Modrý Měsíc

V pátek 31. srpna. 2015, v 12.43 SELČ nastává úplněk ve znamení Vodnáře. Dochází k jevu, jemuž se říká Modrý Měsíc. Nemá to ale nic společného s barvou měsíčního disku na obloze. Jedná se o poměrně vzácný jev, kdy v jednom kalendářním měsíci dojde dvakrát k Úplňku - a právě ten druhý se označuje jako modrý.

Jak často se se ukáže měsíční úplněk dvakrát ve stejném měsíci? Odpověď je šalamounská - jednou za modrý Měsíc (anglicky: once in a Blue Moon). Modrý Měsíc v červenci roku 2015 bude první od srpna 2012. Jev tedy nastává jen jednou za několik let. Důvodem  je to, že doba mezi dvěma úplňky - 29.53 dne -  je jen o něco kratší než počet dní v průměrném měsíci.

Proč se ale vlastně říká "modrý Měsíc"? Údajně k tomu došlo mírným "zmatením pojmů". Vzhledem k tomu, že je tento jev přece jen výjimečný, spojil si ho jeden americký astronom v roce 1946 s frází „once in a Blue Moon (asi jako když řekneme - jednou za uherský rok)“- a tak se od té doby druhému úplňku v kalendářním měsíci říká „Blue Moon“..

Je sice možné, že se někdy Měsíc jeví jako namodralý, to ale může být způsobeno například jemným prachem (třeba z vulkanické činnosti), který cirkuluje v atmosféře Země.

Dávné nauky i moderní alternativní směry Modrému měsíci připisují zvláštní schopnosti. Buddhisté, hinduisté a jogíni jsou přesvědčeni, že blokované čakry, energie nebo silová pole se dají odstranit silou jakéhokoliv úplňku. Ovšem největší intenzitu má právě  modrý měsíc. Je to významný den pro všechny, kdo vyznávají úplňkovou dietu, úplňkový půst, řídí se úplňkem při stříhání vlasů nebo plánování lékařských zákroků. Intenzitu neobvyklého úplňku by mohli pocítit všichni, kdo jsou náměsíční, nebo prostě jen nemůžou v noci spát.

Indiáni, východní nauky i moderní alternativní směry přisuzují modrému měsíci schopnost transformace. Proto pokud chcete ve svém životě něco změnit, ať už jde o pouhé přání (najít lásku, uzdravit se…) nebo už rozhodnutí (změnit práci), modrý měsíc může být tím impulsem, který vás nasměruje potřebným směrem. Rovnováhy mezi duší a tělem, tedy tím, po čem toužíte a tím, kam ve skutečnosti směřujete, můžete dosáhnout pomocí meditace.

Tradice čarodějek a čarodějů tvrdí, že o Modrém měsíci se může čarovat zcela volně, bez ohledu na jiné okolnosti (konstelace planet, fáze Měsíce atd.). A kouzla v tomto dni realizovaná by měla mít  větší moc. Také se doporučuje provést velkou očistu polodrahokamů, talismanů a amuletů, které vlastníte či používáte Rovněž je dobré se zaměřit i na vlastní očistu, třeba i prováděním rituálů k odstranění překážek na vaší cestě. Takové rituály se skládají ze tří kroků - odstranění škodlivých vlivů, vyléčení způsobeného zranění a ochrany před opakováním útoku. Pokud máte zájem, popíšeme si ty tři body trochu šíře:

 

Je samozřejmé, že celý tento proces nezvládnete během úplňkového dne - ale je to chvíle vhodná k jeho zahájení - i když to celé až ke zdárnému ukončení pak bude dlouhodobější záležitost

Říká se, že modrý měsíc má největší vliv ve prospěch milostných vztahů. A to bez ohledu na to, zda potřebujete vztah začít nebo naopak ukončit, případně pozměnit jeho směr.

Podle tantrických tradic je úplněk spojený s energií druhé čakry, která ve vašem těle ovlivňuje nejen tok vody, krve a lymfy, ale také vaše emoce, senzualitu, kreativitu, smyslnost a vášeň.

Pozn. - druhou čakru (Svadhistana) najdete v oblasti pod pupkem, nad pohlavními orgány.

Každopádně, pokud budete chtít moc Modrého Měsíce sami vyzkoušet, mějte na paměti radu Liany čarodějnice:

... jedno mějte na paměti. Raději si dvakrát rozmyslete a přesně definujte svá přání. Musí mít jasnou, přesnou formulaci, slovo od slova. Přání se totiž mohou splnit opravdu doslovně a jakýkoliv váš omyl pocítíte. A těžko se pak nechtěného zbavujeme... Na odložená přání neexistují ani skládky, ani útulky.

A nezapomeňte : ať už budete čarovat s čímkoliv, vždy jen v dobrém úmyslu pomoci jiným nebo sobě. Nikdy ne naopak. To co se v tomhle čase plní 2x rychleji, je silnější 2x a vrátilo by se vám jako bumerang také 2x rychleji.

Chcete vědět, kdy budou další takové úplňky? Nastanou 31. ledna 2018, 31. března 2018 a 31. října 2020.


Vlk Samotář, s využitím internetových zdrojů.

zpět na Stránky s nádechem tajemna

Zpět k Mostu ?