Ježíšek vás vidí !!!

Ježíšek vás vidí ... bojte se, Vy Nehodní ... ! Tak tohle mě napadlo včera v poledne, když mě takřka jarní sluníčko vylákalo s foťákem na lov ... Ten sloup je na dělícím pásu čtyřproudové komunikace vedoucí ulicí Michelskou pod Kačerovem - kousek pod vestibuly vchodů do metra. Šmírovací kamery na vás zírají a neuniknete jim ani v noci - to si na vás pěkně posvítí ... a ještě k tomu infračerveným bleskem. Je fakt, že se u nás stále více jezdí tak, jako by ta prasečí chřipka napadala přednostně mozky řidičů ... Ale tahle kombinace kamer a vánoční výzdoby ... působí v lepším případě dosti komicky.

Milí řidič, tak zvolněte, Vánoce se blíží a přece nechcete zrovna teď způsobit sobě nebo někomu jinému něco zlého. Dnešní auta na člověka, který je uvnitř, působí konejšivým dojmem bezpečí. Ale zkuste se schválně někdy postavit někam, odkud vidíte nějakou tu "rychlejší" komunikaci z nadhledu. A budete trnout hrůzou při pohledu na ty plechové rakve pod vámi .... a teprve s odstupem si uvědomíte, jak vaši vrstevníci riskují, jezdí nalepeni jeden na druhém a vůbec si neuvědomují, jak dlouhá může být brzdná dráha.

 

 

Ze stránek Iuridicum Remedium:

Na slavnostním večeru v pražském Divadle Na Prádle byly vyhlášeny výsledky pátého ročníku soutěže Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra). Z téměř osmdesáti nominací zaslaných veřejností je vybrala odborná porota.

Mezi největší narušitele soukromí porota zařadila mj. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR za sbírání informací o žácích a studentech, společnost Nokia za snahu legalizovat slídění v e-mailech svých zaměstnanců, komunitní síť Facebook za nedůsledný přístup k ochraně soukromí svých uživatelů, Ministerstvo zdravotnictví, SÚKL a Národní zdravotní registry, nebo francouzskou právní normu přezdívanou HADOPI (elektronická gilotina). V kategorii výrok roku zvítězil generální ředitel Sazky, který navrhuje, aby hrací automaty byly doplněny čtečkami občanských průkazů. Podle něj by tak přestali hazard hrát lidé, kteří žijí jen ze sociálních dávek a nezletilí. „Je to volba mezi větším dohledem nad soukromím a růstem gamblerství,“ tvrdí Aleš Hušák. Pozitivní cenu porota udělila občanům Íránu za bojkotování telefonů Nokia Siemens, protože firma prodala íránskému režimu systém pro dohled nad komunikacemi.

Soutěž Big Brother Awards se koná ve více než desítce evropských zemích a má za cíl upozornit na rizika, která ohrožují soukromí občanů. V České republice byla soutěž poprvé uspořádána v roce 2005.Podobně jako v minulých letech, byly i letos v jejím rámci uděleny ceny v osmi kategoriích – Dlouhodobé porušování lidského soukromí (pro soukromé firmy nebo státní instituce), Největší firemní slídil (pro komerční firmy), Největší úřední slídil (pro státní instituce), Nebezpečná nová technologie, Právní norma Velkého bratra, Slídil mezi národy, Výrok Velkého bratra a pozitivní cena za počin na ochranu soukromí. Soutěž pořádá nevládní organizace Iuridicum Remedium.


Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?

JL