Adventní svícen

Letos mám nějak hluboko do kapsy. Ceny potravin mi při nákupu surovin na cukroví způsobily lehký infarkt. A to se nezmiňuji o kaprovi. Mám také menší dilema nad vánočními dárky – buď budu mít na dárky, nebo na jejich zabalení. Má to jedno pozitivum. Na ozdobné svícny nebudu mít zcela jistě.

Prosím? Vy jste na tom stejně? Tak tedy opusťte přesvětlené výlohy se zbytečnostmi, jakož i depresivní úvahy nad průvanem v peněžence a pojďte si se mnou vyrobit něco pro radost. A levně.

Potřebné suroviny jsou z těch nejprostších. Jedno hezké jablko, pár šišek nebo jenom větviček, svíčka s podložkou a drátek.

 

 

Šišky spojte drátkem do věnce tak, aby se do něj vešlo jablko. Pokud šišky nemáte, omotejte drátek rovnou zelenými větvičkami.

 

 

Věnec ze šišek ozdobte větvičkami.

 

 

 

Do věnce na talířek položte jablko. Zapíchněte svíčku s podložkou. Dozdobte čímkoliv, co máte po ruce. Já jsem použila kousky barvených sušených květů z léta a na manželovo přání ještě zlacené ořechy. Ovšem stačí třeba zelená stuha, jeřabiny, prostě cokoliv, co najdete v šupleti.

 

 

Co se mě týká, advent může začít…

 

 

Napsáno pro ceske-tradice.cz


zpět na stránky Rok na planetě Zemi

Zpět k Mostu ?

Falka