Semínko sv. Brigity, patronky trojného plamene

 

Vítej na naší zatím skromné stránce. Vznikli jsme původně jako studijní kroužek bardského studia u řádu OBOD. Zaměření máme ovšem širší - magie, čarodějnictví, počátky křesťanství, druidská stezka a umění bardů. Myslíš si, že to nejde moc dohromady? Teoreticky a dogmaticky vzato to zkrátka fungovat nemůže. Ale my tohle všechno používáme v praxi a máme s tím dobré zkušenosti. Snažíme se sbírat a praktikovat staré lidové rituály tak, jak se kolo roku otáčí. A kdo je schopen po tisíci letech zodpovědně říci, která část lidových zvyků je keltská, germánská, slovanská či křesťanská?

 

Proč Brigita?

Brigitu jsme si vybrali proto, že je blízká jak pohanům (tedy převážně keltským, ale znají ji i třeba Skandinávci), tak křesťanům. Prosíme ji o požehnání v našich léčitelských pokusech, v bardském studiu i v magické práci. Oba obrázky jsem si vypůjčila ze stránek thepeacebeads.com, kde si o pohanské i křesťanské Brigitě můžete přečíst leccos zajímavého.

 

Proč semínko?

Semínko je oficiální název studijní skupinky u řádu OBOD. Druidové tvoří hájky, bardové semínka. Když se nad tím zamyslím, je to naprosto výstižné. Jsme teprve na začátku studia a nikdo nemůže říci, co z nás na konci vzejde...

 

Pokud bys měl zájem o další informace, kontakt najdeš v našem "náborovém letáku".