Mrtví lékaři nelžou

Dr. J.Wallach MVDr., MUDr byl r. 1991 byl navržen na Nobelovou cenu

Toto je zkrácený přepis jeho vlastní přednášky o minerálech

     Jsem z farmářské rodiny a už jako malý kluk jsem se zabýval otázkou, proč otec dává našemu  dobytku potřebné živiny a my nedostávali nic. Po štřední škole jsem studoval zemědělství na universitě v Missouri. Pak jsem přešel na studium veterinářství. Je zajímavé, že veterináři s farmářema vědí jak předejít a někdy i vyléčit řadu nemocí u zvířat. Pro zvířata totiž nemáme žádné zdravotní pojišťovny a tak je musíme udržovat v plném zdraví, pokud je máme k obživě.

     Po ukončení studia jsem odjel do Afriky pomáhat záchraně divokých zvířat jako veterinář. Po 2 letech jsem dostal místo v ZOO (St. Luis) jako veterinář. ZOO obdrželo 75 mil. dolarů na výzkum příčin nemocí a umrtí zvířat a tak jsem strávil 12 let pitváním zvířat (17 000 pitev). Také jsem se zúčastnil okolo 3 000 pitev na lidech. Závěr byl takový, že každý případ přirozené smrti, ať už u zvířete nebo u člověka, je projevem nedostatku živin. Rozhodl jsem se tedy jít studovat ještě medicínu jen proto, abych si mohl otevřít svou vlastní lékařskou praxi a zde využít výsledky svých výzkumů pro lidi.

Ve světě je nejméně 5 oblastí, kde se lidé dožívají věku 120 až 140 let. Vědecké poznatky ukazují, že genetický potenciál lidského těla tento věk potvrzují. Dále jen to, co je písemně dokumentované:

 1. Tibet - čínský doktor Li obdržel od císaře uznání za dlouhověkost při příležitosti oslavy 150ti let.
 2. 1/1973 časopis National Geographic 3 fota. Na první je paní ve věku 136 se sklenkou vody v jedné ruce a doutníkem ve druhé. Tedy žádná křehká stařenka v nemocnici, ale někdo, kdo se ještě raduje ze života. Na dalším obrázku byla skupina 3 manželských páru oslavujících své 100leté, 115tileté a 120tileté výročí svatby. Na dalším obrázku je pán sbírající čajové listí na plantáži v Arménii. Dle jeho rodnného listu a rod.listů jeho dětí bylo tomuto muži 167 let !!!
 3. Na západní polokouli andský kmen Vilka Bambe z oblasti Ecuadoru. Z oblasti jihovýchodního Peru je to kmen indiánů Tiki Caca. Lidé v obou těchto oblastech se dožívají běžně věku 120 až 140 let. 
 4. Paní M. Steechová USA, o které je zmínka v Guinessově knize rekordů a která zemřela následky pádu ve věku 115 let. Před pádem byla zcela zdravá a podle úmrtního listu zemřela na nedostatek vápníku 3 týdny po pádu. Dcera uvedla, že její matka měla v posledních týdnech svého života nezvyklou chuť na sladké - to je projev nedostatku chrómu a vanadu (paraziti)
 5. Náčelník nigerijského kmene, který zemřel ve 126tiletech a měl stále původní chrup.
 6. Muž ze Sírie, který zemřel ve věku 133 let, se počtvrté oženil v 80ti letech a stal se otcem 9 dětí do svých 100 let (Guinessova kniha rekordů).

Všichni máme stejnou možnost dožití 120 až 140 let.

Průměrný věk v USA je 75,5 let. Průměrný věk lékařů v USA je 58 let. Pokud se chcete dožít 120 až 140 let, pak musíte udělat dvě věci -

 1. Vyhněte se hloupostem života - kouření, kocovina a běhání podél silnic a vyhněte se lékařům
 2. Musíte začít dělat něco pro své zdraví - denně potřebujete 60 minerálů, 16 vitamínů, 12 aminokyselin a 3 mastné kyseliny = 91 položek.

V dnešní době jsou lékaři příliš zaměstnáni chemoterapií, operacemi a transplantacemi, než aby jim zbyl čas nám říci, jak tomu všemu předejít.

Dr. V. Herbert, profesor lékařství na univerzitě Mount Sinai v New Yorku byl novinářem požádán o názor na vliv vitamínů. Tento odborník odpověděl, že krmení se vitamíny je k ničemu. Je z toho pouze drahá moč. Zřejmě to tak musí být, jsou to přece slova profesora lékařství a vyšlo to tiskem. Nebo ne? Něco vám povím - pokud neinvestujete do svého zdraví, investujete do příjmu nějakého lékaře. Ani cent z výdělků lékařů nejde na výzkum, jak předcházet nemocem. Kdyby tomu bylo jinak, lékaři by za chvíli neměli koho léčit a tato lukrativní profese by se stala minulostí. Většina lidí odevzdala zodpovědnost za své zdraví lékařům. Podařilo se jim nás totiž přesvědčit na úrovni podvědomí, že sami na to nestačíme a že bez nich je každý z nás ztracený. Jen se někdy pozorujte jak jednáte s lékařem. Velice zřídka je to jako rovný s rovným. Lékaři znají tisíce faktů o nejrůznějších nemocech, ale jen někteří vědí, jak je léčit....

Chci se zde proto zmínit o několika falešných mýtech.

Žaludeční vředy jsou způsobeny stresem. Už kdysi před iks lety se vědělo, že vředy způsobuje bakterie HelicoBacter Pylori. Léčba je tedy velmi jednoduchá, spočívá v podávání minerálu vizmutu spolu s antibiotikem tetracyklin. Potvrdil to i Národní institut Zdraví ve zprávě r. 1994.

Rakovina - v září 1993 zveřejnila Harvardská universita spolu s národním Institutem Zdraví výsledky 5tileté studie prevence rakoviny prováděné v Číně, která byla zvolena proto, že v jedné provincii je nejvyšší výskyt rakoviny na světě. Experimentu se zúčastnilo 29 000 lidí, kteří byli rozděleni do několika skupin. U skupiny, kde byl podáván pouze jeden vitamín či minerál nedošlo k žádnému zlepšení. Ve skupině, kde byl podáván vitamín E, beta karoten a prvek selen, došlo k poklesu úmrtí na rakovinu žaludku o 21%, pokles úmrtí na ostatní druhy rakoviny o 13% a pokles na jiné druhy úmrtí o 9%. Uvědomte si, že k tomuto zlepšení došlo v důsledku podávání pouhých tří živin z celkového počtu 91.

Další oblastí, kde nám lékaři dluží informace, je operativní léčení kloubů. V r. 1993 zveřejnila Harvardská universita ve spolupráci s vojenskou nemocnicí výsledky experimentu týkající se léčení zánětu kloubů. Byla vybrána skupina lidí, kteří nevykazovali žádný pokrok při tradiční medicínské léčbě (injekce, kortizon, pregnizon = výsledek nutná operativní výměna kloubů). Lékař pověřený vedením experimentu shromáždil pacienty a oznámil jim, že vojenská nemocnice hledá dobrovolníky, kteří budou snášet bolesti ještě po dobu max. 90 dnů a byli by ochotni podrobit se novému druhu léčby. Přihlásilo se 29 dobrovolníků - léčba spočívala v podávání lžíce sušených kuřecích chrupavek každé ráno spolu se snídaní. Dle výsledků záněty a bolesti ustoupily po 10 dnech a po třech měsících došlo k úplnému obnovení funkce kloubů.

Alzheimerova nemoc - dnes ji trpí každý druhý Američan ve věku nad 70 let. Jako veterinář jsem se na studiích učil, že je možno tuto nemoc u zvířat vyléčit zvýšenými dávkami vitamínu E spolu s rostlinným olejem. V červenci 1992 publikovala kalifornská universita v San Diegu zprávu, kde se mimo jiné uvádí, že vliv této nemoci u lidí je možno zmírnit zvýšenými dávkami vitamínu E.

Pokud trpíte ledvinovými kameny, první, co vám lékař poradí bude, abyste omezili mléčné výrobky a příjem vápníku. Mají zafixováno, že vápník ve vašich ledvinových kamenech pochází z vápníku, který se dostává do vašeho těla s potravou. To ale není pravda, tento vápník totiž pochází z vašich kostí, když si ho nedokážete v kostech udržet. Tato neschopnost je ale způsobena nedostatkem prvku bóru a v důsledku toho trpíte vážným nedostatkem vápníku. Jako student veterinářství jsem se učil, že pokud chci předejít ledvinovým kamenům u dobytka, musím podávat vápník, hořčík a bór. Až v r. 1993 Harvardská universita uvedla studii, že příjem vápníku snižuje riziko ledvinových kamenů.

Když jsem před léty začal s touto osvětovou činností pro Američany a začal jezdit od města k městu po celých Státech, chtěl jsem najít něco, co by mě bavilo a zároveň bylo prospěšné lidem a tak jsem se rozhodl sbírat úmrtní listy lékařů a právníků. Již dříve jsem uvedl, že průměrný věk lékařů v USA je 58 let, zatím co věk Američanů je 75,5 let. Je zajímavé, že ti, kteří nám říkají, co máme a nemáme jíst se dožívají 58 let a ti, co se dožívají 120 let si dávají do čaje hroudu kvalitního másla. Budete se muset tedy rozhodnout, komu z nich chcete věřit. Zdali mrtvým lékařů nebo těm, kteří se dožívají jednou takového věku.

Zde jsou dvě informace z mé sbírky úmrtních listů -

 1. Dr. Martin Carter, který vystudoval lékařství na prestižním Harvardu a postgraduální kurzy na universitě v Yalle - zemřel ve věku 57 let v důsledku prasklé srdeční tepny
 2. Dr. Stuard Berder, který napsal 5 knih o správné výživě - zemřel ve 40 letech na srdeční meopatidu (nedostatek selenu). Jeho knihy nosí tituly - Věčně mlád, Průvodce redukční dietou, O 20 let mladší během 20 týdnů, Jak určit správnou stravu.

Máte zájem následovat rady tohoto lékaře? Přitom stačí užívat přípravek selenu, který vyléčí jakýkoliv druh meopatidy. Jinak klasický způsob léčení této nemoci je transplantace srdce s patřičným účtem na 750 000 dolarů, ale.....srdce je zdarma od dárce, nitě na šití přijdou na 10 dolarů a za výkon zaplatíte 749 990 dolarů.

Přehnaná chuť na sladkosti je projev mimo jiné i v nedostatku některým minerálů. Stejně tak projevem nedostatků minerálů je, když těhotná žena jde do ledničky a zajídá kyselé okurky např. zmrzlinou. I farmáři vědí, že když dobytek začne okusovat stodolu nebo když vidí krávu s kostí v tlamě, že se jedná o jasnou známku nedostatku minerálů. Např. prvotní známky nedostatku selenu se projeví jako tzv. stařecké skvrny. Pokud začnete užívat koloidní minerály obsahující selen, skvrny během 4 až 6 měsíců zmizí. Nedostatek selenu poškozuje vnitřní orgány, což ovšem nevidíme. Takže, pokud zmizí skvrny na kůži, zmizí i vnitřní poškození a vaše srdce, ledviny, mozek a játra začnou pracovat jako dříve.

Pokud máte nedostatek chrómu a vanadu, projeví se to jako neuhasitelná chuť na sladké, neboť máte nízký obsah cukru v krvi. Trvá-li tento stav dlouho, může se změnit na cukrovku. Problémy s cukrem jsou vždy ve spojení s nedostatkem chrómu a vanadu.

Prvopočátky nedostatku cínu se projeví u mužů jako částečná holohlavost. Necháte-li tento stav setrvat, začne se časem zhoršovat i váš sluch.

Při nedostatku bóru vaše tělo ztrácí schopnost udržet vápník v kostech a vaše kosti se začnou odvápňovat. Bór také pomáhá udržovat správnou hladinu estogenu u žen a testrogenu  u mužů. Pokud tedy trpíte nedostatkem bóru jako žena, budete procházet peklem v období menopausy.

Nechutná vám jídlo tak jako dříve? Nedostatek zinku.

Při pokusech na laboratorních zvířatech se prokázalo, že prvky vzácných zemin jako je lanthan, praseodym, neodym, samarium, europium, yttrium a thulium, prodlužují dobu jejich života na dvojnásobek. Já osobně nečekám na to, že lékaři tento poznatek vědecky odsouhlasí, protože ti se stále ještě nemohou shodnout na vitamínu C a užívám všechny tyto prvky vzácných zemin.

NYNÍ JDE VŠAK O TO, JAK DOSTAT VŠECH TĚCHTO 91 POTŘEBNÝCH ŽIVIN DO TĚLA. Většina lidí se domnívá, že optimální je dodávat živiny tělu ze zeleniny a ovoce. Já souhlasím, ale....

 1. Naše ornice je využívána nebo ještě lépe řečeno zneužívána tak intenzivně, že přihnojování umělými hnojivy už není schopna poskytovat úrodu. Umělá hnojiva dodávají rostlinám pouze pár základních minerálů jako je dusík, fosfor, draslík, případně další dva, tři minerály. Tímto přihnojováním dodáváme pouze hmotu, to znamená, že jsme schopni zvýšit pouze hektarový výnos. Pokud však jde o výživnou hodnotu, ta je hluboko pod úrovní, než jakou měly plodiny před iks lety. Důležité je i to, že hnojením se ničí půdní bakterie a to znamená, že většina právě těch pro tělo důležitých minerálů je z ornice již dávno vyčerpána. Rostliny spolu s půdními bakteriemi tedy nemají odkud zabudovat do svých buněk tyto cenné minerály, aby je pak dále mohly předat člověku.
 2. Pokud bychom měli zeleninu s patřičným obsahem potřebných minerálů, museli bychom ji denně konzumovat několik kilogramů a to v 15ti až 20ti druzích.

Z dokumentu amerického senátu číslo 264 druhého zasedání 74 kongresu - "Zemědělská půda je ochuzena o minerály a v důsledku toho úroda z této půdy obsahuje nedostatek minerálů. U lidí, kteří jedí takovou stravu, dojde k výskytu nemocí spojených s nedostatkem minerálů. Jediným způsobem jak těmto nemocem předejít, je užívat potravinové doplňky obsahující minerály" - tento dokument pochází z r. 1936 !

Jako další příklad uvedu starý Egypt. Staroegypťané se modlili ke každému bohu, kterého jen znali, aby přišla povodeň a přinesla tak úrodný kal na jejich pole. Naši američtí farmáři se naopak modlí, aby žádné povodně nebyly. Tento jemný kal, který s sebou přinesly povodně, obsahoval totiž minerály z celého toku Nilu a tím se stalo, že úroda rostla vždy na "nové" půdě. Není se proto co divit, že Egypt byl strategicky tak důležitým místem. Ten, kdo ovládal Egypt, měl přístup k plnohodnotnému obilí. Kdyby tehdejší vojevůdci dávali svým vojákům obilí z ochuzených půd v Řecku a v Římě, jen těžko by jejich vojsko bylo schopno pochodovat 20 hodin denně a ještě vyhrát bitvu.

Pokud stále pochybujete o tom, jak jsou minerály důležité, uvedu, co se stane, pokud tělu schází -

Nedostatek vápníku se projevuje zhruba 147 druhy onemocněními. Nejběžnější - odvápnění kostí, obnažení dásní, odvápnění kloubů, vysoký krevní tlak, nespavost, ledvinové kameny, ostruhy, křeče, PMS u žen a bolesti zad. Trpíte-li ustupováním dásní, dentista vám doporučí zubní pastu a způsob čištění. Z mých zkušeností se zvířaty vím, že zvířata netrpí ustupováním dásní, přestože si zuby ani nečistí. Tím nechci říci, že jim není cítit z tlamy. Nicméně zvířata tímto netrpí, neboť jim farmáři dávají do potravy minerály. Ustupováním dásní je způsobeno odvápněním čelistí a máte-li tento problém, očekávejte i osteoporózu. Při vysokém krevním tlaku vám lékař zakáže sůl, mléčné výrobky atd. Nedávno se uskutečnil experiment s 10 000 dobrovolníky v ceně 35 mil vašich daňových dolarů. Tato skupina byla rozdělena na 2 skupiny. Lidé v 1. skupině se vzdali veškerých léků a přešli na dietu s nízkým obsahem soli - došlo k poklesu tlaku pouze u 0,3% lidí. Lidé ve 2. skupině zvýšili denní doporučenou dávku vápníku na dvojnásobek - po 3 týdnech byl pokus jednoduše přerušen, protože u 95% lidí došlo k návratu tklaku na normální hodnotu. Tento výsledek nebyl považován za statisticky významný a závěr byl, že příjem soli PATRNĚ nehraje roli ve vztahu k vysokému krevnímu tlaku.

Nespavost se v USA řeší prášky na spaní. V důsledku předávkování přijde ročně o život okolo 10 000 lidí. Nikdo se však proti tomu nebouří, neboť se jedná o schválený lék. Při ledvinových kamenech nebo ostruhách vám lékař přikáže omezit příjem vápníku. Lékaři jsou přesvědčení, že tento vápník pochází z vaší stravy. Ve skutečnosti se však jedná o vápník, který si vaše tělo v kostech nedokáže udržet. Podle výzkumu university v San Diegu se při zdvojnásobení doporučené denní dávky sníží emociální a tělesný dopad PMS u žen o 85%

Bolesti v kříži nejsou nic jiného než odvápnění obratlů, protože když destičky nemají na čem držet, hádejte, jak se vám bude shýbat. Pokud k tomu navíc trpíte nedostatkem mědi a chybí vám tím elastická vlákna, jsou i vaše destičky ty tam.

Je velmi zajímavé si všimnout, kolik lékařských oborů se zabývá nemocemi způsobenými nedostatkem vápníku a v důsledku lékařské tendence se snaží léčit následky místo odstranění jejich příčin.

 1. Ortoped - bolesti v kříži
 2. Gynekolog - premenstruační syndrom PMS
 3. Internista - neurolog - křeče
 4. Revmatolog - ortoped - chirurg - ostruhy
 5. Urolog - Internitsta - Chirurg - ledvinové kameny
 6. Internista - nespavost
 7. Kardiolog - Internista - vysoký tlak
 8. Revmatolog - Ortoped - artritida
 9. Zubní lékař - Paradentolog - ustupující dásně

Cukrovka je v USA na 3. místě jako příčina úmrtí. S cukrovkou je spojena řada komplikací, jako různé druhy zhoršení zraku, selhání ledvin, kardiovaskulární onemocnění, amputace atd. Ve veterinářství je známa od r. 1957 možnost, jak cukrovce u zvířat předejít a vyléčit ji pomocí dvou stopových prvků. Zpráva byla publikována v časopise amerických vědců "Federation Proccedings" Těmito prvky jsou chróm a vanad. Podle nedávných výzkumů Vancouverské university v Britské Kolumbii je vanad sám o sobě schopen nahradit postupně během 4 až 6 měsíců potřebu užívání insulinu.
 

RYCHLEJŠÍ  A  ÚČINNĚJŠÍ  ŘEŠENÍ

 1. Likvidace parazitů a
 2. až pak potravinové doplňky bohaté na minerály a vitamíny

Vraťme se nyní zpět k oněm místům, kde se lidé dožívají vysokého věku. Tyto oblasti jsou v nadmořské výšce 2 800m a výše, mají méně než 50 milimetry srážek ročně. Jedná se tedy o suché a chladné oblasti. Lidé získávají vodu tím, že odstraní vrstvu 15 až 20 cm kamení přikrývající ledovec a zachytávají vodu z tajícího ledovce do připravených nádob. Tato voda není čirá, ale je kalná se zabarvením od bílé až po hnědou, podle toho jaký minerál převládá. Takto získaná voda obsahuje koloidní minerály a lidé ji používají jak  k pití, tak i na závlahu svých políček. Díky tomu je jejich hornatá půda velmi bohatá na živiny, které my v civilizovaném světě postrádáme. Neexistuje tam cukrovka, rakovina, odvápnění kostí, vysoký krevní tlak, srdeční nemoci, šedý zákal, nerodí se tam postižené děti a nemají tam ani lékaře. Přesto se dožívají 120 až 140 let. Většina lidí se ovšem nerozhodne žit v těchto místech, protože tam nemají vytápěné domy s televizí, ani auta a nákupní střediska. Zato tam však mají dostatek minerálů v koloidní formě a pokud vy neužíváte koloidní minerály, zkracujete si každý den svůj život o několik hodin. 


Vlk Samotář - na základě internetových zdrojů

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?