Další kolo šílenství ... aneb: chléb a hry na začátku 3. tisíciletí

Začíná březen roku 2006 a s tímto datem se již bulvární plátky zalykají super-senzačními články o životě druhé generace VyVolených. Vkus senzacechtivých diváků je loven na snímky spoře oděných a případně neoděných lidiček, kteří se dobrovolně nechali zavřít do luxusní ZOO, aby se na dlouhé týdny vzdali svého soukromí a lidské důstojnosti.

Asi nemá cenu tady rozebírat pro a proti tohoto pořadu. Stejně jako přednosti jídla typu fast food. Masové záležitosti masy podivně přitahují ... že by v genech byla zakódována i lačnost po naplnění osvědčeného římského - Chléb a hry? A když se chléb zdražuje a zdražuje, tak se to vykompenzuje stále divočejšími a divočejšími hrami ... ?

Mile mě potěšila jedna vývěska v motorestu v Předoticích - na trase mezi Příbramí a Strakonicemi. Vidíte ji na obrázku. Třeba je to legrace, ale mysleme si, že je to především projev zdravého rozumu. No a ten motorest mohu doporučit. Milá obsluha, kvalitní jídla a jídelní lístek, který sám o sobě člověka nasytí velmi vítanou stravou duševní - upřímným smíchem.

 

 

Nakonec si tedy neodpustím jednu ukázku z jídelního lístku zmíněného mototrestu (to není překlep, i ten mototrest je na jídelním lístku uveden ...):

Zákazníky, kteří pravidelně navštěvují mekáče a podniky fast... upozorňujeme, že nepoužíváme žádné polotovary a různej instantní hnus. Je proto možné, že jim u nás chutnat nebude.

Houskové a bramborové knedlíky vyrábíme sami. Izolační materiál, prodávaný v marketech pod názvem domácí knedlík, zde nehledejte - nejsme STAVIVA!


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?