Hannasaki, červený čaj s nevšedními vlastnostmi

Opravdová krása, to už říká lidová moudrost, pochází z nitra, ze zdravého těla.

Krabička se dvěma druhy čajůNení to tak úplně dávno, co se na našem trhu objevily bílé  krabice se zeleným potiskem - SAYONARA, čaj pro třetí tisíciletí. A není to tak dávno, co se objevily další, podobné krabice -  tentokrát s podobným nápisem HANNASAKI, čaj který spaluje tuky. Obojí distribuuje společnost PHOENIX, kterou jistě znají všichni čtenáři stejnojmenného časopisu

O co jde? Materiálu není k dispozici zatím příliš mnoho. Za všechno může mluvit dotaz na Dědka kořenáře v jeho poradně na zdravi.idnes.cz:

OTÁZKA:
... dostal se mi do rukou článek velebící čaj HANNASAKI, jedná se o "červený čaj", jehož vskutku udivující vlastnosti prý potvrdily i japonští lékaři: je bohatý na minerály, snižuje hladinu cholesterolu, odbourává tuk, pročišťuje krev a posiluje imunitní systém, má protinádorové účinky, odstraňuje poruchy srdce, bolesti hlavy, poruchy potence, posiluje zrak, léčí kožní problémy, cukrovku, astma, krevní tlak, sennou rýmu atd. (nabízí firmy PHOENIX, Mirošov). Mohl byste mi poradit o co se jedná? Děkuji

ODPOVĚĎ:
Já ho neznám, ale jsem takový nevěřící Tomáš a jen tak nevěřím, že by jeho vlastnosti byly tak dramaticky prospěšné jak píšete při běžném dávkování. Ty minerály jsou přinejmenším chemický nesmysl, protože jejich množství je vzhledem k denní dávce čaje bezvýznamné, ale to, že to dodavatel použil v reklamě, znamená že jde především o dojem na neznalé, tedy přednostně o obchod. Tím ovšem nechci říci, že to ostatní je také nesmysl, jen bych už byl opatrnější.

To je fakt, že ze lžičky čaje moc minerálů do nálevu nepřejde. Ale třeba se myslí spíše jejich účinek ve smyslu katalyzátoru, který prohlubuje účinky čaje samotného, kdo ví.

O vlastnostech a využití čaje se můžete dozvědět z příbalového letáku - ale až si čaj koupíte. Proto se podívejte, co se tam zhruba píše, raději předem.

Čaj HANNASAKI

(podle příbalového letáku fy PHOENIX)

Jedná se o zvláštní druh tzv. královského čajovníku, neboť jeho nejstarší exempláře dosahují stáří až 1700 let (průměr kmenu cca 1,5m a výška až 14 metrů). V poslední době se nad tímto zázrakem přírody zamyslela i věda. Výzkumy japonských lékařů potvrdily, že uváděné udivující vlastnosti jsou nejen pravdivé, ale byly odhaleny ještě další pozitivní schopnosti tohoto „zázraku“. Byla odhalena nejen stará technologická tajemství, ale navíc byly nalezeny ještě další technologie, které původní účinky čaje ještě znásobily.

Název HANNASAKI (v japonštině „jarní květ“) představuje vlastnosti, jako život plný nové energie, svěžesti, zdraví, čistoty a krásy, což všechno jsou schopnosti účinků tohoto královského čaje. Ti z vás, kteří patříte mezi milovníky populárního zeleného čaje SAYONARA, budete mít porovnání, při kterém zjistíte, že celá řada uváděných vlastností je velmi podobná nebo přímo shodná s popisovaným královským čajem HANNASAKI. Některé účinky jsou však mírně odlišné, což je dáno složením čaje. měřením na zatím nejdokonalejším lékařském diagnostickém přístroji Prognos, který byl vyvinut pro potřeby diagnostiky v kosmickém programu, bylo zjištěno, že oba čaje se navzájem ideálně doplňují: Hannasaki harmonizuje energie jin a jang, ale nedoplňuje je, zatímco Sayonara případný deficit umí doplnit. Z tohoto důvodu obsahuje balení čaje Hannasaki i dva sáčky čaje Sayonara, které jsou zatím sponzorem dočasně dotovány, takže neovlivňují cenu čaje.

Jiné měření na zjištění energetické hodnoty čaje prováděl německý vědec Ferdinand Bongart. Pomocí Lecherovy antény prováděl měření aury a jeho závěry taktéž potvrdily výjimečnost tohoto nápoje – všechny potraviny s velkou aurou jsou přínosné pro naše zdraví. Řekl, že označení „nejhodnotnější čaj světa“ je naprosto oprávněný.

Nemáte chuť?Když vyjmenujeme dlouhou řadu účinků tzv. červeného čaje Hannasaki, který bývá též označován přívlastky jako například čaj atomového věku, červené zlato, klenot mezi čaji, nejzdravější čaj světa, a podobně, vidíme, že se nám nabízí lék na současné civilizační choroby, který přichází  v nejvyšší čas. Tento vskutku „král všech čajů“ nabízí všechno, co si jen můžeme pro své zdraví přát: je bohatý na minerály, odbourává tukovou tkáň, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pročišťuje krev a posiluje imunitní systém, má protinádorové účinky, upravuje krevní tlak, odstraňuje poruchy srdce, bolesti hlavy, posiluje zrak, léčí kožní problémy, cukrovku, astma, bronchitidu, sennou rýmu, hemeroidy, poruchy menstruace, nedostatek mateřského mléka, potíže v přechodu a řadu dalších zdravotních problémů. Jeho velká síla je kryta především ve schopnosti harmonizovat životní energie jin a jang, protože tam, kde je  harmonie, tam je největší účinek uzdravující bioenergie.

kromě výše uvedených léčivých účinků působí čaj Hannasaki jako velmi účinný kosmetický a omlazující prostředek a to jako koupel i obklady na pleť proti vráskám. A tady můžeme zřejmě hledat původ názvu Hannasaki, čili jarní květ.

Čaj HANNASAKI je však jako žádný jiný účinným nepřítelem zbytečného a škodlivého tělesného tuku. Klinické testy, které byly prováděny vysokou lékařskou školou v Paříži i vědecké výzkumy japonských vědců potvrdily vysokou účinnost při snižování nadváhy. Údaje ze statistiky uvádí až neuvěřitelné hodnoty. u některých zvlášť obézních pacientů se podařilo snížit váhu až o 13kg za měsíc, běžnější hodnota se pohybovala okolo 6-7kh.

Čaj stimuluje slinné žlázy v ústech, čímž podněcuje tvorbu slin a pomáhá lepšímu trávení, neboť aktivuje žaludeční enzymy štěpící bílkoviny. Podporuje také peristaltiku střev a tím vlastně urychluje metabolismus bez nepříjemných průjmů, které doprovázejí jiné tzv. hubnoucí čaje). nezanedbatelný je také vysoký obsah přírodního selenu, který tělo snadno vstřebá, než selen vyrobený uměle a na který je v poslední době soustředěn velký zájem vědců a lékařů. selen totiž patří k tzv. antioxydantům, které brání vzniku agresivních sloučenin s kyslíkem – volných radikálů, jež mimo jiné sehrávají významnou roli při vzniku četných  chronických onemocnění.

Čaj Hannasaki má též největší obsah vzácně se vyskytujícího vitaminu E (Obsahují ho i jiné  druhy čaje, ovoce, zelenina, za studena lisované oleje, mandle, vlašské a lískové ořechy), který je též silným antioxydantem. Ačkoliv se vitamín E  špatně rozpouští ve vodě, způsob jakým je  čaj připravován a horká voda příznivě ovlivňují jeho uvolňování. kromě toho působí vitamin E proti poruchám prokrvení, proti zánětům a mužské neplodnosti.

Snižování nadváhy s tímto čajem je nejen zdravé, ale hlavně naprosto bez vedlejších účinků. je však třeba si uvědomit zásadu, která platí při každé léčbě. pouhé spoléhání se na samotný prostředek – čaj nestačí. Důležité je natrvalo změnit výživový plán a změnit své myšlení, neboť hubnutí začíná už v hlavě. Jak myslíme, takoví totiž jsme – jaké !příkazy“ dává naše vědomá mysl našemu podvědomí, tak naše tělo reaguje. Myslíme-li neustále na to, jak jsme obézní a že už nám stejně nic nepomůže, tak nám opravdu nic nepomůže, i kdybychom vypili hektolitry čaje (bližší v časopise Phoenix v seriálu Revoluce v hubnutí).

Správná příprava čaje je taková, že se zalévá čtyřikrát (přesné doby louhování jsou uvedeny na obalu), takže 50g čaje Hannasaki čtyřnásobným zalitím vydá za 200g.

Čaj Sayonara se zalévá dvakrát, čili přiložených 50g vydá za 100g. Z jednoho balení získáte tedy 600 šálků kvalitního léčivého nápoje.

Cena v zásilkovém prodeji je 118 Kč. Bližší informace o prodejních místech a objednávky na adrese: PHOENIX, 338043 Mirošov, tel.: 3710782003 a 776241537.

Subjektivní dojmy

Jak je v textu uvedeno, povědomá krabice obsahuje dva druhy čaje. Zatímco v "zeleném" balení čaje  Sayonara byly tři sáčky práškového čaje, zde jsou tyto sáčky dva (oba opět s natištěnou energetickou spirálou) a k tomu jeden igelitový sáček s čajem Hannasaki. Ten není v prášku, ale naopak ve větších kouscích. Škoda jen, že není použit sáček s dnes již obvyklým plastovým rychlouzávěrem. Zde se musí sáček otevřít nůžkami a potom ho uzavřít, jak kdo umí - což mu asi při delším skladování na kvalitě nepřidá. K tomu je přibalena ještě obvyklá plastová lžička.

 Tajemství krabičky je odhaleno Vlevo SAYONARA, vpravo HANNASAKI

Hannasaki je čaj krásné barvy - ne sice přímo červený v pravém slova smyslu, ale je požitkem se dívat skrz sklenici na modrou oblohu prozářenou Sluncem. Chuťově je vynikající. To je ale můj subjektivní dojem, chutě mohou býti rozličné ... A pokud je jen zčásti pravda to, co se píše o jeho léčivých vlastnostech, pak jde opravdu o nápoj, který si zaslouží naši pozornost. Skutečně mohu potvrdit i to, že druhý nálev není chuťově nijak horší než ten první. Přiznám se ale, že z čaje Sayonara dělám nálev také jen dvakrát. Když si člověk představí vypít v poměrně krátkém časovém úseku 4+2 šálků čaje podobné chuti, asi by brzy ztratil chuť. A uchovávat vlhký částečně louhovaný čaj, to je vítaná příležitost k zabydlení různých plísní, řekl bych. To ale vůbec nevadí. I tak se z jednoho balení připraví čaje spousta.

Ještě bych upřesnil cenu; ta je sice v zásilkovém prodeji deklarována na 118 Kč, ale v obchodě ho koupíte spíše za ceny kolem 150 Kč. Což při jednom balení na objednávku s poštovným vyjde skoro stejně. Jinak mohu vřele doporučit. A jak je to s tím spalováním tuků, to se teprve uvidí.


JL

zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?