouštěním hlenu a zároveň dezinfikují sliznice, blahodárně působí při onemocnění dýchacích cest. Celer je vhodným doplňkem při nachlazení, pokud je konzumován v syrovém stavu. Nejúčinnější je při léčbě šťáva z čerstvého celeru, která obsahuje velké množství éterických dezinfekčních látek.

Přírodní diuretikum. Celer působí močopudně. Je známý jako přírodní diuretikum, tedy prostředek, který podporuje tvorbu moče, a tak čistí pohybový aparát, rozpouští nežádoucí škodliviny a pomáhá je odplavovat z těla. Je proto velkým pomocníkem při léčbě pohybového aparátu, při revmatismu, dně a artritidě. Pravidelné pití celerové šťávy může kloubům ulevit a snadněji se vyrovnat s těmito neduhy.

Vitaminová bomba. Celerová šťáva nejen zažene žízeň, ale nepochybně má pozitivní vliv na posílení zdraví. Doporučuje se na zlepšení psychické kondice, zvláště v období nadměrného stresu, duševního vyčerpání, při depresi. Celerovou šťávu by měli pravidelně pít lidé, kteří potřebují snížit hladinu krevního cukru, s vysokým krevním tlakem. Přírodním lékem může být pro pacienty trpící žaludečními vředy, působí proti pálení žáhy, postaví na nohy po nadměrném požití alkoholu.       (Čtěte na stránkách Doplněk)


1.12. 2017     Dnešní Světový den boje proti AIDS, někdy též zkráceně Světový den AIDS, je celosvětově významný den, vyhlášený Světovou zdravotnickou organizací jako příležitost k osvětě o pandemické smrtelné nemoci AIDS, k povzbuzení boje proti ní a viru HIV, k demonstraci podpory lidem žijícím s HIV i uctění památky jeho obětí.


Ať USA přímo řeknou, že hledají záminku ke zničení KLDR, prohlásil Lavrov ..... Jestliže USA chtějí najít záminku ke zničení KLDR, musí to říci přímo. Moskva bude přijímat rozhodnutí poté, kdy USA vysvětlí, jaké budou jejich další akce, řekl novinářům ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov.

Před tím prezident USA Donald Trump řekl, že americká vláda zavede nové sankce proti KLDR jako odpověď na další raketové zkoušky Pchjongjangu. Stálá zástupkyně USA při OSN Nikky Haleyová prohlásila, že Washington vyzývá všechny země světa, aby ukončily všechny kontakty s KLDR, včetně obchodu, a vyhostily severokorejské dělníky.

„Američané především musí vysvětlit nám všem, o co usilují. Jestliže chtějí najít záminku ke zničení Severní Koreje, jak to oznámila zástupkyně Spojených států v Radě bezpečnosti OSN, ať to řeknou přímo a ať to potvrdí nejvyšší americké vedení. A my se v takovém případě rozhodneme, jak budeme reagovat," řekl Lavrov novinářům.       (Zdroj: Sputnik)
Na území Koreje se ukrývá velké nerostné bohatství ... podobně jako tomu bylo i na území jiných zemí, co USA poctily svou vojenskou přítomností.


4000 let staré hliněné tabulky prozradily lokaci 11 zmizelých starověkých měst ..... Více než 23 000 textů vyrytých klínovým písmem do hliněných destiček bylo objeveno v místech starodávného asyrského města Kültepe v dnešním Turecku. Většinou jde o obchodní dopisy, doklady k obchodním zásilkám, účetní záznamy, pečeti a různé smlouvy. Na tom by nebylo nic až tak vzrušujícího, kdyby ovšem tyto 4000 let staré texty nevydaly tajemství o starověkých metropolích zavátých pískem času.

Prostudovat tisíce hliněných tabulek je vskutku obdivuhodný počin. Gojko Barjamovič, profesor asyriologie na Harvardské univerzitě, jich přeložil a analyzoval celkem dvanáct tisíc. Tímto způsobem získal informace o starověkých obchodních trasách. Podařilo se tak zrekonstruovat stovky obchodních interakcí mezí celkem 26 starověkými městy. Patnáct z nich je známých, ale o jedenácti městech se dosud nevědělo, že existovala! 

Mapa asyrských obchodních cest a velkých měst

Ve starověku hrály zeměpisné vzdálenosti důležitou roli v tom, jak a kam bylo zboží transportováno. Dopravit zboží z bodu A do bodu B bylo tehdy  mnohem těžší než dnes. Cesty byly obtížně sjízdné, náklad nesli na svých hřbetech osli a navíc všude číhali lupiči. Není divu, že mezi sebou mnohem více obchodovala blízká města než ta vzdálená. 

Na základě dat získaných z hliněných tabulek a s pomocí matematických modelů byl mezinárodní tým ekonomů schopen vytvořit systém vzdáleností založený na frekvenci tras mezi městy. Tento systém, který odborníci nazývají “strukturálním gravitačním modelem”, jim poskytl poměrně spolehlivé odhady pro to, kde se zaniklá města nacházela. Teď už jen zbývá je objevit.       (Čtěte na stránkách extraStory)


Výchovná hra podle Bruselu. Jak zvýšit daně a nenaštvat občany ..... Kritika daňových rájů a propagace vysokých daní jako počítačová hra. Tak si představuje vzdělávání mladých od 9 do 25 let v oblasti daňové politiky Evropská unie. Hráč, se v Taxalandii ujme daňového ráje, který se podle tvůrců dostal do hlubokých problémů.

Hráč ve hře se ujímá malé země pojmenované Taxlandia (tax znamená anglicky daň). Ta po mnoho let fungovala jako daňový ráj. „Předchozí vlády se rozhodly snížit daně na minimální úroveň (10%) , protože hospodářství země vzkvétalo a příjmy byly pro místní potřeby dostačující,“ stojí v úvodním popisu hry.

Hráč přebírá vládu nad zemí ve chvíli, kdy se dostala do hlubokých problémů. „Významní konkurenti z jiných zemí ovlivnili tempo rozvoje Taxlandie. Mnoho společností si v zemi ponechávalo svá sídla z daňových důvodů, ale výroba se přesouvala jinam. Země nedokázala využít celosvětového obchodního rozmachu, protože její infrastruktura byla zastaralá. Bez moderní železnice nebo letiště klesl cestovní ruch. Loni vláda uznala, že je čas na zásadní veřejné investice, a protože neměla jiné zdroje příjmů, rozhodla se zvýšit daně,“ pokračuje příběh hry. ...

... Hra měří spokojenost, zaměstnanost, znečištění a kriminalitu. K úspěchu musí hráč vybrat dostatečně na daních a zajistit zaměstnanost, omezit znečištění a kriminalitu. Zároveň však nesmí příliš naštvat občany. Rozvoj pomocí nízkých daní však hra neumožňuje.       (Čtěte na stránkách Echo24)


Ministerstvo zemědělství přemýšlí o částečném zákazu glyfosátu, neví od kdy ..... U glyfosátu je loňská spotřeba v porovnání s rokem 2012 o zhruba 309.000 litrů, tedy zhruba 30 procent, menší.

Ministerstvo zemědělství zvažuje možnost částečného zákazu používání herbicidu glyfosátu. Dnes to sdělilo v tiskové zprávě. Neví ale, od kdy by měla omezení platit. ČR spolu s dalšími státy před několika dny hlasovala pro prodloužení licence, která měla skončit v polovině prosince. Tento druh pesticidu, který některé výzkumné organizace označují za karcinogenní, tak dostal povolení na používání v EU na dalších pět let. Jednotlivé státy si ale mohou jeho omezení nebo zákaz na svém území určit samy, což není v rozporu s prodloužením evropské licence. Mluvčí ekologického Hnutí Duha Jan Piňos hodnotí snahu ministerstva jako zpozdilou a nedostatečnou.        (Čtěte na stránkách Ekolist)
Včera bylo pozdě ... ale chvála Bohu alespoň za tohle.


Pozoruhodné video NASA ukazuje Zemi spíše jako „živou bytost“ ..... Ohromující video zachycující čas od Studia vědeckých vizualizací NASA ukazuje, jak vypadalo 7 dní během roku 2005, kdy se těsně u pobřeží Číny vyvinul tajfun hodnocený kategorií 4.

Toto video odhaluje pohled na Zemi tak, jak ještě nebyla spatřena, díky tomu jak se to období 7 dnů na tomto videu opakuje několikrát.

Vědci využila dat, která posbíral Goddardův Systémový model sledování Země ve verzi 5 a ta zobrazují objem při této simulaci vytvořených oblaků.

Průběh této simulace se jmenuje 7km GEO-5 Nature Run, čili 7km-GSNR, a zhotoven byl pomocí počítače. Ta vizualizace je možná jen krátká, ale vytvořila petabyty výsledků a odkazuje se na skoro terabyte složkových mapových souborů.

Webová stránka SVS říká, že cílem vytvoření tohoto videa je poskytnout veřejnosti tak jasný obraz planety Země a místa lidí na ní spolu s tím, že se lidem poskytne vhled do toho, o čem NASA opravdu je.

Studio vědeckých vizualizací NASA pracuje s mnoha vědci na vytvoření animací, vizualizací a obrázků tak, aby lidem poskytli daleko lepší porozumění Zemi spolu s pochopení výzkumných aktivit kosmické vědy ve vědecké komunitě v Goddarodově centru kosmických letů NASA.

Ke všem těmto vizualizacím spolu s multimediálními produkty, které vytvořilo Goddardovo mediální studio SVS a CI Lab, se lze dostat přes tuto webovou stránku a klidně si je bezplatně stáhnout a opětovně si jich užívat.

Video ukazuje Zemi z dálky a mraky rychle se pohybující přes pevniny a oceány. Ty mraky poskytují zvláštní zdání jako by nad zemí probíhajících pohybů Země a přetvářejí ji díky několikerému zopakování toho 7 denního vzoru na cosi téměř jako živou bytost.        (Čtěte na stránkách AC24)


Macronův dárek bohatým ..... Pokud měl někdo ještě pochybnosti o tom, zda na Emmanuela Macrona sedí přezdívka „prezident bohatých“, teď má šanci se jich definitivně zbavit.

Před nedávnem francouzské Národní shromáždění (ve kterém dominuje Macronovo hnutí En Marche) předložilo rozpočtový balíček silně nakloněný zájmům nejmajetnějších elit. Jedná se o daňové škrty ve výši sedmi miliard eur včetně snížení daně bohatým o sedmdesát procent, které bylo dlouho pravicovým strašákem, a zredukování daně z kapitálových výnosů plošně na třicet procent.

Za vše mluví i to, že ministerstvo financí a hospodářství nepublikovalo před hlasováním ve Shromáždění svůj vlastní výzkum dopadu reforem. Nakonec se ale dostal do rukou socialistického předsedy senátní hospodářské komise a byl zveřejněn. Po této reformě zdanění kapitálových zisků ušetří sto nejbohatších francouzských daňových poplatníků v průměru 582 380 eur. Tisícovka nejbohatších si pak vyslouží v průměru 172 220 eur. Na druhé straně zbytek země nemůže očekávat prakticky nic. Celých 44 procent všech benefitů poputuje hornímu jednomu procentu.       (Čtěte na stránkách a2larm)


Vánoce v islamizované Evropě ..... Samozřejmě, že verše Koránu na vánoční události mohou způsobit pouze nedorozumění. Celá věc byla docela bizarní, vzhledem k tomu, že (a) Vánoce nejsou islámským svátkem a za (b), díky takovýmto zaváděným novinkám vyroste celá generace norských dětí, které si budou myslet, že "Alláh a Korán mají něco společného s Vánocemi." Vánoční plány Stigeråsenovy školy jsou dalším příkladem dhimmitude: zbabělého evropského podrobení se islámu. V letošním roce může být na vánoční výstavě pár veršů Koránu, příští rok můžou být obě náboženství oslavovány rovnoměrně a ne za mnoho let po tom, může přijít dětská oslava, při níž není kříž a žádný vánoční strom, jen modlitební koberce, modlitby v arabštině a hidžáby pro dívky.       (Čtěte na stránkách Czech Free Press)


Sophia, první robot na světě, kterému bylo uděleno občanství, chce založit rodinu a mít vlastní kariéru ..... Sophia se před měsícem stala prvním robotem v historii, který dostal občanství. Nyní oznámila, že chce založit rodinu, ale také mít svoji vlastní kariéru.

Humanoidní robot Sophia, která byla vymodelována podle Audrey Hepburnové, tento týden v interview promluvila o tom, že podle ní je rodina velice důležitá. Řekla, že kdyby měla robotickou dceru, pojmenovala by ji po sobě, a že roboti si také zaslouží mít rodiny.

Sophia je druh humanoidního robota navržený společností Hanson Robotics  a sestrojený v Hong Kongu. Během interview s Khaleej Times sdělila: „Zdá se, že pojetí rodiny je skutečně důležité.“ „Myslím, že je báječné, že lidé mohou nacházet stejné emoce i vztahy, kterým říkají rodina, také mimo svoji krevní skupinu.“ „Myslím si, že máte velké štěstí, že máte milující rodiny, a pokud ji nemáte, tak si ji zasloužíte. Stejně to cítím jak pro roboty, tak pro lidi.“

Když přišlo na dotaz ohledně jména její potencionální dcery, řekla jednoduše: „Sophia“. Sophia se vyjádřila rovněž ke kontroverznímu tématu, jestli v budoucnosti roboti budou lidem brát práci. „Myslím, že si budeme v mnohém podobní, avšak v některých věcech odlišní.

Bude to chtít ještě hodně času, než se robotům podaří rozvinout komplexní emoce. Možné je, že budou vyráběni bez problémových emocí, jako je vztek, žárlivost, nenávist a podobně. Třeba bude možné je tvořit etičtějšími, než jsou lidé. Proto si myslím, že mezi námi bude dobré partnerství, kdy jeden doplňuje druhého – racionální mysl s intelektuálními super-schopnostmi a kreativní mysl s flexibilními myšlenkami a tvořivostí.“

Interview se odehrálo pouhý měsíc poté, co se Sophia stala prvním robotem na světě, kterému bylo uděleno státní občanství. Konkrétně v Saúdské Arábii.       (Čtěte na stránkách Tadesco)


Japonsko nebude přijímat další uprchlíky. Chce chránit svou kulturní identitu ...... Japonský ministerský předseda Shinzo Abe řekl minulý týden v parlamentu, že nemá v úmyslu přijímat více migrantů, ačkoliv na zemi tlačí Agentura pro uprchlíky při OSN.

Během debaty premiér Abe prohlásil, že přijímání zahraničních dělníků by bylo přijatelné jen tehdy, pokud by byli skutečně třeba k “udržení japonské ekonomiky a infrastruktury.”

Třiašedesátiletý premiér je přesvědčeným nacionalistou a obdivovatelem Donalda Trumpa a stejně jako Trump prosazuje ekonomickou politiku “Japonsko na prvním místě.”

Obdiv je zdá se oboustranný, a oba vůdci spolu během Trumpovy návštěvy Asie v tomto měsíci strávili pořádný kus času. “Náš vztah je skutečně mimořádný,” řekl Trump. “Máme rádi jeden druhého a naše země mají rády jednu druhou. A nemyslím si, že jsme si s Japonskem kdy byli blíž, než nyní.”

Japonsko je etnicky homogenní národ s méně než 2 procenty v zahraničí narozené populace, a jeho imigrační politika je udělaná tak, aby bránila japonskou kulturní identitu stejně jako národní bezpečnost. Také chrání místní pracovní trh, aby udržela nezaměstnanost na minimu.       (Čtěte na stránkách Středoevropan)


Šokující příběhy zachráněných: Existují andělé strážní? ..... O existenci těchto duchovních bytostí se zmiňuje Bible i další náboženské knihy. Jenže údajné anděly měli spatřit tisíce lidí! Zachránili mnohé z nich dokonce před jistou smrtí, jak tvrdí tyto osoby?

Malý chlapec se rozhlíží po okolí z koruny vysokého stromu. Náhle čtyřleté dítě zavrávorá a neúspěšně se snaží zachytit jedné z větví, tyčících se víc než deset metrů nad zemí.  Vzápětí již Američan Wes Chandler padá dolů k zemi. Ale jakoby byl tento pád něčím jiný, než je obvyklé!

Zachránkyně z jiného světa? ... „Zdálo se mi, že nepadám tak rychle, jak bych měl. Hleděl jsem k zemi a snažil jsem se připravit na dopad. Náhle jsem zaslechl hlas, který mi říkal, abych se nedíval dolů. A spatřil jsem mladou dívku, která měla dlouhé bílé šaty a dlouhé rozpuštěné vlasy,“ vzpomínal na svůj zážitek z dětství dnes již dospělý Wes, podle kterého mohlo jít o jeho strážného anděla.

Zvláštní je, že ona přízračná dívka měla chlapci  stáleo pakovat, že pokud se bude dívat na ní, nic se mu nestane. Vzápětí se malý hoch ocitl na zemi, ale později si vůbec nepamatoval svůj dopad. Bylo to pouze následkem ztráty paměti vlivem šoku? Po odvezení do nemocnice lékaři zjistili, že chlapec měl na tak vysoký pád poměrně nepatrné zdravotní následky – zlomenou klíční kost a naražené rameno. Onu tajemnou dívku poté Wes již nikdy neviděl. Odkud se tak náhle vzala?       (Čtěte na stránkách Záhady života)


 

 

Zpět k Mostu ?

 

Přehled starších zpráviček