10.000 lidí jsou technicky kyborgové díky čipovým implantátům

Převzato ze stránek Svobodné noviny.

Je znepokojující, jak rychle se u určitých témat mění kulturní postoje, někdy k lepšímu a někdy k horšímu. Jako například soukromí. Před 20 nebo 30 lety, by se průměrný občan nemohl smířit s jakýmkoli druhem vniknutí do ochrany jeho soukromí. To bylo něco, co se dělo v chudých tyranských národech, ne ve svobodné zemi.

Nyní však, po příchodu internetu a mobilních telefonů a útocích z 11. září, většina Američanů (a nejen jich) ztratila své soukromí ve prospěch vlád a korporací. Stalo se to nevyhnutelnou součástí života v Americe (a po celém světě). To, co by minulou generaci inspirovalo k masivním protestům se nyní setkává s pokrčením ramen a prázdnými pohledy.

V současné době jsme uprostřed významného kulturního a technologického vývoje. Ve velmi blízké budoucnosti, rozšíření lidského těla elektronikou bude běžnou praxí. A to nemluvím o kardiostimulátorech a chirurgických sluchadlech.

mikrocip v tele

Mám na mysli volitelné chirurgické implantáty, které budou pravděpodobně zvyšovat lidské schopnosti. Momentálně jsou tyto implantáty stále primitivní, ale to je jen otázkou času. Je zřejmé, že naše západní společnost začíná vítat tyto pokroky s otevřenou náručí, k lepšímu, nebo k horšímu.

Kupříkladu tento Němec, který se rozhodl rozšířit své schopnosti kvůli špetce pohodlí:

Když vejdu do mého ateliéru, jen mávnu rukou a vypne se alarm,“ uvedl umělec na tetování.

Kdykoliv přijde někdo s bezpečnostní prověrkou, zamává a alarm se deaktivuje, zapnou se světla, nastartuje se počítač, bankomat a tak dále,“ dodal.

Oesterlund je jedním z mála, ale z rostoucího počtu lidí po celém světě, který má v sobě implantován mikročip NFC (Near Field Communications) velikosti zrna.

Ve skutečnosti žije tento muž v takovém přesvědčení, že toto je budoucnost, že má dokonce čipy dva, jeden v ruce a druhý v jeho paži.

Před rokem byly reakce lidí jako: „to je hloupé“ nebo „to je prostě úžasné“. „Ale teď se do toho nadnárodní společnosti vrhly,“ prohlásil a uvedl jako příklad kybernetickou bezpečnostní společnost Kaspersky.

Ve skutečnosti, si nechal Oesterlund nedávno nainstalovat tento implantát jako zaměstnanec společnosti Kaspersky na jejich veletrhu v Berlíně, a nebyl prvním zaměstnancem, který tak učinil. Evegeny Chereshnev dostal čip před 7 měsíci.

Pár týdnů jsem měl divné pocity. Pak jsem si uvědomil, že jsem zapomněl jaké to je nosit do práce odznak, zapomněl jsem, jaké to je, otevírat dveře klíčem. Člověk by si myslel, že zaměstnanci kybernetické bezpečností firmy jsou na pozoru před zavedením elektroniky do jejich těla, ale myslím, je teď prostě žijeme v jiném světě.

Opravdu byste se divili, co jsou lidé ochotni se sebou udělat ve jménu pohodlí, které, pokud si dobře vzpomínám, bylo jedním z důvodů, proč se naše lidská společnost přestala starat o své soukromí. A nenechte se mýlit, bude stačit pouhé pohodlí, aby si většina populace nechala také do těla zavést implantáty.

Ve skutečnosti, novota a pohodlí již přesvědčily tisíce lidí, aby si nechaly zavést čip.

Navzdory omezenému použití, lidský čip představuje velké nebezpečí, uvedla AFP a nyní existuje zhruba 10.000 „kyborgů“ – neboli lidí s digitálními čipy v jejich tělech - po celém světě.

Tento fenomén není ničím novým, klub v Barceloně nabízel tyto implantáty pro své členy již v roce 2004, což jim umožnilo získat vstup a platit za nápoje.

Ale jejich popularita se nyní zvýšila kvůli všudypřítomným smartphonům, které mohou s čipy komunikovat.


Vlk Samotář - převzato ze stránek Svobodné noviny

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?