Šetrné přírodní léčení ženských problémů

Kdykoliv se vydám na Opatov v Praze 4 do prodejny Alterna Medica, mohu si být jistý, že se vrátím plný nejnovějších informací a těch nejlepších dojmů. Prodejnička je to sice malá, ale o to více skrývá překvapení z oblasti alternativní medicíny. Obě dámy, se kterými se tu setkáte, mají nevšední pochopení pro vaše starosti, proberou s vámi vaše potíže a doporučí vám to, co je pro vás nejlepší. Často si jdu "něco" koupit, co jsem si vybral jako to nejlepší na svou bolístku - a vrátím se s něčím úplně jiným, ale ono to pomůže. A pokaždé se dozvím něco nového, o čem vám oficiální zdroje neřeknou - kam by přišly pohádkové příjmy farmaceutických koncernů, kdybychom byli doopravdy zdraví?

Koncem léta roku 2004 jsem se tu například dozvěděl, že Alterna Medica s úspěchem již několik měsíců doporučuje čínskou medicínu firmy GREENHELP – dámské slipové vložky.

Dámské (nejen) slipové vložky

Jedná se o léčivé slipové vložky s jemným povrchem, obsahující extrakty z rostlin.

Způsob podávání léčiv přes kůži a sliznici je stále řazen mezi neobvyklé, i když v oblasti gynekologie v posledních letech zaznamenal značný pokrok (např. formy náplastí, podkožní vstřebatelné „pecky“).

Když si uvědomíme, že pokožka a sliznice jsou orgány s velkou schopností vstřebávat jak škodlivé, tak léčivé látky, je jen s podivem, jak málo je doposud tato metoda podávání léčiv využívána i v dalších léčebných oblastech. Tradiční čínská medicína tento způsob léčení zná a využívá k tomu navíc znalosti o energetických centrech těla, o akupunkturních drahách a bodech. Pokožkou podávané léčivo šetří zažívací trakt a není pozměňováno trávícím procesem. Ženské pohlavní orgány jsou bohaté na dynamické a statické kanály, májí jemnou kůži a sliznici. K narušeným orgánům se léčivo proto dostává poměrně rychle - během 24 hodin.

Pokožkou aplikovaná léčiva se podávají buď ve formě náplastí nebo formou slipových vložek.

Léčení je individuální, v závislosti na intenzitě a délce trvání potíží. Vložka se vkládá na 24 hodin, pokud nemá žena výtoky a není inkontinentní, tak klidně až na 48 hodin. Obvyklá kůra vyžaduje jedno až dvě balení vložek (po 8 – 10 kusech). Další balení se používá k udržení stavu a k prevenci, při aplikaci cca 1 vložka 1x týdně.

Vložky se nemají používat při menstruaci a nejsou vhodné pro těhotné a kojící ženy, a dále pro děti a alergiky!

Vložky Madeya Sanitaran Panty Shields + koncentrát Madeya

Obsahují pazvonek, šabřinu pošvatou, olešník a klanoprašku činskou.

Obecně mají silné detoxikační, antioxidační a regenerační účinky komplexu rostlin lze využít nejen preventivně ale i při gynekologických potížích zánětlivého a hormonálního charakteru nebo při klimakterických potížích.

Dále se používají při zánětech a hnisavých onemocnění pohlavních orgánů, při zánětu vaječníků a pochvy, při stafylokokových, streptokokových, trichomonádových, kvasinkových a plísňových onemocnění pochvy, odstraňují svědění a zápach.

Lze je použít při vnějších i vnitřních hemeroidech a jako ochranu proti pohlavně přenosným chorobám.

Koncentrát Madeya se ředí ve vodě a používá se na omývání vnějších pohlavních orgánů. Vlhké obklady produktu Madeya mají velice dobrou léčivou a ochrannou funkci pro mužský pohlavní orgán před syfilidou, kapavkou a jinými venerickými nemocemi a také při plísňových onemocněních kůže. Může se použivat pro omývaní do a po porodu, po menstruace, před a po sexuálním styku.

Vložky Yu Nu Bao Herbal Sanitary (Nefritová drahocennost pro ženy)

Obsahují děhel čínský, jerlín japonský, plody olešníku japonského, stemonu japonskou, korkovník amurský, toten, semena koxii a síru.

Vložky Yu Nu Bao se používají při různých ženských obtížích: porušování měsíčného cyklu, bolestivé menstruaci, výtoku, svědění pohlavních orgánů, klimakterických obtížích apod.

Vložky Nu Shen Qui Bao herbal Sanitary (Drahocenná ozdoba pro vílu)

Obsahují korkovník amurský, jerlín, boswellii carterii, myrhu, žlutodřev čínský, šabrinu pošvatou.

V průběhu používání se ukázalo, že působí na růst vlasů a regeneraci vlasových cibulek.

Kde můžete vložky získat?

Můžete je přímo koupit v prodejně Alterna Medica, Křejpského 1507, 149 00 Praha 4 – Opatov. Kontakt: telefon+fax: 272931854, mobil: 603422680, e-mail: almed@tele2.cz. Prodejna je asi 5 minut chůze od stanice metra Opatov směrem k sídlišti (tam, kam odjel vlak metra směr Háje), z vnitřní strany prvního velkého bloku - asi tak čtvrtý vchod.

Ceník (léto 2004):


JL

zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?