Národní park Šumava v extrémním ohrožení

Převzato ze stránek Czech Free Press.

No já teda nevím ...jednou  je to národní park, tak tím je řečeno vše. Tím by měly pro chamtivce typu různých developerů a podobné verbeže být uzavřena vrátka a jakákoliv diskuse zbytečná. Stavte si ty svoje betonové krychle i miliardářské haciendy kde chcete, stavte se třeba na hlavu, ale tohle je prostě národní park, národní dědictví pro generace, co přijdou po nás - tak prostě bez diskuse máte smůlu. Howgh ...
Vlk Samotář


Máte rádi přírodu?

Pokud ano, udělejte pro ni něco. Jestli je vám příroda lhostejná, nezapomínejte na to, že bez ní byste přežili jen těžko. Všichni víme, že voda je životodárná tekutina, zeleň tvoří kyslík, bez kterého bychom nemohli dýchat, pobyt na čerstvém vzduchu léčí atd. Ne nadarmo se říká, že příroda je naší matkou, kterou máme milovat a ctít.

O co jde

Národní park Šumava, který je nazýván též Zeleným srdcem Evropy, je zcela reálně v ohrožení kvůli těm, kteří přírodu zjevně rádi nemají a pokrytecky sledují jen svoje vlastní zájmy. Hodnoty jsou pro ně jen takové, které lze vyjádřit penězi. A to jde u přírody jen těžko.

V září bude Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jednat o senátním, takzvaném „likvidačním zákonu pro NP Šumava". Podle tohoto zákona by byla možná zástavba až na dvou třetinách národního parku, a to například lyžařskými středisky, hotely a golfovými hřišti – jako by lyžařských středisek, hotelů a golfových hřišť nebylo všude kolem již dost. Návrh zákona dále vyvádí velké pozemky kolem většiny obcí v národním parku z majetku státu a převádí je na obce, které je mohou následně obratem rozprodat. Návrh rozšiřuje stavební zóny tak, že na tom vydělají osoby blízké autorům zákona. I v nejcennější I. zóně jsou pak umožněny zásahy ve prospěch turistiky a rekreace.

 CHYSTÁ SE ZDE TEDY NAPROSTÁ ZKÁZA NÁRODNÍHO PARKU ŠUMAVA!

Špindlerův Mlýn v Krkonoších můžeme ve srovnání s tímto plánem považovat ještě za úplnou divočinu.

Za tímto skandálním návrhem zákona stojí především senátoři Tomáš Jirsa a Pavel Eybert z ODS. Loni Sněmovna projednávala podobný likvidační návrh bývalého ministra životního prostředí Tomáše Chalupy (ODS), spolustraníka těchto dvou senátorů. Naštěstí pro přírodu loni padla vláda, a tím i tento jeho návrh. S tímto neúspěchem se však nehodlalo smířit jihočeské chapadlo ODS a z pozic v senátu, které této straně po podzimních sněmovních volbách ještě zbyly, vyšla letos na jaře s ještě zvrácenějším návrhem zákona o NP Šumava. A právě o něm bude Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR jednat již v září (2014).

Co můžeme dělat?

Podepsat petici za dobrý zákon o národním parku Šumava

Petice je protiváhou k podobným návrhům a naopak posiluje ochranu přírody a prosazuje omezení zástavby.

Text petice naleznete zde: http://www.hnutiduha.cz/petice/?Zdroj=www_hp 

Podepsat můžete:

  1. elektronicky,
  2. na jednom z uvedených petičních míst na mapě,
  3. vytisknout archy, podepsat a poslat.

Podepisujte co nejdříve – nejlépe ještě do 31.8., ještě předtím, než se bude návrh zákona projednávat ve sněmovně.  (pozn. - bohužel toto vyšlo 2.9.2014)

Šířit tuto zprávu všemi možnými směry

Prosím šiřte rychle na všechny Vaše dostupné vhodné kontakty – média o tomto nebezpečí pro Šumavu zatím informují velice málo.

Dále sledovat, jak která strana ve sněmovně o návrhu zákona v září hlasovala, a to zohlednit v následujících volbách

To je to jediné, čeho by se strany mohly bát. Spojme síly i na Facebooku, ideálně tady: https://www.facebook.com/sumavazije 

Širší kontext


Převzato ze stránek Czech Free Press - Vlk Samotář

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?