Oáza klidu v Podvinném mlýně

Pro ty, kteří nemohou odjet na víkend z Prahy nebo pro ty, kdo touží po příjemné procházce nádherným parkem, mám nápad, kam se vydat. Park se jmenuje Podvninný mlýn. Můžete si zde číst na trávě, můžete si zde udělat ohníček a opéci si nad ním něco dobrého - protože v tomto praku je povoleno chodit na trávníky, jezdit na kole, rozdělávat oheň. Samozřejmě by nemělo být účelem vašeho ohníčku ničit zeleň, ale určitě se v parku najdou stará ohniště, kde si můžete ohýnek rozdělat.

Soustava mostků 1 Soustava mostků 2 Soustava mostků 3

Jediné co se tu nesmí, je pouštět psy z vodítka. Kousek nad parkem je nádraží Vysočany, takže občas slyšíte zvuk projíždějícího vlaku, což je příjemné. Ještě o kousek vejš, nad parkem, se buduje velká letní bobová dráha (možná už je v provozu) a také se zde staví dřevěné konstrukce s lany na lezení. V okolí najdete i tenisové a fotbalové hřiště.

Hradiště Opevnění Vyhlídka

Jak se do Podvninného mlýna dostanete ?

Metrem na Palmovku a dále tramvají číslo 8 nebo 19 (a teď i 3, protože má změněnou trasu). Vystoupíte na stanici Poliklinika Vysočany. Nebo můžete jet metrem až do stanice Vysočanská a stejnými tramvajemi opačným směrem, ale do stejné stanice - Poliklinika Vysočany. S poliklinikou za zády pak půjdete rovnou za nosem. Minete dvě krásná a velmi dobře vybavená dětská hřiště, přejdete říčku Rokytku a najednou na vás dýchne klid a pohoda tohoto místa.

Hradiště Altánek Rozcestí

Nedá se tu koupit nic k pití ani k jídlu, takže budete-li se chtít zdržet déle, vezměte si sváču s sebou. A v případě touhy po delší procházce doporučuji dojít až k nástupištím nádraží Vysočany. Půjdete na konec Podvinného mlýna, podejdete mostek a dáte se doprava po silnici, až dojdete k podivně vypadající chodbě. Říká se jí Vysočanská katakomba. Tato chodba je velmi stará a působí velice ponuře - ale dá se jí podejít celé nádraží. Když půjdete rovně, dorazíte za chvilku zpět na metro Vysočanská.

Mostek

Vlk