Hodina Země 2014

Podle stránek Greenpeace

Hodina Země (Earth Hour) je největším celosvětovým happeningem. V sobotu 29. března zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě na hodinu svá osvětlení.

Mezi 20:30 a 21:30 místního času se ponoří do tmy přes 7 000 měst ve 152 zemích planety. Akce se každoročně účastní nejznámější kulturní památky jako například římské Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu, Eiffelova věž v Paříži či londýnský Big Ben.

V loňském roce se k happeningu z českých obcí přidaly např. Praha, Karlovy Vary, Opava a více než sto padesát dalších obcí. Letos zhasne v Praze Pražský hrad a Žižkovská věž, v Canbeře budova velvyslanectví České republiky, v Ostravě věž radnice a v dalších více než 70 obcích Čech, Moravy i Slezska veřejné osvětlení.

K letošní Hodině Země se přidají také obě naše dobrovolnické skupiny.

Brno

Kdy: od 20 hodin

Kde: Živo u Palečka, Koliště 23

Před a během Hodiny Země budeme diskutovat o Indonésii a problematice kácení deštných pralesů. Pak bude následovat promítání dokumentu na toto téma Zelená poušť.

Více na Facebooku Greenpeace Brno.

Praha

Kdy: od 19 hodin

Kde: Mlsná kavka, Sokolovská 327/29

Začínáme přednáškou vedoucí arktické kampaně Kláry Sutlovičové s názvem Hodina Země? Proč? Přímo na Hodinu Země pak vytvoříme velký obrys České republiky ze svíček.

Více na Facebooku Greenpeace Praha.


Vlk Samotář - podle stránek Greenpeace

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?