Konečně to někdo řekl naplno

Úvodní odstavce se týkají článku zveřejněného níže pod čarou. Chvála Bohu, že to někdo konečně řekl naplno - a z nejvyšších míst. Nemít za prezidenta Miloše Zemana, tak už na Hradě předělávají chrám sv. Víta na mešitu

To si nedělám legraci - takhle vypadá gotická katedrála předělaná na mešitu na severním Kypru obsazeném Turky. Na ubouranou věž postavili malý minaret, vyhodili oltář a všechny křesťanské symboly, vytloukli vitráže z oken ... a už tam mohamedáni vzývají Alláha

 

 

Viděl jsem na vlastní oči a napsal o tom článeček Jen abychom nedopadli také tak .... no vida, a už to přestává být legrace.

Ale nad tímhle článkem budou mít dneska čističky odpadních vod napilno, neb se spousta lidí *****  vzteky. Ale zvláště představitelé politické scény by měli pochopit, že byli zvoleni proto, aby hájili zájmy svých voličů a občanů tohoto státu a ne těch sil v pozadí, co se snaží zlikvidovat Evropu. Kdyby Bůh dal a konečně jim došlo, že spory stranického typu za dnešní situace opravdu nejsou na místě, protože nám jde o svobodu a o život všem ... a jestli budou jedni vzývat muslimy jen proto, aby naštvali ty druhé, pocítíme - obrazně řečeno - jejich břitvy na krku všichni bez rozdílu.

Proboha, copak to může myslet vážně, že ti gauneři, co se k nám po statisících ženou, jsou opravdu uprchlíci opouštějící v nouzi svou vlast? Tomu snad už dneska nevěří ani sýkorky u krmítek ...

Následující článek byl zveřejněn 26.11. 2015 na stránkách Eurozprávy.


Zeman: Migrační krize je organizovaná invaze. Sobotka svým postojem ohrožuje bezpečnost ČR

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) podle prezidenta Miloše Zemana svým postojem k uprchlické krizi ohrožuje bezpečnost České republiky. Migrační vlna je organizovaná invaze, řekl prezident Mladé frontě Dnes. Odmítá také premiérovu kritiku svého vystoupení 17. listopadu na Albertově na akci, které se účastnil i předseda Bloku proti islámu Martin Konvička. O tom, kdo bude na pódiu, podle prezidenta rozhodovali organizátoři, nikoliv on.

Zeman v úterý na velitelském shromáždění české armády prohlásil, že se nebezpečí přiblížilo k našim hranicím. Je prý naivní se domnívat, že neexistuje souvislost mezi migrační vlnou a terorismem. Sobotka v reakci uvedl, že nebezpečí představují teroristé, nikoliv uprchlíci, kterým je třeba pomoci.

Podle Zemana je takový postoj pro ČR nebezpečný: "Svou váhavostí, svou nerozhodností a řadou dalších zdánlivě smířlivých a zdánlivě humanistických gest, která podle mého názoru nedoceňují reálné nebezpečí, protože já na rozdíl od něj pokládám migrační krizi za organizovanou invazi," řekl prezident MfD. Islámský stát podle něj nesporně dodává džihádisty do migračního proudu, což prý potvrdily teroristické útoky v Paříži.

Sobotka sdělil Rádiu Impuls, že se on i celá koaliční vláda věnuje migrační krizi a bezpečnostní situaci v ČR velmi intenzivně. "Po celou dobu dosavadního trvání migrační vlny má vláda situaci pod kontrolou. Aktuální informace vyhodnocuje dle potřeby v průběhu každého dne premiér s ministrem vnitra i šéfem BIS," řekl Impulsu. Na sobotu pak svolal premiér jednání vlády, které se bude aktuální bezpečnostní situací zabývat. "Na jednání předsednictva Bezpečnostní rady státu, kterého se prezident Zeman nedávno účastnil, bezpečnostní opatření vlády nijak nekritizoval," podotkl premiér.

Sobotka minulý týden uvedl, že se Zeman projevem 17. listopadu po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí z Islámského státu a migrační krize. "Víte, já jsem starý pán. A já s úsměvem přehlížím klukovské drzosti, jako je tato. Nicméně bych byl rád, aby premiér pochopil, že na Albertově jsem naopak veřejně vyzýval k toleranci, k dialogu a k respektování různých názorů," sdělil Zeman deníku.

O tom, kdo bude stát na pódiu, rozhodovali prý organizátoři akce. "Nejsem ani kádrovák, ani cenzor," podotkl prezident. Blok proti islámu nijak nestudoval, o Konvičkových výrocích například o namletí muslimů do masokostní moučky nebo jejich zavírání do koncentračních táborů se prý dozvěděl až nedávno. Zeman je označil za "bezesporu extrémní a nepřijatelnou polohu". Pokud se ale nezachází do těchto poloh, má podle Zemana každý právo kritizovat jakékoliv náboženství.

Konvička byl 18. listopadu obviněn z podněcování k nenávisti vůči muslimům právě kvůli svým výrokům na facebooku. V případě odsouzení mu hrozí šestiměsíční až tříleté vězení. K trestnému činu totiž podle policie využil veřejně přístupnou počítačovou síť.

Zeman uvedl, že současné spory by neměly mít žádný vliv na jejich vztah s předsedou vlády. "Politici spolu mají vycházet, ať si o sobě myslí cokoli, protože v obou případech byli legitimně a demokraticky zvoleni v tajných a svobodných volbách," dodal. Také Sobotka už dříve uvedl, že kvůli sporům nechce zpřetrhat komunikaci s Hradem. "My máme s panem prezidentem nastavenou pravidelnou, velmi intenzivní komunikaci a ta komunikace bude pokračovat bez ohledu na to, jestli se ve všech věcech úplně shodujeme nebo neshodujeme," řekl.


Vlk Samotář, převzato ze stránek Eurozprávy

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?