Mystický Word ... ?

Poslechněte si, co se mi stalo tuhle večer. Píšu jednu takovou počítačovou knížku a tématika si žádá, abych se zmínil o hitu dneška - multimédiích. Jak se s nimi dá obcovat na rodinném počítači; jak zpracovávat fotografie z digitálního fotoaparátu a také jak stahovat a digitalizovat video - z kamery či videorekordéru. Ve Windows XP je standardně pro tyto účely k dispozici program Microsoft Movie Maker, takže to bude trochu i o něm.

No a jak tak píšu, naťukal jsem slovo MOVIE. Nic zvláštního, pět písmenek. Ťuk - a na řádek přibyla mezera. Jenže ..... v tom okamžiku se slovo movie změnilo na jméno Jošua. Tak, jak to píšu; s velkým "j" a s háčkem na "š".  Poklesla mi dolní čelist a začal jsem vypadat jistě prudce inteligentně. Tak jsem ono jméno vymazal, napsal znovu movie, a znovu mezeru - a tumáš čerte kropáč - zase z toho bylo jméno Jošua. Hmmmm, asi blbne autotext nebo něco takového, pomyslel jsem si. Ale celou Office pro XP jsem instaloval teprve nedávno z legální čisté kopie, takže vtípek někoho z okolí to nemohl být.

Zavolal jsem svou mladší dceru, která zrovna přišla z loděnice z tréninku, aby se šla podívat, co její počítač vyvádí. To budeš mrkat, pomyslel jsem si; ťuk, ťuk ... ťuk - a ono nic. Klidně se tu na nás usmívalo slůvko movie, jako kdyby se nechumelilo. Tak jsem se naštval a vmetl počítači do tváře slovo pokroucené na tvar MOWIE. A on, jako by nic, mi z toho udělal misie. Ale jen jednou, pak se tvářil už jako by o ničem nevěděl, nikdy nic neopravoval, prostě korektní hodné pécéčko. No a mně zbyl výraz Jošua misie.

Jošua je židovské jméno pro Boha - mám to snad chápat, že mi Bůh prostřednictvím počítače a Microsoftu velí, abych se stal misionářem? Jenže já, ač proti Židům vůbec nic nemám, sám jím nejsem - to museli dokazovat mí rodiče za pana Hitlera, takže v tom mám jasno. Tak nevím ...

Pro racionálně zaměřené čtenáře jen doplním, že jsem ve Wordu a jeho prostředí prohledal kdeco - všechny ty autotexty, slovníky pro automatické opravy textu, korektorové slovníky ... no co mě jen napadlo, ale nikde jsem nic nenašel. Jako když to tam bylo, ukázalo se, a pak samo vymazalo. Jistě, určitě by se našel počítačový guru, který by mi řekl - TY VOLE, to je přece jasný, to máš v tomhle ... Ale ono je někdy hezké žít s příjemným mrazením nevyjasněné záhady v mysli ... tak proč si kazit iluze, co říkáte?

Takhle mohu tvrdit - prostřednictvím Wordu jsem konverzoval s Bohem. Jsem skromný - byla to jen dvě slůvka. Pan D.N. Walsch o tom napsal celou řadu knih. Nemám na něj ... jsem břídil. :-))


zpět na Stránky s nádechem tajemna

Zpět k Mostu ?

JL