Kachny únorové

Přišla mi mailem zpráva o tom, jak se chystá dle "tajných služeb jedné nejmenované velmoci" svržení pana Zemana, až se chopí prezidentského žezla.  Prý ta informace pochází od jisté dámy jménem Hana Lena Jacobsson z ambasády ve Stockholmu.

Z téhož zdroje pochází i zpráva o údajném zákazu cesty naší stranické a vládní delegace do Stockholmu na předávání Nobelových cen - že prý jsme zlá ošklivá země.

Obě ty zprávy uvedu na závěr v plné kráse.

První dojem po doručení takových zpráv vyvolá vzkypění emocí s okamžitou potřebou to rozeslat kde komu, aby i on viděl ... , napsat o tom ostrý článek, a pak se ožrat ze žalu. Nebo říci, že je to všechno pitomost - ale to by byl stejný nesmysl, jako to bezhlavě akceptovat. Já jsem tedy ty informace poctivě procházel a došel nejprve k názoru, že s vysokou pravděpodobností je to všechno uměle vyvolávaná panika.To o Zemanovi i to o té Nobelově ceně.

Po dalším pátrání po internetu jsem usoudil, že ta pravděpodobnost je skoro totožná s jistotou. Je to ovšem důkaz toho, v jakém tu žijeme chlívě. Lidi nemají svůj úsudek a každá senzace jim je dobrá, čím nafouklejší, tím lépe. Soudím tak z toho, jak ochotně a překotně to přebírají servery všemožných druhů a velikostí - včetně oficiálních stránek různých měst (!!!) - je toho fakt plný internet, ale v žádném z těch článků není psáno, odkud konkrétně ta informace pochází ("jedna paní povídala" ... tedy - "došel mi mailem následující ..." atd). A ty diskuse pod tím ... to je teda chuťovka, to vám povím ...

Ale je možné, že právě o to "jim" jde - ukázat, jak je internet, najmě Facebook nebezpečný, neb snadno dokáže vyvolávat paniku - a proto je třeba jeho "svobodu" omezit ... a následně pokud možno zlikvidovat. Viz Čína. A kdo ví, jestli tohle není ten důvod, proč se tyhle poplašné zprávy šíří.

S tou Nobelovou cenou je to tedy opravdu nesmysl .... stačí se podívat na vyjádření na stránkách Hoax. No a s tou druhou zprávou to bude podobné.


Vezmeme to odzadu ... nejprve tedy:

Vyjádření Velvyslanectví České republiky ve Švédsku k řetězové internetové zprávě

19.12.2012 / 16:54

V posledních dnech zaznamenalo Velvyslanectví ČR ve Švédsku narůstající počet dotazů českých občanů i českých krajanů na pravdivost řetězové internetové zprávy údajně vydané Hanou Jakobovou.

Velvyslanectví upozorňuje, že se jedná o zprávu nezakládající se na pravdě, vyjádření v ní obsažená jsou nepravdivá a nesmyslná. Jedná se o falešná a vymyšlená tvrzení.

Velvyslanectví upozorňuje, že veškeré oficiální projevy a rovněž vyjádření laureátů Nobelovy ceny, vč. autentických videozáznamů z ceremonií ve Švédsku i Norsku, lze nalézt na http://www.nobelprize.org/.

Embassy of the Czech Republic Stockholm

(ODKAZ na text na stránkách velvyslanectv )

Dodatek: Na ministerstvu zahraničních věcí jsme ověřovali jméno (pozn.: Hana Jakobová) - nikdo s takovým ani podobným jménem na zdejším ministerstvu nepracuje.

S pozdravem

Jana Sachova
Ambassador's office
Embassy of the Czech Republic

A tohle je ta zpráva, o které je řeč

Švédský král a vláda odmítli decentně návštěvu totalitní vlády ODS a TOP09. Švédská vláda nechce připustit, aby slavnost pošpinila Česká vláda, ... která prosazuje politiku otrokářství a která provozuje lichvářské exekuce proti vlastním obyvatelům - občanům České republiky. Švédsko je právním demokratickým státem a pohrdá návštěvou Klause, Nečase a Kalouska i Schwarzenberga. Česká republika je v rámci EU jediným neprávním státem, kde zločin a korupce proniká od vlády přes policii a soudy až do médií. Švédsko se distancuje od současné české vlády až do její demise a vyšetření zpronevěry 500 miliard, které ODS a TOP09 rozkradly z dotací z EU do ČR. Česká reprezentace má zákaz vstoupit na území Švédska!


V jedné nejmenované zemi ...

Tohle jak z Agenta W4C ... v jednom nejmenovaném  městě ... v agentuře jedné nejmenované mocnosti ... Tak nějak vyznívá zpráva o budoucí likvidaci prezidenta Zemana.

OD HANA LENA JACOBSSON: POZOR!!!!!!!!!!!!

Podle tajných služeb nejmenované země jsou zaznamenány telefonní hovory a lokální odposlechy, kde Petr Nečas jednal o možnostech vyčlenění několika desítek milionů korun na rozsáhlou kampaň proti levici a prezidentu Zemanovi, zvolenému 2 700 000 obyvateli Česka.

Úkolem je najmout skupinu lidí, která by vypracovala strategický plán, který bude ovlivňovat studenty a vyvolávat protestní demonstrace proti Miloši Zemanovi.

BIS dostala za úkol najít v minulosti pana Zemana něco, co se bude hodit jako argument pro svržení prezidenta ještě před přísahou, proto je v historii přísaha nařízena až za nejdelší dobu po měsíci, aby ODS a TOP09 měly čas zpracovat davy fanatiků a zklamaných voličů.

Demonstrace mají být doprovázeny aktivní a intenzivní kampaní v médiích o tom, že Zeman směřuje do Moskvy, o hrozbě socialismu a zvýšenému vlivu komunistů.

Pozor na akce na vysokých školách. BIS dostala úkol zpracovat cca 100 studentů k tomu, aby aktivně působili v tomto duchu na fakultách.

Tohle není výmysl, to je spiknutí TOP09 a ODS proti demokracii v České republice!

Akce se má napojit na demonstrace proti člence KSČM v krajském zastupitelstvu.

ODS aTOP09 je vážně ohrožena, pokud prezidentem bude Zeman, protože ten se chystá podpořit došetření trestných činů ministerských úředníků za TOP09 a ODS při defraudaci dotací z EU!

Pokud totiž padne vláda ODS a TOP09 což hrozí, pak policie začne znovu otevírat kauzy CASA, Opencard, Promopro, IZPI a řada členů ODS a TOP09 a současných špiček vlády, bude zatčena a vyšetřována nejen ze strany Česka, ale také za četné a rozsáhlé podvody v čerpání dotací přes fiktivní podvodné firmy kolem TOP09 a ODS, které tahaly z EU miliardy korun na dotacích na neexistující projekty.

Připravte se na masivní kampaň a poslední pokus české pravice o svržení prezidenta Miloše Zemana!

Tyto informace jsou ze zdrojů organizací, působících mimo ČR, které mají za úkol sledovat rizika a ohrožení demokracie ve státech EU a jsou naprosto pravdivé! — v Kungsholmen, Stockholm.

Tedy ... člověk má pocit, že v této zemi už je možné všechno - čímž si lze vysvětlit takřka nadsvětelnou rychlost šíření této informace. Občas má člověk v záchvatu optimismu dojem, že už jsme konečně dosáhli dna té žumpy, kam jsme "těmi nahoře" vlečeni ... ale pak se ukáže, že to bylo opět jen mezipatro a my s odevzdaným bubláním klesáme hlouběji ...


Vlk Samotář (JL)

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?