Holky, neblbněte s tím hubnutím !!!

Zpravodajstvími proběhla zpráva o sebevraždě třiadvacetileté studentky, která skočila ze 7. patra - protože nemohla prý zhubnout. Dneska ráno mi padl do ruky nějaký magazín pro ženy, příloha nejmenovaného bulvárního plátku. Je tam snad tři čtvrtě článků, ze kterých se šklebí titulky - hubněte, dieta, jak zhubnout ... Je to vymývání mozků, holky neblbněte - jde jim jen o to, jak prodat co nejvíc těch "zaručených pilulek" pro zhubnutí. Co je kritérium "hubenosti" - a proč by to mělo být zrovna kritérium krásy? Třeba máte 10 kilo nad "předepsanou" váhu, ale určitě se najde spousta lidí, kterým se právě taková líbíte ... a bude jich asi víc, než se vám snaží namluvit z "oficiálních míst". Copak je normální, aby na ženě byly vidět pod kůží všechny kosti a své "ženské tvary" pak musela vytvářet vycpáváním těla umělými hmotami? Má taková žena vůbec naději být normální matkou? A to zklamání, když před partnerem odloží své vypolštářované a tvarující prádlo - a on uvidí tyč od koštěte... Brrr!

Jinak - i já mám pro vás zaručenou dietu! "Vědci" právě objevili Ameriku !!! Jen si považte, že: Někteří experti doporučují proti obezitě spíše omezovat porce než konzumovat nízkoenergetické potraviny. Budoucnost zdravé výživy je podle odborníků v malých porcích nikoli nízkotučných, ale normálních potravin. Množství spotřebovaných poživatin je klíčem ke snižování obezity, která trápí českou populaci. No hurá, když to doporučují odborníci, tak je to asi pravda. (Zdroj této informace: Agronavigátor)

Ale z tohoto jde na mě hrůza: Nové trendy zdravé výživy doplňuje podle řady odborníků rozšiřující se nabídka nových druhů pokrmů, zejména průmyslově vyráběných. Mnoho hospodyněk při přípravě jídla totiž nechce ztrácet čas. Tyto takzvané convenience food zřejmě ovládnou v příštích letech trh mražených potravin, lahůdek, ale i balených čerstvých mas pro samoobslužný prodej. Experti předpovídají, že podíl nezpracovaného čerstvého masa v nákupech poklesne.

Hmmm, a co takhle rovnou infuze průmyslových živin do žíly? Něco jako benzínová pumpa. Přijedete (autem, jak jinak) k okénku řetězce McDonald`s Food Infusion, tam vám prdnou do žíly na ruce hadičku, vy si poručíte VepřBurgra s hranolkama, ono to udělá pšííííí ... podáte katu, zaplatíte a odjedete.

Ale vážně ... holky, netrapte se s váhou. Pokud nebudete vysedávat před tou pitomou televizí a půjdete místo toho někam ven, normálně se najíte a napijete - budete vypadat tak, jak vypadaly normální ženy od dob, kdy byl na světě jen Adam s Evou. Někdo má dáno od přírody být baculatější, někdo ne. A ta baculka od přírody (ne ta vykrmená krekrama a čipsama od televizní obrazovky) prostě baculkou bude, kdyby držela sto tisíc diet. Nanejvýš si zkazí žaludek a psychiku. Přece nemohou být všichni lidé stejní.

Tak kopněte tu přiblblou váhu někam hluboko pod postel a jděte se projít ven. Je jaro, je tam krásně i když třeba prší a nemá smysl se trápit kvůli blbostem, když je na světě i tak starostí až dost. A hlavně - nenechte se hecovat od svých "kamarádek", které vám závidí že vypadáte víc žensky. Nemáte to zapotřebí - třeba máte víc kilo než ony, ale jedno hezčí než druhé !!!

(Podobně je to i s vlasy - a nenechte se zblbnout "dobrými radami kamarádek", abyste se daly ostříhat, protože vybočujete z řady .... ale to už je jiné téma.)


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?