Psí prosba o pomoc

Dne 29.1.2006 se ve večerních zprávách na Nově (zde) objevila první informace o tom, že v obci Želivec uhynulo následkem otravy strychninem pět psů a tři bojují o život. Jelikož zmíněná obec leží vzdušnou čarou pouhé 2km od naší samoty, kde máme náš psinec, začal jsem si více všímat pohybu lidí kolem naší samoty. Není to jednoduché, jelikož jsme na křižovatce mezi vesnicemi Křížkový Újezdec a obcí Chomutovice, kterou protíná přímo u nás veřejná turistická stezka značená žlutou značkou. Lidí kolem nás chodí poměrně dost. Problém je v tom, že mi zhruba před dvěma týdny uhynul jeden z mých mladých psů, dvouletý silný a zdravý středoasiat, který byl v nejkrajnějším kotci, ležícím pouhé dva metry od silnice. Sice jsme ho nechali prohlédnout na pitevně specializované veterinární kliniky v Praze, ale podle všeho to v té době vypadalo na srdeční vadu. Včera se udělalo velice špatně další naší fence, proto jsme navštívili okamžitě veterinu a nechali ji ošetřit preventivním opatřením na podezření z otravy, jelikož ještě ráno byla fenka v pořádku a po poledni měla příznaky silné otravy. Okamžitě jsme odebrali krev a s pomocí přátel ji nechali ve specializované laboratoři vyšetřit. Podobnost obou případů byla až moc podezřelá. Podle výsledků rozboru krve nic nenasvědčovalo použití klasických dostupných jedů, proto nám zůstalo moc nezodpovězených otázek. Hlavní z nich byla: "máme smečku kardiaků?"

Tohoto mazlíka výše zmíněným způsobem zabili

Omyl, dnes kolem poledne jsme našli u kotce malou červenošedou pilulku. Spolu s primářkou patologie v Rakovníku, která je také pejskařka a naše kamarádka, dáme tuto pilulku policii, aby zjistili, o jaké farmakum se zde jedná. Jestliže to bude lék na zvýšení krevního tlaku, budeme mít odpověď na naše otázku, co tak záhadně způsobuje poruchy srdeční činnosti našich psů. Jedno nás ale zajímá mnohem víc. Kdo je za tento způsob likvidace psů zodpovědný.

Jediné, co nám do té doby zbývá, být ve střehu a monitorovat náš psinec, který je takto na ráně a terčem útoků nějakého zakomplexovaného zmetka, kterého patrně v dětství kousl nějaký jezevčík a teď se mstí všem psům. Problém je v tom, že nemáme dostatek prostředků na účinnou sebeobranu a zabezpečení psince. Jedno víme, chodí nám tu někdo v noci, protože už jsme už dvakrát zahlédli někoho, kdo zhasnul baterku a utíkal asi kolem osmé večerní do lesa. Na to, abychom to tu uhlídali a ještě ho přistihli, potřebujeme kamerový systém, který vidí i v noci a vše zaznamenává na počítač. Prosíme vás tímto o jakkoli pomoc, ať už finanční, nebo přímo darem v podobě venkovních IR LAN kamer s vysokou citlivostí. Předběžný rozpočet na zajištění sledování okolí velkého psince nám provedl náš přítel, který se zabývá výpočetní technikou a nabídl pomoc s kamerovým systémem v nejnižších možných cenových relacích, to činí cca 60tis. Předem každému, komu není problém všech psů lhostejný a pomohou nám, děkujeme.

Tato fenka, mazlíček dětí, to také málem nepřežila

Nikdy se nesnížím k tomu, abych i velmi cenné psy, byť s rodokmenem, prodával a tím s nimi ztratil kontakt. Stejně tak za pomoc Vašim psům si nenechám nikdy zaplatit. Avšak občas se dostáváme do finančně kritických situací, a tak je vítán každý finanční nebo materiální dar od lidí, kterým není tato naše činnost lhostejná a chtějí nám pomoci.


Zpět na Stránky našich zvířecích přátel

 

Zpět k Mostu ?

JL