Co den dal - 17. ledna 2022

Dnes - 17. ledna 2022 - mi přišlo mailem několik zajímavých povídání. Rád se s vámi o ně podělím.

Vlk Samotář


 

K nevratnému zhroucení civilizace na daném místě stačí 5 dnů bez elektřiny

Je dobré při dnešních machinacích s energiemi být aspoň trošku "v obraze" a toto si přečíst...

Civilizace našeho průmyslového typu vznikla také s uhlím a stojí i padá s ním DODNES - protože jaderné bloky ekologové NECHTĚJÍ a v Německu je již bourají. Neví někdo, kde budou Němci brát elektřinu, když nebude svítit slunce a vítr nebude vát?

NO PŘECE U NÁS. Letos, 15. února 2021, došlo zatím k historicky nejvyššímu zatížení české elektrizační přenosové soustavy, kdy toho mrazivého dne před devátou hodinou ranní dosahovalo celkové zatížení v české síti 12 292 MW! K blackoutu, tedy celoplošné tmě a zimě v celé ČR, toho dne NEDOŠLO JENOM DÍKY TOMU, že v ten okamžik české a moravské elektrárny dodávaly do sítě: 5.100 MW elektrárny uhelné, 3.500 MW elektrárny jaderné, 1.500 MW elektrárny na zemní plyn, 1.100 MW elektrárny vodní, zatímco všechny české a moravské solární, biomasové, větrné a jiné tzv. obnovitelné zdroje se na vykrytí tohoto extrémního zatížení podílely pouhými 600 MW, tedy ani ne desetinou!

Nebýt tedy v naší zemi onoho- ekofanatiky tak nenáviděného jádra a především "špinavého" UHLÍ - už si zde možná dnes ani nepíšeme, neboť

k nevratnému zhroucení civilizace na určitém území stačí tři až pět dnů bez elektřiny!. A v tu chvíli státy, země i obce  - a především pak zákony - přestávají definitivně fungovat. Společnost se bleskurychle změní ve vzájemně se okrádající a posléze i vraždící loupeživé hordy.

Po třech dnech bez proudu totiž už neexistuje ani policie, ani záchranné složky, ani telefonické či datové sítě, nenačerpáte nikde ani litr benzinu,  nekoupíte jediný rohlík - do pár hodin nevratně jen zima, hlad a smrt...

Takže, pokud Vám nyní přeběhl mráz po zádech, pak si vzpomeňme na počínání domácích i zahraničních zelených fanatiků. Připomeňme si, že ČR má pouhých 0,5% světových zásob levného a lehce dostupného uhlí a pouhé DVĚ jaderné elektrárny!

A uvědomme si, že díky zeleným šílencům, vládnoucím dnes v EU, a současně díky servilním českým vládám platíme v ceně každé, doma spotřebované kilowathodiny, již dnes jakési jejich idiotské "emisní povolenky", na které proti našim zájmům tak ochotně přistoupily MINULÉ ČESKÉ vlády, které se zavázaly - tak přeochotně - k likvidaci našich uhelných dolů a k nedostavbám našich jaderných elektráren. Česko páchá energetickou sebevraždu, hysterie kolem CO2 je omyl a podvod! NASA již konečně zveřejnila pravdu kolem ohřívání naší planety. Jedná se o pravidelně se opakující proces, který je způsoben vzdalováním se a přibližováním Země a Slunce. Některým politikům se však hodí neinformovanost mas !!!


 

Vědci objevují staré pravdy...NENÍ NAD HORKOU POLÉVKU 

Tak zase je všechno jako vždycky: Nejnovější americké výzkumy objevily Ameriku. Vědci "odhalili" něco, co naše babičky a maminky dobře znaly. Když si ti starší mezi námi vzpomenou - co byla první věc, kterou dostali, když byli nemocní? Nikoli paralen - ale horkou polévku. 

Tak za prvé: vědci přišli na to, že vývar z kostí "inhibuje migraci neutrofilů". Méně učeně řečeno ovlivňuje pohyb bílých krvinek, čímž snižuje vedlejší účinky zánětu v organismu napadeného chřipkou nebo podobným virovým onemocněním. Takže - vám prostě bude lépe s polévkou, než bez ní.  

Za druhé: lékaři, kteří se "polévkovědou" zabývají, s překvapením zjistili, že vývar z kostí, obsažený v polévce, pomáhá "nakopnout" imunitní systém. Něco důležitého, co běžně neděláme, však přece jen pochopili: Důležité je vařit polévku pomalu.Jedině velmi pomalý var - může trvat i několik hodin - totiž způsobí, že se z kostí a šlach, které na polévku použijeme, uvolní léčivé látky. Mezi nimi najdeme kolagen, ale i esenciální aminokyse liny jako prolin, glycin a glutamin. Právě ty příznivě působí na naše zdraví, psychiku.

Tekutá lékárnička

Kromě toho kostní dřeň a minerály v kostech obsažené napomáhají regeneraci krevních buněk, včetně již zmíněných bílých krvinek, které jsou zodpovědné za obranyschopnost organismu. Když navíc přidáte do polévky zeleninu,uvolňují se z ní další důležité výživné látky, které přidávají svůj účinek k celkově antivirovému a antibiotickému působení vývaru.

I jinak mají látky, obsažené ve vývaru další pozoruhodné účinky:

Kolagen a b podporují růst vlasů, regeneraci a zdravý vzhled kůže a pomáhají udržovat pevné nehty. 

Glutamin je důležitou aminokyselinou pro imunitu (a při zátěži se spaluje několikrát rychleji, než aminokyseliny jiné). Kromě toho jde o "lék" na syndrom dráždivého tračníku.

To je oblíbený název "mysteriózní nemoci" moderní doby, která ztěžuje řadě lidí život. Jde o nespecifické bolesti břicha, nadýmání a poruchy stolice, o kterých západní medicína netuší, z čeho vlastně pocházejí.Zato však ví, že glutamin, obsažený v důkladném vývaru z kostí, je jednou z látek, schopných poskytnout úlevu osobám, které na podobné projevy trpí.

b přirozeně detoxikuje tělo. Kromě toho podporuje zažívání a správné vylučování žaludečních šťáv.

Prolin příznivě působí na zdraví kůže. Také je důležitý pro udržení správné hladiny krevního tlaku, zvláště u osob, které mají tlak vyšší.

Želatina podporuje zdravé trávení, například tím, že chrání a zaceluje žaludeční výstelku.Pomáhá i trávení ostatních živin. To z něj činí další výborný lék na "moderní" dráždivý tračník a věčné nadýmání s ním spojené.

Kostní dřeň je plná výživných látek. Podporuje činnost imunitního systému.

Minerály: Kosti čtyřnožců a ptáků jsou plné vápníku, hořčíku, sodíku a fosforu. Rybí kosti kromě toho obsahují jód. Bez těchto minerálů není uzdravení těla možné - jejich nedostatek vede ke zhoršení imunity i nervových funkcí, křečím a dalším nepříjemným projevům. A při pocení a horečce se samozřejmě vyplavují z těla rychleji. 

Proti osteoporóze - i rakovině

Fakt, že vývar z kostí je téměř zázračným lékem, podporují desítky vědeckých studií.

Nejde totiž zdaleka jen o chřipky a nachlazení, či pěknou pokožku.

 Mrkev raději vařte!

Pokud do polévky přidáme další potraviny, které podporují imunitu, dále její léčivý účinek zvýšíme. V takovém případě je však dobré, aby zelenina a další potraviny byly co nejzdravější. Pokud nemáte domácí, určitě vsaďte na některý ověřený zdroj "bio" či "organických" potravin. Důležitými součástmi našich polévek by měly být například:

Houby, které obsahují mnoho bioaktivních látek, včetně polysacharidů, glykoproteinů, ergosterolů, terterpenů a dokonce antibiotik.

Mrkev. Nejde jen o beta-karoten, který se v průběhu trávení přemění na vitamin A, jenž má nejen účinky na náš zrak, ale může pomoci dokonce i proti rakovině.

Dalšími látkami, obsaženými v mrkvi, jsou kromě vlákniny, jež prospívá trávení,také vitamin K, sodík, foláty, mangan, fosfor, hořčík, vitamin E a zinek. Jedna studie z roku 2000 dokonce prokázala, že vařená mrkev má - kupodivu - vyšší obsah beta-karotenu a kyseliny fenolové, než ta syrová.

Česnek je jedno z nejzdravějších jídel na světě. Vyplatí se ho však přidat do polévky syrový. Syrový česnek je totiž přírodním antibiotikem a likviduje i viry a plísně.

 Celer - je důležitým zdrojem antioxidantů a flavonoidů. Studie ukázaly, že snižuje riziko zánětů i srdečních chorob, podporuje imunitní systém a naopak brzdí růst rakovinných buněk.  

Červená řepa - hovězí vývar hezky obarví. To ale není všechno. Červená řepa totiž obsahuje dusičnany, které jsou dobré nejen na snížení krevního tlaku - uvolňují a rozšiřují cévy, což se hodí i při horečce.  

Zázvor - antibakteriální a antivirové účinky zázvoru jsou dobře známy.  

Koření - určitě přidejte mořskou sůl (nebělenou).  

Pepř pomáhá zlepšit zažívání, ale je také antioxidantem a pomáhá proti baktériím, kromě toho působí diureticky (tedy odvodňuje).  

Kurkuma je opět v podstatě všelékem.  

Tymián pomáhá udržet zdravé ledviny, srdce a mozek a je dobrým zdrojem manganu. 

A tak bychom mohli pokračovat velmi dlouho.

V V podstatě je zřejmé jedno: pokud uvaříme poctivý vývar z kostí a kořenové zeleniny, doplněný čerstvým či sušeným kořením (nejlépe vlastní"výroby"), uděláme pro své zdraví mnohem více, než kdybychom do sebe ládovali drahé léky, které beztak naši imunitu spíše oslabují.   

Čínskou polévkou ke zdraví?

Naše babičky to věděly již před sto a více lety. Nejsou však samy. Jiné medicínské systémy než ten náš, jako je například tradiční čínská medicína, znají a používají léčivé vlastnosti vývarů již tisíce let - a také pro ně mají vlastní teoretická zdůvodnění, která rovněž místní lékaři znají již po staletí.

"Vědci na Západě vlastně přišli v posledních letech na něco, co čínská medicína zná snad již od dob legendárního Žlutého císaře," říká terapeutka čínské medicíny Jana Hollanová. "Vývar z kostí posiluje ledviny - v nichž má lidský organismus uloženu základní životní energii - a kosti. Proto se v praxi tradiční čínské medicíny používá, kdykoli je organismus výrazně oslabený: nejen při chřipkách, ale i únavovém syndromu,  EB viróze a zotavování po těžkých chorobách obecně , a také i při jakýchkoli chronických nemocech, po porodu a v přechodu.

Pro mimořádně oslabené osoby se do polévky navíc přidává speciální směs koření, kterou seženete na klinikách tradiční čínské medicíny. Vzhledem k posilujícímu účinku polévky je logické, že pomáhá i osobám s rakovinou, které jsou často těžce vyčerpané." 

Takže příště, než si naordinujete hormonální kůru proti osteoporóze, či než dětem dáte pátá antibiotika v řadě, protože jsou už zase nemocné,zkuste trochu změnit kurz: uvařte raději opravdu pořádně  silnou polévku.

JsJsou to totiž podobné "banální" recepty, které "mohly" za relativně dobré zdraví našich předků.

  A mohou pomoci i nám.  Tak vzhůru do polévek !


 

Zdravá voda 18. a 19. ledna každého roku

Nedávne vedecké štúdie ukázali, že optická hustota vody v dňoch 18. a 19. januára je vyššia ako voda z tých istých zdrojov v bežných dňoch. Liečivé vlastnosti vody v týchto dňoch niektorí vedci vysvetľujú zmenou magnetického poľa Zeme, ktoré sa v týchto dňoch mierne odchyľuje od normy a všetka kvapalina na planéte, bez výnimky, je magnetizovaná.

Ruský experimentálny fyzik, profesor Anton Belskij, v noci z 18. na 19. januára odobral vzorky vody z najbližšieho rybníka. Tieto vzorky vody v polyetylénových fľašiach stáli v jeho laboratóriu mnoho rokov. Voda v nich aj po rokoch zostala číra, bez zápachu a sedimentu. Na jednej z vedeckých konferencií povedal o tomto experimente známemu profesorovi z Ústavu jadrovej fyziky na Moskovskej štátnej univerzite, ktorý sa venoval štúdiu neutrónových tokov z vesmíru a zo Zeme.

Profesor skontroloval za posledné roky svoje experimentálne údaje. Čoskoro Anton Belskij dostal e-mailom veľmi zaujímavé informácie. Podľa jeho údajov boli v krátkom čase pred 19. januárom zaznamenané už niekoľko rokov za sebou, intenzívne výbuchy neutrónového toku, ktoré prekročili bežnú úroveň o 100 až 200 krát. Tento intenzívny tok kolísal, niekedy vrcholy intenzívnosti pripadli na 17. a 18. januára a niekedy presne na 19. januára.

Výskum, ktorý sa uskutočnil pred niekoľkými rokmi na Moskovskom inštitúte informačnej a vlnovej technológie ukázal, že frekvenčné spektrum žiarenia vody odobratej 18. a 19. januára je veľmi podobné elektromagnetickému žiareniu zdravých ľudských orgánov.

Nielen voda z prírodných prameňov nadobúda 18. a 19. januára pozitívne vlastnosti, ale aj obyčajná voda z vodovodu sa môže v týchto dňoch stať tiež bioaktívna a zachovať si svoje špeciálne vlastnosti nielen celý rok, ale oveľa dlhšie obdobie. Ukazuje sa, že všetka voda vrátane vody z vodovodu každý rok 18. a 19. januára opakovane mení svoju štruktúru v priebehu jedného a pol dňa.

Uskutočnené výskumy v rôznych inštitúciách, ktoré zaznamenali zmeny vody odobratej 18. a 19. januára zahŕňali merania biopoľa vody, acidobázickú rovnováhu, vodíkový potenciál, špecifickú elektrickú vodivosť, ako aj výsledok jej účinkov na človeka pri vnútornom a vonkajšom použití. Za týmto účelom sa od večera 18. januára v krátkych intervaloch odoberali vzorky vody prúdiacej z vodovodu a vykonali sa merania. Na kontrolu boli vzorky uskladnené na dlhé obdobie. O mnohých týchto výskumoch a ich výsledkoch sa môžete dočítať v predchádzajúcich článkoch v kategórií „voda“.  „Najintenzívnejšie vlastnosti vody začínajú 18. januára približne medzi 15:30 do 21:30 a pokračujú 19. januára od 10:30 do 14:00,“ (čas na SK a v CZ) povedal vedúci laboratória biofyziky vody Vedeckého ústavu ekológie človeka a hygieny životného prostredia Stanislav Zenin.

Převzato:  https://www.biosferaklub.info/podme-18-a-19-januara-na-pramenitu-vodu/#more-21745

Doporučil bych v tuto dobu vyčistit kdo má studnu odběrem většího množství vody čerpadlem.

Pěkné video: https://www.facebook.com/BeautyOfPlanetEarth1/videos/728490977515629/

 


Vlk Samotář  -  přišlo mailem

Zpět na stránky Jak jde život tu i onde...

 

Zpět k Mostu ?