Armagedon bude utajen

Zdroj: stránky WM magazínu

Vědecký poradce vlády Spojených států konstatoval, že pokud by vědci objevili obrovský asteroid chystající se srazit se Zemí, mělo by se to utajit.

"Za jistých okolností totiž nemůžeme udělat vůbec nic, abychom se mohli vyhnout kolizi a následné zkáze, takže by bylo nejlepší veřejnost vůbec neinformovat," říká Dr. Geoffrey Sommer z Rand Corporation v Santa Monice. "Kdyby totiž vyvstal takový problém, je jedinou příležitostí až do posledního okamžiku všechno popírat a vyhnout se tak globální panice. Kdybychom kromě upozornění nemohli vůbec nic dělat, otázka varování ztrácí jakýkoli smysl. V případě extinkčního typu nevyhnutelné srážky by takové utajení bylo doslova pro blaho lidstva. I selský rozum říká, že bychom ani při vší snaze o zmírnění důsledků nikdy nedokázali včas vyklidit ohrožená území," mínil.

"Takové zveřejnění by vedlo jen k tomu, že by nejen veřejnost, ale i političtí činitelé jen zbytečně pobíhali v kruhu než by ta věc skutečně udeřila … protože by stejně nemohli nic dělat ... proto by bylo nejlepší zbytečně ve velkém rozsahu nezvyšovat sociální tlak," shrnul doktor Sommer, který je rovněž vládním poradcem pro terorismus.

Americká Národní aeronautická a kosmická agentura (NASA) už 25 let zkoumá nebe kolem nás, aby zjistila asteroidy o rozměru větším než jeden kilometr, jejichž dopad na Zemi by měl zničující důsledky. Jak sdělil David Morrison z laboratoře NASA/ Ames v kalifornském Moffat Field, byly prozatím určeny oběžné dráhy u asi 60% potenciálních objektů, ale dosud údajně nebyl zjištěn žádný, jehož dráha by v příštích několika stoletích ohrožovala náš svět.

"Nicméně je také nutno říct, že ´tam venku´ je ještě mnoho věcí, o nichž dosud nevíme vůbec nic," dodal nakonec.

Podle http://news.independent.co.uk/


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?

JL - převzato ze stránek WM magazínu