Krátká a neveselá úvaha valentýnská

Tak jsem se naštval spravedlivým hněvem. Možná je to legrace, možná je to myšleno vážně ... ale na stránkách iDNES je Valentýnská kalkulačka: Je váš partner perspektivní? Je to test, kde zadáte své "majetkové poměry" a vyjde vám, nakolik jste perspektivní pro svého partnera nebo partnerku. Zkusil jsem tam zadat "normálního člověka" - co chodí konfekčně oblečený, jezdí Škodovkou, bydlí ve vlastním rodinném domku a jeho čas odměřují hodinky značky Prim.

Vyšlo mi toto:
Váš partner je asi typickým příslušníkem střední třídy. Má potenciál vypracovat se a zabezpečit rodinu. Zda však opravdu dosáhne postupu na společenském žebříčku, je otázkou. Pokud vám záleží na hmotném zajištění, bude pro vás sázka na něj sázkou do loterie. Ovšem můžete svou i jeho budoucnost ovlivnit. Je známo, že za úspěchem mnohých mužů stály ženy:-)

Nevím jak vám, ale je mi z takových článků na blití. Tak už ani ten svatý Valentýn už není o lásce, ale jen o majetku a penězích. Jistěže se člověk z lásky nenají, ale měřit všechno na kšeft, na prachy? Fuj ... kam se poděl celý smysl našeho bytí? Copak smysl existence lidí je postupovat po společenském žebříčku pořád nahoru a nahoru (a tím pádem již z principu čuchat k .... toho, co je nad vámi). O co víš se vyleze, o to delší pak bude pád. Nebo si opravdu myslíte, že smyslem lidského života je plnit cizí peněženky?

Takové testy dokážou v lidech stojících na začátku života vytvořit pokřivený obraz světa a života v něm. Tvrdí váš partner, že vás miluje? Ale není "manažer" a nejezdí v BMW? Nepatří k "horním deseti tisícům" nebo smetánce vašeho maloměsta? Pak to určitě  podle dnešních měřítek není ta pravá láska.
Bůh nás ochraňuj před takovou životní filosofií....


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?