Brigitin věnec

Zdobení a ochrana obydlí věncem na dveřích je záležitost prastará. Možná se zdá, že časem upadla v zapomnění. Asi je na čase tento zvyk připomenout, koneckonců je to i pěkná dekorace jen tak na zeď v pokoji.

Budete potřebovat korpus na věnec, ze slámy, proutí, polystyrenu… Jen připomínám, že pokud budete chtít na konci Brigitina období věnec obřadně spálit, je dobré vybrat přírodní materiál. Dále zelené větvičky, třeba zimostráz, jalovec, barvínek. Vázací drát zelený a zahradnické nůžky.

 

 

Vezměte pár větviček a upevněte drátem ke korpusu. Co se týče směru, kterým se kladou větvičky, já preferuji tento na obrázku. Celý věnec potom vypadá jako koulící se slunce s paprsky za sebou.

 

 

Dle předchozího kroku obalte celý korpus větvičkami. Vtip je v tom, že následující řada větviček zakryje drát na řadě předchozí. Poslední větvičky zasuňte pod první a udělejte z drátu oko na zavěšení.

 

 

Nachystejte si všechny ozdoby, které chcete použít. Třeba březové špalíčky, žlutý lagurus, statici a zbytek mechu.

 

 

Naaranžujte si na věnec ozdoby dle vlastní fantazie. Případně dozdobte lýkem.

 

 

Nakonec to nejlepší – sundejte zase všechny ozdoby a pomocí lepidla, drátu nebo tavné pistole postupně pečlivě připevněte všechny ozdoby na věnec.

 

 

Abyste se nezabývali jen čistě materiální stránkou věci, na závěr doporučuji věnec i jiné výrobky ve jménu Brigity požehnat.

 

 

Další tipy a návody k oslavě sabatu Imbolc:

(Napsáno pro Věstník PFI)


Falka

Zpět na stránku keltských tradic ...

Zpět k Mostu ?