Prasárna na "Kačáku"

Najdete pět rozdílů mezi následujícími dvěma dvojicemi snímků?

 

 

Nemyslím tím místo, odkud byly fotky snímány. Kdo bydlí v Praze 4 - nebo tam dojíždí pracovat - jistě neomylně poznal, že se jedná o areál stanice metra Kačerov. Přesněji o ten prostor, kde autobusy zde končící vyčkávají před dalším odjezdem na trasu.

 

 

Něco se tu změnilo, že ... Nevím jak kdo, ale já se celou zimu těšil, až tady rozkvetou ty nádherné keře forsythií, aby oznámily, že jaro je opravdu již nedaleko. Bývalo to tak řadu let - až do letoška. Pak někdo máchl perem nad lejstrem ... a je po kráse.

Přišli "odborníci" s motorovými pilami a z narašených keřů zbyly jen mízou mokvající pahýly. Člověk si říká - proč? Komu tam ty keře vadily? Samozřejmě, "příslušná místa" by to vydávala za "odborný zásah" nebo za "ekologický počin", aby tam nechodili bezdomovci na záchod ... vysvětlení by si samozřejmě našli nejedno - a jedno moudřejší než druhé, za to dám ruku do ohně.

Já se zeptám jen takovým tím selským rozumem. Pokud by šlo o zmlazení vegetace, proč nepořezali jen každý druhý keř a potom, až by ty ořezané keře obrazily, mohli svou "péči" venovat těm zbývajícím. Ale hlavně - kde ti "odborníci" byli, když napadl sníh (jak zrádný a nečekaný čin od Paní Zimy, že ...) a lidé jdoucí od metra se lopotili po neuklizených komunikacích a chodnících - ve sněhu, který se pak změnil v dlouhé dny přetrvávající náledí.

Opravdu, je to tu teď vizitka oku lahodící na první pohled ... a člověku je z toho na zvracení.


Vlk Samotář

Zpět na stránky Zelených přátel ...

Zpět k Mostu ?