Opencard - bez komentáře

To, že letos v lednu lze vidět rozkvetlé sněženky a fialky, to je překvapivé, ale taková je už příroda.

Ovšem jak se zdá, tak tento způsob zimy podporuje i rozkvět jiných květnatostí, které s přírodou nemají naštěstí co do činění. Mám na mysli případ těch nešťastných Opencard a jejich momentální stop stav, který asi povede k návratu k osvědčeným starým papírovým kupónům.

Podívejte se na tento malý odstaveček z Parlamentních listů , kde ministr Stropnický vzkazuje Pražanům:

Běžný uživatel ale pojede na svou Opencard i v únoru. Kdo by chtěl kartu, má smůlu. Papírové kupony se ale budou vydávat až od března. A co tedy budou dělat Pražané bez Opencard v únoru? "Budou si kupovat jednorázové jízdenky," vzkázal Stropnický.

Pan ministr asi právě přicestoval z jiné galaxie ... Mám tady fotku ze září loňského roku ... .

 

 

Jak šlechetná myšlenka ... Jo, jenže ono to zhruba tak vycházelo už tehdy , pokud si člověk koupil roční kupón pro Opencard. Stačí jednoduchá úvaha. Tak to nemuseli nic slibovat. O ještě nedávno chystaném zlevnění ročních kupónů o skoro 1 100 Kč raději nemluvme moc nahlas ... mohla by se nad tou lží otevřít země a propadli bychom se někam až do Západního Německa.

A teď to tedy pan ministr řeší direktivně - máte smůlu (!!!) ... kupujte si jednorázové jízdenky. Nevím, zda si je vědom toho, že jedna taková ta úplně obyčejná jízdenka stojí 32 Kč, což pokládám za nehoráznost už samu o sobě ... a když člověk pojede taky zpátky, jak už to tak bývá, tak to vyjde na .... na to člověk ani nemusí být matematik, že.

Bohužel ... a to jsou ještě kolem nás lidé, co je velice udiví, nad čím že se to pozastavujete:
    "A jak to teda mají udělat?". 

No ... co na takovou otázku-neotázku odpovědět ... ? Snad jedině:
    "Já vím, jak to NEMAJÍ dělat. Ale jak to udělají, to je jejich starost, od toho jsou placení až moc dobře. "

Naši moudří poslanci, politikové, manažeři a jiní jim podobní, moudře potřásají hlavami a hovoří o trestných činech, korupci, vyšetřování, krïminalizaci ... a jedním dechem všechno svádějí na "minulé vedení" magistrátu - dnes vysmáté a za vodou. Praha na tom prošustrovala nemalé finanční obnosy ... a teď se nemilosrdně hojí utloukáním české kultury, jednoho z mála českého, co nám ještě zbylo. Ano, mám na mysli (třeba) to nešťastné divadlo Na Fidlovačce.

A že za tu "kauzu" Opencard někdo bude potrestán ... no tak tomu asi nevěří ani nevěřící Tomáš.

Mimochodem, jestli se vrátíme ke kupónům, tak to si asi budou muset občánkové pořídit a zaplatit nějaké fotkou opatřené kmenové listy, kam se kupóny budou vkládat, jak to bývalo zvykem ... a zase budou pro nějaké ty "kamarádíčky" kšefty.


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?

Vlk Samotář