Proti parazitům v našem těle

Ani v dnešním - prý moderním, ale spíše popleteném světě se člověk nevyhne styku s různými parazity. Ani neví jak a už se stane jejich náhradním - nebo prostě řádným hostitelem ... No děkuji pěkně, za to slovo "hostitel" - pro takové nezvané hosty - ale ono se to slůvko běžně používá. Zbavit se parazitů může být problém - někdy větší a někdy menší. Ale problém může být už jen v tom zjistit, že něco takového nevítaného v sobě máme.  Klasická metoda - zjišťování vajíček parazitů ve stolici - sice funguje, ale pouze v určitém stádiu vývojového cyklu nevítaného hosta. Jinak se ten dotyčný v lidském těle může bohužel klidně vyvíjet, pohybovat a ... co je nejhorší ... ničit. A že se někteří parazité mohou dostat až k mozku, to je smutná pravda.

Takže ... jak bývá zvykem ... nejlepším řešením je prevence. Pokud máte nějaké to domácí zvíře, najmě hafana,  určitě ho čas od času "odčervujete" - dáte mu nějakou tabletku, většinou podle váhy - a zvíře má na čas po starostech. Snad vám to nebude připadat příliš "eklhaft" - a le takový postup lze doporučit u u nás, človíčků.

Existují samozřejmě různé prostředky z dílny farmaceutické chemie ... ničící parazity - ale spolu s nimi i nás samotné. Proto není od věci se s prosbou o preventivní ochranu obrátit s důvěrou na matku Přírodu.

Strom Melia azadirachta, česky nimba či botanicky Zederach indický (anglicky  neem).  Perské pojmenování je Azad Darakht (svobodný strom) a v Indii se zase nazývá výmluvně - Sarvo Roga Nivarins (léčba pro všechny nemoci). Již jsme si o něm jednou říkali, a to v souvislosti s ochranou proti klíšťatům v článku Nimba - strom zatím u nás neznámý.

Tradiční indická ajurvédská medicína zná účinky listů, kůry, plodů či nimbového oleje tisíce let, neboť v Indii nimba běžně roste v lesích. Před dávnými časy se prý tento strom cíleně pěstoval i ve střední Evropě. Říkávalo se mu Azadirachta indica neboli "posvátný strom z Indie" a využíval se pro schopnost léčit akné, svrab a parazitární problémy. Současná "věda" se již naštěstí snaží s přírodními metodami léčby smířit a posvěit je vysvětlením mechanismů jejich působení. Můžeme si sice o tom myslet svoje, ale i tak je to zase krok kupředu. Takže se pilně zkoumá to, co léčitelé ájurvédy znají od pradávných dob – že nimba je velmi užitečná rostlina, která dokáže vyřešit řadu zdravotních problémů.

Pokud zapátráte na internetu, budete zřejmě informováni především o kosmetických účincích preparátů z nimby a o spoustě různých olejů. mastí, past a výtažků. Přípravku z nimby mají ale především neuvěřitelné čisticí a detoxikačními vlastnosti. Látky obsažené v  kůře, semenech, listí, plodech, pryskyřici i oleji nimbového stromu jsou opravdu všestranné: působí antivirově, antibakteriálně, protinádorově, antimikrobiálně, při horečce, tlumí bolest, odpuzují klíšťata, pomáhají proti plísním, zánětům, proti úzkosti a všeobecně podporují imunitu.  Přípravky z nimby mají jednu takřka ohromující vlastnost - neničí totiž nám prospěšné bakterie i jiné užitečné mikroorganismy. Proto ke výbornou a především netoxickou alternativou k silným a někdy i škodlivým syntetickým lékům.

Kromě kosmetických přípravků zastoupených na trhu v širokém spektru existuje i prostředek pro vnitřní aplikaci - jmenuje se NEEM a je produktem společnosti Spagyria. NEEM působí jako vynikající imunostimulátor a detoxikant organismu. Je to naprosto přírodní bylinný přípravek distribuovaný v kapslích, které obsahují směs listů, větviček a květů nimby. Při výrobě přípravku nedochází k devastaci přírody, neb se používají stromy pěstované na biofarmách. Každá kapsle obsahuje

  • Listy ... 300 mg
  • Jemné větvičky ... 15 mg
  • Květy ... 10 mg

Dosahuje se tak optimální poměr jednotlivých částí. Kapsle jsou jsou vhodné i pro vegetariány, neboť použitá celulóza je rostlinného a nikoliv živočišného původu. Neobsahují též žádné konzervační a chemické látky

Kapsle NEEM čistí i krev, jejíž správné složení je samozřejmě životně důležité pro život i imunitu. Nejsou známé nežádoucí vedlejší účinky, a to ani v případě předávkování.

A na závěr ještě souhrn vlastností a léčivých účinků, jak se o něm píše na internetových stránkách U Jiřinky .... NEEM je jedna z nejdůležitějších bylin pro vnitřní očistu a kožní potíže. Extrakt ze semínek a listů má protibakteriální, protivirové a protiplísňové účinky, v semíncích a stonku se nachází hořké, léčivé látky. Silné pročištění krve, ledvin a organismu od toxických látek při hubnutí, přejídání, požívání alkoholu, léků či drog. Zejména po steroidech, antibioticích či chemoterapii. Vhodné u únavy, chronických zánětlivých onemocnění močových a dýchacích cest, horeček, nachlazení, bolestech v krku, a to jak bakteriálního, parasitického a kvasinkového původu. Vhodné u chřipky a jiných virových onemocnění. Očišťující účinek je také spojen s velmi positivním účinkem na kožní onemocnění, a to zejména zánětlivého a infekčního typu. Známé je užití při akné, ekzémech, lupech, lupence a alergické dermititidě. U cukrovky napomáhá snížit nadměrnou váhu a regulovat cukrovku II. typu. Snižuje bolest u revmatických onemocnění. Brání vzniku stresového žaludečního vředu a žaludečních obtíží. Vědecky podpořené účinky při snižování krevního tlaku a krevní srážlivosti.

Já sám jsem preparát NEEM získal u neocenitelné Dariny Datlové v Alterna-Medice na Opatově. Lze jej ale objednat tam i leckde jinde, zvláště pak na stránkách distributora - společnostiSpagyria, s.r.o.


JL

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?