Bulvární blábol

Tak jsem se opět ujistil, že dnešní zveřejňovatelé zpráv na bulvární úrovni jsou ... no jak to říci slušně ... však víte.
To už nejsou novináři, žurnalisté či reportéři, jak se dříve říkalo .... Nejen, že neumí už svůj mateřský jazyk, ale už jim začíná chybět i dar logické úvahy ....
Když už přebírají texty z anglosaských materiálů, měli by se to alespoň naučit překládat s rozumem a nepapouškovat otrocký překlad nějakého automatického překladače. Jen se tam pak doplní dnešní velefráze .... američtí vědci zjistili, že ... (dříve - sovětští vědci zjistili, že ...), případně se to okoření názorem nějaké blboučké celebrity ... a potrava pro české senzacechtivé mozkyje na světě.
Zde je úryvek jednoho úžasného článku, který byl zveřejněn 18. března na stránkách Novinky:


Ať děláte, co děláte, prsa se při sportu houpou

Podprsenka je na světě už přes sto let. Teprve v poslední době ale začali návrháři přemýšlet o tom, jak ji udělat vědecky. Protože ať si na sebe vezmete jakýkoliv model, nezabrání tomu, aby se vaše ňadra houpala.

„Nikdo to nezkoumal,“ tvrdí profesorka biomechaniky univerzity v britském Portsmouthu Joanna Scurrová. „Jako by se navrhovala auta nebo kuchyňské zařízení, aniž si napřed designéři položili otázku, čemu ten jejich výtvor má sloužit,“ prohlásila ve své přednášce pro britskou asociaci sportovní vědy v Bathu.

Paní profesorka si to vyzkoušela sama na sobě na běžeckém trenažéru s různými podprsenkami. Polepila si tělo osmi pohybovými senzory a začala chůzí, pak přidala do joggingu a skončila co nejrychlejším během. Když si záznamy převedla na počítačovou projekci, zjistila, že její prsy v podstatě pořád opisovaly osmičku. Jelikož sama nepatří k ženám nijak výjimečně obdařeným přírodou, rozhodla se provést výzkum na početném vzorku.

Pozvala si sedmdesát žen, od posluchaček přes profesorky až po zaměstnankyně univerzitních kolejí. V souboru tak měla zastoupeny všechny komerční velikosti podprsenek od nejmenší A po největší DD, což reprezentovalo prsy o velikosti od 238 do 800 mililitrů a hmotnosti mezi 30 dekagramy po devět kilo. Do testu zahrnula pro srovnání i ženu s extrémním poprsím G, což odpovídá hmotnosti ke dvanácti kilogramům.


Pokračuje to dál ... ale to není už důležité. Už samotné téma "vědeckého výzkumu" bere trochu dech. Lidstvo se potýká s fatálními problémy a oficiální věda se zabývá tím, jak moc se při pohybu houpají ňadra. Joooo, je to velmi příjemné téma ... samozřejmě ... původně jsem si myslel, že to dělal nějaký "výzkumník", který holdoval pod rouškou vědy svému erotickému koníčku ...  ale paní profesorka ... No budiž. Sama tam nic nemá, asi se chtěla pokochat ... budiž jí to přáno.

Ale o to nejde. Jde mi o tu děsivou blbost v posledním odstavci ukázky. Selským rozumem vzato ... ženy to ví a muži obvykle také ...  ňadra jsou lehčí než voda, to jistě zjistil každý, kdo svou milou chtěl polaskat někde ve vodě ... a není divu, neb tuk je lehčí než voda a prsní tkáně jsou tvořené tukem do značné míry. Takže tvrzení, že prsy o velikosti 238 mililitrů (proč zrovna 238 ??? - je to přepočet z nějakých galonů (hihi) nebo čeho ???) váží kolem 30 dekagramů ... no budiž.

A teď ta perla ... prs o objemu 800 mililitrů .... tedy zhruba 3,4x objemnější .... váží najednou devět kilo - tedy třicetkrát více !!!

No ... ale ne každá žena má košíčky objemu DD ... slevme trochu, a představme si prsa o objemu půllitru na pivo ... to přece není nic tak neobvyklého. Podle výsledků prezentovaného výzkumu by pak obě ňadra takové ženy vážila zhruba 5 + 5 - tedy deset kilogramů. No nazdar ... specifická hmota tkáně takového tělesa by napovídala, že dotyčná nemá implantáty plněné silikonem, ale rtutí. A chudák partner, kdyby se nad něj taková milenka rasantněji naklonila ... to by mohl být také poslední pohled v jeho životě.

No a když to vezmeme ještě více ad absurdum ... Zadeček bývá t ňadrům tak trochu v poměru ... když to tedy troooošičku přeženu, tak nejnovější americké výzkumy tvrdí, že taková trošku více vyvinutá dívčina - vážící řekněme kolem 60 kilogramů - se vlastně skládá hlavně z ňader a zadečku, protože na jejich  hmotnost připadá plná třetina hmotnosti celého těla ....

Tomu říkám věda ...


JL

zpět na Úvahy a zamyšlení

 

Zpět k Mostu ?