Vesuv a Pompeje - perly Kampánie - další výstava obrazů Jany Vesuvanky

Jana Vesuvanka, kterou dobře znáte z Říše snů jako autorku poezie, odborných textů z oblasti geologické a vulkanologické - a především jako vynikající malířku, má v Praze další výstavu svých obrazů. Jmenuje se Vesuv a Pompeje - perly Kampánie a její vernisáž již proběhla 20. června tohoto roku. V tě době jsem měl dovolenou, takže o výstavě píšu až teď. Ale nebojte se, pokud máte zájem obrazy paní Jany shlédnout, máte možnost až do konce září.

 

 

Výstava je umístěna v Praze 8 v Karlíně, v restauraci - pizzerii s příznačným jménem Vesuv. Najdete ji v Šaldově ulici 34. Ta je kousek od stanice metra Křižíkova (následující ulice směrem od centra), téměř na rohu se Sokolovskou. Můžete jet také tramvajemi č.3 nebo č.8 do stanice Urxova a vrátit se o dvě ulice směrem do centra.

Výstava je otevřena do konce září, v pondělí až pátek od 11 do 14 hodin.

 

 

Při vernisáži zahrála dvakrát na kytaru Lucie Šťavíková - a to v úvodu a potom ještě během vernisáže. Na programu měla skladby od Wolfganga Amadea Mozarta.  Lucie se zaměřuje na barokní mistry a na vážnou hudbu obecně. Dle slov Jany Vesuvanky hraje nádherně a doprovázela většinu jejích vernisáží, a to dokonce i mimo Prahu (v Plzni, Lovosicích, Ústí nad Labem ...).

 

 

Poznamenejme ještě, že obrázky z vernisáže fotografovala paní Ivana Lena Němcová, kterou ze stránek Říše snů znáte rovněž, jako autorku procítěných článků ze života pejsků.

 

 

Pompeje na Janu Vesuvanku silně zapůsobily, takže je nejen sama maluje, ale také o nich píše. Její velice pěkný článek s přehledem obrazů s touto tématikou od jiných autorů najdete například na stránkách Obrázkový svět pod názvem Pompeje v umění.

Také pán na snímku vpravo dole se velice zajímá o sopky. Středem jeho zájmu je vulkán Mont Pelée a historie města Saint Pierre, o němž na literární server Pište povídky napsal skvělý a podrobný článek Saint Pierre - město odsouzené k smrti. Svá díla sice publikuje pod nickem Gerty, ale jmenuje se Jaroslav Vrána a je autorem knihy Sláva hrdinům a spoluautorem knihy Stezkami pravěku.

 

 

Nezbývá než paní Jané i všem jejím přátelům popřát, aby se jim dařilo co nejlépe a stále rozdávali lidem svým uměním radost i poučení, tak jako dosud.

 

 


Jana Vesuvanka a Vlk Samotář

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?