Několik tipů, jak si zpříjemnit zimu

Venku mrzne až praští a mě cestou z práce domů napadlo, že bych si mohla udělat pro zahřátí punč. Tento nápad se mi zalíbil a podvečerní posezení nad sklenkou voňavého punče bylo skvělé.

Punč se dá zhotovit různými způsoby. Já v rychlosti použila ten nejobyčejnější, že jsem třetinu skleněného hrníčku naplnila “Punčem” zakoupeným v sámošce, přidala ždibek citronu, jednu kostičku cukru a jeden hřebíček, to zalila vroucí vodou a dobře promíchala.

Je to tak jednoduché a dobré, že to mohou zkusit třeba i jinak nevařící pánové...

Pro ty, kteří mají rádi originalitu jsem sestavila zajímavé nápady, jak si zpříjemnit letošní zimu, která opravdu zkouší co vydržíme – když neleje a není +15, tak mrzne do –14, popřípadě nás obšťastní omrzlicí či vichřicí. Počasí prostě neporučíme, ale můžeme si ho zpříjemnit jinak.

Nejlepším pitím pro nejhorší dny je lahodný punč

Ze sedmičky červeného vína si odlijete jednu deci na ochutnání a zbytek smícháte s 0, 2 litru pomerančové šťávy a 3 lžícemi krystalového cukru. Ohřejete. Oloupete jedno jablko a nakrájíte na tenké plátky, spolu se 100 g sušených fíků. Do teplého punče obojí přidáte a dochutíte půl lžičkou skořice a třemi hřebíčky. Necháte přejít varem a těsně před servírováním doplníte 4 cl brandy. Pak už se punč nesmí vařit, jen pít!

Milovníci šálku kávy by mohli zkusit

A něco tajemna nakonec...

Pro ty, kteří mají rádi opravdu silnou kávu – takzvaného turka, mám typ jak využít zbylé sedliny na dně hrníčku a ještě se pobavit.

Zkuste si zavěštit z kávy

Při pití kávy se setkávají zrnka kávy s částečkami lidského ducha. A vytvářejí se obrazce, z kterých je možné vyčíst budoucnost” - tvrdili staří věštci. Musí se však dodržet několik pravidel:

  1. Kávu vaříme s tím, že z ní budeme věštit.
  2. Uvaříme si ji sami.
  3. Káva musí být černá, bez cukru a jiných přísad.
  4. Vaříme ji spolu s vodou na slabém ohni, přičemž šálek obsahuje polovinu kávy a polovinu vody.
  5. Kávu je třeba vypít pomalu.
  6. Je třeba vydechovat do šálku.
  7. Nápoj musíme vypít do dna.
  8. Šálek pak obrátíme dnem vzhůru, aby přebytečná voda vykapala.
  9. Šálek obrátíme do původní polohy a hledáme znamení. Jasná strana je ta, na které se usadilo méně kávy.

POSTAVA: když na jasné straně najdeme kráčející postavu, jdete za štěstím. Čeká vás svatba, peníze nebo úspěch. Když postava vychází na horu - najdete dobré zaměstnání nebo postoupíte ve funkci. Uvidíte-li postavu sedící na koni - čekejte dobré zprávy. Jestliže uvidíte jezdce - dosáhnete velkého cíle.
NEDOKONALÁ POSTAVA: postava bez ruky, nohy nebo hlavy na jasné straně šálku znamená, že vaše přání se splní až po delším čase. Nedokonalá postava na tmavé straně značí, že jste skončili se svými hříchy a nabyli větší sebevědomí.
PTÁK: je symbolem vítězství nad nepřítelem. Vyhrajete soudní proces, budete mít velký zisk.
HROZNOVÉ VÍNO: hrozen na jasné straně šálku znamená výhodnou koupi zahrady, pozemku, nového auta. Hrozen na tmavé straně – splacení dluhů.
ŽÁROVKA: předurčuje štěstí ve studiu, v práci nebo ve výzkumné činnosti. Žárovka na dně značí příjemné překvapení, které vám připraví některý příbuzný. Žárovka na tmavé straně zvěstuje, že s výborným prospěchem složíte zkoušky.
OBÁLKA: na jasné straně šálku znamená dobré zprávy administrativního charakteru. Obálka a srdce značí dopis od velké lásky. Obálka s bílými tečkami – mnoho peněz. Obálka na tmavé straně – dostanete nepříjemnou obsílku. Obálka na dně vám zaručuje šťastný život bez problémů.
PENÍZE: podle toho, kolik peněz se v šálku objeví, tolik budete mít dětí. Peníze na tmavé straně znamenají děti neposlušné, z kterých budete nešťastní.
SLUNCE: na jasné straně symbolizuje úspěch a lásku. Slunce na tmavé straně značí smutek. Jestliže tmavé čáry neprocházejí sluncem, ale okolo – problémy brzo přejdou a situace se změní. Podle počtu čar je možné určit počet smutných dní.
HAD - ČERVÍCI: je-li had na dně jasné strany, potkáte člověka, který vám přidělá starosti. Písmeno při hadovi je začátečním písmenem jména toho člověka. Jestli je hadem kobra, vaším protivníkem je tvrdohlavá žena. Červíci na dně znamenají velkou výhru, úspěch.Žena u červíků znamená, že to bude výhra v lásce, červíci na dně – neúspěch ve hře i v lásce.
RYBY: na jasné straně šálku značí úspěch, například velký obchod, dědictví, výhru ve sportce. Ryby na dně vám zaručují pěkný, pokojný život v rodině i v práci.
RYBÁŘSKÁ SÍŤ: ta znamená zisk peněz nekalým způsobem, podvodem, lží.
OPICE - GORILA: opice znamená volnost a konec problémů. Ale jestli se opice objeví na tmavé straně šálku prožijete bolest a smutek.
MYŠ: myš na tmavé straně věští, že vám vykradou byt. Myš na dně šálku značí, že vaše ukradené věci se najdou. Myš na jasné straně – najdou se kradené věci i zloděj!
KVĚT: na jasné straně šálku znamená, že se vyznáte v umění a jste studijní typ. Někdy jde o oznámení svatby nebo narození syna. Květ na tmavé straně znamená, že vaše láska musí projít překážkami. Květ na dně šálku znamená stálou lásku.
STROM: ma jasné straně znamená štěstí a zdravý život. Vác stromů znamená dosažení cíle. Strom na dně šálku – stanete se vlastníkem polí a zahrad.
KŘÍŽ: předurčuje katastrofy a mnoho nepříjemností. Kříž na okraji jasné strany – problémy od vás odcházejí a skončí bez těžkostí. Tmavá strana předurčuje problémy a těžkosti v práci. Jasná stranaznamená vítězství nad nepřítelem.
SRDCE: to je znamení, že jste oblíbený u lidí a váš partner by za vás dal i život. Jestli je na pravé straně srdce vidět obloučky – svatba nablízku. Srdce na jasné straně značí, že se žena vdává poprvé, když je však vidět na tmavé straně, tak žena už byla jednou vdaná anebo je svobodnou matkou.
MĚSÍC: lidé vás budou respektovat a váží si vás. Měsíc na tmavé straně je znamením smutku z neúspěšných obchodů, které vám přinesou velké starosti a ztráty. Měsíc na dně – pěkný čas a pěkný úspěch. Na dně můžete vidět i hvězdy, které věští dlouhý život, ale i hodně starostí. Když je hvězd mnoho, znamenají houf dětí.

Aby vám punč lépe chutnal...
... tak vám přidáme pár obrázků pro navození té správné mrazivé nálady.

List s ledovou polevou Slunce na bodu mrazu Panova flétna?
30. ledna 2002 7:00 Ledové UFO Soutok Jizery a Labe

Věra Zahálková