Podle stránek Greenpeace
Hodina Země (Earth Hour) je největším celosvětovým happeningem. V sobotu 29. března zhasnou obce, kulturní památky, podniky, domácnosti i jednotlivci po celém světě na hodinu svá osvětlení.
Mezi 20:30 a 21:30 místního času se ponoří do tmy přes 7 000 měst ve 152 zemích planety. Akce se každoročně účastní nejznámější kulturní památky jako například římské Koloseum, most Golden Gate v San Franciscu, Eiffelova věž v Paříži či londýnský Big Ben.
V loňském roce se k happeningu z českých obcí přidaly např. Praha, Karlovy Vary, Opava a více než sto padesát dalších obcí. Letos zhasne v Praze Pražský hrad a Žižkovská věž, v Canbeře budova velvyslanectví České republiky, v Ostravě věž radnice a v dalších více než 70 obcích Čech, Moravy i Slezska veřejné osvětlení.
K letošní Hodině Země se přidají také obě naše dobrovolnické skupiny.
Kdy: od 20 hodin
Kde: Živo u Palečka, Koliště 23
Před a během Hodiny Země budeme diskutovat o Indonésii a problematice kácení deštných pralesů. Pak bude následovat promítání dokumentu na toto téma Zelená poušť.
Více na Facebooku Greenpeace Brno.
Kdy: od 19 hodin
Kde: Mlsná kavka, Sokolovská 327/29
Začínáme přednáškou vedoucí arktické kampaně Kláry Sutlovičové s názvem Hodina Země? Proč? Přímo na Hodinu Země pak vytvoříme velký obrys České republiky ze svíček.
Více na Facebooku Greenpeace Praha.
Vlk Samotář - podle stránek Greenpeace
Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí