Taková neveselá čtvrteční úvaha

Teď je čtvrtek 4. října 2007, venku je ještě napůl tma a já si tak chvilku procházím Internet, abych našel něco zajímavého do Zpráviček pro Most do Říše snů. Na stránkách Instantních astronomických novin je článek Apollo zabývající se historií pilotovaných letů na Měsíc. Text je doprovázen pěknými fotografiemi, které se dají i solidně zvětšit. Jeden ze snímků nese název ...  Krásny pohľad z úžasného miesta vo vesmíre na matičku Zem.

Je ironií osudu, že země, která dokázala dopravit lidi na jiné vesmírné těleso, odkud mohli pořídit takové záběry, se nyní chystá vyvolat konflikt, který může přispět ke zničení života na Zemi vůbec ... 


Podívejme se teď na stránky Matrix-2001.cz:

Íránské tiskové zdroje uvádějí, že ruští jaderní experti si v pátek zabalili kufry, zvyšují se spekulace, že americko-izraelský útok na Írán je neodvratný. Íránské a izraelské zdroje hlásí, že Rusové evakuovali všechny své jaderné odborníky a inženýry, kteří pracovali na jaderném reaktoru v Busheru, jejich akce vede k dalším spekulacím, že Spojené státy připravují neodvratný útok na Írán. Podle informační agentury Khorramshar, která reprezentuje etnické Araby, je v opozici s Ahmedinežádovým režimem a nachází se v blízkosti reaktoru, si Rusové sbalili kufry a odjeli v pátek. Server DEBKA nabízí tři možné scénáře náhlého odjezdů ruských expertů.

a) Rusové a Íránci se neshodli na tom, jak budou dále pokračovat ve výstavbě reaktoru a jejich jednání uvázlo na mrtvém bodě. Tato verze není příliš pravděpodobná, neboť Vladimír Putin hodlá koncem měsíce navštívit Írán, kde se chystá podepsat řadu smluv o jaderné pomoci.

b) Rusové zjistili, že se Írán chystá napadnout Američany v Perském zálivu nebo Izrael. Tato verze je téměř vyloučená, neboť jakýkoliv předběžný útok Íránu by poskytl Izraeli a Američanům důvod k zahájení devastujícího bombardování, který tak zoufale hledají.

c) Moskva nebo Teherán zjistily, že útok na íránská jaderná zařízení je nevyhnutelný a Rusové se snaží uklidit své lidi do bezpečí. Zdá se, že toto je nejpravděpodobnější vysvětlení, zvláště po tom, co se minulý pátek objevila řada signálů od „nejmenovaných“ světových bezpečnostních služeb, že vojenská akce je neodvratně za rohem.

S každým následujícím týdnem se stupňuje válečná rétorika a eskaluje se manévrování, takže se zdá, že útok na Írán je nezvratný. ....


Připadá mi to našeho retrívra Benýska. Ten k smrti miluje takové ty míčky ... jsou velké jako tenisák, ale plné a hodně skáčou. Dokázal by je aportovat celé hodiny. Běhá za nimi, honí a chytá již ve vzduchu, ba skáče pro ně i do vody (dokonce si je tam sám "jako" upustí, aby pro ně musel plavat),  ... Ale v nestřežených chvilkách si milý hafan vezme míček do tlapek a začne ho oždibovat ... až je z milovaného míčku patvar připomínající cokoliv, jen ne kulovité těleso ...  Pořekadlo "Já bych tě láskou snědl" v praxi ...

Trochu mi to připomíná chování vládců USA. Mají plné mikrofony projevů o míru a spravedlnosti ve světě ... ale v duši temnou touhu ten svět roztrhat na kusy. Že se tak chová pes ... no budiž ... ale země, která si sama sobě přiřkla titul nejvyspělejší země světa ???

Jenže Benýskovi řeknu - "Fuj, styď se ... !!!" - a on míček nechá být, sklopí uši a stydí se ...

Když pes roztrhá svůj míček, je smutný, že nic nemá ... Ale nejspíš dobře ví, že dostane vynadáno a potom zase další nové míčky .... Ale co my, lidstvo, až si sami roztrháme ten svůj velký míček, naši Zemi ??? Dá nám někdo novou ... ??? Ale ono vlastně už nebude komu ...


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?