Článeček "na prd"

Začněme s článkem převzatým z Lidovek 27.6.2003.


Nový Zéland uvalí daň na pšoukání dobytka

Dobytek je prý největším zdrojem globálního oteplování na ostrovech

Farmáři na Novém Zélandu budou muset platit novou daň. Podle novozélandské vlády jsou ohromná stáda krav a ovcí největším zdrojem skleníkových plynů, které působí globální oteplování. Nový Zéland se k omezení skleníkových plynů zavázal Kjótským protokolem

Novozélandští farmáři chovají miliony krav a ovcí, které vypouštějí do atmosféry obrovská množství metanu a oxidu dusíku. Dobytčí plyny se podílejí na celkových novozélandských emisích skleníkových plynů více než polovinou.

Farmářům se ale plán zdanit dobytčí pšouky nijak nelíbí a říkají, že zdaněn by měl být každý daňový poplatník. 'Toto rozhodnutí je dalším příkladem touhy vlády činit se ve veřejném zájmu a přitom vyžadovat po venkovu, aby tuto velkorysost platil,' prohlásil podle agentury Reuters prezident farmářského svazu Tom Lambie.

Kráva je dražší než ovce
Vláda chce vybírat na jednu ovci asi devět centů ročně a za krávu kolem 72 centů. Vzhledem ke 46 milionům ovcí a devíti milionům krav by tak státní pokladna získala 8,4 milionu novozélandských dolarů (4,9 milionu USD).

Daně mají platit chovatelé rovněž z vysoké zvěře a koz. Nebudou se naopak vztahovat na prasata a drůbež, protože tato zvířata ke globálnímu oteplování tolik nepřispívají.

ČTK


Dobrý, ne ??? Nebyl by to námět i pro naši legislativu? Mohli bychom dokázat, že to se vstupem do EU myslíme tak vážně, že budeme evropštější než sama Evropa. Představa by mohla být asi taková. Veškerá WC by byly plynotěsně uzavřené kóje. Uživatel by se prokázal magnetickou kartou, která by sejmula jeho PIN a přenesla do centrální evidence. Po použití splachovadla by citlivý registrační tlakoměr sejmul delta Pé, tedy přírůstek tlaku v místnůstce proti okolí a na základě toho by vyhodnotil znečištění ovzduší v plynné fázi. V databázi uživatelů WC by se provedl příslušný záznam a k daňovému zatížení uživatele by v položce 'prdné' přibyla příslušná položka. Jak prosté a jak jednoduché - a jak ekologické!!! A s těmi, kdo to z přírodou myslí natolik špatně, že by se chtěli vyhnout placení daní a znečišťovali by ji 'in vivo' - s těmi bychom zatočili. Každý občan by byl v zažívacím traktu opatřen implantovanou ampulí s mikrodávkovačem radioaktivních izotopů; nepatrnou a na celý život. Podle charakteristického otisku několika izotopů v různých poměrech by se dal snadno dohledat každý, kdo na daně takto doslova se... . Každý večer by satelit oskenoval celé území státu a jakmile by našel nějakou tu hromádku, vyslal by po analýze její radioaktivity signál do centrálního ústředí. Pak už by vyjelo speciální Euro-Eko-WC-komando a inkasovalo ...

Mimochodem, kdysi dávno, ještě za šokyjalyzmu, koloval na stroji opisovaný leták o prdtlumičich vyráběných v n.p. Prdoservis Vejprty. Sláva, nalezl jsem tento skvost na Internetu a chci se s vámi o něj podělit. Tak se tam podívejte! Tento komunistický model prdolumiče měl jednu nevýhodu - nemyslel na přírodu, na ekologické využití bioplynů. Jistá vlaštovka tam sice byla, pravda - cituji: 'Za mírný poplatek prodáváme i reservoiry, kde se mohou plyny nashromáždit a pak použít dle potřeby (např. plnění pneumatik, hře na dudy, tahací harmoniku předěláme na prděcí, aj.), ale to bylo vše. Cenný bioplyn nechat projít hudebním nástrojem a pak nechat vyprchat do atmosféry, to jak sami vidíte, to není pravé ořechové. Pravda, nástroj by se mohl opatřit tzv. faklí (jako v chemické továrně) a dále nevyužitelné hořlaviny spalovat - ale co zplodiny hoření, he? Tudy cesta nevede. A to plnění pneumatik hořlavým bioplynem, to byla opravdu zcestná myšlenka. Je fakt, že tehdejší Trabanty nejezdily tak rychle jako současní manažeři, kravaťáci a nadnikatelé ve svých nadupaných Octaviích a Superbech, ale stejně.

Řešení je přitom jednoduché, jen se ujmout jeho realizace. Stačila by menší tlaková nádoba a dvouválcový dělený pístový kompresor. Dělený v tom smyslu, že v podpatku každé boty by byl jeden válec a síla došlapu na patu by se využila k pohybu jeho pístu - stačilo by klidně tak 5 mm. Tlaková nádobka s biplynem by se po naplnění odevzdávala do speciálních obecních prdojemů, přičemž by se provedl zásah v daňových záznamech dotyčného, tentokrát v jeho prospěch - a máme motivaci!

Celá akce by se mohla ještě vylepšit o speciální přídatnou daň, která by mohla být součástí DPH. Vztahovala by se k luštěninám, zejména hrachu a fazolím a všem výrobkům tyto plodiny obsahujícím, případně větry pudícím.

Ať žije okurková sezóna ! A klasický povzdech - nenašli jste v tomto článku žádné duchovno? Ale, ale, ale - a proč se asi decentně říkává, že ten či onen 'pouští duchy' ??? No tak vidíte!

JL