Načasování uzavření hranic vyvolá kolaps. A začíná být jasné, že jde o záměr

Tento článek byl převzat ze stránek Quintus Sertorius proto, že obvyklá adresa  http://www.quintus-sertorius.net/ je momentálně nedostupná a stránka je označená jako  expirovaná doména. Dostupnou však zůstala (náhradní?) adresa https://quintus-sertorius.webnode.cz/, ze které je tento článek převzat pro případ, že by i tato byla blokována.   Vlk Samotář


Chorvatská média už  koncem minulého týdne přinesla obrazové záběry z událostí z hraničního přechodu Maljevac, kde ozbrojené bosenské složky policie zastavily skupinu několika stovek migrantů [1], kteří se pokoušeli vstoupit na území Chorvatska z území Bosny, aby mohli dále pokračovat ve své cestě do Rakouska a odtamtud až do Německa. Podle chorvatské policie se jedná o první předvoj a de facto čelo tzv. letní migrační vlny, která se právě teď formuje v prostoru Řecka a balkánských zemí a na hranice Schengenu by měla dorazit během první dekády v červenci. Nejde však podle informací o čerstvé migranty z Afriky nebo z Asie, nýbrž má jít hlavně o lidi, kteří již dostali v Řecku azylové statusy. Právě tyto migranty už nechce Německo přijímat a chce je vracet. Poté, co Itálie oznámila, že už nebude přijímat žádné nové uprchlíky, protože země je migranty zaplavena a více už nezvládne, vyslalo to do uprchlických táborů v Řecku, v Turecku a hlavně v samotné Itálie velké zděšení mezi migranty, protože uzavřením Itálie se uzavírá tzv. jižní přístup do Rakouska.

Migranti se tak začali přesunovat na vedlejší trasu, která vede z Řecka přes země bývalé Jugoslávie, hlavně přes Bosnu, Chorvatsko a Slovinsko, ze kterého se migranti dostávají do Rakouska. A právě tato cesta je hlavní trasou pro každoroční turisty z Evropy, kteří touto cestou jezdí do chorvatských letovisek. Pokud dojde k naplnění hrozby, kterou minulý týden zopakoval německý ministr vnitra Horst Seehofer, že od 1. července Německo uzavře hranice a zavede znovu pasové kontroly, pokud nedojde ve čtvrtek 28. června v Bruselu na summitu EU ke schválení migračních kvót, potom se začne odehrávat proces, který dosud Evropa nezažila.

Německo začne migranty, kteří již mají uprchlický status v Řecku, vracet ze svých hranic. To znamená, že vlna migrantů bude vržena zpět do Rakouska. Jenže rakouský premiér Sebastian Kurz už minulý týden upozornil, že pokud Německo uzavře hranice, Rakousko udělá to samé. A ihned vzápětí se k tomu připojil i Andrej Babiš, který po zasedání bezpečnostní rady státu uvedl, že pokud Německo a po něm Rakousko uzavřou hranice, Česká republika udělá totéž.

Uzavření hranic Německa a Rakouska na začátku prázdnin lze přirovnat k šílenství, ale je to zřejmě promyšlený plán

Největší hrozbou může být právě načasování. Horst Seehofer už včera uvedl, že pokud na summitu EU ve čtvrtek nebude dohoda zemí EU o přerozdělování migrantů, vydá příkaz k ochraně německých hranic okamžitě. To by mohlo znamenat, že na rozdíl od předchozího výroku z minulého týdne by mohlo Německo obnovit pasové kontroly už před víkendem, možná už v pátek, nebo druhý den v sobotu 30. června. Rakousko by zřejmě reagovalo okamžitě.

To by způsobilo naprostý dopravní kolaps v Evropě, protože po rozdání školních vysvědčení pojede velká část Střední Evropy na dovolené směrem na jih. Zdržení na rakouských hranicích by se mohlo protáhnout až na několik desítek hodin, protože rakouská policie se bude zaměřovat hlavně na více-obsazené osobní automobily, které jsou hlavním magnetem pozornosti pro policisty, protože mohou převážet migranty. A protože na dovolené pojedou celé rodiny, je jasné, že načasování uzavření hranic vyvolá kolaps. A začíná být jasné, že jde o záměr.

Z tohoto kolapsu bude obviněna skupina V4, veškerý hněv Evropy se obrátí na Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko kvůli tomu, že tyto země blokují evropskou dohodu o redistribuci migrantů. A dá se očekávat, že Evropská komise v případě selhání vyjednávání o Dublinu IV začne proces uvalování sankcí na skupinu 4 pro-americky orientovaných zemí ve Střední Evropě. Emanuel Macron na posledním setkání s Angelou Merkel zopakoval, že Evropská unie musí v případě krachu jednání o Dublinu IV vyvodit sankce proti těm zemím, které nepodpoří systém přerozdělovacích kvót. Macron vyjmenoval sankce v podobě zablokování dotací z fondů EU, suspendace hlasovacích práv v Evropské radě, omezení přístupu občanů sankcionovaných zemí k volnému trhu práce v EU (Češi a Slováci by už nemohli v EU pracovat) a v poslední fázi i omezení přístupu firem z těchto zemí na společný Evropský trh, což by se rovnalo svým rozsahem k stejně brutálním sankcím, jaké jsou uvaleny na Rusko, jenom trochu v jiném kabátu.

Krach ve vyjednáváni o Dublinu povede v EU k lámání chleba o tom, které země v EU zůstanou, a které budou dříve či později následovat příklad Velké Británie

Pokud by došlo k uvalení těchto sankcí, všechny 4 země by během několika týdnů až měsíců padly do náruče USA a amerických elit. Je téměř jisté, že Američané by tím získali nejvěrnější spojence a rovnou celkem 4 trojské americké koně v celé EU, což by byla fatální rána Berlínu, který se snaží o poválečnou emancipaci a odpoutání se od amerického područí po II. sv. válce. Angela Merkel nechce zajít takto daleko, protože uvalením sankcí na země V4 by se nějaký Dublin IV a migrace rázem stala banálním problémem ve srovnání s tím, že uvnitř EU a uprostřed Evropy by vznikl mohutný a pevný americký politicko-vojenský blok, který by byl fundamentem plánovaného amerického projektu Trojmoří a rozpadu EU.

A mnoho politiků v ČR, v Polsku, v Maďarsku, ale i na Slovensku, má ideově mnohem blíže do Washingtonu než do Bruselu, resp. do Berlína. Samozřejmě, že po událostech na Slovensku a po zpackaném státním převratu na pozadí bizarní a zinscenované vraždy novináře Jána Kuciaka, bude slovenská vláda opatrná v přístupu k americkým partnerům, pro Bratislavu je garantem bezpečnosti před “maďarskou otázkou” Berlín, nikoliv Washington.

Takže paradoxně, Slovensku hrozí, že sankce uvalené na země V4 kvůli odmítání migrantů povedou k oslabení berlínských garancí Bratislavě v otázce územního statusu quo na jižní hranici a Američané využijí svého vlivu ve prospěch Orbánovy vlády. Riziko, jaké to s sebou pro Slovensko ponese, je doslova děsivé. Posílení Maďarska v prostoru Střední Evropy povede ke znovuoživení debat o Trianonské dohodě, kterou došlo k zániku velkého území Uherska a vytyčení nových hranic, ze kterých profitovalo Slovensko. Česku hrozi revize Benešových dekretů, Slovensku hrozí revize Trianonu. Pokaždé, když začnou Američané vozit do Budapešti své emisary, nevěští to pro Slovensko nic dobrého. Berlín si nemůže dovolit revize Trianonu, protože to by posílilo americké elity v Evropě, které se snaží o rozklad uvnitř Střední Evropy, aby tím vrazily blok a klín mezi mocenské spojování Berlína a Moskvy.

Evropa není o budoucnosti jednotlivých samostatných zemí, ale o společné cestě evropských národů k jednotě (i pod hrozbou násilí a sankcí) pod společnou vlajkou. Otázkou je, pod kterou?

Ovšem zavírání hranic je možné chápat jako nový proces argumentace v úsvitu nového světového řádu, kde jednotlivec a jednotlivé země nesmí stát v cestě celku, i kdyby ten celek přišel o rozum a ve svém šílenství vedl své kroky k zániku. Znovu je třeba zopakovat to, co Angela Merkel opakovala už tolikrát, že neexistuje pokračování členství v EU pro ty země, které se nechtějí podílet na přerozdělování migrantů. Seehoferovy výhrůžky na uzavření německých hranic tak plně zapadají do tohoto konceptu. Bude to znít absurdně, ale nastávající Babišova vláda bude možná už brzy v pozici vlády, která bude postavena před otázku, jestli jít proti svým občanům a začít přijímat tisíce migrantů ročně, anebo zahájit procesy vedoucí k vystoupení z EU.

Na hranicích Schengenu se formuje nová migrační vlna, Německo a Rakousko hodlají zavřít hranice a všichni přitom ukazují na 4 země, které za to prý všechno mohou. Tento tlak lze přirovnat k noži na krku, protože země V4 se už brzy dočkají čelního střetu s realitou, už ve čtvrtek. Czexit je možná blíže, než si kdokoliv z nás dokáže pomyslet. Nejvíce může v této chvíli ale ztratit Andrej Babiš a jeho Agrofert. Je otázkou, jestli si to vůbec uvědomuje. Země V4 budou přehlasovány, ale mohou zablokovat Dublin IV. Pokud se tak stane, Czexit bude nastartován, protože všechny země V4 se rázem stanou nepřátelskými zeměmi pro celou Novou Evropu.Převzato ze stránek Quintus-Sertorius
Vlk Samotář

Zpět na stránky Politická nekorektnost

 

Zpět k Mostu ?