UFO nad Mexikem?

Piloti mexického vojenského letectva nafilmovali 11 blýskavých objektů rychle se pohybujících po nebi. Podle odborníků by je bylo možné považovat za důkaz existence UFO, ovšem oficiální zdroje protivzdušné ochrany ve středu oznámily, že nedospěly ke konkrétnímu závěru o původu objektů.

Videozáznam, který odvysílala v pondělí (pozn. 10.5. 2004) národní televize, ukazuje skupinu lesklých objektů letících výše než 11 480 stop (pozn. - asi 3,5 km) nad jižní částí státu Campeche. Záznam byl pořízen infračervenou kamerou pilotem vojenského letectva.

Objekty prudce měnily rychlost a směr letu. Jeden člen skupiny letců ve videozáznamu potvrdil, že neznámé objekty obletěly vojenské letadlo ve vzdálenosti nejméně dvou mil.

Piloti objekty pozorovali během protidrogové mise. Ovšem jen tři z objektů byly zachyceny na radaru. Infračervené zařízení zachytilo pouze teplo vycházející z objektů, takže ze záznamu není možné rekonstruovat jejich přesný tvar.

Sekretář protivzdušných sil, generál Ricardo Vega Garcia, pásku se záznamem předal odborníku na UFO Jaime Maussanovi, který se již 10 let zabývá studiem neidentifikovaných létajících objektů. Maussand v úterý prohlásil, že páska dokazuje existenci UFO. Průkazní cena pásky je obzvláště významná tím, že ji pořídila sama armáda, řekl.

Generál Vega ovšem ve středu popřel, že by armáda dělala na základě zachycených objektů nějaké závěry o jejich spojitosti s UFO. Vega prohlásil, že se rozhodl pásku předat ke studiu vědcům, jakmile bude jisté, že to neohrozí národní bezpečnost.

Podle článku UFO expert hails Mexican video
by E. Eduardo Castillo
Associated Press


JL

Zpět k Mostu ?