Případ zvířecího hřbitova - pan premiér odpovídá ...

Myslím si, že zvířátka mají stejná práva na naši planetu jako lidé. Je jen málo míst, kde se jim dostává této cti.
(Ze zápisu v kronice Prvního evropského pietního parku - zahrady přátel nejvěrnějších v Praze)

Zrušení zvířecího hřbitova
Obrovskou vlnu zájmu a solidarity vzbudil včerejší článek Blesku (29.11. 2005) o skandálním zrušení světově unikátního zvířecího hřbitova.
Pozemkový fond totiž pozemek, na kterém už 14 let prostí lidé, celebrity, cizinci, velvyslanci i prezidenti pohřbívají své milované mazlíčky, vydal jako restituční náhradu.
Skandál už přesáhl české hranice, o případ se dokonce začali zajímat filmaři z Hollywoodu!
Pozemkový fond uznává, že vydání nebylo systémové. "Myslím, že v tomto případě je jen shoda okolností, že pozemky nebyly vydány v řádné nabídce, ve které by se mohl o ně v soutěži utkat Pavel Lukáš," reagoval mluvčí fondu Michael Bureš. Pěkná shoda okolností!
Pavel Lukáš zřídil pietní park v pražských v Bohnicích už před 14 lety. Věnoval jsem projektu 14 let života, byl jsem tady snad každý víkend. Na začátku akce jsem nechal na svoje náklady zlikvidovat skládku na pozemku. Ale nejde teď o peníze. Nakonec jsem to chtěl věnovat Praze. Do hrobu si to nevezmu.
(Zdroj: Blesk, 30.11. 2005)

Dopis premiérovi

Přání/Dotaz:

Vážený pane premiére, obracím se na vás proto, že i Vaše rodina by měla mít na pietním území v Bohnicích-Draháni pohřbeného svého zvířecího kamaráda. V současné době vešlo ve známost, že i přes sliby o prodeji byl tento pozemek spolu s dalšími urychleně převeden jako náhrada restituentům.

Stejně jako byl poškozen pan Pavel Lukáš coby nájemce pozemku zvířecího hřbitova, tak byla poškozena i Psychiatrická léčebna Bohnice na svých >> právech. Přestože bylo uznáno, že došlo se strany PF k pochybení, není prý možná náprava!!! Prosím vás, seznamte se s tímto případem podivné restituce a pokud je to možné, pomozte nám i psychiatrické léčebně. >> Tuto kauzu zveřejnily všechny sdělovací prostředky a rozhořčení "normálních"  lidí je veliké a oprávněné.

Omlouvám se, že Vás obtěžuji žádostí o přispění pomoci a předem děkuji.

V.Zahálková, Praha 8.


Jiří Paroubek odpovídá

Paní Zahálková,

budu se snažit v této věci pomoci, protože na hřbitově mají lidé pohřbeno stovky svých zvířecích druhů. To, co provedl PF bylo do nebe volající.

Skutečně i my tam máme pohřbeného psa. Po šestnácti letech, které strávil mezi námi.

S pozdravem
Jiří Paroubek


VEZA+JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?