Vesmírný den snů

Tak jsem jednou na začátku července roku 2006 hledal něco do Zpráviček, co jsou na té úvodní stránce - nějaké výročí nebo svátek. A nějak jsem nic moc nenacházel. A to málo, co tam bylo, mě nějak moc neoslovilo.

Tak mě napadla jedna věc. Tyhle stránky přece mají sloužit jako most do Říše snů ... pro toho, kdo chce snít o hezkých věcech a přichází v klidu, míru a pokoře. Mají vůbec sny a snění nějaký svátek?

Hledal jsem a hledal ... co nejpoctivěji ..... a nenašel nic, co by odpovídalo mému záměru. Nějaké akce nazvané den snů se sice objevují - ale sny nemají svůj svátek. A to je přece škoda, ne? Snění je krásné a přináší nám radost a úlevu od věcí všedních ... pokud sníme o hezkých a příjemných věcech. Proto jsem tehdy napsal, že třetí červenec 2006 je Vesmírným dnem snů.

Pak ta myšlenka malinko zapadla ... no zapadla ... Vlk Samotář je prostě bordelář, a zapomněl, kam si poznamenal to datum a nechtělo se mu hledat .... no znáte to. Tak až letos jsem vzal ty soubory jeden po druhém a hledal a hledal ... až jsem našel to datum ... 3. červenec. No a teď už tedy nic nebrání tomu, abych jménem Říše snů vyhlásil 3. červenec jako:

Vesmírný den snů a snění

Proč vesmírný ....  No to je tak. Když se podíváte na názvy svátků a významných dnů, tak se v jejich názvech vyskytují slova, jako mezinárodní, světový, celostátní, národní ... Jenže sny a snění přece nejsou specifikem vázaným na hranice států, na plochu osídlenou nějakým etnikem ... a neváhám napsat  - i jednou planetou. Vždyť přece Zemi opustili již desítky kosmonautů, kteří ve vesmíru spali a jistě se jim něco zdálo. A "tam nahoře" už jsou mimo hranice pozemských států ... A pokud na jiných planetách žijí - v což doufám a čemuž věřím - jiné bytosti, pak se jistě i jim zdají sny ... mají představy. Snad právě schopnost snít je hybnou silou toho, co nazýváme rozumem a inteligencí.  Myslím si, že i to, co nazýváme duší, musí mít své chvíle odpočinku, kdy se regeneruje a odpočívá uprostřed vlastních krásných a osvěžujících představ.

Takže .... krásné snění a na shledanou v Říši snů ...

A schválně ... pojďte mi pomoci zkusit tenhle svátek zavést doopravdy ... sny přece za to stojí, abychom jim prokázali nějakou úctu, ne?

Vlk Samotář z Říše snů

 

 


zpět na stránky Rok na planetě Zemi

 

Zpět k Mostu ?

JL