Národ sobě ...

Nedaleko Brandýsa nad Labem, na křižovatce silnic na Polerady, Brázdim a Popovice je místo, kde se ode dávna říká U váhy. Je tu pozůstatek objektu, zřejmě určeného k vážení vozů s obilím a kdysi v pradávných dobách sem zřejmě vedla i železniční vlečka; soudím tak podle zbytků drážního tělesa, opuštěného zřejmě již před několika desítkami let. Před několika lety sem kdosi navezl betonové trámce - vypadalo to, že se z nich postaví hala a vybuduje tu jakási řízená skládka. Všude kolem se vztyčily cedule s nápisy o soukromém majetku a kdesi cosi. Záměr pak zmizel v propadlišti dějin nebo v tunelu, jak se dnes rádo říká, trámce zůstaly, stavení váhy rovněž dosud stojí, ale skládka se tu narodila jaksi sama o sobě, dodatečně. Narodila se, roste a prosperuje.

Křižovatka u Popovic

Cosi se tu mělo stavět

Bordel

Tato šestice záběrů je pořízena brzy na jaře roku 2001, to ještě ten binec kolem nekryje milosrdná vegetace a vše náležitě vynikne. Najdete tu tolik věcí, že by si kutil snad z toho dokázal postavit celou Škodovku.

Odpad navazuje přátelství s osetým polem

Zajímavý druh hnojiv

K posezení a zamyšlení ...

Všehochuť pro kutily ...

Vizitka Pána tvorstva ... Zlatý kopec v pozadí - počátek osídlení...a dnes?

O dva měsíce později obilí povyrostlo a také pneumatik jako kdyby se letos urodilo. Na obrázku uprostřed zřejmě došlo k explozi zkrachovaného obchodu s oděvy a igelitovými pytlíky. Záběr vpravo je ovšem o něčem jiném. Pahorek na obzoru se jmenuje Zlatý kopec a údajně tu byla nalezena první stopa po osídlení v této oblasti - tedy dříve než v Praze u Vltavy. Kdyby chudák prapředek tušil, co tu jednou bude za bordel, asi by si to s usídlením ještě rozmyslel.

Postavte si sami automobil - je z čeho!

Libo slušivý obleček?

Chutný chléb s příchutí spáleniště ...

Hromady odpadků lemující silnici z Popovic na Polerady mají svůj půvab i v noci. Třeba tu jednou vznikne nová rasa techno-duchů, kteří vypudí duchy stromů, studánek a potoků. Pak nám buď nebe milostivo... Je máj, je lásky čas, jaro roku 2002. Mimochodem, ty potoky - no, pokud tu něco teče, je to koncentrovaný výluh z toho, co tu je všude kolem. Nechtěl bych dělat chemický rozbor té tekutiny...

Soumrak nad Mrdníkem ...

Nefalšovanej Tuzex, paninko!

Měsíc žasne nad hromadou igelitu

Také nechápete, jak je to možné? V Brandýse nad Labem jsou pravidelně pořádány svozové dny, kdy můžete za vrata dát cokoliv, co je daný den sváženo, třeba i starou pračku, televizi, pytle s hadry - přijede traktor s valníkem a zadarmo to odveze. Je tu i dvůr, kam můžete své odpadky odvézt sami. Komu tedy stojí za to vozit ty krámy až sem? Pravda, onehdy jsem tu viděl v plné práci bílý teréňáček se značkou TPA... Že by sem jezdili až z Teplic? Když mne viděli se blížit na kole a s foťákem, zmizeli jako duch.

Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Chtěl bych mít tu moc, aby každý z odpadků vzlétl a přistál u svého majitele v obýváku nebo na jeho vzorně udržovaném anglickém trávníku. Bohužel, jak my přírodě, tak ona nám. Zaprší a vše, co je tu rozpustné se rozpustí a odteče do polí. Jak vidíte, roste tu obilí. Obilí sníme a budeme si stěžovat, jak přibývá civilizačních chorob.

Spousta lidí nad články tohoto typu mávne rukou a řekne, abych si to teda šel uklidit, když mi to tak vadí. Nojo, ale víte, jak dlouho bych to vozil na kole na nosiči někam na doopravdickou skládku? A také se obávám, že by vstupní tok hmot silně převažoval nad výstupním...


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?

JL