Komentář neukázněný, snad trochu matemetický

Všude se komentují výsledky voleb ... asi by i Říše snů měla zaslat svou oficiální nótu ... pokud o to někdo stojí ... :-)))

No, ale aby bylo učiněno "protokolu" za dost ... nebudeme nikomu strouhat mrkvičku. Naše politická scéna připomíná už několik období ping-pong. Ovšem, matematicky vzato, bohužel nejde o postup nazývaný "metodou postupných aproximací" - proces nevede postupným zpřesňováním odhadu k řešení.

Když už jsem začal s tou matematikou - pokud na to koukneme s odstupem pár let, tak celý proces řízení České kotliny může být zcela divergentní, tedy nedobírající se nikdy k žádnému řešení; bohužel pro nás. A/nebo byly špatně nastaveny výchozí podmínky. A to je věc, která by se mohla změnit.

Pět let od voleb k volbám je doba hrozně dlouhá na to, aby se pozapomněly sliby dané voličům a druhdy vítězná strana se líně krkajíc blahem odvalila od koryta, přejedená obětinami v pokoře přinášenými jejím poddaným lidem. Odvalila od koryta, kde udělá místo Té Druhé Straně, vyhládlé pětiletým půstem ... což se bude příště opakovat a příště ... a zase ...

Nebudu filozofovat nad tím, co by se mělo a nemělo a která barva je lepší a která ne ... No, snad jen to, že když to člověku nejde správně na malou stranu nebo na velkou stranu, stojí to za Starou Belu ... a když to extrapolujeme (já z té matematiky dneska nevybřednu ...) do "vyšších stranických sfér" - vyjde to celkem na stejno.

Takže ... co s tím. Hele, nepřijde vám, že těch pět let do dalších voleb je dost dlouho? Co takhle udělat po dvou a půl roce takový poločas a v něm skládání účtů ... Tak se ukažte, holoubkové siví, co jste slibovali a co jste z toho dokázali splnit ... Vždyť i v té matematice ... když se proces ne a ne dohrabat k nějaké té konvergenci a chyba je veliká, převeliká, tak se zmenšuje krok.  Je úplně fuk, jak se jmenuje strana, která je teď zrovna u kormidla. K tomu postu jí vyneslo to, že lidé měli už po krk těch ostatních stran a ne to, že by byla zrovna nějak moc dobrá. Padla tu spousta slibů a silných slov - dobře, tak se ukažte, jak moc jste to mysleli vážně. A ne že se za těch pět let skoro na všechno zapomene.

No ... jinak to asi nepovede k cíli ... pokud ovšem je cílem solidní život všech obyvatel planety a ne jen nadstandardní život těch, kdo se považují za vyvolené (chápejme, že slovo vyvolení má kmen ve slovech "vy volové"). Bohužel nějak zatím nevím, jak to zařídit, aby politikové žili odděleně se svými sliby v jiném časoprostoru a těm lidem, co o jejich hrátky nestojí, dali svatej pokoj.


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?