Bolí vás klouby, svaly, celý člověk?

Budu teď chvíli mluvit za sebe. Ještě mi není 50, ale časem snad bude. Od narození mám jeden krček v kyčli kratší a trochu strměji postavený, takže kloub "chodí" v trochu nepřirozené poloze. No a za ta léta provozu bez generálky se to tam trochu vydřelo a na svět přišla artróza. Někdy to bolí jak pes, pak o tom člověk na čas neví ... Obdobně fungující čepy v řízení u auta mají teflonovou vložku a dají se vyměnit; tady to tak jednoduchý není. Takže se člověk dozvídá, že endoprotézu již mají lidé mnooóóhem mladší než já. Ale já se nechci měnit v kyborga a mít v sobě součástky z kovů a umělých hmot.

Na spoustu věcí vám lékař - i odborný - řekne, že to je prostě věkem a že když vás to bude moc bolet, že si máte vzít Ibalgin nebo jak se to, čemu se kdysi říkalo Brufen, teď jmenuje. Asi jste se s takovou radou už také setkali - a pokud ne, máte štěstí. Jenže ten Ibalgin růžovej, bonbóny připomínající, to není žádnej medík. V lékárně mi potvrdili, že je blbej na játra a mé vědomosti rozšířili tvrzením, že nejen na játra, ale i na žaludek. A že na klouby jsou všelijaký ty věci, co je toho plná televize v reklamách a plný časopisy; že to má různý ceny, názvy a balení, ale složení prakticky totožný. A navíc - nic alternativního nebo lepšího zatím stejně není. Tak jsem zkoušel to i ono, účinek nic moc, nejlepší se zatím jeví Geladrink.

No a když klasická meducína nepomůže, člověk se s prosíkem vrací k Matce přírodě a meducíně zvané alternativní; což má znít podle klasiků věd lékařských pohrdlivě, ale chvála Bohu za ni. No a v mé oblíbeném krámku Alterna Medica na opatově mi poradili moc fajn věc. Jednak tedy homeopatika Cartilago comp. (spousta mrňavejch kuliček) a jednak Amelopsis Weitchi. Ta druhá věcička je tekutina v 50 ml lahvičce, ale když ji ochutnáte, nejraději byste do sebe lahvičku kopli jako panáka celou. Chutná to jako griotka - a ono je to také lihový extrakt z pupenů vinné révy! Ale to není, proč o tom píšu. Třetí věc jsou náplasti dovezené z Číny; takže název se asi zapamatovat moc nedá - She Xiang Zhuang Gu Gao; podtitul je ale český - pižmová náplast zpevňující kosti. Výrobce je Hubei company of sanitary materials and medicines, Čína a pokud byste se o podobných preparátech (dostupnost u nás, účinky, cenové relace) chtěli dozvědět více, podívejte se na stránky Greenhelp.

O výše zmíněné náplasti se tu říká, že jde o regenerační a stimulační náplasti s homeopatickými účinky, které utišují bolest - v podstatě jde o obklad napuštěný odvarem ze směsi bylin. Je vyrobena z přírodních vysoce kvalitních rostlinných a živočišných surovin podle starého čínského receptu a podle moderních technologií výroby. Je schválena Vědeckovýzkumným ústavem tradiční čínské medicíny v Pekingu.Pokud vás zajímá složení - zde je: pižmo, kosti leoparda (!!!), děhel čínský, mentol, borneol, kafr, badián anízový. Jen doufám, že kvůli mé náplasti někde nemuseli toho leoparda zastřelit.

Co je důležité - utišení bolesti neprobíhá analgeticky, tzn. zablokováním přenosu signálu o bolesti do mozku. (To by byl případ toho, kdybyste si vzali Ibalgin.) Bolest je vždy způsobena nějakou akumulací. Bylinná směs v náplasti pak na tuto akumulaci působí tak, že ji "rozpustí", to jest rozpohybuje a postupně odstraní. Velmi dobře působí na namožené svaly a šlachy, přetížené klouby a podobné obtíže. Pokud se jedná o chronické problémy, náplast bolest zmírní a při déletrvající aplikaci postupně odstraní i příčinu bolesti.

Věř a víra tvá tě uzdraví - mně to tedy pomohlo. V balíčku za cca 90 KáČé je osm kusů náplasti o rozměrech 6x8 cm. Z podkladového igelitu nebo co to je aby to člověk rval heverem, ale po přilepení drží perfektně. S nalepenou náplastí se můžete mýt i koupat (je to pravda, drží). Kupodivu jde pak i dobře sundat a co je hlavní - nemusíte při tom mít u ruky kanystr s benzínem na ožmolení zbytků lepidla. Nic po ní nezůstane, ani vyrážka nebo něco takového (v mém případě tedy...). A teď jedna důležitá rada, o které se nepíše v návodu. Náplast se má přilepit na místo, kde vás to bolí. Ale předem si ještě ustříhněte (z téže nebo další náplasti) proužek, který nalepte o kus dál, aby přetínal dráhu působící bolest. V mém případě to bylo na boční stranu stehna, protože bolest se z kyčle šířila tím směrem, až k chodidlu. Náplast se ponechá nalepená dva dny, pak se nahradí novou ... atd., podle potřeby. Její působení je příjemné - jakoby vás hřála a chladila najednou. Je cítit přibližně jako takové ty činské nebo vietnamské masti - ne moc. A ještě pro úplnost - náplast nemají používat děti, těhotné a kojící ženy a lidé s alergií.

Vyzkoušel jsem, fungovalo to. Po 2x2 dnech působení jsem ujel na běžkách přes 30 km bez problémů. Samozřejmě, není to zázračný všelék, kyčel mě trochu pobolívá a pobolívat bude, s tím už se nic nedá asi dělat ... Působení Ibalginu bych přirovnal k tomu, že byste v autě, kde se rozsvítí červená kontrolka na mazání prostě utrhli drát od snímač. Motor by se pak za nějakou dobu asi zadřel, to je jasné. No a léky typu Ibalginu vlastně také jen přemaskují následek, ale neodstraní příčinu. Ta náplast by pak mohla být paralelou k dolití oleje. kontrolka zhasne a jede se dál. Nejspíš se zas za čas rozsvítí, protože válce jsou vyběhané a kroužky netěsní, ale když vezete trochu oleje na dolití s sebou, nemělo by se stát nic fatálního.

Chcete-li, vyzkoušejte sami. Nic jednoduššího. Kontakt je na výše uvedené adrese; já jsem náplast koupil v Alterna Medice, což je kousek od Metra Opatov (vyjdete ven ze stanice směrem, kam odjela souprava jedoucí do Hájů, vystoupáte po schodech a jdete po pláni několik set metrů k prvnímu obrovskému bloku paneláků; ulice se jmenuje Křejpského - tam je to vpravo asi čtvrtý nebo pátý vchod).


JL

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?