Podivný apríl Českých drah

Na Hlavním nádraží v Praze, odkud teď pravidelně jezdím z práce domů, občas juknu na tabuli, kam se vylepují informace o výlukách. Posledního března roku 2014 jsem tam tiše zůstal zírat na tuto vývěsku:

 

 

Říkal jsem si - je to možné ... nebo je to apríl, když je to k 1. dubnu? Ale že by tak nechutný apríl někdo udělal? Na vývěsce je prostě a sprostě napsáno - s platností od 1. dubna.  A cestující na vozíku, můžete nám ... co asi. Není tam důvod, není tam, zda je to na pořád a co hlavní - není tam ani náznak omluvy. Vzpomínám, jakou nevoli způsobilo oznámení společnosti RegioJet, že omezí dopravu cestujících na vozíku. Tak teď už i ČD?

Dopravce prostě oznamuje, že se ruší další služba ... Zkoušel jsem hledat něco na stránkách ČD - ale nenašel. Možná jsem špatně hledal, možná to tam ještě nedali - a nejspíš to tam nedají vůbec. V jízdních řádech na IDOS opravdu již vůz pro vozíčkáře uváděn není, ne tak v popisu řazení vlaků. Podívejme se hned na první vlak v seznamu - EC 141. Tam vůz, jak je vidno, ještě vypsán mají.

 

 

A k tomu popisek:

 

 

To nestojí naši invalidní spoluobčané Českým drahám za vysvětlení, neřku-li za omluvu? Ano, třeba je to všechno jinak, třeba je to jen dočasné opatření - ale z vyvěšeného oznámení není nic jasného - jen že se tento typ služby prostě ruší. A šmitec. A na stránkách ČD, jak jsem již psal, jsem nenašel také nic. Nebo snad ČD zavádí vozy s nízkopodlažním nástupním prostorem? I kdyby - vysvětlení prostě chybí.

Nerad bych, aby vznikl z mých příspěvků dojem, že jsem zaujat proti železnici - naopak, na svých cestách ji preferuji, jak jen možno. Ale když mi její představitelé připravují taková "překvapení", jako onehdy na žst. Ústí nad Labem - západ, kde jsme na otázku, kde mají WC, byli osobou v uniformě drah poslání do blízkého podchodu, že "tam chodí všichni" ... to už je asi něco shnilého v impériu Českých drah.


Vlk Samotář

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?