Zdravý život s citrónem a česnekem

O tom, že citróny a česnek jsou zdravé poživatiny, snad netřeba pochybovat. To uznávají, ač možná neradi, i ortodoxní poživači syntetických pilulek. Zdraví z přírody ... to prostě nejde nahradit syntetickou chemií. No a když mi na počítač dosedl návod na přípravu elixíru z obojího, který můžeme nazývat třeba "citrónovo-česnekový zázrak", rozhodl jsem se, že se o něj s vámi podělím.

Co budete potřebovat?

Pět celých citronů s kůrou neošetřenou chemicky a 30 stroužků kvalitního česneku - což bude horší, neb česnek masově dovážený z Číny je všechno, jen ne kvalitní.

Jak elixír připravíte?

Celé citróny omyjete pečlivě horkou vodou a nakrájíte na malé kousky. Stroužky česneku oloupete a rozkrájíte na poloviny. Pak to všechno nějakým způsobem rozmixujete na kaši. Tu pak zamícháte do jednoho litru pitné vody a necháte přejít varem. Hned po dosažení varu odstavíte.

Nejtěžší bude vzniklou směs přecedit do láhve - jde to špatně, sítko se stále ucpává. Snad by pomohlo pláténko, přes které by se zbytek tuhého podílu pak dal snáze vmačkat. Láhev je třeba skladovat na temném a chladném místě - nejlépe tedy v chladničce.

Jak se to celé používá?

Velice jednoduše. Pije se denně před jídlem - před snídaní nebo před obědem si dáte skleničku s 20 ml nápoje. Každý Čech ví, že tento objem je tzv. "malý panák", což celou operaci velice usnadňuje.

Tuto lacinou a neškodnou léčivou kúru by měl člověk zopakovat každý rok. Pro citlivé povahy je třeba zdůraznit, že česnekový odér z něj prakticky nebude cítit. Nápoj spojuje léčivé účinky citrónu s česnekem, které se tak mohou projevit naplno.

Zastánci této kůry tvrdí, že odstraňuje vápník a tuk usazený v těle a v cévách. Posiluje srdce, upravuje tlak. Po třech týdnech pití byste měli v těle pocítit příjemné omlazení. Tvrdí se i to, že by se měly upravit i takové potíže, jako je zhoršený zrak nebo problémy se sluchem.

Po třech týdnech užívání by měl člověk kúru na osm dní přerušit, a potom v ní další tři týdny pokračovat.

Různé zdroje popisují i další příznivé účinky. Ale nejlépe bude, když si tento nápoj připravíte sami a vyzkoušíte. Zkazit se tím nedá nic a vaše zdraví tím může jen získat. Samozřejmě nelze kůru doporučit lidem trpícím zažívacími obtížemi, kteří citróny a česnek běžně nesnášejí.


Vlk Samotář

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?