Otevřený dopis "silničářům" z R10

Začátkem února se naše slavná média zase s vervou zakousla do "sólokapra" ... policejním hlídkám docházejí pokutové bloky, jak trestají neposlušné řidiče, kteří vyjeli bez platné dálniční známky. Ano, když jde o to "skřípnout" malého obyčejného človíčka, to jim jde. Přitom - co způsobí řidič, který jede beze známky, za nebezpečí? Nic; vylepil by ji třeba zítra, akorát na to zapomněl. To je u nás normální, zapomínat ... vzpomeňte si na předvolební plakáty se sliby politiků. Ale co se na to podívat z druhé strany; za co tu známku vlastně platíme?

Dneska ráno tedy moje trpělivost přetekla. Budu mluvit o čtvrtku 11. února 2010 a silnici R10 mezi Brandýsem a Prahou. Několik minut před šestou hodinou tato rychlostní (!!!) komunikace připomínala zasněžené pole. Jen jedna dvojice vyjetých stop na Prahu a druhá zpět dávala tušit, že tady někde možná bývala silnice. Kolona aut se plazila padesátkou a i to bylo skoro moc. A to nebylo v letošní zimě zdaleka poprvé. Proto říkám, že ti, kdo mají tento úsek na starosti jsou budižkničemové a ignoranti ... Napsal bych toho víc, ale na veřejnosti bohužel nelze ...

Přitom:

Tak krucinálhimlhergotfagot .... co ještě chcete?

To čekáte, až se vám tam lidé pozabíjejí? Celou cestu z Brandýsa až do Krče jsem neviděl jediný sypač, jediný pluh, prostě NIC. Kdy už jindy by měly být silnice ošetřené, když ne ráno, kdy jedou desítky tisíc lidí do práce? Slyšel už jsem i takové argumenty, že se s údržbou vozovek čeká na to, až přestane sněžit ... Fajn, tak to běžte vysvětlit našim zaměstnavatelům, že kvůli vaší neschopnosti čekáme doma a vyhlížíme, kdy ta bílá nadílka přestane. To by zase pěkně vzrostla nezaměstnanost.

Prý se o tu R10 má starat nějaká soukromá firma ... nakoupila novou techniku ... atd. ... Tak  kde ta technika je, když ji potřebujeme? Pěkná pitomost svěřovat takové věci do rukou soukromníkům. Každému jde jen o zisk a o to, jak ušetřit. A tak se na to pro jistotu vykašlou úplně ... jak sníh napadnul, tak roztaje ... no a co. Copak neexistuje někdo, kdo by je přesvědčil o tom, že takhle tedy jedna nelze? A jako nám dávají na silnici pokuty za kdejakou blbost, tak to trochu osolit také jim? Protože tací  "údržbáři" si nezaslouží ani dřevěnou kačenu na špagátě - určitě by se ji tím špagátem pokoušeli tlačit, místo aby ji za něj táhli.

Ale dost srandy - tady šlo a pořád ještě jde o zdraví a o životy.  Říkat jim silničáři, to by byla čest - jsou to budižkničemové. Jedinou věc, kterou na R10 udělali bylo to, že vloni v létě zlikvidovali vzrostlý pás keřů uprostřed. Pěkná zrůdnost - tak teď vítr hezky sníh žene přes celou vozovku, nic mu v tom nebrání. A auta si hezky svítí zase z očí do očí. Hanba, hnus, tupost !!!

Měli by vás vyhnat na tu silnici odklízet sníh hezky pěšky a s lopatou ...

Podotýkám, že v tomto článku se píše o úseku R10 mezi Brandýsem a Prahou ... snad to jinde vypadá jinak a mají větší štěstí ...


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?

JL