Poslanci hlasují o zrušení Národního parku na Šumavě

Tak už je to tady. Poslanci hlasují o praktickém zrušení národního parku na Šumavě. Potřebujeme Vaši pomoc, píše Josef Novák. Příští úterý (13. prosince) bude Poslanecká sněmovna hlasovat o skandálnim návrhu zákona, který by prakticky zrušil národní park na Šumavě. Většina šumavského parku by se podle něj měla otevřít výstavbě a developerům. Lesy chce převést na běžné komerční hospodaření.

Prosíme o rychlou pomoc - napište poslancům dopis, navštivte je nebo jim alespoň pošlete e-mail. Bude Vás to stát jen pár minut. Návod, jak postupovat, a podrobnější informace posíláme v příloze, kde jsou ke stažení.

Co navrhuje nyní projednávaný zákon:

Přečíst si můžete také právní analýzu "plzeňského" návrhu zákona.

Co ještě hrozí?

Prosíme, zastaňte se šumavské přírody teď hned - ale ne naposled. Příští týden je první kolo hlasování. Ale mohou následovat další kola v příštím roce. Navíc ministr Tomáš Chalupa má připravenu svou verzi zákona, která je stejně špatná. Proto patrně bude potřeba Vaší další pomoci: znovu a důrazněji poslancům napsat, že si přejete ochranu nádherné šumavské přírody.

Návrh ministra Tomáše Chalupy, který je připraven v záloze, kromě některých uvedených bodů navíc:

Dokážeme Národní park Šumava a jeho krásnou přírodu ubránit před kmotry a některými politiky. Ale potřebujeme k tomu Vaši pomoc.

Prosíme, rozešlete tuto informaci s odkazy a přílohou dál.

Buďte s námi v kontaktu:

Děkujeme.


Text, který jste právě přečetli, bude možná zveřejněn na různých stránkách - já jsem ho převzal z Britských listů. Připojuji se ke zveřejněné prosbě - udělejme všechno pro to, aby novodobé zrůdy nemohly drancovat to málo z neporušené přírody, co nám ještě zbylo. Označení "poslanec" je od slova "poslání" - jsou to lidé, kteří byli vybráni voliči, mají poslání své voliče zastupovat. Prosím tedy poslance, aby jednali podle toho a uvědomili si, že pokud návrhy v prezentované formě projdou, bude to znamenat nenahraditelnou ztrátu, která negativně pozmění tvář naší vlasti na desítky let. Snad by bylo dobré poznamenat, že taková zvěrstva, jaká se mají dít na Šumavě, jsou všude kolem nás. Jen nejsou tolik vidět jako ta nešťastná Šumava, která se stala v posledních letech mediálním terčem. Stačí se porozhlédnout kolem sebe - země se plundruje ve znamení pochybných zisků ve velkém. A naši vnuci nás za to budou jednou proklínat ...

Vlk Samotář


Vlk Samotář (JL) - text výzvy převzat z Britských listů

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?