Kšeftování s naším zdravím a životy

Následující rozbor napsal pan Mike Adams a byl zveřejněn v článku Alternative media blows the lid on Big Pharma's massive bribery network na stránkách Natural News.

Mike Adams - přezdívaný Health Ranger - je zakladatelem NaturalNews.com, nezávislého zpravodajského zdroje, zabývajícího se otázkami zdravého životního stylu a trvale udržitelného života od úrovně jednotlivce až po celoplanetární měřítka. Napsal tisíce článků o otázkách zdravé výživy, přírodních léčivých prostředcích a reformách zdravotnictví. Jeho myšlenky podněcují k zamyšlení a následování miliony čtenářů po celém světě.

Adams byl jmenován druhým nejvlivnějším člověkem v alternativních médiích za rok 2011 a je držitelem několika ocenění pro investigativní žurnalistiku.

Vlk Samotář


Dva nejvlivnější portály přinášející informace o alternativní medicíně - InfoWars a NaturalNews - doširoka odhalily rozsáhlou korupční síť velkých farmaceutických výrobců. Díky několika exkluzivním interview se zaměstnanci těchto společností tak udělali něco, co odmítají dělat hlavní sdělovací média: poskytly svůj prostor hodnověrným informátorům, kteří jsou schopni odhalovat systematické, zločinné korumpování lékařů farmaceutickými firmami, založené na ilegálních provizích, vyplácených za vystavování receptů na vysoce ziskové léky.

Tato odhalení vyplouvají na povrch jako následek největší pokuty v historii, kterou musí zaplatit lékový průmysl: společnost GlaxoSmithKline dostala pokutu ve výši 3 miliard dolarů za závažné porušení zákonů  (GlaxoSmithKline pleads guilty to criminal fraud charges, pays massive $3 billion in fines). Mike Adams, vydavatel NaturalNews, se úspěšně spojil s jedním z klíčových informátorů Blairem Hamrickem, jenž u ministerstva spravedlnosti (The United States Department of Justice -DOJ) inicioval devět let trvající vyšetřování, a který se neobával zveřejnit šokující obvinění ze skrývaných marketingových praktik farmacie a ze systematického uplácení lékařů (Glaxo whistleblower goes public with shocking details of bribery, marketing fraud and other pharma crimes).

Videozáznam z průběhu interview je možné v angličtině shlédnout:

Rozhovor M.Adamse s Blairem Hamrickem byl vysílán také v pořadu the Alex Jones Show a odhalil další informace o aktivitách společnosti Glaxo. K nim patří podpora prodejních zástupců, kteří získávají lékaře k vypracování schémat ilegálních provizí.

Posluchačka odkrývá pozadí uplácení lékařů

V reakci na interwiev the Alex Jones Show zavolala do studia žena, která se představila jako „Ally“ a autenticky popsala své působení ve společnosti, která zajišťovala ilegální provize vyplývající ze vztahů výrobců léků s lékaři. V živém rozhlasovém vysílání popsala detaily o tom, jak si lékaři mohou vydělat až 6 000 dolarů denně, pokud se zapojí do projektů mluvčích. Svými vlastními slovy Ally vysvětluje, jak lékaři přijímající peníze z úplatků s radostí prodávají svou duši velkým farmaceutickým výrobcům a předepisují léky, které se často ukázaly být nebezpečné – dokonce i smrtelně[5].

Ally odkrývá roušku běžného uplácení lékařů

To, co následuje, je lehce zhuštěný přepis telefonátu, kterým se Ally přihlásila 17.7.2012 živě do pořadu, kde byl hostem Mike Adams (tučně psané vsuvky byly přidány):

Pracovala jsem pro firmu, která zajišťovala realizaci programu z odboru mluvčích. Vypláceli jsme „honoráře“ propagátorům, přesvědčujícím další lékaře, aby předepisovali léky. Mohlo jim být vypláceno až 3 200 dolarů za hodinu práce. Tito lékaři si často začali myslet, že se stali rockovým,i hvězdami. Považovali se za strašně „cool“. Přímo oslovovali ostatní lékaře. Jediná věc, která byla větší než jejich hlava, byla jejich peněženka. Stávali se velmi egoističtí a velmi bohatí.

To, co dříve prozradil pan Blair o prezentacích s promítáním, které přednášející lékaři používali, bylo vymyšleno lidmi z marketingu. Mými přímými klienty byli prodejci od společností Sanofi Aventis, AstraZeneca, Wyeth a je rozhodně pravda, že lékaři byli placeni za to, aby předepisovali.

Mike Adams: A jaký byl přístup lékařů? Byli ochotni se zpronevěřovat svým zásadám?

Děláte si ze mě srandu? Oni to MILOVALI! Byly schopni se zavázat k těmto kampaním i po dobu své dovolené. S radostí se účastnili obědů, večeří nebo i snídaní s jinými lékaři, nechávali si zaplatit hotel, letenky, využít několika dnů navíc a hned na to odjet na dovolenou!

Mike Adams: Uvědomte si, že v případě těchto lidí, když jdete k lékaři, máte zřejmě co činit s delikventem, který přijal úplatek. A to oni také jsou; jde tu o úplatky nebo nelegální provize.

Rozhodně... Jsem si jistá, že posluchači tím vším jsou šokováni. Pro nás to ale byla každodenní samozřejmost. Ve svém srdci i v duši jsem věděla, že je to špatné a proto jsem z toho musela vystoupit. Bylo očividné, co se děje, avšak každý kráčel dál jako ovce až na okraj útesu, jen aby v tom mohl pokračovat, nestarat se. Lékaři chtěli peníze, prodejní zástupci dostávali odměny. Čím více bylo vystaveno receptů, čím vyšší byly prodeje, tím vyšší byly provize. Každý byl spoluviníkem, to nebylo žádné velké tajemství. Každý si byl vědom toho, co dělá.

Mike Adams: S jakým počtem lékařů vaše společnost spolupracovala podle vašeho odhadu?

Pro každý jednotlivý lék to bylo vždy více lékařů. Takže například společnost Sanofi Aventis měla svůj souhrnný seznam mluvčích a potom i každý jednotlivý lék měl svou skupinu mluvčích. Musely jich být na tisíce...

Mike Adams: Jaká byla nejvyšší částka, kterou jste viděla platit lékařům za jejich řečnická vystoupení?

…občas to bývalo i mezi 1500 až 1800 dolarů za hodinu, návštěvu, oběd, snídani nebo večeři, někdy to ale mohlo být i pět nebo šest akcí za den... Navíc tu bylo i mnoho vedlejších výdajů, které se proplácely. Třeba suché čištění oblečení, jídlo na letišti. Cokoliv, co souviselo s cestami, dostávali také propláceno.

Mohla jsem najímat lékaře podle návrhů prodejních zástupců. Mohli tedy najít lékaře, o kterém věděli, že „potáhne za jeden provaz“, takže mu mohli podstrkovat své texty k podpisu, aby se dostal do sekce mluvčích. A pak už jsem jen koordinovala schůzky a proplácela šeky. Mohla jsem nárokovat proplácení letenek, hotelů, nákladů na prezentace s promítáním – prostě čehokoliv, co mohlo souviset s těmito meetingy. Také bylo možné zorganizovat setkání na půdě naší společnosti, což jsou akce pro 50-60 návštěvníků, nebo také třeba jen jeden. Kromě toho ale existovaly i příležitosti, kdy mohl lékař dostat zaplaceny dvě tisícovky a přitom hovořil jen s jediným klientem!

Mike Adams: To ale představuje šílenou korupci, která se nazývá medicína. Když si vezmete tyto léky, tyto vakcíny, stanete se výhonkem tohoto průmyslu, jenž zneužívá vaše tělo k ziskům pro svou špinavou a bohatou exekutivu. Pokud ovšem bezvýhradně důvěřujete svému lékaři, jste blázen.

Myslím si totéž, nedovolte jim, aby využívali vaše tělo a rovněž tak i vaši mysl. Když jsem dělala tuto práci, byla jsem mladá a nezkušená – prostě jsem hlavně potřebovala peníze. Ale jak jsem do toho začala vidět stále do větší hloubky, poznala jsem, jak je to špatné. Byla jsem z toho nešťastná. V duši jsem pocítila rozčilení, takže jsem odešla. Začal jsem sama podnikat v oboru, který nijak nesouvisí s farmacií a nechala jsem se řídit svým nadšením a srdcem.

Tady na našem středozápadě jde o tajemství, které už skoro každý zná, ale nikdo o něm nemluví. Každý ví, že kostky jsou vrženy a je na čase o tom začít mluvit. Je na čase dělat životní změny. Děkuji, že jste mě nechali promluvit. Doufám, že vám moje informace byly užitečné.

Bere váš lékař úplatky, aby z vašeho těla těžil ve prospěch farmacie?

Z dostupných soudních dokumentů vyplývá, že jen samotná společnost GlaxoSmithKline vlastní síť odborů mluvčích, ve které působí 49 000 placených zástupců - lékařů (Glaxo whistleblower goes public with shocking details of bribery, marketing fraud and other pharma crimes)

A těchto 49 000 doktorů a lékařů, kteří vědomě a ochotně přijímají nelegální provize a úplatky, šíří propagandu GSK v podobě „medicínského vzdělávání.“ Ve skutečnosti tu mluvíme o rozsáhlé síti institucionalizovaného uplácení a korupce. Podílí se na tom desítky tisíc lékařů, pobírajících nemravné „honoráře za vystoupení“ a přitom si současně užívají plně hrazených dovolených. Jedinou podmínkou je vystavovat přiměřený počet receptů ve prospěch farmaceutického průmyslu.

Tato odhalení ale diskreditují celou instituci konvenční medicíny. Co bylo prezentováno jako systém tzv „medicíny založené na důkazech“ (evidence-based medicine), kdy měli inteligentní lékaři činit soucitná rozhodnutí ve prospěch svých pacientů, se ukázalo být pouze velkou skupinou úplatných lékařů, prodávajících své duše za rychlý výdělek. Kvůli tomuto jejich jednání pak přichází pojišťovací společnosti o miliardy dolarů za zbytečně drahé recepty, a tyto peníze končí u farmaceutických firem.

Takto vypadá mnoho lékařů, kterým státní dozorové orgány udělují certifikáty jakožto jediným lidem, kteří mohou s pacientem diskutovat léčbu jeho nemoci. Těmto neeticky jednajícím a úplatky přijímajícím poskytovatelům medicínské péče byl garantován monopol medicínské léčby, ale oni se dnes ukazují být jako ti nejméně poctiví, sobečtí „profesionálové.“ Jediná věc, která je horší, než zneužívat vlastní tělo jako prostitutka, je zneužívat těla vašich pacientů ve prospěch farmacie. A přesně to dělá den za dnem, rok za rokem oněch 49 000 lidí. Jsou to už desetiletí plná korupce, kdy se pod stolem předávají úplatky maskované za „honoráře mluvčích.“

A co tito koupení a uplácení lékaři říkají svým pacientům o užívání léků? Doporučují přednostně vakcíny, medikace, značkové léky. A také chemoterapii! Cokoliv, co vydělá farmacii peníze, je kuplířsky nabízeno profesionálními výběrčími peněz, kteří zneužívají těl pacientů pro zisky. Už jsme v historii zažili hodně hromadných zločinů, tentokrát ale lékaři medicíny finančně odírají celý národ prostřednictvím nekontrolovatelného podvodu nazývaného zdravotní péče nebo klamných peněžních operací.

Už více než polovina osobních bankrotů v USA je způsobována výdaji za léčbu. Rychle rostoucí ceny farmaceutických produktů od monopolních výrobců škodí celým městům, státům a dokonce i celému národu. Všichni balancujeme na pokraji finanční krize. Jak se mohlo stát, že Amerika dovolila výrobcům léků okrádat celou populaci a získávat tak miliardy dolarů díky nezákonným ziskům? A jak je vůbec možné, že i když jsou výrobci léků přistiženi při zločinu, nikdo nejde do vězení? Nikdo není odváděn veřejně v poutech. Hlavní sdělovací média se o něčem takovém vůbec nezmiňují! A pak nám začne president Obama sdělovat, že jsme nuceni udržovat obchodní vztahy s úplně stejnými společnostmi v rámci „Obamacare“!

A taková je tedy nová Amerika, kde jsou občané finančně penalizováni federální vládou, pokud se odmítnou zapojit do spotřeby smrtelných chemických produktů od medicínských korporací, přistižených s krví na rukou a zapojených do zločinných podvodů.

Stále se ještě neprobouzíte do reality?

Pokud vám váš lékař předepíše jakýkoliv značkový lék nebo doporučí aplikaci vakcíny, měla by se ve vaší mysli ihned vybavit rudá vlajka: nepřijímá váš lékař úplatky od farmaceutické firmy?

To vám samozřejmě nikdo nepřizná, protože oni takovou informaci pacientům jen tak neprozrazují. Existuje ale místo, kde se můžete dostat k takovéto informaci: nazývá se ProPublica.

V rámci své sekce nazvané Dollars for Docs zveřejňuje tento zdroj seznamy plateb, které lékaři obdrželi od výrobců léků. Zde si můžete vyhledávat celkové ilegální provize a úplatky lékařům podle států, společností a dokonce i podle jmen lékařů.

Jako příklad si můžeme třeba uvést, že známá nemocnice the Cleveland Clinic nedávno obdržela od společnosti Pfizer 3 miliony dolarů.

Také se zde uvádí, že the University of Utah obdržela od stejné společnosti půl miliónu.

Také se dá třeba vyhledat, že společnost „Eli Lilly“ proplácela v roce 2010 více než 61 miliónů dolarů za „řečnické honoráře“ v rámci své sítě doktorů a lékařů.

Tato společnost před soudem připustila, že se dopustila nelegální propagace léku Zyprexa a musela zaplatit pokutu 1,4 miliardy dolarů. (Existuje vůbec JAKÝKOLIV výrobce léků, který ještě nebyl přistižen při zločinném jednání?)

Tento příběh ještě není u konce. Sledujte další investigativní reportáže o korupcích farmaceutických společností, které vám už přinesl server NaturalNews.com. Jsme nejčastěji citovaným internetovým zdrojem nezávislých zpráv o zdravotní péči. (A prokazatelně nemáme žádné vazby na výrobce léků.)

A jen tak mimochodem, farmaceutický průmysl si najímá všechny významné P.R. agentury, aby se uchytil i na sociálních sítích. K tomu zneužívá komplexní síť falešných účtů na Facebooku, YouTube a na dalších webech. Takže pokud narazíte na jakékoliv negativní ohlasy na tento článek (nebo jiné příspěvky odhalující podvody farmacie), tyto mohou být také posílány zbabělými zaprodanci placenými výrobci léků za to, že se urputně snaží zastavit proud pravdy, která má odhalit zločiny. Dávejte si na takové přispěvatele pozor, bývá snadné je rozlišovat.


Vlk Samotář - na základě rozboru na Natural News

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?