Dobré ráno, lidi !

Původně jsem tenhle dopis psal jedné kamarádce ... pak jsem si ale řekl, že vlastně bych to měl napsat i vám všem, kdo čtete tyhle stránky - a koho považuji za své přátele, i když vás vlastně doopravdy neznám.

Tak tu tak sedím na židli, je devětadvacátého března 2006, venku je ještě šero a nebe olověné - a prší a prší... Dávám si tak v duchu na misky vah všechna pro a proti - klady i zápory.

Leje, taje sníh, v Praze už je povodňová dvojka. Když se tak podívám na titulky ve zpravodajstvích, je mi na blití - nic pozitivního. Samé násilí, korupce, katastrofy, vraždy ... je to, jako kdyby to tam dávali na objednávku.... Čím víc se snažím proniknout do informací, nenápadně zveřejňovaných v různých knihách, na Internetu a v některých "odvážnějších" časopisech, tím víc věřím tomu, že se kolem nás odehrává odporné spiknutí s cílem porobit celé lidstvo a udělat z něj bezduché, nemyslící biologické roboty, sloužící hrstce vyvolených - respektive těch, kdo si to o sobě myslí ...

Ale přece nemůže být až zas tak úplná nerovnováha. To by Vesmír zanikl už před pár bilióny let. Přece tu jsou nějaká pozitiva, prostě tu být musí, jen je musíme najít. Odpoledne mají srážky ustávat ... snad se trochu ta voda umoudří ... A už to, že si spolu takhle povídáme, svědčí o tom, že přátelství ještě existuje - navzdory násilí ve světě a krvežíznivým televizním obrazovkám. Máme práci ... sice to není tak úplně jisté, jak dlouho ji budeme mít doopravdy - ale zatím ji máme. Máme tedy z čeho žít. A máme své rodiny nebo přátele, které máme rádi a kteří mají rádi nás. Venku se probouzejí stromy a začínají vykukovat první jarní kytičky - nezávisle na světě lidí a hnusu, který se z něj šíří. S tím už se dá něco dělat.

Asi by člověk napřed měl dělat kolem sebe takovou bublinu z těch pozitivních věcí. Pak do ní postupně začleňovat podobné bubliny stejně smýšlejících lidí - přátel. Tak může postupně vznikat oblast, do které nebude mít zlo a negativní energie přístup. A jednou třeba tahle bublina obklopí svět a vytěsní z něj všechno to zlo, co nám dneska chce život zhnusit, otrávit a donutit nás žít podle toho, "co se má" - protože to tak někdo chce .... Jde jen o to, nějak začít ... a to jde jedině u sebe - a snad tedy u nás, co si tu takhle v Říši snů povídáme ... a také píšeme jiným, které máme rádi a kterým věříme ... To přece musí vyjít !!!!

Tak ať se nám to podaří - a co nejdřív !
Vlk Samotář


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?