Krásná ňadra bez rizika?

Na pláže, na pláže, tam se všechno ukáže - zpíval Ivo Jahelka svého času v jedné písničce. A je tu léto a pláže, i ty nudistické, se plní. A náhle nadejde chvíle pravdy - mám vůbec CO ukázat? Celoroční diety, usilovné hubnutí i požívání nejrůznějších 'hubnoucích' pilulek slaví triumf - mnohé podprsenky mnohých bikinek naznačují žádoucí tvar jen díky plastové výztuži. Kde nic - tu nic.

Pozdě je zavrhovat reklamy na kostlivce. Pro letošek určitě. Snad se to do příštího roku vrátí do kolejí, jaké vám nadělila matička příroda. Jen kdyby nebyla ta televize a ty bulvární plátky ukazující, jak má vypadat 'žena z lepší společnosti'. A ty reklamy vnucující vám, jak krásně zhubnete pomocí prvků celé Mendělejevovy tabulky. No, přeháním - takové plutonium jsem tam ještě nenašel - po tom byste zhubli sice doopravdy, ale navždy a bohužel byste si to vychutnali jen krátce. Zato takový chrom, to je jednička. Bez něj to prostě nejde (tvrdí vám ...) - ale proč kupovat drahé pilule? Poradím vám. Příbory bývají z nerez oceli a ta obsahuje chrom. Zchroustejte po každém jídle vidličku coby dezert a budete v pohodě - a jistě také 'IN'. A to železo navíc bude dobré na krvinky, uvidíte!

Když se vyrovnáme s otázkou hubnutí, může se pak objevit ještě otázka opačná - jak ňadra zvětšit, zpevnit? V historii lidstva byl tento problém problémem od nepaměti. Četl jsem, jak ve středověku Benátčanky vystupovaly za jasných úplňkových nocí na střechy domů, odhalily hruď paprskům Luny a recitovaly zaklínadlo, kde se rýmovalo Santa Luna, santa stella ...dál jsem to zapomněl, ale to slovo 'rýmovací' na konci bylo mamella. Čili výzva Luně, svaté hvězdě, aby napomohla ke zvětšení poprsí (že by vliv polarizovaného světla, nebo jen soustředění vedoucí k 'přeprogramování' sama sebe?). Copak tohle bylo neškodné a odhalené dámy se nanejvýš staly terčem neautorizovaných pohledů porůznu vykukujících obdivivatelů krásna ... ale v novodobější historii jsou horší případy. Ve viktoriánské Anglii bylo jeden čas 'módou' vstřikovat injekční jehlou přímo do prsů roztavený parafín. Efekt byl okamžitý a na pohled ohromující. Nositelka impozantních vnad ovšem nesměla stát příliš blízko krbu, protože pak parafín příliš změkl a gravitace slavila triumf. Daň za umělou krásu ale bývala pravidelná, neúprosná a krutá - rakovina.

Koncem minulého tisíciletí (jo, letí to... :-)) ) se díky rozvoji organické chemie objevily nové způsoby, 'jak na to'. Objevily se tekuté silikony; injekce těchto látek opět nejprve přímo do tkání zvětšovaly půvaby dam snadno a rychle - ale ani to nebylo zrovna to pravé. Dnes každý ví, co jsou to implantáty - prostě vám tam někam (buď úplně pod prs nebo do něj) zašilou pytlík a ten pak naplní silikonem nebo solným roztokem. A je to. Otázky o zdravotní závadnosti a možných neblahých důsledcích jsou na denním pořádku. Lze se však obávat toho, že tato 'technologie' se aplikuje příliš krátce na to, aby se udělaly nějaké závěry. Výsledky bývají někdy fantasticky hodnověrné a člověk by nepoznal, že tam je něco umělého. Jindy ale takto zvětšené poprsí spíš vypadá, jako by jeho majitelka měla pod kůží zašité dvě sběračky bez násady - zvláště když je mezi nimi rovná plocha zvící pohlednice.

Nepřísluší mi polemizovat o vhodnosti nosit v těle zašité umělé předměty a o jejich vlivu estetickém - pokud majitelka upraveného poprsí získala dosud 'ušlápnuté' sebevědomí, je to pro ni velký přínos. Existují ale metody, jak poprsí zvětšit přírodní cestou, bez chemie a bez skalpelu. Mohou to být různá cvičení fyzická i duchovní a také bylinné přípravky. A právě těm bych se chtěl věnovat dnes.


Krásná prsa bez chirurga

Na serveru Centrum celostní medicíny mne upoutal článek Krásná prsa bez chirurga. Zní poměrně slibně, posuďte sami:

Patříte-li mezi ženy, které dávají přednost jemnějším přírodním metodám při řešení zdravotních problémů a při pěstování krásy, máme pro Vás 'novinku' prověřenou historií přírodního léčení.
Jde o HerBust, přípravek z 8 léčivých bylin ovlivňující velikost a pevnost poprsí prostřednictvím vyrovnání hormonální hladiny ženy.

Uživatelky přípravku se shodují na tom, že po užívání HerBustu se stala jejich poprsí plnější, větší a pevnější a vždy byla přiměřená celkové tělesné stavbě. HerBust přirozenou a bezpečnou cestou dodá plnost a krásu nedostatečně vyvinutému, zničenému či stárnoucímu poprsí a zároveň zajistí ženě dokonalou hormonální vyváženost, která přispěje k odstranění stresu, napětí a k celkovému zlepšení zdraví. Žena se po užívání HerBustu cítí mladší, plná energie, sebevědomější a přitažlivější. Na rozdíl od problematického 'vylepšení' ženského poprsí pomocí umělých implantátů, které přináší ženám bolest, pocity úzkosti a nemalé finanční výdaje je HerBust bezpečný. Ženy, které si pro vážné zdravotní problémy nechaly implantáty odstranit si stěžují na jizvy a zborcení původního tvaru poprsí a trpí většinou ztrátou sebevědomí. Proč podstupovat tyto drastické zásahy, aniž bychom si ověřily, jestli neexistuje bezpečnější přírodní alternativa. Obdobně můžeme uvažovat ohledně užívání syntetických hormonů, které mohou nepřirozeně zvyšovat hladinu estrogenů a napomáhat tak zhoubnému bujení a přinášet nepříznivé vedlejší účinky jako je nezdravé tloustnutí či poškození jaterních funkcí. Užívání HerBustu v doporučených dávkách zajistí hormonální rovnováhu bezpečnou cestou. Starší ženy se shodují na tom, že se jejich povislá, vrásčitá prsa po jeho užívání napřímila a vrásky se vyrovnaly. Tím získalo jejich poprsí mladistvý vzhled. Je také pravda, že u žen s velkým poprsím, které chtěly užívat HerBust především pro dosažení hormonální rovnováhy, zůstala velikost nezměněna nebo se prsa zvětšila jen velmi mírně, zatímco došlo ke zpevnění a omlazení, což bylo pro tyto ženy velmi překvapující. Ženy užívající HerBust se zbavily takových problémů jako je nepravidelná a bolestivá menstruace, křeče, silné krvácení, změny nálad, PMS (premenstruační syndrom), klimakterické obtíže, problémy neplodnosti, deprese nervové napětí apod. Ve skutečnosti to není nic překvapivého, protože léčivé rostliny, které HerBust obsahuje, byly po staletí používány při léčbě potíží spojených s ženskými cykly a reprodukcí. Takže si můžete být jisté, že tento produkt bude mít velmi příznivý vliv na Váš celkový zdravotní stav, i když Vám jde především o zvětšení a zpevnění Vašeho poprsí.

Publikováno:  18.06.2003
Autor:  Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ

Nekupte to, že... Přípravek HerBust má dokonce svou vlastní stránku, kde je popisován vlastní přípravek, jeho složení, účinky, zkušenosti s použitím - ba dokonce tu najdete i otázky a odpovědi a také lékařskou poradnu. Píše se tu:

HerBust je patentovaným stoprocentně přírodním preparátem. Jeho složení vychází z přesné kombinace osmi léčivých bylin, které se u žen tradičně používají pro vyrovnávání hormonálních výkyvů bez vedlejších účinků. Těmito bylinami jsou Tolice setá (Medicago sativa), Kozinec blanitý (Astragalus membranaceus), Andělika čínská (Angelica sinensis), Pampeliška lékařská (Taraxacum officinale), Benedikt lékařský (Cnicus benedictus), Přeslička rolní (Equisetum arvense), Máta peprná (Menta piperita) a Borůvka černá (Vaccinum myrtillus). Jako přírodní filtr se do směsi přidávají ovesné vločky.

Rostliny používané pro přípravu HerBustu obsahují přírodní látky, které u žen podporují reproduktivní funkce, vyrovnanost a celkové zdraví. V přípravku nejsou obsaženy žádné nebezpečné chemické látky, které by zvyšovaly jeho účinnost. Po dlouholetých výzkumech jsou jednoduše zkombinovány léčivé byliny, o kterých bylo již po staletí známo, že mají příznivý vliv na hormonální procesy a také velikost poprsí. Jestliže v tom, že HerBust opravdu „funguje“, není žádné kouzlo,  můžeme říci, že nejdůležitější byl výběr rostlin a také to kolik od každé do směsi použít.

Zkušenosti uživatelek jsou prezentovány formou 'tisíce děkovných dopisů z Paříže, Londýna, Michle, Nuslí a Nového Yorku' uvedeny pod odkazem Zkušenosti zákazníků. Některé příspěvky jsou spíše vyloženě komiksového rázu:

Jsem velmi pracovně vytížená žena, a nikdy jsem si nenašla čas, abych si koupila krejčovský metr. Po jednom měsíci užívání HerBustu jsem zjistila, že jsou mi všechny podprsenky malé.
...
Při užívání HerBustu jsem se dokonce přistihla, že naháním manžela po celém domě.

(S. B., 41 let - Las Vegas, Nevada)

... Když jsem začala s HerBustem, moje prsa nejprve změkla, později se jejich horní část jakoby srazila, ale po dvou a půl týdnech začala narůstat a zpevňovat se. Cítila jsem se zase jako teenager. Poté, co jsem překročila svoji velikost „C“, jsem zahodila podprsenku a radovala se z úspěchu. Teď mám stále dobrou náladu a můj manžel je také nesmírně spokojený.

(M. J., 35 let - Chandler, Arizona

Měla jsem veliké poprsí, které zcela ztratilo svou někdejší pevnost. Po dvou týdnech užívání HerBustu to vypadalo, že se vytratil tuk a dokonce se moje prsa trochu zmenšila. Během dvou až tří týdnů se začala zpevňovat a omlazovat. Bože, jaký mám teď úžasný profil!

(D. C., 31 let - Glendale, Arizona) 

Ostatní příspěvky nejsou již natolik osvěžující, ale lze si z nich udělat představu o působení přípravku - zákaznice přiznávají zvětšení obvodu poprsí o 3 až 10 cm. Je samozřejmě zapotřebí vidět, že výrobce si do svých stránek nedá rekce nulové či snad záporné, že ...

Na stránkách přípravku HerBust si můžete ihned objednat dokonce několik typů balení.

Sympaticky působí Garance spokojenosti:
Jestliže nebudete z jakéhokoliv důvodu spokojeni s našimi produkty, jednoduše vraťte do 6-ti měsíců od zakoupení nepoužitá balení a budou Vám ihned vráceny peníze nazpět.

Ta formulace je trochu dvojsečná - když si koupím těch 9 balení a pak vrátím jednu poslední tabletu, bude mi vráceno celých 8 480 Kč nebo jen cena té jedné vrácené tablety ???

Přípravek HerBust je nabízen a popisován i jinde - pěkný popis najdete například na serveru Doktorka. (Ceny jsou ve zdejším zásilkovém obchodě 001SHOP stejné).


Další možnost - přípravek ERDIC

Konkurentem preparátu HerBust je přípravek ERDIC, o kterém si můžete přečíst třeba v článku Jak mít krásná ňadra I. díl na serveru Doktorka.

Z článku si uveďme alespoň několik citací:

ERDIC od roku 1996 vyrábí nizozemská firma Glennrock a výrobce deklaruje, že jde o první efektivní rostlinný prostředek pro modelaci poprsí přirozenou cestou. Tvrzení výrobce dosvědčují výsledky několika nezávislých testů v příloze The Sundy Times - Lifestyle, v Bella Magazine a v The Daily Mail a přes 100 000 zákaznic, které od roku 1996 v Holandsku, SRN, Velké Británii, Skandinávii a v USA výrobek ERDIC vyzkoušeli. Tento produkt vznikl na základě několikaletého bádání špičkových vědeckých kapacit západní Evropy a USA, které si dali za cíl nabídnout ženám k posílení jejich povadlých a malých prsou spolehlivý prostředek bez syntetických látek, který by vyhovoval valné většině ženské klientely a neměl samozřejmě žádné vedlejší účinky na aplikovaný organizmus ...

... Jedná se o plně přírodní výrobek, obsahující deriváty ječmene, žita, sladu, pohanky, fenyklu a speciální odrůdy chmele. Obsahuje pouze 1% přírodních tuků a 16,4% bílkovin. Přípravek neobsahuje chemické, syntetické ani konzervační látky. Výrobek ERDIC je schválen Ministerstvem zdravotnictví České republiky a Hlavním hygienikem České republiky.

Denní dávka je 10 tablet společně s minimálně 2 l tekutin. Během užívání většina žen konstatovala, že dochází k růstu a formování jejich prsou. Po dosažení očekávaného účinku může být užívání přerušeno, ale efekt již zůstává

Bohužel rozdílnosti ve fyziologii člověka způsobují, že nemůžeme zaručit úspěch produktu plně u všech žen (záleží na každém organismu, jak je schopen startovací dávku v jednom balení využít - u 85 % žen z testovaných byla efektivnost pozitivní, kdy se ženám poprsí zpevnilo a zvětšilo na obvodu zhruba o 2 cm, kdy ženy spotřebovaly 3 balení. U 15 % žen z testovaného celku byly účinky po aplikaci jednoho balení zanedbatelné a po aplikaci dalších dvou těžko prokazatelné). V tom případě už napomůže pouze cenově diametrálně náročnější chirurgický zákrok.

Erdic si můžete objednat v zásilkovém obchodě 001SHOP. Ovšem - pokud na to máte. Jedno balení (600 tbl) stojí totiž 8 600 Kč. V materiálech o přípravku se píše: Efekt na zvětšení se může projevit nejdříve po 8 týdnech a nejpozději do půl roku podávání přípravku ERDIC. Uvádí se dvě dávkovací schémata kalkulovaná na roční užívání.:

Dávkovací schéma I :
10 tablet denně 2-7 měsíců, potom 2 tablety denně 10-5 měsíců.
Dávkovací schéma II :
15 tablet denně 2-6 měsíců, potom 2 tablety denně 10-6 měsíců.
Je velmi důležité nevynechat ani jednu denní dávku!

Takže si to spočítáme pro tu nejvelkorysejší variantu - 7x30 je 210 a to celé ještě krát 10 - to je 2100. Pak 10 x 30 x 2, to je 600. Celkem tedy 2 700 tbl, což jsou čtyři balení a půl, tedy pět. 5 x 8600 = 43 000. Slovy - čtyřicettři tisíc Káčé. Je tedy fakt, že zvýhodněná sada tří balení stojí 22 500 Kč a dvou 15 500 Kč - to dá dohromady 38 000 Kč a ušetříte závratných 5 000.

Napadá mne jedna žertovně - jedovatá rada: pokud těch 5 000 Kč propijete v pivu, prsa se vám zvětší jistě podstatně víc. A jako bonus i jiné části těla :-)))

Dáte tedy 40 000 Korun a podle uváděných výsledků získáte 2 cm - ale na obvodu! Tak tedy nevím, nechci nikoho ovlivňovat, ale ta čísla mi optimistická nepřijdou. Když se teď, v tuto chvíli, změřím při výdechu a po nádechu a odečtu rozdíl - budu křičet: ' ZÁZRAK !!! Při čtení článku ze Spirály mi narostla prsa o 5 cm větší za dvě vteřiny!'.

Samozřejmě nechci význam popsaných preparátů nijak bagatelizovat. Zřejmě mohou fungovat a také svým způsobem fungují a je věcí každého, jak s informacemi o nich naloží. I ten pocit, 'že pro to něco dělám' může být stimulující.

Na ERDICu je zajímavá jedna věc, kterou najdte v jiném článku - Krásné poprsí bez hormonů a bez silikonu:

ERDIC vznikl na základě klinického zkoušení rostlinných látek pro prevenci a léčbu rakoviny prsu. U pacientek v těchto studiích byl zjištěn zajímavý vedlejší efekt - zvětšování prsních žláz. Rostliny, které obsahují látky s tímto nejvýraznějším efektem byly pak použity do receptury na přípravu preparátu ERDIC. Účinné látky jsou vychytávány pouze prsní žlázou. Na podávání přípravku ERDIC reagují i prsní žlázy u mužů.

Jde o tu poslední větu. Snad je to podvědomý návrat k archetypům původního ženství, roli ženy-bohyně, ale překvapivě velké množství mužů touží mít větší prsa. Nejsou to samozřejmě desítky procent, ale zanedbatelné množství to také není. Doba minulá a do značné míry současná však takové myšlenky tabuizuje a lidi lišící se od 'nařízených' standardů opatřuje cejchy jako úchyl, zvrhlík a podobně. Není pak divu, že takoví lidé určitě své názory neventilují na veřejnosti, protože dobře vědí, že by je 'společnost' vyvrhla ze svého lůna (ale o takovou netolerantní společnost vlastně není co stát ...). Opatřují si tedy pokutně různé hormonální přípravky, ničí si játra a aniž by získali žádoucí efekt, ubíjejí v sobě i svou roli muže. Zde by mohly takové preparáty sehrát pozitivní roli. Bohužel, uvedená informace není dále rozvinuta (zda se dělaly nějaké srovnávací testy a s jakým výsledkem).


Alternativa z Východu

Před časem proběhla médii zpráva o 'zázračné rostlině' Kwaao khruea (pozor na zlomení jazyka) z Thajska. Užívání kořene této rostliny údajně dokáže s poprsím udělat přímo zázraky. A funguje údajně dokonce i na muže, kterým prý za velmi krátkou dobu dokáže zformovat bez vedlejších účinků svůdná ženská ňadra - což prý využívají lidé transsexuálního zaměření - v dokonalém ženském převleku se pak živí například tancem a prostitucí. Thajská vláda prý používání rostliny postavila mimo zákon, pak snad byl zákaz zrušen - informace jsou kusé a poskládané z všelikých zdrojů (víte-li něco více, napište).

Fakt je, že na Internetu najdete řadu článků, jako třeba:

Miracle Breast (Kwaao khruea) - A Non-surgical alternative.

Vyjměme malou citaci:
..... Říká se, že Kwaao khruea, knámá rovněž jako pueraria mirifica, dokáže formovat ženské prsy a obnovit u žen jejich mladistvou sexualitu.....

Složení je opět jiné (je uvedeno v článku) a cena za 180 tbl je 25,49 USD. Můžete si tu preparát i objednat. Pokud je mi známo, nelze nic podobného u nás koupit (???).


Moudrá rada pro každého

Na závěr bych rád doplnil jedno moudro, které si můžete přečíst na stránkách Ariany a Ravena Argoni.

Od nového roku jsme si dali předsevzetí, že už žádné návody na zvětšování ňader psát nebudeme, protože jsme se setkali s určitými rozporuplnými reakcemi žen a dívek, které je na vlastní poprsí vyzkoušely. Šlo o menší osobní tragedie, způsobené tím, že osoby, které se rozhodly změnit si tvar a velikost části svého těla, nebyly na požadovanou změnu psychicky připravené.

Ariana teď vždy nejprve doporučuje: „Natáhněte si puš-apku a zkuste si ji ještě trochu víc vycpat, ať to vypadá, že máte alespoň o jedno číslo větší ňadra. Nyní vyjděte do ulic, navštěvujte své známé, choďte do práce a bavte se s rodinou, jakoby se nic nedělo. Pozorujte reakce svého okolí, sledujte změny v chování lidí, kteří se vám dosud zdáli docela normální. Kdyby se vám vaše nová situace zdála neúnosná nebo neudržitelná, bude lépe, když na jakoukoliv metodu zvětšování ňader zapomenete.“

Další pěkné čtení o významu poprsí najdete v jejich knihách. Zvláště pak o stádních předsudcích vedoucí dnes ženy k tomu, aby obdivovaly anorektické manekýny a zavrhovaly svou přirozenou krásu jako něco, za co se mají stydět a co je snad dokonce neslušné ... stojí za to si knihy přečíst.


Pokud jste čekali radu - berte to a to a do týdne budete mít ....(raději si doplňte sami velikost svých snů), budete asi zklamáni. Bylinkové preparáty mohou působit na každého jinak, na někoho třeba vůbec - to otevřeně přiznávají i sami výrobci. Má to ale výhodu - bylinky vám nejspíš neuškodí. Za ty peníze také, ještě abyste z toho dostali vyrážku (v lepším případě). Určitě tu bude hrát svou roli i placebo efekt. Snad by také pomohlo, kdybyste, máte-li s něčím takovým své zkušenosti, napsali a poradili. Jinak by se dalo říci alibisticky - když na to máte a jste ochotni ty peníze do sebe investovat, proč to nezkusit? určitě nic nezkazíte.

Než se rozhodnete, tak alespoň jeden tip zdarma. Říká se, že ke zpevnění poprsí je náramně dobrý cvik, kdy nedělaté nic jiného než že před sebou dáte ruce dlaněmi proti sobě (jako kdybyste se modlili) a tlačíte je vší silou k sobě.

A milé paní a dívky - netrapte se, pokud nevypadáte tak, jak byste si samy představovaly. Každý člověk je jiný a každému se líbí něco jiného. Je jisté, že někde na světě existuje člověk, kterému se budou právě vaše prsa líbit nade vše na světě. Pokud jste ho nepotkaly nezoufejte, určitě už je na cestě. Pokud přes všechno máte pocit, že vaše prsa jsou malá - nezapomeňte na to pořekadlo 'Malý pro děti, velký pro pány'. A o to tu jde přece především, celá ta nádhera na vašem hrudníku je přece jen hlavně k tomu, aby tomu vašemu miminu dala sílu žít v tom podivuhodném světě, do kterého otevřelo oči, aby ho zásobila ochrannými látkami proti prvním nepřátelům, co na něj číhají hned po narození. Druhotná role hraček pro 'pány tvorstva' je přece proti tomu malicherná a zanedbatelná. Tak hodně štěstí!

JL