Porovnejte dvě zprávy ...


Chcete kandidovat do Sněmovny na předním místě? Pak zaplaťte. Zhruba takové zásady platí ve většině parlamentních stran, které se snaží dát dohromady maximum peněz na volební kampaň. Kandidovat na volitelných místech tak neznamená pro nominované jen vstupenku do nejvyšších politických pater, ale také finanční zátěž.

Zejména pro lídry soc. dem. se kandidatura prodraží, neboť v některých krajích musí zaplatit až sto tisíc korun. (Zdroj: Novinky.cz)


Těžce nemocní pacienti, kteří nedostali svou léčbu, chtějí žalovat ministra zdravotnictví. Kvůli úsporám ve zdravotnictví totiž chybějí peníze na některé nákladné léky a lidé už na to začali doplácet.

Ivoně z Velkého Meziříčí je třicet let, je matkou dvou dětí. Před třemi lety jí lékaři zjistili nevyléčitelnou nemoc – roztroušenou sklerózu. ...
... "Na konci ledna mi lékaři řekli, že na mé léky bohužel nejsou peníze," říká Ivona. "Tak jsme minulý týden poslali stížnost na ministerstvo.

Marcel Štoncer z Českých Budějovic trpí nejen stejnou nemocí jako Ivona, ale k tomu ještě i vzácným druhem spavé nemoci. Na své léky doplácí přes pět tisíc měsíčně. ...
... Podal proto k soudu žalobu kvůli své materiální a nemateriální újmě, jelikož se kvůli doplatkům na léky dostává do finanční tísně.

Podle lékaře z brněnské neurologické kliniky Fakultní nemocnice u svaté Anny Michala Dufka, který Ivonu ošetřuje, jen tamnímu centru pro pacienty s roztroušenou sklerózou chybí čtrnáct milionů korun. Proč?     (Zdroj: Zprávy.iDNES.cz)


Nechme chvíli rozptýlit emoce, co se člověka zmocní, když čte tyhle věci. Copak by to nešlo spojit? Jak krásná volební kampaň by byla, kdyby nějaký ten "lídr" (když už si tak musí nečesky říkat) dal všem vědět - "A já těch 100 000 dám na léky těm, kdo je potřebují ... ". Tím by si postavil v očích lidí pomník stálejší a hodnotnější než jsou ty připitomnělé cedule kolem silnic - kvůli kterým navíc musí umírat stromy! Takovéhle politice by lidé asi rozuměli.

Plakáty s vyretušovanými tvářemi těch ... lídrů ...vyblednou tak rychle, jako jejich předvolební sliby. Ale jak je vidno, prostředky by se daly investovat způsobem, který by nevybledl.


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?