Předvolební zmatek v duši

Tak se mi dnes ráno (je 11. října 2012) dostal do ruky na stránkách Czech Free Press článek Koho volit. Nejprve jsem myslel, že dám z něj pár myšlenek s odkazem do "zpráviček" - ale pak jsem zase měl najednou takový ten pocit, že mi je odkudsi "shora" cosi diktováno, co bych měl podělit s ostatními lidmi. Takže ten zmíněný článek najdete dole, pod čarou - a zde tedy si dovolím sepsat pár svých neukázněných úvah.

Ano, jistě, je to bezesporu pravdivé, průkazné a moudré (tím myslím již ten následující článek).

Ale člověku se maně dere na jazyk otázka - kde jste byli, vy všichni kritikové, v mezidobí mezi volbami a jinými příležitostmi, kdy "o něco" jde?

Teď je pár dní před hodinou H a najednou se roztrhl pytel s "analýzami", jak je to všechno špatné a s otázkami a doporučeními, koho volit či nevolit (hlavně ne ty, co si nahrabali už dost)?

Ale je tu nějaká možnost volby? Podle mě není. Jsme v situaci, kterou bych přirovnal k mnohapatrovému domu, kde je třeba zvolit správce. Na výběr ale budou dány jen partaje z přízemí. Z nich ho musíte zvolit. Ale co ti ostatní? Zrovna tak je to tady - proč vůbec máme své zastupitele volit z nějakých politických stran? Z tak uzoučké skupinky lidí, co vůbec nemají představu o principech a řádech světa, protože jim jde jen o vlastní prospěch - a to je úplně jiná kolej.

Proč se lidi doslova zhrozí, když je jim řečeno, že politiky na nic nepotřebujeme, proč jsou přesvědčeni, že to jinak, bez nich, nepůjde? Jenže prostor na tyto úvahy už není.

Volit je soudružskou a vlasteneckou povinností ... bylo nám vštěpováno v letech, kdy se nikdo neodvažoval se zeptat - proč se tomu říká volby, když není z čeho vybírat.

A teď jsme na tom stejně. Máme zdánlivě z čeho vybírat, ale je to vlastně úplně totéž - jen se ta původní jednolitá masa přikrytá rudým suknem rozdělila na menší hromádky, pokryté hadříky různých barev ... ale když nezaujatý pozorovatel kus ucouvne, aby vše viděl s nadhledem - je to pořád stejné. A co je horší - pokud bychom odstoupili ještě o kus dál, snad by byly vidět i provázky vedoucí někam mnohem výš, za které je taháno odkudsi, o čem se ani dosud vlastně vůbec nemluví - neb Velký Bratr naslouchá !!!

Proto jsem přesvědčen, že všechny ty petice vyzývající ke zvolení na post prezidenta různé sympatické bytosti, obvykle herce či jiné "celebrity", jsou na nic ... je to jen zneužití člověka, který bude pro masy stravitelnější než nějaký profláknutý ksicht. A ta dotyčná / dotyčný to ani ještě neví a třeba si říká, že je jejím posláním být spasitelem národa. Jenže i ona se nakonec stane jen figurkou řízenou shora ... ne shora, na úrovní nějakých těch trapných stran, ale ještě více shora  ... a nevymkne se z toho ani náhodou. A pokud by byly potíže ... však se vždycky něco najde, jak člověka zlikvidovat, jak to vidíme teď kolem sebe ze všech stran ...

Samozřejmě se teď zase vznáší ve vzduchu otázka - co teď ... ?
Jo, to je otázka - ono se to kritizuje - ale navrhnout řešení ...
Nebo nakonec i to řešení by bylo - zavrhnout politiky a politiku jako takovou ...

Rozhodování dát do rukou moudrým lidem, kteří vědí, co je v dané problematice možné a pro ostatní dobré. Ale když píšu - co je dobré - tak to myslím nezištně.
A nebudou v tom hledat zdroj svého obohacení na úkor těch ostatních - aby se nad ně povznesli ... ale bohužel ne duchem, jen majetkem, způsobem života, pocitem vlastní důležitosti a moci a tak podobně.

No tak by se vědělo CO ... ale jde o to JAK?

Když se tyhle rozbory o špatnosti světa objeví pár dní před volbami, nic už lidi nepřesvědčí, že mají vlastně ještě jinou možnost volby .... nevolit mezi stranou ABC a XYZ, ale vzít to z širšího úhlu zvolit si, zda chtějí přistoupit na tu jejich hru - nebo nechtějí. To je přece také volba, ne?
Ale zkuste někomu říci, že volit nebudete - a zahrne vás takovou hromadou napapouškovaných frází, že se z toho zjevíte ...

Vlk SamotářNásledující stránek je tedy převzat ze stránek Czech Free Press ... Podotýkám, že uvedené finanční částky jsem přebral jen pro ilustraci, aniž bych je nějak ověřoval ...

Koho volit?

Zkoušíme, co lidé snesou. Čím?

(Převzato :http://streit.blog.idnes.cz/c/288392/Kalousku-nepijte-tolik.html)

A dále:

Za „úsporné vlády“ činil státní dluh ke konci června 1,64 bilionu korun. V minulém roce stoupl o 155 miliard Kč, letos za první pololetí o 136 mld. Kč. Za posledních 12 měsíců stoupl o 223 mld. Kč. Dluh dále poroste. Ministr financí Kalousek si chce v tomto roce půjčit 243 miliard a v příštím roce 231 mld. Kč. Za dva až tři roky tak státní dluh překročí dva bilióny korun. Jde o historicky největší zadluženost českých zemí.

(převzato: Z.Fiala)

Koho tedy volit?

Jistě ne ty strany a jednotlivce, kteří byli u toho od roku 1990 (Nečas, Kalousek, Schwanzerberg, Pithart, Parkanová,Čunek atd) a své chyby maskují škrty, vyššími daněmi a tzv.reformou penzí a zdravotnictví.

Z historické brožurky KOHO VOLIT? (1992)

Vláda s většinou OH a ODS, a parlament s většinou ODS a OH, tak mají v plánu zubožit zem a pak ať je potopa. Městské obyvatelstvo tak bude totálně závislé na místních pracovních příležitostech, a když žádné nebudou, bude nuceno se vystěhovat. Mnozí budou nuceni do zahraničí. Někteří budou mít možnost volby, buď pracovat za jednu desetinu platu ve vlastní zemi, jako například, v automobilce Volskwagen-Škoda, nebo pracovat za, víceméně nejnižší mzdu v cizině. O dobře placených odborných a vyšších místech budou všichni moci jenom snít. Z Československa se za vlády ODS a OH, v případě, že tyto budou opět zvoleny na ještě jedno období, a prezidenta Havla, nebo krátce poté, stane „banánová republika“.

Břetislav Rohlíček, fejetonista bohužel již dnes neexistujících novin Nedělního Hlasatele tištěného v Illinois v USA, nejstarších českých novin vydávaných více než 100 let! Z výše uvedeného je zřejmé, že exulant a autor brožurky, KOHO VOLIT? byl již tehdy přemýšlivější než 10 milionů Čechů!
Říká se v Česku, že suverenita země může být ohrožena vysokým zadlužením. Naše suverenita země byla nezvratně omezena již v r. 1992, kdy jsme s neskrývaným nadšením odsouhlasili rozprodej národního kapitálu do zahraničních rukou, rozptýlení vlastnictví pomocí kupónové privatizace.

Autor: ekonom M.Zelený


Vlk Samotář (JL)

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?