Korále přírodní, amulety a talismany I.

Z čeho všeho se dají vyrobit ozdoby pro nás, marnivé ženy?

Jistě jste třebas ve škole jako malí navlékali těstovinové hvězdičky a jeřabiny. Co zkusit k těmto doplňkům něco nového? Nedávno jsem slyšela od přítelkyně Vrány o korálcích z bramborových kostek, které budí údiv nad svou zajímavou strukturou a lehkostí. Máme  spousta jiných přírodních materiálů. Velmi krásně vypadají korále z nového koření a hřebíčku, ale ty musíte na pár dní namočit do vody, aby vám změkly i tak je to slušná piplačka. I samotný hřebíček nebo nové koření vypadá krásně. Jalovec se sice namáčet nemusí,  je měkký a ten zas je nebezpečný, že se vám ušpiní krček. Úžasně vypadají kardamomové tobolky, jejichž navlékání není až taková legrace, ale výsledkem jsou divné světle zelené korále.

A takové hráškové korále jsou skvělé, můžou být kombinované s kukuřicí nebo s čočkou a nebo je můžete navlékat zvlášť, čočka se pěstuje i oranžová a droboučké korále z ní můžou být vaším krásným doplňkem.

Jeden muškátový oříšek v celku, který navléknete na kůži může vypadat též zajímavě, nebo se může stát středem vašeho náhrdelníku. Nezkoušela jsem náhrdelník ze sušené mrkve, petržele nebo celeru, ale ve své podstatě to musí jít, mohlo by to být také zajímavé.

Korále z pecek stromů jsou naprostým skvostem pro váš krk, ale chce to velkou zručnost, opatrnost ale výsledek stojí za to (třešně, broskve, mandle, paraořechy atd. fantazii se meze nekladou) A malé šištičky, šípky nebo kaštánky jsou překrásné na krku.

Dá se velmi krásně improvizovat s větévkami stromů, třeba jeřabinové dřevo je krásně ohebné. Potřebujete k tomu ještě přírodní provázek, měděný drátek a lak na dřevo průhledný. No a pak vyberete jen uskupení větévek, které se vám líbí, sundáte kůru (ale nemusíte) a necháte trošku zaschnout. Poté si připravíte drátek s provázkem, tak, že z nich uděláte něco jako cop a tím propletete, nebo různě zafixujete vaší větvičku a nalakujete. Přívěsek připevníte na kůži a bude vaší krásnou ozdobou.

Z měděného drátku si můžete udělat košíček na Váš oblíbený kamínek, nebo pro kamínek který se má stát vaším amuletem. Ale i z konopného provázku můžete udělat na váš kamínek košíček a nosit ho pak krásně na krku. Některé amulety nás nezdobí, skováváme si je do ozdobných pytlíčků třebas z kůže nebo látky. No a některé velmi osobní amulety nás nezdobí vůbec, nosíme je při sobě na místě, které nikdo nevidí, ale o těch v díle II.

Vlk