Vybuchne naše Slunce?

Když jsem tak procházel webové stránky, abych se podíval, co je kde nového, narazil jsem na článek s velice znepokojujícím názvem: Skupina vědců okolo Dr. Van der Meera tvrdí: za šest let vybuchne Slunce.

Vědci varují, že naše Slunce prochází velmi podivným procesem mutace jehož důsledkem je jeho extrémní přehřívání. Analýza naznačuje, že pokud bude tento trend nadále pokračovat, stane se naše hvězda natolik nestabilní, že může do šesti let vybuchnout a tak smést z existence celou sluneční soustavu. K tomuto závěru došli vědci poté, co byla zveřejněná série satelitních fotografií povrchu Slunce s neuvěřitelně silnými protuberancemi, které jsou mnohokrát masivnější než tomu bylo před několika lety. Podle holandského astrofyzika Van der Meera, který spolupracuje s mezinárodní organizací pro kosmonautiku je toto náznak toho, že se Slunce chystá vybuchnout. Jednoduše důsledkem jeho vnitřního přehřátí.

Článek končí poznámkou Jaroslava Charváta - ale tato souvislost vás v daném kontextu zřejmě napadla také, ne?

Je zajímavé, že zmiňovaných šest let jednoznačně souhlasí se známým proklamovaným rokem 2012, který se podle mayských starobylých tradic týká "mayského mysteria konce času.

Ale ono to snad nebude tak horké (nebo je to ještě horší?). Zdroj informací, článek The Sun Will Explode in Less than 6 Years totiž vyšel 18.9. 2002 - čili před třemi a půl rokem ...

A když člověk pátrá dál ... Tohle píše magazín Chlapi sobě:
První zprávy od údajného Pierse Van der Meera o zničení Slunce se na netu začaly s drobnými obměnami (výše teploty apod.) objevovat již v r. 2001. Pokud bychom brali jeho tvrzení vážně, zbýval by nám dnes pouhý rok existence. Postupně byla zpráva přebírána dalšími médii (např. Osel.cz) až dorazila v r. 2006 do časopisu Květy. Jistá dáma jménem Lynn Carter (absolventka univerzity v Cornellu, projekt Mars Express radar, specialistka na radioastronomii), se touto informací zabývala již v říjnu r. 2002. Zjistila, že v agentuře ESA žádný Piers Van der Meer nepracuje a nepracoval. Z hlediska svých znalostí provedla stručnou analýzu a zcela jednoznačně popřela možnost, že by v blízké době (několika milionů let) mělo dojít k výbuchu Slunce jako supernovy.

Neexistenci holandského astrofyzika se zabývá článek Pseudoscientific NEWS:

Apparently, in this case we deal with mystification and the mentioned doctor Piers van der Meer  has no relation to ESA. As the ESA representative Mr. Kees van 't Klooster informed: There is no person in ESA with the name Piers van der Meer.

Hmmmm .... tak a teď - dělá si z nás někdo legraci? Kdo a proč?

Mimochodem - pěkné (a děsivé zároveň) snímky rozzuřeného Slunce z roku 2002 si můžete prohlédnout na stránce Solární aktivita Hadových stránek.

Objevily se i zajímavé náznaky, že sluneční aktivita na přelomu tisíciletí přilákala "někoho", kdo se rozhodl Slunce "opravit" ... viz článek Co se děje u Slunce?

No a další fakt je, že vyhledávač na stránkách ESA jméno Van der Meer prostě nezná ...

Tak bude konec světa nebo ne? Nejspíš jednou ano ... ale snad ne tak brzo. Pokud tomu tedy nepomůžeme "vlastní pílí", že ...

 

Podivný objekt pohybující se u Slunce (obr. ze stránek pana Wojnara)

 

Dodatečná aktualizace

Článek na Matrix-2001.cz, který tento příspěvek vyvolal, byl za dva dny stažen. Pro jistotu zde tento článek ponechme, aby pomáhal uvést případné dezinformace na pravou míru.


JL

Zpět na Úkazy na nebi a ve vesmíru

 

Zpět k Mostu ?