Alterna Medica v novém ...

V novém ... nemyslím tím, že by se prodejna přestěhovala nebo něco takového, ale nové (přesněji řečeno z mrtvých vstalé) jsou její webové stránky. Pravidelní čtenáři Mostu do Říše snů si jistě vybaví, že o zdravotní prodejně s poradnou - Alterna Medica - se zmiňuji často a opravdu rád. A teď jsem ještě víc rád, neb vám mohu poskytnout adresu, kde všechno najdete kdykoliv a sami. A že to stojí za to, to mi věřte. Takže ta adresa je:

http://www.alternamedica.cz/

 

 

Stránky jsou ve stavu zrodu, ale přesto se na nich už teď dá najít spousta zajímavého, včetně informací o produktech, které můžete od firmy získat. Ono je přece jen lepší vědět něco předem ... protože pak když do prodejny přijdete, zůstanete stát v němém úžasu, co všechno je tu k dispozici (a co se dá vtěsnat do tak malého prostoru v bývalé kočárkárně).

Kde prodejnu Alterna Medica najdete? V Praze 4 na Opatově, ale tentokrát přidám i mapku, abyste tam trefili opravdu snadno. Je to tam, co je na obrázku ta kurzorová šipka.

 

 

No a ještě pár slov, kudy - tudy. Vystoupíte z Metra na stanici Opatov. Z nástupiště je východ jen jeden, takže se nespletete. Vyjdete po schodech nahoru a zatočíte o půlkruh vlevo, takže se budete pomyslně vracet nad nástupiště, jen budete nad ním. Jdete pořád rovně, po asfaltovém chodníku přes rozlehlou zatravněnou plochu a potom po schodech nahoru ven z jámy, kde je stanice metra umístěna. Dále pak stále zhruba rovně, až narazíte na boční stěnu obrovského paneláku. To už jste tam, kde je na obrázku číslo 37. Pokračujete tak, abyste měli blok domu po levici. No a Alterna Medica je zhruba tam, co ukazuje šipka - je to čtvrtý nebo pátý vchod.

Firma Alterna Medica sama o sobě říká zhruba toto:

Firma byla založena v roce 1992. Její hlavní náplní - tenkrát - i nyní, je poradenská činnost v oblasti narušeného zdraví a léčba přírodními prostředky. Náš pohled na poruchy zdraví je velmi blízký přírodní medicíně východu, která vidí člověka jako jeden celek a ve všech souvislostech. Tato medicína upravuje narušenou podstatu ze které nemoce pocházejí a neřeší pouze příznaky.

Informovat a poučit člověka, který pomoc hledá je součástí poradny, protože pokud porozumí svému problému, ukáže se mu cesta k uzdravení. Poté už je to na něm.

Součástí poradny je i malá prodejnička s přípravky, které při léčení používáme. Nenajdete zde však komerční produkty. To co leží na poličkách, prošlo za ty roky přísnou selekcí (jak složení, tak výrobců a použitých technologií při zpracování a výrobě), protože cílem není prodej - ale účinek. Jejich výběr je individuální a doporučení co a jak užívat následuje až po poradně.

Seznámení s firmou Alterna Medica nechám na vás, budete-li mít zájem. Nebudu vám nic moc povídat, nic moc vemlouvat - tím bych třeba docíli opaku, než je mým úmyslem. Vyzkoušejte sami. Ale nabídnu vám pár střípků z minulosti; to je věc, kterou nikde jinde nenajdete.

 

 

Bylo-nebylo .... teda ono bylo, ale to už nějak dost dávno ... bylo to pár dnů před Vánoci roku 2001 a v Praze byl uspořádán první Veletrh záhad, tajemství a fantazie. Tam jsem poprvé poznal paní Darinu Datlovou. Náhoda tomu chtěla, že jsem stánky obcházel proti směru hodinových ručiček, takže jsem se k tomu jejímu dostal až skoro naposledy. Ale pamatuji se, že jsem se tam zdržel skoro stejně dlouho, jako u těch ostatních celkem. Paní Darina mi byla sympatická tím, že se nesnažila něco prostě prodat, ale měla upřímnou snahu mi poradit ... no a při tom jsme si i hezky popovídali.

 

 

Dozvěděl jsem se o připravovaném krámku na Opatově a tam také v následujícím roce poznal Vlaďku, dceru paní Dariny. Na následujících snímcích je krámek jak vypadal v roce 1992.

 

 

Dnes to tam vypadá podobně - jen vchod je již přímo z ulice, místo toho okna vpravo. No a z toho, že do krámku zajdu několikrát do roka už osmý rok určitě poznáte, že tam chodím rád. A není se co divit. Budu mluvit za sebe, když tvrdím, že si tam opravdu "dobíjím baterie". Nejdu tam jen něco koupit ... ale tak nějak nasát atmosféru a také si popovídat. Paní Darina je úžasná žena, která člověku dovede poradit a pokud ho něco trápí, tak mu dodat odvahu a sílu problém překonat. A to přesto (a snad i pro to), že i jí život dokázal již také ukázat svou odvrácenou tvář. Vlaďku tam teď neuvidíte; prožívá teď krásná léta se svými dvojčaty, která ale rostou jako z vody a kdo ví, kdy se v krámě všichni tři objeví jako vítaná posila .. :-))).

Co dodat ... prohlédněte si stránky a když budete mít chuť, zajděte tam. Ručím vám za to, že budete opravdu vítáni.


JL

Zpět na stránky Zdraví, výživa, ekologie a co s tím souvisí

Zpět k Mostu ?