Šumava je zachráněna před nájezdem developerů!

Poslanci zamítli likvidační senátorský návrh zákona. Poděkujme jim

Je to naše společná výhra. Děkujeme všem, kdo poslancům napsali nebo podepsali petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava!

Poslanecká sněmovna zamítla likvidační návrh zákona o Národním parku Šumava, který byl šitý na míru developerům, těžařským firmám a spekulantům s pozemky. Neúspěšně se jej snažila prosadit ODS s pasivní podporou KSČM, částí lidovců a jednotlivců z řad ČSSD. Naopak pro ochranu se vyjádřili poslanci TOP 09, Úsvitu, ANO a velká část ČSSD. Podívejte se, jak kdo hlasoval zde.

Velkou roli v tom sehrály vzkazy, kterých poslanci dostávali desítky denně. Díky nim a petici viděli, kolika lidem na Šumavě záleží. Prosíme, poděkujte poslancům, kteří hlasovali pro ochranu Šumavy. Jednoduchý vzkaz jim můžete napsat zde.

Tohoto úspěchu jsme dosáhli společně. Díky Vašemu podpisu petice i díky našim věrným dárcům, kteří umožňují Hnutí DUHA věnovat Šumavě patřičné úsilí.
Myslíte si, že je naše práce prospěšná? Pomozte nám v ní pokračovat. Děkujeme.

Jiří Koželouh

programový ředitel Hnutí DUHA

Co nás čeká nyní?

Dále budeme pečlivě sledovat návrh, který připravuje ministerstvo životního prostředí a který by měl upravit pravidla pro všechny naše národní parky. Zajistí ochranu i pro nejcennější části šumavské přírody?

 

Proč chránit divokou přírodu?

O tom, proč je tak důležité chránit divokou přírodu, proč ji naléhavě potřebujeme, i o dalších podrobnostech a souvislostech sporů o její ochranu v Národním parku Šumava, mluvili Jaromír Bláha a Jan Piňos v pořadu "Zachraňme Šumavu - divoké srdce Evropy" v internetové televizi Cesty k sobě. Na pořad se můžete podívat zde.

 

Hnutí DUHA v terénu

Divokou přírodu pomáhají chránit i naše Vlčí a Rysí hlídky, které monitorují pohyb velkých šelem přímo v terénu. Chcete se k nim přidat? Zde naleznete nabídku termínů školení pro nové dobrovolníky.

Co můžete od hlídek očekávat? Čtěte zde.


Vlk Samotář, došlo mailem od Hnutí DUHA

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?